Quantcast

ŽITNI KRUGOVI

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637

Evo jos jedne freske ... takodje misteriozne ... takodje katolicka crkva ...

A ovako izgleda uvelicao ... i malo izphotoShopirano :D

Onda evo ga jos nesto , valjda neka freska nemam pojma :D ... googlanje *** ... sami odlucite :rolleyes:

Jos jedna ...

Za vise informacija ... google !

A evo vam i jedan link koji sam upravu nasao ... mrzelo me da citam ... ali skoro sve ove freske se nalaze i tamo ... uzivajte i googlajte

www.ufodigest.com/news/0707/sacredart2.html

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
Ajde da nastavim svoj monolog ...

Evoga 80 metara veliki majmun - taj oblik se uocava jedino iz velike visine ...
Ovo je dolina Nazce u Peru-u .

Evo i ovo je iz doline Nazce , oblik se uocava jedino is bas velike visine kao sto se i vidi

U google kucajte - Nazce Peru - i nacicete sve i svasta :D ...

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
ok, a sta kazes na sliku fasade koju sam ja okacio...???
Pa pazi , skroz je OK ! :D

Evo da vide svi :

Al znas sta delije mi malo izPhostoShopirano . Odnosno da je stara onoliko koliko si ti rekao verovatno bih vec cuo za nju ili bih negde procita o toj fasadi . Ovako mi se cini ... da je to fake .

rokavec

Ističe se
Poruka
2.150
Pa pazi , skroz je OK ! :D

Evo da vide svi :

Al znas sta delije mi malo izPhostoShopirano . Odnosno da je stara onoliko koliko si ti rekao verovatno bih vec cuo za nju ili bih negde procita o toj fasadi . Ovako mi se cini ... da je to fake .

Meni je otac katolik i cini mi se da mi je pricao o tome u detinstvu... koliko se secam kao postojao je neki vidovnjak koji je bio vrlo postovan od nekih katolickih svestenika tako da su mu poverovali u njegovu viziju i resili da jednu od njegovih vizija buducnosti stave na fasadu...

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.311
pa to nisu dokazi, to su slike, na kojima je NESTO.
a to NESTO moze biti svasta, od najobicnijeg ukrasa (sto je bvrlo malo verovatno), preko tripa auotora, pa sve do autorove predstave nekih nebeskih dogadaja u okviru religijskih normi.

a za astronauta na fasadi sam skoro 100% siguran da je fake....

Ansai ♀

Veoma poznat
Poruka
12.226
ubjedili ste me...vanzemaljci su dolazili na zemlju,
da bi nam pokazali kako da crtamo majmune i kolibrije u mega formatu

daleko bilo da je neki monah nacrtao u uglu freske auroru
a ne samo stilizovane svece na obacima i meteorite,
kolika bi se tek tada prasina digla

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
a sta bi ti da kazem?
"WOW, posetili nas vanzemaljci?"
Ne . Sutinska fora je sto netreba da budes tako siguran da nesto jeste ili da nesto nije . Niko od nas nije bog da bi tako nesto rekao narocito za ovakva pitanja okojima mi ovde raspravljamo .

Danas kada pitate bilo kog profesora sa univerziteta koji se bavi naucnim i istrazivackim radom : Da li smo sami u svemiru ? Da li su zemlju posecivala vanzemaljska intaligentna/svesna bica ? Oni ce odgovoriti - Ne znamo . Mozda jesu , a mozda i nisu . A vecina predpostavlja da jesu -

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
YOF13 svaka čast za ove slike i za trud. Da vidim Svabova šta ima da kaže za ovo.
Nema na cemu :D . Googlajte pa ce te naci mnogo vise o ovakvim stvarima .

Za poctak u google kucajte : Nazce Peru ...

Inace freska koju sam okacio iz Visokih Decana je veoma interesantna jer ima vrlo malo takvih fresaka u Hriscanskim hramovima . Valjalo bi otici dole dok je muslimani jos nisu sprzili ... :D

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.311
Ne . Sutinska fora je sto netreba da budes tako siguran da nesto jeste ili da nesto nije . Niko od nas nije bog da bi tako nesto rekao narocito za ovakva pitanja okojima mi ovde raspravljamo .
pa u tome je i fora, slazem se.
i bas zato sam skeptican po pitanju raznih stvari.

Danas kada pitate bilo kog profesora sa univerziteta koji se bavi naucnim i istrazivackim radom : Da li smo sami u svemiru ? Da li su zemlju posecivala vanzemaljska intaligentna/svesna bica ? Oni ce odgovoriti - Ne znamo . Mozda jesu , a mozda i nisu . A vecina predpostavlja da jesu -
ako JESU, mislim da bi nam ostavili mnogo vise tragova od tamo nekih freski, ovih nasih zemaljskih autora...
jer, ako je bilo koja civilizacija u stanju da putuje kroz svemir i da nadje drugi, inteligentni, oblik zivota ona mora biti svesna koliko je inteligencija i zivot znacajan u svemiru.

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
ako JESU, mislim da bi nam ostavili mnogo vise tragova od tamo nekih freski, ovih nasih zemaljskih autora...
jer, ako je bilo koja civilizacija u stanju da putuje kroz svemir i da nadje drugi, inteligentni, oblik zivota ona mora biti svesna koliko je inteligencija i zivot znacajan u svemiru.
Pazi , mogucnost ( verovatnoca ) da se jedna intaligentna civilazacija sretne sa drugom a da pri tome one budu slicnog tehnickog napredka je toliko mala da ona tezi nuli ... ali ipak postoji .

A mogucnost da su pre nas negde u univerzumu nastala intaligentna bica je ogromna . Ona tezi jeinici ako se uzme u obzir diskutabilnost dva pitanja : Da li je svemir beskonacan ? Koliko je star univerzum odnosno materija uopste ? Na oba pitanja postoje odgovori koji jos uvek nazalost svima nisu prihvatljivi jer ipak je nauka jos uvek u pelenama da bi na takva pitanja dala tacan odgovor .

Pa cak i da uzmemo za istinu da je univerzum star oko 15 milijardi godina , i dalje postoji velika verovatnoca da je negde u vasiona nastao intaligentan zivot . Ali ostaje pitanje sta je bilo sa tom civilizacijom koja je mozda nastala pre 10 milijardi godina - mozdaje se ugasila ( jednostavno je izumrula , a za to postoji vise mogucnosti koje i danas nama prete ) . Ako se takva jedna civilizacija nije ugasila do dan danas - mozes zamisliti koliko je ona napredna u svim mogucim sferma .

Covek je na sceni oko milon godina . Homotechnicus je na sceni oko 200 godina , a siroka svest za mogucnost postojanja druge civilizacija van zemlje traje samo nekih relativnih 100 godina .

Ako bi negde u univerzumu nastao kontakt dve relativno intaligentne civilizacije onda bi obicno jedna bila Bog , a druga vernik . Tj jedna bi bila mnogo naprednija od druge , veoma mala verovatnoca je da se sretnu u vreme slicnog tehnoloskog napredka .

Kada pogledamo u zvezde noci , mi se zadivimo njihovom lepotom . A ta slika koju vidimo , neki njeni delovi su stari i po nekoliko milijardi godina . Mnoge zvezde koje nocu vidimo vise nepostoje . A sadasnji svod svezda je mnogo drugaciji nego ovaj koji mi nocu vidimo .

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.311
Pazi , mogucnost ( verovatnoca ) da se jedna intaligentna civilazacija sretne sa drugom a da pri tome one budu slicnog tehnickog napredka je toliko mala da ona tezi nuli ... ali ipak postoji .
pa ja i ne tvrdim da ne postoji :)
cak ja ne tvrdim da je ona bas tezi nuli....

Koliko je star univerzum odnosno materija uopste ? Na oba pitanja postoje odgovori koji jos uvek nazalost svima nisu prihvatljivi jer ipak je nauka jos uvek u pelenama da bi na takva pitanja dala tacan odgovor .
bogami, na ovo pitanje je nauka dala poprilicno dobre dokaze.
od crvenog pomaka, pa da pozadinskog zracenja. sve se to lepo sklapa u teoriju u Big Bangu i o starosti od 10-20 milijardi godina.

Ako bi negde u univerzumu nastao kontakt dve relativno intaligentne civilizacije onda bi obicno jedna bila Bog , a druga vernik . Tj jedna bi bila mnogo naprednija od druge , veoma mala verovatnoca je da se sretnu u vreme slicnog tehnoloskog napredka .
ovo je dobro, svidja mi se.
kao sto je Klark jednom rekao.....da bi neka dostignuca nauke neki ljudi smatrali magijom.....

Kada pogledamo u zvezde noci , mi se zadivimo njihovom lepotom . A ta slika koju vidimo , neki njeni delovi su stari i po nekoliko milijardi godina . Mnoge zvezde koje nocu vidimo vise nepostoje . A sadasnji svod svezda je mnogo drugaciji nego ovaj koji mi nocu vidimo .
jebga, tako ti je to ovom nasem svemiru :)
a i ajnstajn je o tome pricao.....
ono sto je nama sada, nekima je bilo i proslo......
i sve te civilizacije koje su mogle nastati i sa kojima se mi nadamo da cemo stupiti u kontakt su mozda vec nepostojece.....

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
637
bogami, na ovo pitanje je nauka dala poprilicno dobre dokaze.
od crvenog pomaka, pa da pozadinskog zracenja. sve se to lepo sklapa u teoriju u Big Bangu i o starosti od 10-20 milijardi godina.
Daj mi link da iscitam to .

Znam za to da se smatra da je svemir star oko 15 milijardi godina . Ali sam odgovor da je nesto staro toliko i toliko to znaci da je svemir konacan . Odnosno , odgovor da je univerzum konacan je tacan isto onoliko koliko je tacan odgovor da je univerzum beskonacan . Sto automatski odgovoru o starosti univerzuma vraca dikutabilnost .

Ako neko potvrdi da je univerzum star 16 milijardi i 100 milona godina onda nijedan delic materije u univerzumu nije stariji od 16 milijardi i 100 miona godina . I ako je to zaista tako , onda je svemir sirok maksimalno 16 milijardi i 100 miliona svetlosnih godina . A nista se nije kretalo brzinom svetlost posle big bangga i da jeste njegova sirina nije mogla da predje 16 milijardi i 100 miliona svetlosnih godina . Pod uslovom da je maksimalna brzina mase malo ispod 300 000 km/s - brzina svetlosti , sto je takodje diskutabilno . Jos je Tesla pre 100 godina otkri brze cestice i tvrdio da Albert i Mileva Ajnastajn nisu upravu sto se toga tice .

Mozda postoji mogucnost da su postojala dva big benga ili mozda vise njih . Mozda su neki delovi univerzuma postojalii pre big banga ... A ako je univerzum zaista beskonacan ( nema kraj ) ,a pri tome je nastao big bangom , onda je i njegova starost beskonacno velika ...

Uros12

Ističe se
Poruka
2.348
Meni je otac katolik i cini mi se da mi je pricao o tome u detinstvu... koliko se secam kao postojao je neki vidovnjak koji je bio vrlo postovan od nekih katolickih svestenika tako da su mu poverovali u njegovu viziju i resili da jednu od njegovih vizija buducnosti stave na fasadu...
taj vidovnjak je merlin!