ŽITNI KRUGOVI

Annunciazione_Crivelli.jpg


Evo jos jedne iz neke katolicke crkve ... Ovo u gornjem desnom cosku je samo uvecanje ...
 
ufojesus.jpg


Evo jos jedne freske ... takodje misteriozne ... takodje katolicka crkva ...


A ovako izgleda uvelicao ... i malo izphotoShopirano :D
sideways.jpg


Onda evo ga jos nesto , valjda neka freska nemam pojma :D ... googlanje *** ... sami odlucite :rolleyes:

baptism-christ.jpg


Jos jedna ...

newart.jpg


Za vise informacija ... google !

A evo vam i jedan link koji sam upravu nasao ... mrzelo me da citam ... ali skoro sve ove freske se nalaze i tamo ... uzivajte i googlajte

www.ufodigest.com/news/0707/sacredart2.html
 
Ajde da nastavim svoj monolog ...

Evoga 80 metara veliki majmun - taj oblik se uocava jedino iz velike visine ...
Ovo je dolina Nazce u Peru-u .

April17nasca2.jpg


Evo i ovo je iz doline Nazce , oblik se uocava jedino is bas velike visine kao sto se i vidi

Humming%20Bird%202.jpg


U google kucajte - Nazce Peru - i nacicete sve i svasta :D ...
 
Pa pazi , skroz je OK ! :D

Evo da vide svi :

1XJ26DaxG22k.jpg


Al znas sta delije mi malo izPhostoShopirano . Odnosno da je stara onoliko koliko si ti rekao verovatno bih vec cuo za nju ili bih negde procita o toj fasadi . Ovako mi se cini ... da je to fake .


Meni je otac katolik i cini mi se da mi je pricao o tome u detinstvu... koliko se secam kao postojao je neki vidovnjak koji je bio vrlo postovan od nekih katolickih svestenika tako da su mu poverovali u njegovu viziju i resili da jednu od njegovih vizija buducnosti stave na fasadu...
 
pa to nisu dokazi, to su slike, na kojima je NESTO.
a to NESTO moze biti svasta, od najobicnijeg ukrasa (sto je bvrlo malo verovatno), preko tripa auotora, pa sve do autorove predstave nekih nebeskih dogadaja u okviru religijskih normi.

a za astronauta na fasadi sam skoro 100% siguran da je fake....
 
ubjedili ste me...vanzemaljci su dolazili na zemlju,
da bi nam pokazali kako da crtamo majmune i kolibrije u mega formatu

daleko bilo da je neki monah nacrtao u uglu freske auroru
a ne samo stilizovane svece na obacima i meteorite,
kolika bi se tek tada prasina digla
 
a sta bi ti da kazem?
"WOW, posetili nas vanzemaljci?"

Ne . Sutinska fora je sto netreba da budes tako siguran da nesto jeste ili da nesto nije . Niko od nas nije bog da bi tako nesto rekao narocito za ovakva pitanja okojima mi ovde raspravljamo .

Danas kada pitate bilo kog profesora sa univerziteta koji se bavi naucnim i istrazivackim radom : Da li smo sami u svemiru ? Da li su zemlju posecivala vanzemaljska intaligentna/svesna bica ? Oni ce odgovoriti - Ne znamo . Mozda jesu , a mozda i nisu . A vecina predpostavlja da jesu -
 
YOF13 svaka čast za ove slike i za trud. Da vidim Svabova šta ima da kaže za ovo.

Nema na cemu :D . Googlajte pa ce te naci mnogo vise o ovakvim stvarima .

Za poctak u google kucajte : Nazce Peru ...

Inace freska koju sam okacio iz Visokih Decana je veoma interesantna jer ima vrlo malo takvih fresaka u Hriscanskim hramovima . Valjalo bi otici dole dok je muslimani jos nisu sprzili ... :D
 
Ne . Sutinska fora je sto netreba da budes tako siguran da nesto jeste ili da nesto nije . Niko od nas nije bog da bi tako nesto rekao narocito za ovakva pitanja okojima mi ovde raspravljamo .

pa u tome je i fora, slazem se.
i bas zato sam skeptican po pitanju raznih stvari.

Danas kada pitate bilo kog profesora sa univerziteta koji se bavi naucnim i istrazivackim radom : Da li smo sami u svemiru ? Da li su zemlju posecivala vanzemaljska intaligentna/svesna bica ? Oni ce odgovoriti - Ne znamo . Mozda jesu , a mozda i nisu . A vecina predpostavlja da jesu -

ako JESU, mislim da bi nam ostavili mnogo vise tragova od tamo nekih freski, ovih nasih zemaljskih autora...
jer, ako je bilo koja civilizacija u stanju da putuje kroz svemir i da nadje drugi, inteligentni, oblik zivota ona mora biti svesna koliko je inteligencija i zivot znacajan u svemiru.
 
ako JESU, mislim da bi nam ostavili mnogo vise tragova od tamo nekih freski, ovih nasih zemaljskih autora...
jer, ako je bilo koja civilizacija u stanju da putuje kroz svemir i da nadje drugi, inteligentni, oblik zivota ona mora biti svesna koliko je inteligencija i zivot znacajan u svemiru.

Pazi , mogucnost ( verovatnoca ) da se jedna intaligentna civilazacija sretne sa drugom a da pri tome one budu slicnog tehnickog napredka je toliko mala da ona tezi nuli ... ali ipak postoji .

A mogucnost da su pre nas negde u univerzumu nastala intaligentna bica je ogromna . Ona tezi jeinici ako se uzme u obzir diskutabilnost dva pitanja : Da li je svemir beskonacan ? Koliko je star univerzum odnosno materija uopste ? Na oba pitanja postoje odgovori koji jos uvek nazalost svima nisu prihvatljivi jer ipak je nauka jos uvek u pelenama da bi na takva pitanja dala tacan odgovor .

Pa cak i da uzmemo za istinu da je univerzum star oko 15 milijardi godina , i dalje postoji velika verovatnoca da je negde u vasiona nastao intaligentan zivot . Ali ostaje pitanje sta je bilo sa tom civilizacijom koja je mozda nastala pre 10 milijardi godina - mozdaje se ugasila ( jednostavno je izumrula , a za to postoji vise mogucnosti koje i danas nama prete ) . Ako se takva jedna civilizacija nije ugasila do dan danas - mozes zamisliti koliko je ona napredna u svim mogucim sferma .

Covek je na sceni oko milon godina . Homotechnicus je na sceni oko 200 godina , a siroka svest za mogucnost postojanja druge civilizacija van zemlje traje samo nekih relativnih 100 godina .

Ako bi negde u univerzumu nastao kontakt dve relativno intaligentne civilizacije onda bi obicno jedna bila Bog , a druga vernik . Tj jedna bi bila mnogo naprednija od druge , veoma mala verovatnoca je da se sretnu u vreme slicnog tehnoloskog napredka .

Kada pogledamo u zvezde noci , mi se zadivimo njihovom lepotom . A ta slika koju vidimo , neki njeni delovi su stari i po nekoliko milijardi godina . Mnoge zvezde koje nocu vidimo vise nepostoje . A sadasnji svod svezda je mnogo drugaciji nego ovaj koji mi nocu vidimo .
 
Pazi , mogucnost ( verovatnoca ) da se jedna intaligentna civilazacija sretne sa drugom a da pri tome one budu slicnog tehnickog napredka je toliko mala da ona tezi nuli ... ali ipak postoji .

pa ja i ne tvrdim da ne postoji :)
cak ja ne tvrdim da je ona bas tezi nuli....

Koliko je star univerzum odnosno materija uopste ? Na oba pitanja postoje odgovori koji jos uvek nazalost svima nisu prihvatljivi jer ipak je nauka jos uvek u pelenama da bi na takva pitanja dala tacan odgovor .

bogami, na ovo pitanje je nauka dala poprilicno dobre dokaze.
od crvenog pomaka, pa da pozadinskog zracenja. sve se to lepo sklapa u teoriju u Big Bangu i o starosti od 10-20 milijardi godina.

Ako bi negde u univerzumu nastao kontakt dve relativno intaligentne civilizacije onda bi obicno jedna bila Bog , a druga vernik . Tj jedna bi bila mnogo naprednija od druge , veoma mala verovatnoca je da se sretnu u vreme slicnog tehnoloskog napredka .

ovo je dobro, svidja mi se.
kao sto je Klark jednom rekao.....da bi neka dostignuca nauke neki ljudi smatrali magijom.....

Kada pogledamo u zvezde noci , mi se zadivimo njihovom lepotom . A ta slika koju vidimo , neki njeni delovi su stari i po nekoliko milijardi godina . Mnoge zvezde koje nocu vidimo vise nepostoje . A sadasnji svod svezda je mnogo drugaciji nego ovaj koji mi nocu vidimo .

jebga, tako ti je to ovom nasem svemiru :)
a i ajnstajn je o tome pricao.....
ono sto je nama sada, nekima je bilo i proslo......
i sve te civilizacije koje su mogle nastati i sa kojima se mi nadamo da cemo stupiti u kontakt su mozda vec nepostojece.....
 
bogami, na ovo pitanje je nauka dala poprilicno dobre dokaze.
od crvenog pomaka, pa da pozadinskog zracenja. sve se to lepo sklapa u teoriju u Big Bangu i o starosti od 10-20 milijardi godina.

Daj mi link da iscitam to .

Znam za to da se smatra da je svemir star oko 15 milijardi godina . Ali sam odgovor da je nesto staro toliko i toliko to znaci da je svemir konacan . Odnosno , odgovor da je univerzum konacan je tacan isto onoliko koliko je tacan odgovor da je univerzum beskonacan . Sto automatski odgovoru o starosti univerzuma vraca dikutabilnost .

Ako neko potvrdi da je univerzum star 16 milijardi i 100 milona godina onda nijedan delic materije u univerzumu nije stariji od 16 milijardi i 100 miona godina . I ako je to zaista tako , onda je svemir sirok maksimalno 16 milijardi i 100 miliona svetlosnih godina . A nista se nije kretalo brzinom svetlost posle big bangga i da jeste njegova sirina nije mogla da predje 16 milijardi i 100 miliona svetlosnih godina . Pod uslovom da je maksimalna brzina mase malo ispod 300 000 km/s - brzina svetlosti , sto je takodje diskutabilno . Jos je Tesla pre 100 godina otkri brze cestice i tvrdio da Albert i Mileva Ajnastajn nisu upravu sto se toga tice .

Mozda postoji mogucnost da su postojala dva big benga ili mozda vise njih . Mozda su neki delovi univerzuma postojalii pre big banga ... A ako je univerzum zaista beskonacan ( nema kraj ) ,a pri tome je nastao big bangom , onda je i njegova starost beskonacno velika ...
 

Back
Top