Žig zveri

Нисам ја изједначио Христа са створеним људима већ је то учинио онај ко је рекао да смо по образу Божијем створени.
Не говори ли и Писмо да смо богови? Немаш благе везе шта причаш.
А ми смо такође рођени у Божијем уму још пре стварања материјалног света исто као и Христос што је.
Јер Христос је Логос Божији што значи: Ум божији.Друго лице Божанског бића Бог Син је Ум.
Па пријатељу ако ниси приметио и ми смо ако се духовно огледамо Умови. И као такви смо по Христовом образу створени, зато нас и назива браћом.
Ми као умови смо ћелије Христовог тела, умови његовог ума, И као такви постојимо од кад и Он постоји: још пре него је створено све што је створено.
И будући да је Христос Ум Божији све што је створено створено је у Њему, у уму, у његовој машти. И све што је створено за Њега је створено.
Имало би толико тога да се прича о Богу Сину али ти то не можеш да појмиш.
Како је Марија могла да роди неког ко је рођен још пре стварања материјалног света? Како вам је Ваш Интелект ( сотона ) заслепио очи да не видите истину
Mi smo Bogovi po blagodati, a Hristos je Bog po suštini. To što smo bili u predvečnom planu Božijem ne znači da smo tada i postojali sa Ocem, Hristom i Duhom Svetim. Samo je Sveta Trojica predvečna, a mi smo vremenski, stvoreni. Otac, Hrist i Duh Sveti su unapred znali kad ćemo biti stvoreni, a to ne znači da smo predvečno postojali. Predvečan je samo um Božiji, naš nije, naš je stvoren. Ono što je nestvoreno, što je predvečno je Bog Tvorac, a ono što je stvoreno, što je vremensko je stvorenje. Ljudi su stvorenja po obličju Božijem stvorena što ne znači da su Bogovi po suštini. Oni imaju um nalik na Božiji, ali ipak ne isti. Da je isti onda bi bio predvečan kao i Božiji, ali pošto nije isti onda je stvoren, ali je stvoren tako da liči na svoga Tvorca Boga. Mi se u Crkvi obožujemo i time postajemo po blagodati Bogovi, a Hristos je Bog po suštini, kao i Otac i Sveti Duh. Mi smo dakle stvoreni po suštini, a Bogovi, tj. nestvoreni po blagodati, tj. mi primajući energiju Božiju postajemo Bogovi, tj. kao da smo odvajkada postojali iako nismo. Oboženje znači primanje Božanstva, nečeg što nismo imali. Hristu nije potrebno oboženje, jer je On oduvek Bog po suštini. Nama je potrebno oboženje, jer mi nismo Bogovi po suštini, već ljudi, mi postajemo Bogovi po blagodati, po energiji Božijoj koju primamo u sebe u Crkvi. Zahvaljujući smrti i vaskrsenju Hrista Logosa mi dobijamo večni život. Marija je mogla da rodi nekog ko je rođen još pre stvaranja sveta tako što je rodila predvečnog Hrista Boga Logosa koji je u njenoj utrobi Duhom Svetim primio telo i dušu, tj. ljudsku prirodu ne promenivši se. Imaš o tome dosta u svetootačkim knjigama, npr. "Tačno izloženje pravoslavne vere" svetog Jovana Damaskina i mnogim drugim. Pisali smo ranije o tome opširno na ovom forumu. Ti ne vidiš da je upravo tebi intelekt zaslepio oči. Neka bi Gospod dao se oslobodiš zamki lukavog i izveo te na put svetlosti!
 
Истраживач каже да у оригиналном тексту таквог стиха нема већ да су преводиоци тако, нетачно , превели тај стих.
А успут да те питам: када Авакум нас прозива да лажемо, клевећемо итд њему се не бришу постови, као што си мени неке постове обрисао и преправљао? Нема везе, ти постови су и били за брисање, само би било лепо да су према свима исти критеријуми.
Što se tiče teme o krštenju u ime Isusovo mi smo o tome pisali ovde: http://putgospodnji.com/krstenje-vodom/index.html, ali i pored toga mislimo da Bog prima i krštenje u ime Oca, Sina i Svetog Duha po ikonomiji, tj. zbog neznanja nekih ljudi u pogledu te teme (uostalom ako je nešto u ime Oca, Sina i Duha, to "u ime Sina" znači da je u ime Isusa Hrista, premda po akriviji bi trebalo baš koristiti formulu "u ime Isusa Hrista"). Ostavljamo mogućnost da pored svedočanstava koja smo naveli možda postoje i neka druga koja bi nešto drugačije pokazali, ili da neka od navedenih se ne pokažu potpuno verodostojnim, ali po svemu sudeći ovako kako smo naveli je ispravno osim ako neke nove činjenice ne pokažu drugačije.
Što se tiče primedbe koju si uputio bakonji, ja nisam pratio gde je on brisao tvoje postove i sl. i da li je pravedno tu postupio. U raspravi naravno da možeš da kažeš da neko ne govori istinu i da kleveće, ali to moraš izneti argumentovano kako ja i činim, a ne neargumentovano. Takođe treba se truditi da se to iznese neostrašćeno, bez mržnje već samo radi same istine, a ja se trudim i mislim da uspevam tako da činim, jer zaista ne mrzim nikoga već samo mrzim greh i žalim svakog čoveka koji mu robuje, jer znam da mučenja u Paklu zbog nepokajanosti ne mogu se uporediti ni sa jednom mukom zemaljskom. Ja bih voleo da se svaki čovek pokaje i spase, kao što i Bog sam želi ("Hoće Bog da se svi ljudi spasu i do poznanja istine dođu" - kaže apostol), ali "neće svi veru", kaže isto to Sveto Pismo i zato mnogi večno i ginu po svom sopstvenom žalosnom izboru. Tako da ne znam šta je tebi bakonja brisao i zašto, ali bar koliko sam ja do sad upoznao bakonju na ovom forumu čini mi se da se radi o jednom poštenom čoveku, ali opet se ograđujem, jer nisam čitao sve njegove postove i pratio sve njegove reakcije na pisanja učesnika foruma.
 
:think:
U cemu li je problem da se procita i izuci , naravno iz Novog Zaveta , ovaj deo :

19. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа,Mat.28:19"
Kao sto sam objasnio u originalnom Shem Totovom Mateju nema da je Mesija trazio da ucenici krstavaju u trojstvo.
Kao drugo, ucenici, Apsolutno Nikada nisu krstavali u trojstvo.
A ako oni nisu krstavali u trojstvo, zasto to rade svestenici,a tvrde da je crkva sazidana na temelju apostola :?:
I Mesija je rekao sve sto svezete i razvezete na zemlji bice Tako i na nebu.
Znaci vidimo da nesto ne stima u celoj prici,a to znaci da mi citamo kopije, koje je neko davno napisao,a crkva priznala kao kanon i dogmatizovala.
Jevandjelja, Apsolutno nisu pisali ljudi pod cijim imenima se ona prikazuju.
Jos jedna od kontradiktornosti, :)
 
ja isto ne znam sta ce vam ovaj avakum ovde - ako hocete da delujete edukativno, veroucteljski, onda obrisati prodavce magle, i za mene vazi, ako ja prodajem maglu, BRISANJE
p.s. ja ako se sa svojih skoro 50 god. nisam naucio da razlikujem maglu od kvalitetnih informcija, onda nikad necu, ali treba misliti na ove mladje koji jos uvek nisu izbazdareni.
govori, ali iza odmah kaze
Rekoh: Bogovi ste, i sinovi Višnjeg svi. 7 Ali ćete kao ljudi pomreti, i kao svaki knez pašćete."
Mislim da je onaj ko poput tebe odriče Otkrivenje kao deo Pisma svakako prodavac magle. Ja znam da tebi ne odgovara širenje Pravoslavlja, pa ti zato ni ja ne odgovaram, ali eto neki moderatori vole Pravoslavlje za razliku od tebe. Takođe i oni moderatori koji i nisu nešto za Pravoslavlje, ali prosto vole istinu i pravdu i ljubav (dok ako Bog da ne spoznaju Njega koji je Istina i Pravda i Ljubav) prepoznaju moje pisanje kao pravedno i pisano sa ljubavlju prema palom čoveku i zato i vole što pišem sve ovo ili im u najmanju ruku ne smeta. Dakle, ja ne samo da ne kršim pravila foruma, tj. nikog ne vređam i sl. već naprotiv iznoseći istinu o neistinama koje neki poput tebe iznose ujedno želim da i taj koga razobličujem se pokaje. Danas u doba sveopšte mržnje među ljudima svakako da nam je to potrebno. Prema tome, bez lažne skromnosti ja jesam primer koji treba slediti, ali ne mene kao običnog čoveka nego kao onog koji sledi Hrista ("Ugledajte se na mene kao ja na Hrista", kaže apostol Pavle). Sve što je dobro u meni od Hrista je. Želeo bih da i drugi ljudi spoznaju Hristovu ljubav. Neki jesu, ali mnogi nažalost nisu. Pošto sam razobličio tvoje stavove i više ništa ne možeš da odgovoriš na moje argumente, tebi ništa nije drugo ostalo nego da se čudiš i kažeš: "ne znam sta ce vam ovaj avakum ovde". Na tvoju "sreću", ja nemam mnogo vremena da učestvujem, ali i nema potrebe mnogo da učestvujem. Javim se samo kad vidim da treba i kad mogu i tad pišem zaista edukativno, veroučiteljski, a onda prestanem pisati kad vidim da je dovoljno rečeno ili kad nemam više vremena. Eto, od ovog petka sam zauzet na duže vreme, pa uživaj bez mog pisanja. :) Malo šale, ali bolje bi bilo da si uživao u mom pisanju, jer ja i ne pišem od sebe već onako kako Otac Istine želi, a valjda bi svaki čovek trebao da uživa u rečima Oca koji je Ljubav i Istina. Nažalost nisu svi od tog Oca nego od nekog drugog oca, oca laži. Ja bih želeo da tog drugog i ti napustiš, jer taj posle smrti se pokazuje gorim od najgoreg tiranina. Ali, izbor je na svakom čoveku i prema izboru će nam se suditi. Što ko poseje to će i požnjeti.
 
Kao sto sam objasnio u originalnom Shem Totovom Mateju nema da je Mesija trazio da ucenici krstavaju u trojstvo.
Kao drugo, ucenici, Apsolutno Nikada nisu krstavali u trojstvo.
A ako oni nisu krstavali u trojstvo, zasto to rade svestenici,a tvrde da je crkva sazidana na temelju apostola :?:
I Mesija je rekao sve sto svezete i razvezete na zemlji bice Tako i na nebu.
Znaci vidimo da nesto ne stima u celoj prici,a to znaci da mi citamo kopije, koje je neko davno napisao,a crkva priznala kao kanon i dogmatizovala.
Jevandjelja, Apsolutno nisu pisali ljudi pod cijim imenima se ona prikazuju.
Jos jedna od kontradiktornosti, :)


:)
https://forum.krstarica.com/threads...a-naplacuju-svoje-usluge.829371/post-37962572
 
Mi smo Bogovi po blagodati, a Hristos je Bog po suštini.
Кад би то било тако онда ми не би смо били Христова браћа,
То је као кад бих ја по благодати усинио прасе, И прозвао га својим сином.
Не знам само како бих сина убедио да му је прасе брат и шта би син после мислио о мени?
Кад тако почнете да филозофирате онда нема краја.
Филозофи су упропастили Хришћанство
 
prepoznaju moje pisanje kao pravedno i pisano sa ljubavlju prema palom čoveku

bez lažne skromnosti ja jesam primer koji treba slediti, ali ne mene kao običnog čoveka nego kao onog koji sledi Hrista

Javim se samo kad vidim da treba i kad mogu i tad pišem zaista edukativno, veroučiteljski, a onda prestanem pisati kad vidim da je dovoljno rečeno ili kad nemam više vremena.
uobrazenko, lazni ucitelj i dokazani lazni prorok
od ove dece koja su zalutala ima nade da progledaju, ali ti si obnevideo od uobrazenosti, samozavaravanja, ...ti ne sledis Hrista, nego svoje izmisljotine ili skupljas sa djubrista tudje tipa one o 3 fatime, piramidama, i sl. - bolje i da nbe znam sta si sve sakupio i zapakovao u navodno hriscanstvo kao da piramide nisu postojale pre hriscana ili crkva nije znala da krscava posle apostola, cekali tebe 'pravednika' da im kazes u cije ime treba, kukavnog 'ravednika' koji malo-malo pa pise u mnozini
ali i pored toga mislimo da Bog prima
opet ce da bude, 'pitajte mog brata lazova, nisam ja'
p.s. samo te cekam da se izjasnis sta je tvoja licna odgovornost, a to bezanje u mnozinu, mi, brat, neka fantomska crkva, to slabo pomaze u vrdanju, pa ne znam kakav da si mutivoda
p.p.s. ja kada pisem u mnozini, ja pisem, tipa, u juirs za mnom, braco, a ti se hvalis u jednini, a mnozinu koristis kada treba da se sakrijes od odgovornosti ako bi prigustilo - tipicna kukavica si
 
Poslednja izmena:
uobrazenko, lazni ucitelj i dokazani lazni prorok
od ove dece koja su zalutala ima nade da progledaju, ali ti si obnevideo od uobrazenosti, samozavaravanja, ...ti ne sledis Hrista, nego svoje izmisljotine ili skupljas sa djubrista tudje tipa one o 3 fatime, piramidama, i sl. - bolje i da nbe znam sta si sve sakupio i zapakovao u navodno hriscanstvo kao da piramide nisu postojale pre hriscana ili crkva nije znala da krscava posle apostola, cekali tebe 'pravednika' da im kazes u cije ime treba, kukavnog 'ravednika' koji malo-malo pa pise u mnozini opet ce da bude, 'pitajte mog brata lazova, nisam ja'
p.s. samo te cekam da se izjasnis sta je tvoja licna odgovornost, a to bezanje u mnozinu, mi, brat, neka fantomska crkva, to slabo pomaze u vrdanju, pa ne znam kakav da si mutivoda
p.p.s. ja kada pisem u mnozini, ja pisem, tipa, u juirs za mnom, braco, a ti se hvalis u jednini, a mnozinu koristis kada treba da se sakrijes od odgovornosti ako bi prigustilo - tipicna kukavica si
Ne hvalim sebe kao starog čoveka već kao novog, tačnije hvalim Hrista kako sam to i naveo u prethodnoj poruci: "Prema tome, bez lažne skromnosti ja jesam primer koji treba slediti, ali ne mene kao običnog čoveka nego kao onog koji sledi Hrista ("Ugledajte se na mene kao ja na Hrista", kaže apostol Pavle). Sve što je dobro u meni od Hrista je. " A sebe, tj. tog "običnog čoveka" kritikujem, tj. ispravljam za ono što pogrešim, kako sam radio na ovom forumu, a o čemu sam govorio i u ovoj raspravi sa tobom i još nekim učesnicima foruma. To isto radim i kad govorim o množini - hvalim ono što je dobro, što je Hristovo u nama, a kritikujem ono što je grehovno, za šta se kajemo. Sve je to crno na belo napisano, tako da koliko god da klevećeš ima sve napisano, pa čitaoci mogu videti ko govori istinu, a ko ne. O piramidama i Fatimi i sl. sam takođe već odgovorio, pa svako ko ga interesuje može da pročita, a to što si ti slep u mržnji protiv mene, pa opet isto ponavljaš pokušavajući da nađeš nešto protiv mene, a nikako ne možeš, to je nažalost svojstvo tvoje nepokajane ličnosti koje ćete mučiti i u večnosti ako se ne pokaješ. Ja bih voleo da se pokaješ, ali ni Bog te na to na silu neće terati, to je do tebe.
 
Кад би то било тако онда ми не би смо били Христова браћа,
То је као кад бих ја по благодати усинио прасе, И прозвао га својим сином.
Не знам само како бих сина убедио да му је прасе брат и шта би син после мислио о мени?
Кад тако почнете да филозофирате онда нема краја.
Филозофи су упропастили Хришћанство
"20 Jer ako odbegnu od nečistote sveta poznanjem Gospoda i spasa našeg Isusa Hrista, pa se opet zapletu u njih i budu nadvladani, bude im poslednje gore od prvog;
Mt. 12:45, Lk. 11:26, Jev. 6:4, 2 Pet. 1:4

21 Jer im beše bolje da ne poznaše put pravde, negoli kad poznaše da se vrate natrag od svete zapovesti koja im je predana.


22 Jer im se dogodi istinita pripovest: pas se povraća na svoju bljuvotinu, i: svinja okupavši se, u kaljužu." 2. Petr. 2:20-22
"
Kao što pokazuju i navedeni stihovi (a ima ih još), upravo Sveto Pismo svedoči da nas je Hristos podigao iz blata greha u kome smo se kao svinje valjali (zapravo suština Pisma je oko toga), On nas je oprao u banji krštenja i pokajanja, a ako se opet vratimo u to blato bolje da nismo ni poznali put pravde, jer će nam biti veća kazna nego onima koji nisu poznali taj put. Hristova braća su nekadašnje "svinje" ( "psi" koji su odbacili svoju bljuvotinu, razbojnici koji su odbacili svoje razbojništvo,...), "svinje" koje su se pokajale i prestale da budu "svinje", tj. postale su ne samo bića dostojna svoga ljudskog imena već i više od toga - oboženi ljudi, tj. pravi prijatelji i braća Hristova, braća i po božanskoj prirodi koju primamo u Hristu. Hristos je i postao čovek ostavši Bog (po suštini) da bismo mi postali ne samo bolji ljudi nego i Bogovi (po blagodati). To nije prazna ljudska filosofija već nebeska filosofija, premudrost koja je odozgo kako svedoči Pismo.
Slično, apostol Pavle kaže u Efescima, 2. glava:
"1 I vas koji bejaste mrtvi za prestupljenja i grehe svoje,
Jn. 5:24


2 U kojima nekad hodiste po veku ovog sveta, po knezu koji vlada u vetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;


3 U kojima i mi svi živesmo nekada po željama tela svog, čineći volju tela i pomisli, i bejasmo rođena deca gneva, kao i ostali;


4 Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,

5 I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni),
Rim. 5:6, Rim. 6:4

6 I s Njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu.



7 Da pokaže u vekovima koji idu preveliko bogatstvo blagodati svoje dobrotom na nama u Hristu Isusu."
 
Poslednja izmena:
"20 Jer ako odbegnu od nečistote sveta poznanjem Gospoda i spasa našeg Isusa Hrista, pa se opet zapletu u njih i budu nadvladani, bude im poslednje gore od prvog;
Mt. 12:45, Lk. 11:26, Jev. 6:4, 2 Pet. 1:4

21 Jer im beše bolje da ne poznaše put pravde, negoli kad poznaše da se vrate natrag od svete zapovesti koja im je predana.


22 Jer im se dogodi istinita pripovest: pas se povraća na svoju bljuvotinu, i: svinja okupavši se, u kaljužu." 2. Petr. 2:20-22
"
Kao što pokazuju i navedeni stihovi (a ima ih još), upravo Sveto Pismo svedoči da nas je Hristos podigao iz blata greha u kome smo se kao svinje valjali (zapravo suština Pisma je oko toga), On nas je oprao u banji krštenja i pokajanja, a ako se opet vratimo u to blato bolje da nismo ni poznali put pravde, jer će nam biti veća kazna nego onima koji nisu poznali taj put. Hristova braća su nekadašnje "svinje" ( "psi" koji su odbacili svoju bljuvotinu, razbojnici koji su odbacili svoje razbojništvo,...), "svinje" koje su se pokajale i prestale da budu "svinje", tj. postale su ne samo bića dostojna svoga ljudskog imena već i više od toga - oboženi ljudi, tj. pravi prijatelji i braća Hristova, braća i po božanskoj prirodi koju primamo u Hristu. Hristos je i postao čovek ostavši Bog (po suštini) da bismo mi postali ne samo bolji ljudi nego i Bogovi (po blagodati). To nije prazna ljudska filosofija već nebeska filosofija, premudrost koja je odozgo kako svedoči Pismo.
Slično, apostol Pavle kaže u Efescima, 2. glava:
"1 I vas koji bejaste mrtvi za prestupljenja i grehe svoje,
Jn. 5:24


2 U kojima nekad hodiste po veku ovog sveta, po knezu koji vlada u vetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;


3 U kojima i mi svi živesmo nekada po željama tela svog, čineći volju tela i pomisli, i bejasmo rođena deca gneva, kao i ostali;


4 Ali Bog, koji je bogat u milosti, za premnogu ljubav svoju, koju ima k nama,

5 I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni),
Rim. 5:6, Rim. 6:4

6 I s Njim vaskrse i posadi na nebesima u Hristu Isusu.



7 Da pokaže u vekovima koji idu preveliko bogatstvo blagodati svoje dobrotom na nama u Hristu Isusu."
Благодаћу смо спасени а нисмо благодаћу постали богови него смо умрли телу да би се РОДИЛИ Богу као синови.
Синови божији се РАЂАЈУ а нису усиновљена прасад како ти и слични теби предлажете
Ти се стално враћаш у каљугу а хрео би да будеш бог.
Е да би био бог мораш да се родиш као бог, Те форе са усиновљеним створењима су за неписмене и слепе хришћане.
Синови, они који су се родили у Богу ту вашу причу неће покусати
 
, a to što si ti slep u mržnji protiv mene, pa opet isto ponavljaš pokušavajući da nađeš nešto protiv mene, a nikako ne možeš, to je nažalost svojstvo tvoje nepokajane ličnosti koje ćete mučiti i u večnosti ako se ne pokaješ. Ja bih voleo da se pokaješ, ali ni Bog te na to na silu neće terati, to je do tebe.
ne, ne mrzim te, vec se trudim oko tebe, ne podilazeci ti, zbog tebe, a nadam se da ni ne nadilazm nikome
vidi, ja sam pronasao i pokajanje, i prosvetljenje, i...jos sto-sta, ali sada necu o tome, jednom...
ovako stoje stvari, pazi
Hristos je hvalio Boga Oca sto je otkrio kako stoje stvari PROSTIMA, ne premudrima, komplikovanima, prepametnima koji su napravili hijerarhiju u razumevanju - nema hijerarhije, moras da imas mekano srce za razumevanje, ... ali, ne, djavo vas vara racunicom, mistifikacijom, apstrakcijom, desifriovanjem kodova, bakracima, brojevima vise matematike, itd... nema toga u blagoj vesti u jevandjelju Gospodnjem, vec prosti i mala deca mogu da razumeju konkretizaciju, ako hoce da razumeju srcem, a mudrost ovog sveta Bog obraca u ludost... vidi,ozbiljno, na ovih par redaka da se prodiskutuje... a covecanstvo ode u strah od vest. inteligencije... to su brojevi, nema tu sta da se razume, zato vas dzavo i gura u njih da zadebilite
 
Poslednja izmena:
p.s. nema na koga sve nije aplikovan 666, sad i 616, - debilizacija potencijalnih zaista vernika, meni nije jasno kako to nije ocigledno, pa ako je neron zlotvorio sta mi treba da racunam, ili hitler ili bilo ko ko je zlotvorio, jel neko sprecen 666 matematikom/racunicom da ne zlotvori? ne nego je matelatika, racunanje potureno da ne bi razmisljali kako da razumete ono sto trebate[vidi koliko ispisah za 10ak dana], a sto vam kazu da niste dorasli da razumete, a sto morate srcem da razumete, sto vam se ne da jer srce ne zna brojeve, samo um u kojem ste zarobljeni upravo kalkulisanjem, i to kalkulisanjem ne samo brojevima, vec i pezorativno.
 
ne, ne mrzim te, vec se trudim oko tebe, ne podilazeci ti, zbog tebe, a nadam se da ni ne nadilazm nikome
vidi, ja sam pronasao i pokajanje, i prosvetljenje, i...jos sto-sta, ali sada necu o tome, jednom...
ovako stoje stvari, pazi
Hristos je hvalio Boga Oca sto je otkrio kako stoje stvari PROSTIMA, ne premudrima, komplikovanima, prepametnima koji su napravili hijerarhiju u razumevanju - nema hijerarhije, moras da imas mekano srce za razumevanje, ... ali, ne, djavo vas vara racunicom, mistifikacijom, apstrakcijom, desifriovanjem kodova, bakracima, brojevima vise matematike, itd... nema toga u blagoj vesti u jevandjelju Gospodnjem, vec prosti i mala deca mogu da razumeju konkretizaciju, ako hoce da razumeju srcem, a mudrost ovog sveta Bog obraca u ludost... vidi,ozbiljno, na ovih par redaka da se prodiskutuje... a covecanstvo ode u strah od vest. inteligencije... to su brojevi, nema tu sta da se razume, zato vas dzavo i gura u njih da zadebilite
Управо тако, Христос је дошао да позове прост народ а не интелектуалце, А зашто?
Зато што ће прост народ творити оно што Христос каже, и тако ће доћи до разумевања, Док интелектуалци немају воље да творе, него би пре онако интелектуално да разумеју, Е тако ће се заплести ко наш Авакум
 
Neki misle da je zig zveri barkod koji će se prevarom laserski upisivati ljudima na čelo ili na ruku kad budu u procesu dobijanja elektronskih dokumenata.
I dok je moguće da se to radi u prvim etapama, ja mislim da će ljudi morati svesno da naprave izbor. Mislim da je žig zveri čip koji će se u zadnja vremena (uskoro) ubacivati u desnu ruku ili na čelo. Čipovi koji se ugrađuju u telo moraju da budu u oblasti gde se temperatura najbrže menja da bi mogli da bi baterije mogle da se pune promenom toplotne energije. Ispitivanjem je utvrđeno da su dva takva mesta upravo čelo i desna ruka.
 
3 načina djavolskog rušenja vere u vaskrsenje:
  1. II TIMOTEJU 2,18-19 Koji zastraniše od istine, govoreći da je vaskrsenje već bilo, i ruše veru nekih.
    Ali tvrdo stoji temelj Božiji, imajući ovaj pečat: Pozna Gospod one koji su njegovi, i: Neka odstupi od nepravde svaki koji priziva ime Gospodnje.
  2. Pošto gorenavedeni direktni djavolski plan nije uspeo, jer je opštepoznato da su hrišćani 1. veka čekali vaskrsenje, verujući, stražareći, jer niko ne zna ni dan ni čas, jedini indirektni djavolski plan bi mogao da bude da se vera u vaskrsenje počne rušiti kod manje vernih, tj. da se od njih i preko njih počne rušiti globalno, i to tako što će im se predstaviti scenario po kome se prvo mora dijagnostikovati 666 smrću nežigosanih tj. trgovinom žigosanih, kao dve kontrasti, što ne može da ostane neprimećeno na zemlji, pa prvo vaskrsenje u kome se revalorizuje smrt nežigosanih, gde je drugo posle 1000 (makar i farisejski neko rekao da je narod proklet jer ne zna simboliku 10x10x10) godina po kome se sudi i onima koji nisu ni morali da odbijaju žig, jer do današnjeg dana žig nije ni dijagnostikovan. Znači takva vera je trostepena, razdeljena na tri vremenski razdvojene particije, od kojih prva žigosanje svakom dobronamernom nije u interesu ni da veruje u nju da će se desiti za njegova veka, tj. ta prva koja treba da startuje je dok ne startuje neka vrste blokade nade za sledeće. Faktički, ne samo da nikoga ne interesuje da čeka vaskrsenje kao što su to činili hrišćani 1. veka (i) pre no što je napisano lažno otkrivenje, a i zašto bi, tj. kako bi kada prvo treba da se desi žigosanje sa 666, već time, ne znam da li suptilno ili grubo, se vaskrsenje prolongira u nedogled, tj. neizlaženje na videlo 666 daje alibi da se vaskrsenje uopšte ni ne čeka, pa samim tim rušenje vere u isto je i nepotrebno jer ona ni ne postoji, ali je istovremeno lukavo učvršćena vera sa smrću, jer se druga smrt predstavlja zaista neprijateljem. Naravno, bilo ko mi može reći da lažem, jer, navodno taj veruje u vaskrsenje, ali isti taj zaboravlja da ISTINU DRŽI U NEPRAVDI (Rimljanima 1,18), tj. svoju veru zasniva na muci i patnji nekoga u budućnosti, jer on sam nije u poziciji da odbije žig 666 kako bi pokazao svoju veru i trpljenje, po lažnom otkrivenju. Taj nije u jedinstvu jevandjeoske vere, niti ima zajedništvo sa svetima. Taj se ne bori za veru jedanput predatu svetima (POSLANICA SV. AP. JUDE JAKOVLJEVOG 1,3). Taj drugome čini ono što sebi ne čini, jer drugome veruje ono što sebi nikada ne bi. Taj i svete podvaja, jer po lažnom otkrivenju 20,4-5, po izjavi njegovog pisca šta je video, udeo u 1. vaskrsenju imaju samo oni koji su posečeni za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju, i koji se ne pokloniše-primiše žig zveri.
    Budućnost? Na jednoj strani, koliko sam informisan ugradjivanje potkožnih pločica-čipova na ruke kreće od bolesnih i, bojim se, od nejači, i samo je pitanje čoveka koji će ih sablazniti (Matej 18,7), a svoju desnu ruku nije sebi odsekao (Matej 5,30), jer teško njemu koji decu prezre zbog lažnog otkrivenja. A na drugoj strani, ovo pitanje će neminovno doći na planetarni red samom globalizacijom trgovine, tj. raspolaganja zemaljskim materijalnim dobrima na jednoj strani, te dubinama ljudske duše na drugoj strani, veštih na obe, bezazlenih ni na jednoj. Ja moju veru ako zasnujem na budućnosti, kao pandan gorepomenutom, tj. u kontekstu vere, mogu samo da se nadam da postoji čovek koji će uvideti razliku izmedju primanja u sebe Reči Gospodnje, hleba života i odbijanja na sebe "žiga 666". Kako danas stvari generalno stoje, ljudi čekaju da djavo povuče svoj potez sa žigom 666, ili pak iznalaze računice da tim istim žigom inkriminišu omražene pojedince ili grupacije, da bi time imali alibi da se ne bave sobom, tj. povećali svoje šanse za spasenje negirajući tudje koje su i po drugim pitanjima problematične. Istočna crkva je oduvek znala za jadac, te je lažno otkrivenje ostalo i danas zabranjeno u pravoslavlju na službi. (Opširnije...)
  3. Djavolsko rušenje vere u vaskrsenje se ogleda i u tome da npr. naša generacija nije posečena za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju, niti je odbila da primi "žig 666" (jer se ne zna ni koji ga primaju), a što su 2 osnova po kojima se u lažnom otkrivenju 20,4 vaskrsava prvi put i zacaruje 1000 godina. Ko danas može reći za samoga sebe da je svet, tj. da veruje kako će imati udela u tom prvom vaskrsenju [OTK. 20,6]? Ali to je ujedno i lažan alibi svakome za maloverje, tj. čekanje vaskrsenja svetih koje bi nesumnjivo bilo potencijal vere, ali tek od tog vremena, jer, uostalom, sveti se na zemlji pominju i kasnije [OTK. 20,9]. U svakom slučaju danas nema ni žigosanih, ni nežigosanih, pa sledeći tom logikom nema ni prvog vaskrsenja kao posledice toga. E zato i rekoh da ljudi ne čekaju Gospoda, niti vaskrsenje, već žig zveri, ili pak, dva svedoka [OTK. 11], koji treba samostalno da vaskrsnu i uzidju na nebo [OTK. 11,11-12], što se opet kosi kako sa Jevandjeljem, a ukazuje na kvasac Irodov, tako i sa Pavlovim poslanicama.
 
Neki misle da je zig zveri barkod koji će se prevarom laserski upisivati ljudima na čelo ili na ruku kad budu u procesu dobijanja elektronskih dokumenata.
I dok je moguće da se to radi u prvim etapama, ja mislim da će ljudi morati svesno da naprave izbor. Mislim da je žig zveri čip koji će se u zadnja vremena (uskoro) ubacivati u desnu ruku ili na čelo. Čipovi koji se ugrađuju u telo moraju da budu u oblasti gde se temperatura najbrže menja da bi mogli da bi baterije mogle da se pune promenom toplotne energije. Ispitivanjem je utvrđeno da su dva takva mesta upravo čelo i desna ruka.

Na koji način može digitalni fotoaparat da nanese barkod ili skener a da čovek to ne primeti? Ti skeneri mogu da se kupe u svakoj radnji koja prodaje računare. Svako ko ima računar neka obrne miš i videće crveno svetlo. To svetlo prema zakonima fizike nema nikakve šanse da piše bilo šta po koži. Da ne pominjem pitanje slobode. Primanje žiga prevarom i podvalom nije isto.
 
Генетски инжињеринг отвара врата за жигосање на ДНК нивоу.
Погледајте какве све технологије постоје
У подешавањима има и превод на српски

 
Благодаћу смо спасени а нисмо благодаћу постали богови него смо умрли телу да би се РОДИЛИ Богу као синови.
Синови божији се РАЂАЈУ а нису усиновљена прасад како ти и слични теби предлажете
Ти се стално враћаш у каљугу а хрео би да будеш бог.
Е да би био бог мораш да се родиш као бог, Те форе са усиновљеним створењима су за неписмене и слепе хришћане.
Синови, они који су се родили у Богу ту вашу причу неће покусати
Umreti telu znači umreti telesnim gresima. Stari čovek ("prase") umire, novi se rađa, tj. rađa se Bogu kao sin.
Nigde nisam napisao da se stalno vraćam u kaljugu, to je tvoja insinuacija. Kažem samo, tj. citiram Pismo koje kaže da oni koji poznadoše put pravde, a vratiše se u kaljugu poput svinje bolje da nisu ni poznali put pravde. Isto tako ne kažem da su sinovi Božiji usinovljena prasad nego usinovljena bivša "prasad", odnosno ljudi poput apostola Pavla koji se negda valjahu u blatu greha poput svinja, a onda se pokajaše i postadoše sinovi Božiji. O tome ne govorim ja već Sveto Pismo iz kojeg sam ti naveo citate o tome, a ti ih negiraš. Samim tim što ne priznaješ celokupno Sveto Pismo (isto tako npr. i mesto gde se kaže da Isus ne učini greha niti se prevara nađe u ustima Njegovim) znači da nažalost još nisi postao sin Božiji, tj. da se poput svinje još valjaš u blatu greha.
 
ne, ne mrzim te, vec se trudim oko tebe, ne podilazeci ti, zbog tebe, a nadam se da ni ne nadilazm nikome
vidi, ja sam pronasao i pokajanje, i prosvetljenje, i...jos sto-sta, ali sada necu o tome, jednom...
ovako stoje stvari, pazi
Hristos je hvalio Boga Oca sto je otkrio kako stoje stvari PROSTIMA, ne premudrima, komplikovanima, prepametnima koji su napravili hijerarhiju u razumevanju - nema hijerarhije, moras da imas mekano srce za razumevanje, ... ali, ne, djavo vas vara racunicom, mistifikacijom, apstrakcijom, desifriovanjem kodova, bakracima, brojevima vise matematike, itd... nema toga u blagoj vesti u jevandjelju Gospodnjem, vec prosti i mala deca mogu da razumeju konkretizaciju, ako hoce da razumeju srcem, a mudrost ovog sveta Bog obraca u ludost... vidi,ozbiljno, na ovih par redaka da se prodiskutuje... a covecanstvo ode u strah od vest. inteligencije... to su brojevi, nema tu sta da se razume, zato vas dzavo i gura u njih da zadebilite
p.s. nema na koga sve nije aplikovan 666, sad i 616, - debilizacija potencijalnih zaista vernika, meni nije jasno kako to nije ocigledno, pa ako je neron zlotvorio sta mi treba da racunam, ili hitler ili bilo ko ko je zlotvorio, jel neko sprecen 666 matematikom/racunicom da ne zlotvori? ne nego je matelatika, racunanje potureno da ne bi razmisljali kako da razumete ono sto trebate[vidi koliko ispisah za 10ak dana], a sto vam kazu da niste dorasli da razumete, a sto morate srcem da razumete, sto vam se ne da jer srce ne zna brojeve, samo um u kojem ste zarobljeni upravo kalkulisanjem, i to kalkulisanjem ne samo brojevima, vec i pezorativno.
Управо тако, Христос је дошао да позове прост народ а не интелектуалце, А зашто?
Зато што ће прост народ творити оно што Христос каже, и тако ће доћи до разумевања, Док интелектуалци немају воље да творе, него би пре онако интелектуално да разумеју, Е тако ће се заплести ко наш Авакум
vcbccbc vcbcvb, bilo bi lepo da me ne mrziš već da se trudiš oko mene, ali nažalost tvoji postovi u kojima ponavljaš neke neistine o Pismu i meni govore drugačije. "Po plodovima njihovim poznaćete ih", reče Gospod.
Što se tiče mudrosti, sve ste pomešali. :) Jedno je mudrost ovoga veka za koju Pismo govori da Bog posrami mudre ovog veka, a uzvisi proste. Prosti su oni koji su krotki, smerni, koji kao deca prihvataju Božiju reč i Božije zapovesti, drugim rečima Očevu reč i Očeve zapovesti (jer onima koji Ga primiše je Bog Otac) i upravo ti prosti stiču mudrost odozgo, mudrost Duha Svetoga koja i posramljuje lažno nazvanu mudrost kojom se gorde neki kvaziintelektualci. "Ne detinjite umom već zlobom", kaže apostol Pavle. Npr. cela ova glava je o toj mudrosti:
https://wwwyu.com/biblija/20pri008.htm, a i cela ta knjiga je nazvana "Premudrost". Ima još dosta citata Pisma o takvoj mudrosti.
Brojeve mnogo puta pominje sam Gospod u Pismu i na osnovu mudrosti koju nam je dao (baš zbog toga što ispunjavamo Njegove zapovesti, između ostalog i o držanju sedmičnih i godišnjih subota, subotnjih i jubilarnih godina*) smo i objavili (http://putgospodnji.com/biblijska-hronologija/tabela.html) o rokovima. *Recimo, jubilarna godina je svaka 50. godina, a ceo vek traje 120 jubileja, tj. 120x50 = 6000 godina što se vidi i s druge strane, tj. zato što 7 dana je u sedmici, 6 radnih, a 7. je dan odmora, a po Pismu je 1 dan pred Gospodom kao hiljadu godina, pa stoga pali svet traje 6000 godina, a 7. dan, tj. sedmo hiljadugodište je dan, odnosno hiljadugodište odmora od greha.
 
Poslednja izmena:
3 načina djavolskog rušenja vere u vaskrsenje:
  1. II TIMOTEJU 2,18-19 Koji zastraniše od istine, govoreći da je vaskrsenje već bilo, i ruše veru nekih.
    Ali tvrdo stoji temelj Božiji, imajući ovaj pečat: Pozna Gospod one koji su njegovi, i: Neka odstupi od nepravde svaki koji priziva ime Gospodnje.
  2. Pošto gorenavedeni direktni djavolski plan nije uspeo, jer je opštepoznato da su hrišćani 1. veka čekali vaskrsenje, verujući, stražareći, jer niko ne zna ni dan ni čas, jedini indirektni djavolski plan bi mogao da bude da se vera u vaskrsenje počne rušiti kod manje vernih, tj. da se od njih i preko njih počne rušiti globalno, i to tako što će im se predstaviti scenario po kome se prvo mora dijagnostikovati 666 smrću nežigosanih tj. trgovinom žigosanih, kao dve kontrasti, što ne može da ostane neprimećeno na zemlji, pa prvo vaskrsenje u kome se revalorizuje smrt nežigosanih, gde je drugo posle 1000 (makar i farisejski neko rekao da je narod proklet jer ne zna simboliku 10x10x10) godina po kome se sudi i onima koji nisu ni morali da odbijaju žig, jer do današnjeg dana žig nije ni dijagnostikovan. Znači takva vera je trostepena, razdeljena na tri vremenski razdvojene particije, od kojih prva žigosanje svakom dobronamernom nije u interesu ni da veruje u nju da će se desiti za njegova veka, tj. ta prva koja treba da startuje je dok ne startuje neka vrste blokade nade za sledeće. Faktički, ne samo da nikoga ne interesuje da čeka vaskrsenje kao što su to činili hrišćani 1. veka (i) pre no što je napisano lažno otkrivenje, a i zašto bi, tj. kako bi kada prvo treba da se desi žigosanje sa 666, već time, ne znam da li suptilno ili grubo, se vaskrsenje prolongira u nedogled, tj. neizlaženje na videlo 666 daje alibi da se vaskrsenje uopšte ni ne čeka, pa samim tim rušenje vere u isto je i nepotrebno jer ona ni ne postoji, ali je istovremeno lukavo učvršćena vera sa smrću, jer se druga smrt predstavlja zaista neprijateljem. Naravno, bilo ko mi može reći da lažem, jer, navodno taj veruje u vaskrsenje, ali isti taj zaboravlja da ISTINU DRŽI U NEPRAVDI (Rimljanima 1,18), tj. svoju veru zasniva na muci i patnji nekoga u budućnosti, jer on sam nije u poziciji da odbije žig 666 kako bi pokazao svoju veru i trpljenje, po lažnom otkrivenju. Taj nije u jedinstvu jevandjeoske vere, niti ima zajedništvo sa svetima. Taj se ne bori za veru jedanput predatu svetima (POSLANICA SV. AP. JUDE JAKOVLJEVOG 1,3). Taj drugome čini ono što sebi ne čini, jer drugome veruje ono što sebi nikada ne bi. Taj i svete podvaja, jer po lažnom otkrivenju 20,4-5, po izjavi njegovog pisca šta je video, udeo u 1. vaskrsenju imaju samo oni koji su posečeni za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju, i koji se ne pokloniše-primiše žig zveri.
    Budućnost? Na jednoj strani, koliko sam informisan ugradjivanje potkožnih pločica-čipova na ruke kreće od bolesnih i, bojim se, od nejači, i samo je pitanje čoveka koji će ih sablazniti (Matej 18,7), a svoju desnu ruku nije sebi odsekao (Matej 5,30), jer teško njemu koji decu prezre zbog lažnog otkrivenja. A na drugoj strani, ovo pitanje će neminovno doći na planetarni red samom globalizacijom trgovine, tj. raspolaganja zemaljskim materijalnim dobrima na jednoj strani, te dubinama ljudske duše na drugoj strani, veštih na obe, bezazlenih ni na jednoj. Ja moju veru ako zasnujem na budućnosti, kao pandan gorepomenutom, tj. u kontekstu vere, mogu samo da se nadam da postoji čovek koji će uvideti razliku izmedju primanja u sebe Reči Gospodnje, hleba života i odbijanja na sebe "žiga 666". Kako danas stvari generalno stoje, ljudi čekaju da djavo povuče svoj potez sa žigom 666, ili pak iznalaze računice da tim istim žigom inkriminišu omražene pojedince ili grupacije, da bi time imali alibi da se ne bave sobom, tj. povećali svoje šanse za spasenje negirajući tudje koje su i po drugim pitanjima problematične. Istočna crkva je oduvek znala za jadac, te je lažno otkrivenje ostalo i danas zabranjeno u pravoslavlju na službi. (Opširnije...)
  3. Djavolsko rušenje vere u vaskrsenje se ogleda i u tome da npr. naša generacija nije posečena za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju, niti je odbila da primi "žig 666" (jer se ne zna ni koji ga primaju), a što su 2 osnova po kojima se u lažnom otkrivenju 20,4 vaskrsava prvi put i zacaruje 1000 godina. Ko danas može reći za samoga sebe da je svet, tj. da veruje kako će imati udela u tom prvom vaskrsenju [OTK. 20,6]? Ali to je ujedno i lažan alibi svakome za maloverje, tj. čekanje vaskrsenja svetih koje bi nesumnjivo bilo potencijal vere, ali tek od tog vremena, jer, uostalom, sveti se na zemlji pominju i kasnije [OTK. 20,9]. U svakom slučaju danas nema ni žigosanih, ni nežigosanih, pa sledeći tom logikom nema ni prvog vaskrsenja kao posledice toga. E zato i rekoh da ljudi ne čekaju Gospoda, niti vaskrsenje, već žig zveri, ili pak, dva svedoka [OTK. 11], koji treba samostalno da vaskrsnu i uzidju na nebo [OTK. 11,11-12], što se opet kosi kako sa Jevandjeljem, a ukazuje na kvasac Irodov, tako i sa Pavlovim poslanicama.
Prvo vaskrsenje će biti vaskrsenje pravednika i desiće se u prvoj etapi 2029. godine. Druga etapa je verovatno 2032/33. godine (kad vaskrsnu i Ilija i Enoh), a treća su oni koji će biti posečeni za neprimanje žiga zveri, za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju u periodu od 2032/33. do 2036. godine. Period od 2029. do 2032/33. godine je period propovedi dva proroka Ilije i Enoha koji su živi vazneti na Nebo, a tada će doći da propovedaju i da i oni prime smrt, ali i vaskrsenje i to ne svojom silom već naravno Božijom:
"I posle tri dana i po duh života od Boga uđe u njih; i staše oba na noge svoje, i strah veliki napade na one koji ih gledahu.
I čuše glas veliki s neba, koji im govori: Iziđite amo. I iziđoše na nebo na oblacima, i videše ih neprijatelji njihovi
I u taj čas zatrese se zemlja vrlo, i deseti deo grada pade, i tresenje zemlje pobi sedam hiljada imena čovečijih; i ostali se uplašiše, i daše slavu Bogu nebeskom
". Otkr. 11:11 -13
Drugo vaskrsenje je vaskrsenje grešnika na Strašnom Sudu.
 
Prvo vaskrsenje će biti vaskrsenje pravednika i desiće se u prvoj etapi 2029. godine. Druga etapa je verovatno 2032/33. godine (kad vaskrsnu i Ilija i Enoh), a treća su oni koji će biti posečeni za neprimanje žiga zveri, za svedočanstvo Isusovo i Reč Božiju u periodu od 2032/33. do 2036. godine. Period od 2029. do 2032/33. godine je period propovedi dva proroka Ilije i Enoha koji su živi vazneti na Nebo, a tada će doći da propovedaju i da i oni prime smrt, ali i vaskrsenje i to ne svojom silom već naravno Božijom:
Odakle ti ova vremena? Niko ne zna kad će biti kraj sveta do sam Bog.
 
Što se tiče mudrosti, sve ste pomešali. :) Jedno je mudrost ovoga veka za koju Pismo govori da Bog posrami mudre ovog veka, a uzvisi proste. Prosti su oni koji su krotki, smerni, koji kao deca prihvataju Božiju reč i Božije zapovesti, drugim rečima Očevu reč i Očeve zapovesti (
Како си вешто и интелектуалце сврстао у прост народ, као да ми не знамо шта је прост човек па ћеш ти вешто да изврнеш реч и да нам и ову неистину потуриш као истину. Не каже ли Павле да је Бог одабрао оне које нико не сматара за ништа вредно, просте кљасте, И да је такве одабрао да понизе оне који се сматрају за нешто.
Ко се данас сматра за нешто? Интелектуалци, књижевници, директори, доктори, официри, уметници,политичари.
Значи прост народ је прост народ. Људи неоптерећени интелектом који је сам ђаво у нама,
Јер што је човек интелегентнији то боље искривљује Христову науку, Боље доказе налази за своје заблуде. Такви су се увукли у сам врх свих цркви па и Православља. Они су и уништили Православље и одвели га у паганштину. Да да, интелигентни људи попут тебе Авакуме.
Такви неће наследити царство
 
„Nismo birali ni zemlju gde ćemo se roditi ni narod u kome ćemo se roditi ni vreme u kojem ćemo se roditi, ali biramo jedno - da li ćemo biti ljudi ili neljudi." (Patrijarh Pavle)
Да само што је интелигентном много лакше да одабере да буде нечовек (јачи преживљава)
Говорећи о интелекту Павле га назива природним човеком у нама који се бори против духовног
Духовни гледа на ближње као на браћу а природни као на конкуренцију,
 

Back
Top