kad bi imao firmu kao sto je nemam takvo sto bi bilo sankcionisano u korenu statutomKejv znam da bi ti samo delio svima (zagrljaj) molim te ubaci se u preduzetnički film.
Ilustracije radi....radio si dugo na pijaci, trgovao auto delovima, uspeo si da se osamostališ, jedan deo kuće pretvorio u radionicu, drugar ti pomogao da sklopiš dil sa jednom nemačkom kompanijom, uvozite filtere. Ušparao si, digao kakav takav kredit (snašao se za pare koliko ludo zvučalo) i sad si svoj gazda.
....
Reci mi imaš 5 radnika, od toga jedan prodaje ekstra filtere (drčan, nabusit, ubedljiv, radi posao), ali drkadžija, zeza ovu 4-cu radnika kako stigne, "te ovaj pustio pivski stomak", "te ovog ostavila žena", "te ovaj živi kod tašte" i bla-bla...smara i davi kolege...ali odrađuje posao.
Šta ćeš uraditi??? Hoćeš li ga otpustiti?
posto zakon o radu je takav kakav je,potrebno je imati neki statut u firmi radi internog funkcionisanja
mesas profit i HR,pa zaposlio bi recimo tebe kao HR strucnjaka da ga dovedes u red al da ne padne profit...