Žene navijači!

Navijačice bre

  • Navijam za Zvezdu

  • Navijam za Partizan

  • Navijam za FK/KK ________?

  • Ne ***** ja to ni 5 posto


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
setila sam se zasto sam zamrzela fudbal.porodicni izleti ficom,karirano cebe na travi,rostilj i do daske nabijen tranzistor koji zveci i ton mu je kao iz konzerve.tata slusa prenos,a mi deca moramo da cutimo.bem ti izlet
 
Obozavam kosarku, cak sam je i trenirala neko vreme, kao klinka.
Navijam za Partizam, pratim njihove utakmice, i nase reprezentacije.
Nerviram se, derem, psujem...:D
Uh, znala sam i da zaplacem kad gubimo, onda kad smo igrali na Svetskim, Evropskim takmicenjima i bili jedna od najboljih reprezentacija na Svetu.
Drago mi je sto se polako, opet, vracamo na vrh. Bar se nadam.
Na utakmice ne idem, guzva.

Svi ostali sportovi me apsolutno ne zanimaju. Fudbal ne podnosim.
 
I buka skodi tako malom detetu na utakmicama.

Safira, upravo mi nije jasna ta jaka emocija koju ti nazivas strascu prema firmama ciji radnici shutiraju loptu u neku mrezu ili ubacuju u neku mrezhicu ili prebacuju preko neke mrezhe i sl. :roll:, a ne navijaju za firme koje proizvode hranu, odecu, masine, kozmetiku, motorna ulja, igracke... koje su mnogo korisnije za covecanstvo.
 
I buka skodi tako malom detetu na utakmicama.

Safira, upravo mi nije jasna ta jaka emocija koju ti nazivas strascu prema firmama ciji radnici shutiraju loptu u neku mrezu ili ubacuju u neku mrezhicu ili prebacuju preko neke mrezhe i sl. :roll:, a ne navijaju za firme koje proizvode hranu, odecu, masine, kozmetiku, motorna ulja, igracke... koje su mnogo korisnije za covecanstvo.

ne radi se o firmi..radi se o ljubavi cistoj jakoj, psiholozi imaju objasnjenja za takve identifikacije, ali otprilike kao identifikacija sa drzavom nacijom, u coveku postoji potreba da se identifikuje i sa manjim drustvenim grupama....kada se na to doda strast prema nekom sportu spajanjem te dve dobijas navijace..ne one divlje koji pale i ubijaju, tuku i ruse
vec one koji skacu od srece kad ima tim pobedi i placu kad izgubi.....to je nesto neobjasnjivo.....ali ja volim taj osecaj....mislim da ni ne terba nesto posbno objasnjavati...postoje oni koji to osecaju i oni koji ne....i tu nema puno mudrosti
 
I buka skodi tako malom detetu na utakmicama.

Safira, upravo mi nije jasna ta jaka emocija koju ti nazivas strascu prema firmama ciji radnici shutiraju loptu u neku mrezu ili ubacuju u neku mrezhicu ili prebacuju preko neke mrezhe i sl. :roll:, a ne navijaju za firme koje proizvode hranu, odecu, masine, kozmetiku, motorna ulja, igracke... koje su mnogo korisnije za covecanstvo.
...zamisli stoiljada ljudi koji urlaju ispred mlekare, vichu neshto tipa : pune tribine ludih navijacha i mleko, kachkavalj, pavlaka i kefir, prebitjemo kajmak, prebitjemo sir...:(
 
...zamisli stoiljada ljudi koji urlaju ispred mlekare, vichu neshto tipa : pune tribine ludih navijacha i mleko, kachkavalj, pavlaka i kefir, prebitjemo kajmak, prebitjemo sir...:(

Znala sam da ce biti neki ovakav odgovor. :lol: Jeste ludo i besmisleno to urlanje u gomili... isto je tako glupavo da sva ta gomila ljudi vice ole, ole itd. nekom ko juri za loptom da je shutne u mrezhu.
 
Mudrost je ne identifikovati se sa grupom bilo koje vrste i velicine i ne ponasati se po pravilima usmerene mase, nego po pravilima prirode. Prirodno je da se ljudi bave sportom, a ne da ga posmatraju. :manikir:

nisi u pravu....ljudi osim sto se bave sportom pronalaze uzivanje i u gledanju drugih
prosto uzivam da gledam one sportove za koje prosto imam zelju samo da gledam :D
zato i kazem nema tu puno mudrosti niti treba to objasnjavati
a da je normalno neidentifikovati se sa grupama..to nije tacno...identifikacija postoji u svakoj pori zivota
a da ti na pr toga nisi ni svesna...i ne bitno..ja volim d anavijam..ti u tome ne pronalazis draz..meni je to ok..ali i tebi treba d aje ok neko ko nije kao ti:D
 
nisi u pravu....ljudi osim sto se bave sportom pronalaze uzivanje i u gledanju drugih
prosto uzivam da gledam one sportove za koje prosto imam zelju samo da gledam :D Jos samo neko da mi objasni u cemu je to uzivanje ...
zato i kazem nema tu puno mudrosti niti treba to objasnjavati bilo bi lepo kad se vec pita
a da je normalno neidentifikovati se sa grupama..to nije tacno...identifikacija postoji u svakoj pori zivota
a da ti na pr toga nisi ni svesna
...i ne bitno..ja volim d anavijam..ti u tome ne pronalazis draz..meni je to ok..ali i tebi treba d aje ok neko ko nije kao ti:D

Boldovano: svesna sam toga sasvim.

Sve ok. Ja postavljam pitanja, izrazavam svoj licni stav u vezi sa temom, ali ne osudjujem ljude. :neutral:
ps. usput te i drzim malko ovde :lol: :D
 
Nešto sedim i razmišljam...hm žene navijači, okej verovatno ima po koja da zna zašto navija, ali sve vas je više...
Pa reko da upitam, žene navijate li i za koga?
Žene, idete li na utakmice, grickate li semenke, dajte neku omiljenu psovku ili pesmu?
I kao podpitnjce, šta je motiv svemu tome?
I naravno da dodam da se radi o fudbalu i basketu. :)

e ja navijam za partizan :mrgreen:
elem, volim da gledam utakmice ali samo preko malog ekrana, na stadione odavno ne idem zbog razno raznih divljaka koje sebe nazivaju navijacima :evil:
prvenstveno ipak navijam za srbiju, tako da bez obzira na sport u kome nasa selekcija igra, volim to da otpratim, uz naravno socne psovke :zper:
 

Back
Top