Da li su žene oštrog uma i oštrog jezika poželjne u društvu?

Da li su žene oštrog uma i oštrog jezika poželjne u društvu?

Kao supruga?
Mama?
Komšinica ?

Ili su roditelji tu nešto zeznuli pa je sad došlo do tog spoja koji nije rado vidjen u društvu ?

Bonus pitanje

⬇️

Pitanje našim divnim dobrim vrednim muškarcima forumasima : bili se zaljubili u takvu bombicu ?



Pogledajte prilog 1496067
Naravno takve su najbolje sami sto ih je vecina ubjedjena da su ostrog uma, osoba ostrog uma nema potrebu da bude ostrog jezika osim u nekim situacijama jer veoma brzo shvati sta je pravi razlog iza reakcije neke osobe. Osobe ostrog uma imaju humortj moze veoma brzo da ti spusti na saljiv nacin po tome ih brzo mozes prepoznati.
 
A sto mora da ima ostar jezik ako ima ostar um?

Ne vidim na koji nacin su ta dva povezana.

Ostar um je obicno u glavama ljudi neagresivnog ponasanja, zato i jesu brzi ili solidno obrazovani...sto ne bih mogla da kazem za ostar jezik koji mahom krasi one manje pametne koji precenjuju sopstveni sud.

Mudra zena je ona koja svasta o svemu zna ali pre svega ume da se ponasa i da okrene na svoju vodenicu bez da glas podigne.
Da se svadja moze svako. To je najlakse.

Evo za Vedranu kažu ima oštar um i oštar jezik

I od toga dobro živi

Oštar jezik nema veze sa agresivnošću



🤷🏻‍♀️
 
Naravno takve su najbolje sami sto ih je vecina ubjedjena da su ostrog uma, osoba ostrog uma nema potrebu da bude ostrog jezika osim u nekim situacijama jer veoma brzo shvati sta je pravi razlog iza reakcije neke osobe. Osobe ostrog uma imaju humortj moze veoma brzo da ti spusti na saljiv nacin po tome ih brzo mozes prepoznati.

Ovo sve nekako nije tačno

Oštar um i oštar jezik zastupljeni su često u umjetničkim sferama
 
Не уме свако ни да се свађа, а свађа је некад неизбежна и подразумева да је у то укључена најмање још једна особа.
Али, овде говоримо о женама оштрог језика, а оне су такве увек. Не треба им ни саговорник, стално су у неком конфликту са светом.

Da se svadja ume svako, nije to neka sposobnost, samo je pitanje koliko je u podizanju buke uspesan da nametne sebe. Tu mozemo doci do ostrog jezika ali meni je to vise lukavost, uhvatiti na galamu.

Osoba koja je u konfliktu sa svetom nije nesto pozitivno vec govori da nije razvila svoj centar. Kako kazu Japanci, osoba koja nadje svoj centar uvek pronadje nacin i da pobedi.

Mislim, godinama se bavim jogom, znam znam kakva je osoba koja sagoreva, one deluju pametno ali lako ispadaju iz tezista.
Zato i podrzavam balet, jogu, karate, sah, instrumente...najveca pamet je posvetiti se, kontrolisati i zaustaviti udarac na par centimetara, doci do ali ne udariti. E, to je vec zaista tesko i to postujem.
 
Оштар ум подржавам и пожељан је, оштар језик само где и кад треба. Чак ми је мало и непристојно да саспеш увек и свакоме све у лице, ничим изазван и неупитан. Такве особе су ми надрк и шире јако лошу енергију.
Што би се рекло, зубе имамо и ради тога да некад задрже језик од ландарања.
I ja mislim da ostar um i ostar jezik ne idu zajedno, bas naprotiv.
 
Evo za Vedranu kažu ima oštar um i oštar jezik

I od toga dobro živi

Oštar jezik nema veze sa agresivnošću



🤷🏻‍♀️

Vedrana je po misljenju cist kic.

Kao i Bobic Mojsilovic, govore i pisu ono sta masa prosecnih zeli da procita.

Uz to su i lukave, kao sto rece, unovcice i psovku i svadju, kao babe na pijaci tracu sklone. Ne vidim nikakav kvalitet u tim zenama.
 
Ovo sve nekako nije tačno

Oštar um i oštar jezik zastupljeni su često u umjetničkim sferama
Jeste zato sto je upravo u umjetnickim sferama i treba da privuce paznju gledaoca. Zene sto setaju po gradu, ozbiljno gledaju, ubijaju pogledom su ostrog jezika ali nisu nimalo ostrog uma, to rade upravo iz nesigurnosti itd slicno kao i mali cuko koji rezi i napada iz nesigurnosti dok doberman ga samo gleda sta mu je. Osoba ostrog uma nema potrebe da ujeda okolo nego ce ti kroz humor kulturno spustiti, do tebe je da li ces joj cestitati ili se naljutiti.
 
Zapravo, ima samo oštar jezik i na konto toga mamuza pažnju i živi.

Jelena Karleuša je isti primer.

JK se udala za karica da joj pogura karijeru


Vedrana je svoju sama stvorila sa svim životnim izazovima, ima svoje mišljenje i voli da zadirkuje tamo gde mnogima izaziva iritacije, ako uzimamo njene tekstove zdravo za gotovo to nije njen problem već problem čitalaca

Puše o muškarcima i ženama te novim generacijama, politici , crkvi i problemima današnjice
 
JK se udala za karica da joj pogura karijeru


Vedrana je svoju sama stvorila sa svim životnim izazovima, ima svoje mišljenje i voli da zadirkuje tamo gde mnogima izaziva iritacije, ako uzimamo njene tekstove zdravo za gotovo to nije njen problem već problem čitalaca

Puše o muškarcima i ženama te novim generacijama, politici , crkvi i problemima današnjice

JK je pogurala Karićem karijeru koliko i ja...

Nego pričaju gluposti i namerno bodu teme koje znaju da će talasati društvo i držati ih u žiži javnosti, a od toga monetizuju svoje postojanje i to je to.
 
JK se udala za karica da joj pogura karijeru
Nije , krenula je ko klinka, majka joj je radila na radio stanici 101, isprva su je zvali "Jeca sa sto keca"
Vedrana je svoju sama stvorila sa svim životnim izazovima, ima svoje mišljenje i voli da zadirkuje tamo gde mnogima izaziva iritacije, ako uzimamo njene tekstove zdravo za gotovo to nije njen problem već problem čitalaca

Puše o muškarcima i ženama te novim generacijama, politici , crkvi i problemima današnjice
Gospođetino !!!

Vedrana je ok što radi to što radi. Svako ima svoj pravac. Šta me pa briga šta kaže, il ću je čitati ili neću.
Ali ti me iznenađuješ.
Ok, ako hoćeš po svaku cenu teme itd , trljaš ruke zadovoljno misliš naložili se, gle al su planuli, ali ako su tebi uspešne žene one koje su "uspele" a nije bitno kojim i kakvim uspehom, onda cccc....
 
Nije , krenula je ko klinka, majka joj je radila na radio stanici 101, isprva su je zvali "Jeca sa sto keca"

Gospođetino !!!

Vedrana je ok što radi to što radi. Svako ima svoj pravac. Šta me pa briga šta kaže, il ću je čitati ili neću.
Ali ti me iznenađuješ.
Ok, ako hoćeš po svaku cenu teme itd , trljaš ruke zadovoljno misliš naložili se, gle al su planuli, ali ako su tebi uspešne žene one koje su "uspele" a nije bitno kojim i kakvim uspehom, onda cccc....

Uspeh žene jeste upravo da se bavi tim sto voli i gde ima talenat i sto je ispunjava! Žena koja može da živi od svog posla/profesije i koja je sebi izgradila život! To je uspjesna žena! Irelevantno je da li se to tebi ili meni dopada

Žena ulozi trud i rad u to sto voli! Na tom putu ona ima dosta prepreka ali uspešna žena je istrajna

🤷🏻‍♀️
 
Nije irelevantno šta se kome dopada, čemu se ko smeje ,ili raduje. To nam pokazuje kakav je ko čovek.


Znaš kako se kaže, "nije bitno kako se smeješ, nego čemu se smeješ, to mi govori o tebi naviše "

Znaš

Za jednu državu koja gleda zadrugu po gledanosti više nego vijesti i političke emisije i meni govori dosta toga

I ako smem biti iskrena, komentari na forumu upućeni jednoj ženi jer se ne dopada to sto je rekla , napisala takodje mi mnogo šta govori o tim tipovima
 
Ajoooooj
Za jednu državu koja gleda zadrugu po gledanosti više nego vijesti i političke emisije i meni govori dosta toga
:roll:
I ako smem biti iskrena, komentari na forumu upućeni jednoj ženi jer se ne dopada to sto je rekla , napisala takodje mi mnogo šta govori o tim tipovima
Op
Čim se dotaknemo ličnog mišljenja ospeš po Srbiji. :(
Ne govori to ništa o ovim tipovima, ubijaju vreme, to si i htela od ove teme, to se i dobija.

Protiv Vedrane Rudan nemam ništa, zabavljačica širokih narodnih masa, na svoj način.

Bzvz mi je da kad "tipovi i tipke" opletu po njoj ili Jovani Jeremić , lično te takne i odmah pljuc po Srbiji, i življu koji je tu.
Opusti se. Temu koju pustiš u etar, više nije tvoja, no naša. Ne pišemo o tebi, nego o temi. I kao što i očekuješ kad otvoriš temu za koju si već sigurna da će biti 'vruća' šta se posle iznenađuješ i koprcaš da objasniš da je žena kul i uspešna.
U ovom momentu i vremenu ona je na poziciji koju je izborila, na ovaj ili onaj način, ništa spektakularno. Poklopile joj se kockice, eto uspeha. Već viđeno.
 
Ajoooooj

:roll:

Op
Čim se dotaknemo ličnog mišljenja ospeš po Srbiji. :(
Ne govori to ništa o ovim tipovima, ubijaju vreme, to si i htela od ove teme, to se i dobija.

Protiv Vedrane Rudan nemam ništa, zabavljačica širokih narodnih masa, na svoj način.

Bzvz mi je da kad "tipovi i tipke" opletu po njoj ili Jovani Jeremić , lično te takne i odma pljuc po Srbiji, i življu koji je tu.
Opusti se. Temu koju pustiš u etar, više nije tvoja, no naša. Ne pišemo o tebi, nego o temi. I kao što i očekuješ kad otvoriš temu za koju si već sigurna da će biti 'vruća' šta se posle iznenađuješ i koprcaš da objasniš daje žena kul i uspešna.
U ovom momentu i vremenu ona je na poziji koju je izborila, na ovaj ili onaj način, ništa spektakularno. Poklopile joj se kockice, eto uspeha. Već viđeno.

Jeste kul i uspešna to je fakat
 
Znaš

Za jednu državu koja gleda zadrugu po gledanosti više nego vijesti i političke emisije i meni govori dosta toga

I ako smem biti iskrena, komentari na forumu upućeni jednoj ženi jer se ne dopada to sto je rekla , napisala takodje mi mnogo šta govori o tim tipovima
'Za jednu državu'?
Pređosmo na viši nivo?
Ti, koja ne živiš u Srbiji i za koju su Srbi balkanci u pogrdnom smislu, ne znaš svest građana, šta gledaju, misle, osećaju.
Kako ti znaš za rijaliti ' Zadruga' ako te ne zanima i da li vesti i političke emisije nužno znače da su ljudi kulturniji, ili preporučuješ ?

I mani se nivoa, balkanaca, srpskog obrazovanja i mentaliteta.
Teme su javne, mišljenja su različita.
 
'Za jednu državu'?
Pređosmo na viši nivo?
Ti, koja ne živiš u Srbiji i za koju su Srbi balkanci u pogrdnom smislu, ne znaš svest građana, šta gledaju, misle, osećaju.
Kako ti znaš za rijaliti ' Zadruga' ako te ne zanima i da li vesti i političke emisije nužno znače da su ljudi kulturniji, ili preporučuješ ?

I mani se nivoa, balkanaca, srpskog obrazovanja i mentaliteta.
Teme su javne, mišljenja su različita.

Dobro izvinte

Ako ima neki priručnik kako da se ponašamo i kako moramo misliti da mi sa zapada smemo pisati ovde bez da se osećate gnječenim i uvredjenim bilo bi super
 
Dobro izvinte

Ako ima neki priručnik kako da se ponašamo i kako moramo misliti da mi sa zapada smemo pisati ovde bez da se osećate gnječenim i uvredjenim bilo bi super
: )))

Edukuješ se ti pomalo, tačnije, vidno napreduješ.
Za razliku od ranije naučila si da slova pretačeš u misli, valjda i da pročiraš sadržaj copy/ paste tekstova, ali ne zaboravljaš da ' balkance' spustiš iz daleke NJemačke.

Nemam ništa lično protiv tebe, nisam nikada ni imala, samo čitam napisano.
 
Da li su žene oštrog uma i oštrog jezika poželjne u društvu?

Kao supruga?
Mama?
Komšinica ?

Ili su roditelji tu nešto zeznuli pa je sad došlo do tog spoja koji nije rado vidjen u društvu ?

Bonus pitanje

⬇️

Pitanje našim divnim dobrim vrednim muškarcima forumasima : bili se zaljubili u takvu bombicu ?



Pogledajte prilog 1496067
ostra uma (valjda se radi o pamet) i ostra jezika , ne ide zajedno. Samo glupa zena ne zatvara usta.
Nedaj mi boze taku.
 
По мени.....оштар језик може да дође у обзир кад је у питању безобразлук саговорника. Наравно, у почетку уз неку дозу толерантне опомене. Иначе више преферирам оштар ум уз мудар језик. Оштар може да дође као трећа опција, кад видиш да је неко БАШ кретен.
 
Pa dobro, ja nisam mislila na izuzetnu ružnoću. No, znaš, setila sam se jednog mladića davno kad smo bili mladi, zabavljao se sa jednom mojom drugaricom iz škole koja je bila lepotica. I sad, imao je poverenja valjda u mene i seli tako malo pričali, i on počeo kako ne zna šta mu je, ona jeste lepotica, ali njega nervira ovo, ono, počeo da nabraja, čak su tu bili i prsti na stopalima 🙃.. to mi tada bilo baš zanimljivo pa sam upamtila. u stvari, ona mu se nije sviđala kao osoba, nerviralo ga kad priča, kad ovo ono, a pošto je objektivno bila najpoželjnija, nije mu bilo jasno šta je sa njim. Ne sećam se ni da li sam mu nešto rekla.

I srednje lepa osoba kad ti se baš svidi, onda vremenom bude sve lepša. Neka oštrokondža ili ako misliš da je glupa, ili nevaspitana, ili je se stidiš u društvu kad progovori, ta lepota traje kratko.
Moguće da sam ja pogrešno razumeo temu ali pitanje iz uvodne poruke glasi : "bili se zaljubili u takvu bombicu ?"
Nisam ni mislio da je uslov za vezu ili ljubav muškarca i žene ili u drugim seksualnim vezama da se ističu lepotom.Pod lepotom mislim na fizičku odnosno seksualnu privlačnost.Ako toga nema u zadovoljavajućoj meri onda su sve druge osobine pa i kvaliteti kao što su visoka inteligencija,dobrota,zabavnost irelevantne i ne mogu nadomestiti taj nedostatak.
 
Ali ne znam odakle narativ da muškarci vole glupe u životu... Jedno je za seks i nešto usputno, ali ja još nisam sreo tipa kom je super da pored sebe ima glupu osobu pored koje treba da se budi čitav život i da mu dete možda nasledi tu pamet.
I ja se pitam odakle taj narativ. Čak je bila prije 5 -6 godina nekakva španjolska serija pod imenom Muškarci ih vole glupe ili tako nekako. Glavni lik je bila pametna žena koja ne može naći muškarca za vezu jer muškarci, jelte, vole glupe žene.

Ni ja ne znam nijednog koji bi baš htio da pored sebe ima glupu osobu pored koje bi se trebao buditi čitav život.
 

Back
Top