Zdravstvo u Tadicevoj Srbiji - totalni raspad sistema

Malopre se cujem sa burazerom , i isprica mi svoje iskustvo sa zdravstvenim sistemom Srbije.

Kaze nesto ga bolela glava i on ode kod lekara opste prakse i lekar opste prakse mu da uput kod neurologa . On ode kod neurologa i tamo mu kazu da se javi 31 decembra ove godine , pa ce mu zakazati pregled ako dodje 31 decembra za 29-30 januar 2010 godine.

Al istovremeno mu kaze ta sestra, ako necete da cekate, imate tu i tu kod privatnika odmah 1500 dinara pregled.

I mislim se nesto za kojeg djavola onda mi placamo zdravstveno kad ocigledno da vecina ljudi koji nemaju da plate privatni pregled mogu ladno da umru pre nego uopste dodju na red?

Gore cini mi se , nikad nije bilo...

Cini mi se da si se ti bese zalio na povecanje broja zaposlenih u drzavnim sluzbama (prosveta, zdravstvo)?
Da te drzava klepi po usima kroz porez ili nesto tako da bi platila specijalizacije i radna mesta za 10 neurologa, plakao bi ovde kao kisa da ti bota otima pare..
A tvoj brat bi brze dosao kod lekara.
 
Malopre se cujem sa burazerom , i isprica mi svoje iskustvo sa zdravstvenim sistemom Srbije.

Kaze nesto ga bolela glava i on ode kod lekara opste prakse i lekar opste prakse mu da uput kod neurologa . On ode kod neurologa i tamo mu kazu da se javi 31 decembra ove godine , pa ce mu zakazati pregled ako dodje 31 decembra za 29-30 januar 2010 godine.

Al istovremeno mu kaze ta sestra, ako necete da cekate, imate tu i tu kod privatnika odmah 1500 dinara pregled.

I mislim se nesto za kojeg djavola onda mi placamo zdravstveno kad ocigledno da vecina ljudi koji nemaju da plate privatni pregled mogu ladno da umru pre nego uopste dodju na red?

Gore cini mi se , nikad nije bilo...

SRBIJA nije Tadiceva vec moja isto kolko i tvoja.
Tadica smo mi izabrali (na postenim izborima) za predsednika i bice dok ne izberemo drugog a opet Srbija nece biti njegova nego nasa.
Tvoja radikalska pamet to mozda ne moze da shvati (cim si dao ovakav naslov temi) :dash: ali tako je, veruj mi.
Da li je zdravstvo bilo bolje dok je vladao Sloba a Seselj mu pomagao ?
 
Cini mi se da si se ti bese zalio na povecanje broja zaposlenih u drzavnim sluzbama (prosveta, zdravstvo)?
Da te drzava klepi po usima kroz porez ili nesto tako da bi platila specijalizacije i radna mesta za 10 neurologa, plakao bi ovde kao kisa da ti bota otima pare..
A tvoj brat bi brze dosao kod lekara.


glavni porast zaposlenih nije u prosveti i zdravstvu vec u DRZAVNOJ ADMINISTRACIJI

DS-ovski lopovi su zaposlili u drzavnu administraciju jos najmanje 25.000 ljudi nakon 2000 , preko tadasnjeg broja zaposlenih + ne znam koliko u javna preduzeca + su otvorili preko 100 agencija i ko zna koliko jos zavoda i instituta za istrazivanje ruda i gubljenje vremena

Tipa osnovali su javna preduzeca kao sto su NUKLEARNA SKLONISTA SRBIJE :eek:


pa nekad je radilo isto ovoliko lekara cini mi se , pa nije bilo ovih problema.

drugo para u zdravstvu za zaposljavanje kadrova novih ima - ali ih pokradose tvoje demokrate preko namestenih tendera.

evo ti primer kako DS-ovci kradu pare u zdravstvu

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/90885/Hitno+kupili+mamografe,+koji+ne+rade!.html
 
Poslednja izmena:
Pljačka u Zavodu za zdravstveno osiguranje Vojvodine (3)
Hitno kupili mamografe, koji ne rade!

Aparati pre godinu dana kupljeni po hitnoj proceduri i ceni od po 5 miliona dinara, ali danas radi samo jedan. Ostali van upotrebe jer nema ko na njima da radi


Pokrajinski zavod za zdravstveno osiguranje u proteklih godinu dana potrošio je oko 25 miliona dinara (oko 260.000 evra) na hitne nabavke pet mamografa (aparata za rano otkrivanje raka dojke) za domove zdravlja i bolnice u Vojvodini, od kojih radi samo jedan!

Ovo je jedna od ilustracija kako je Pokrajinski zavod potrošio više od milijardu dinara građana Vojvodine na nabavku nepotrebne medincinske opreme.

Mamografi su kao hitna nabavka kupljeni za domove zdravlja u Baču, Bačkom Petrovcu, Titelu i Temerinu i za bolnicu u Zrenjaninu. Od svih aparata u funkciji je samo onaj u Bačkom Petrovcu, dok ostali ne rade jer u ustanovama koje su ih kupile nema obučenog kadra ni prostora!

Mamograf iz dva dela

Niko od nadležnih iz zdravstvenih ustanova nije želeo da govori o tome zašto je kupljena ova vredna oprema na kojoj nema ko da radi!

Kao i u slučaju kupovine sanitetskog vozila za Dom zdravlja u Plandištu, o čemu je Press pisao juče, svih pet mamografa kupljeno je iz delova kao „male nabavke" (limit 2,9 miliona) kako bi se izbeglo raspisivanje javnog tendera! Tako su sami domovi zdravlja odlučivali od koga će kupiti opremu. U svim slučajevima prvo je kupljen aparat po ceni od 2,9 miliona, a posle toga i dodatna oprema za 2,1 miliona dinara. I, svi domovi zdravlja i bolnica u Zrenjaninu kupili su mamografe od firme „Medikom" iz Šapca. Direktor „Medikoma" Predrag Vasilić nije želeo za Press da govori o tome kako je dobio ovaj posao i na koji način su od njega kupljeni mamografi.

- Na putu sam. Dođite kod mene u Šabac - rekao je Vasilić.

Kada smo ga pitali da li će nam pokazati dokumentaciju o prodaji mamografa Vasilić je rekao da to ne može da uradi „zbog konkurencije". Na naše pitanje zašto bismo onda uopšte dolazili Šabac, Vasilić kaže: „Kako zašto, pa da se ispričamo"!

Da u Zrenjaninu ne radi kupljeni mamograf potvrdili su nam u kabinetu direktorke bolnice Gordane Kozlovački.

- Aparat ne radi jer nemamo ni kadar, ni prostor. Kupljen je u vreme bivšeg direktora Milete Mihajlova, pitajte njega zašto - rečeno nam je u bolnici.

Mileta Mihajlov je aktuelni gradonačelnik Zrenjanina, koji je postavljen posle hapšenja Gorana Kneževića. Kada smo ga pozvali i pitali zašto je kupio mamograf koji još ne radi, Mihajlov je rekao da mora da prekine vezu i više nije odgovarao na naše pozive.

Stoje neraspakovani

Direktorka Doma zdravlja u Baču Ljiljana Unji kaže da mamograf koji je kupljen pre nešto više od godinu dana ne radi, jer radiolog koji bi na njemu trebalo da radi još nije prošao obuku! U Domu zdravlja Titel nema ni prostora ni kadrova koji bi radili na ovoj opremi, kaže direktor ove ustanove dr Ilija Marić. Na kraju, direktorka Doma zdravlja u Temerinu Elizabeta Vrhovac Marinković kaže da kupljeni mamograf nisu ni raspakovali jer se prostorija u kojoj treba da bude postavljen renovira.
 
Не ,ово је ЕУропска Србија...зато и пропада.
док није била ЕУропска - биЈо просперитет и благостање-плата шест марке, а рафови празни. Бензин се у канте куповао, а струја два-два нерешено. Кад се сетим није ова ЕУропска ни толико лоша.
 

Back
Top