Zašto verujemo?

Postoji viša sila. To je priroda i njeni zakoni.
Svetlosna brzina za koju si se uhvatio i koju očigledno ne razmeš je činjenica
Bio si u drugoj galaksiji pa to i dokazao?

Još uvek je proračun. Niko od nas još nije napravio distancu poput svetlosne godine. Nije brzina nego razdaljina. Brzina svetlosti u jednoj sekundi nije ista kao i u jednom satu a kamoli u jednoj godini...

I merimo iz perspektive Zemljanina.. verovatno sekunda što je nama ljudima mera prolaznosti vremena nije ista svuda u Kosmosu...

Vasiona je sve veća jer je mi sve više vidimo i razumemo na osnovu Zakona koje ma koliko da znamo ne razumemo u potpunosti...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221101-194333_Firefox.jpg
    Screenshot_20221101-194333_Firefox.jpg
    67,1 KB · Pregleda: 1
Bio si u drugoj galaksiji pa to i dokazao?

Još uvek je proračun. Niko od nas još nije napravio distancu poput svetlosne godine. Nije brzina nego razdaljina. Brzina svetlosti u jednoj sekundi nije ista kao i u jednom satu a kamoli u jednoj godini...

I merimo iz perspektive Zemljanina.. verovatno sekunda što je nama ljudima mera prolaznosti vremena nije ista svuda u Kosmosu...

Vasiona je sve veća jer je mi sve više vidimo i razumemo na osnovu Zakona koje ma koliko da znamo ne razumemo u potpunosti...
Brzina svetla postoji. Koliko brzo treba kada upališ sijalicu da zasija? To ti je brzina svetla.
 
Sve je Um, Svemir je Mentalan.
Kako gore, tako dolje; kako dolje, tako gore.
Ništa se ne odmara; sve se kreće; sve vibrira.
Sve je dvojno; sve ima polarnost; sve ima suprotnost polova; istovjetno i različito je jednako; suprotnosti su po prirodi iste, ali drugačije po stupnju; krajnosti se susreću; sve istine su poluistine; svi se paradoksi mogu pomiriti.
Sve pluta , gore-dolje; sve ima svoje plime i oseke; sve se stvari uzdižu i padaju; njihanje klatna se odražava u svemu; količina njihanja udesno je jednaka količini njihanja ulijevo; ritam sve izjednačava.
Svaki uzrok ima svoju posljedicu; sve se dešava sukladno Zakonu; slučajnost je ime neotkrivenog zakona; postoje mnoge razine uzročnosti, ali ništa ne može izbjeći Zakonu.
 
Brzina svetla postoji. Koliko brzo treba kada upališ sijalicu da zasija? To ti je brzina svetla.
Ja nisam rekao da ne postoji. Nego da je mera za razdaljinu.

Ali da li je u svim uslovima isti vremenski period za koji se atom Cezijuma 133 menja, prelazi(opisano ispod), bilogde u Univerzumu?

Tako da mnoge činjenice postaju pretpostavke kad ne znaš apsolutne tačnosti(ukoliko postoje).
 

Prilozi

  • Screenshot_20221101-194621_Firefox.jpg
    Screenshot_20221101-194621_Firefox.jpg
    75,3 KB · Pregleda: 1
Brzina svetla postoji. Koliko brzo treba kada upališ sijalicu da zasija? To ti je brzina svetla.
Nije. ;)

Imaš raznovrsna svetla. Plus Svetlost.

Svetlost kad otvoriš oči?
Svetlost tokom zalaska ili izlaska Sunca? Celestialnog Boga našeg.
Ta električna, je materijalna elektrotehnika uz prostorno i vremensko ograničenje?

Ali. Da... sijalica se pali na nečiji motiv...
Tako i pitanje, zašto Zvezde sijaju? Kakav je to motiv?
 
Obrazovanje ite kako pomaže. Problem je taj što je neobrazovana većina uspostavila monopol nad obrazovanjem.
Onda je odgovor na tvoje pitanje veoma jednostavan. Verujemo zato što nismo dovoljno obrazovani. Pa onda ne stoji ni tvrdnja da je situacija bezizlazna i neresiva.
Jel bi radije promenio uvodni post ili bi mi odgovorio na ono što sam te pitala?
 
Mrav je nesposoban da shvati šta je čovek, još manje je sposoban da dokaže drugim mravima da čovek postoji, ni sam čovek ne može dokazati mravima da postoji, a ako bi se potrudio, mravi bi ga shvatili kao neku neshvatljivu silu.
To je paralela sa:
Čovek je nesposoban da vidi Boga, pa čak i da shvati šta je Bog, još manje je sposoban da dokaže drugima da Bog postoji, ni sam Bog ne može dokazati ljudima da postoji, a kad se potrudi, ljudi ga shvate kao neku neshvatljivu silu.
Mrav ili neka druga životinja može imati iskustvo sa čovekom koje neposredno utiče na njega i vremenom i razviti mehanizme odbrane ili prilagođavanja. Čovek sa bogom nema tako nešto.
 
Insekti su životinje. Mrav ima neposredan dodir sa čovekom i to se može dokazati. Bog to nema.
Insekti nemaju mozak, već rade instinktivno.
Pitali jednu osobu na času biologije za dvojku, "da li pčele imaju mozak" odgovorio "bemu, kad prave onoliki med, sigurno imaju mozak", kaže nastavnik "sedi ti druže, evo ti dvojka iz milosti, čisto da prodješ, al da znaš pčela nema mozak, a izgleda ni ti."
 
Insekti nemaju mozak, već rade instinktivno.
Pitali jednu osobu na času biologije za dvojku, "da li pčele imaju mozak" odgovorio "bemu, kad prave onoliki med, sigurno imaju mozak", kaže nastavnik "sedi ti druže, evo ti dvojka iz milosti, čisto da prodješ, al da znaš pčela nema mozak, a izgleda ni ti."
Nije potreban mozak mravu da bi se videla interakcija sa čovekom. Ne znam uopšte i ko je pominjao mozak...
 

Back
Top