Zašto Ukrajina nije davno primljena u NATO?

U osnovi NATO nije hteo Ukrajinu prvo zato što nisu hteli konflikt s Rusijom, a drugo zato što je velika, a siromašna, pa tu treba i mnogo para za finansiranje. Ukrajinci su hteli u NATO iz istih razloga kao i ostali ''srećnici'' iz Varšavskog pakta, da bi pobegli od Rusa. Smatrali su da su u opasnosti i tražili su zaštitu. Nakon ovog što se desilo niko ne može reći da je njihov strah bio neopravdan.
 
U osnovi NATO nije hteo Ukrajinu prvo zato što nisu hteli konflikt s Rusijom, a drugo zato što je velika, a siromašna, pa tu treba i mnogo para za finansiranje. Ukrajinci su hteli u NATO iz istih razloga kao i ostali ''srećnici'' iz Varšavskog pakta, da bi pobegli od Rusa. Smatrali su da su u opasnosti i tražili su zaštitu. Nakon ovog što se desilo niko ne može reći da je njihov strah bio neopravdan.


Da nisu ubijali Ruse 8 godina i vodili antirusku politiku sve bilo u redu.

Ali ne mozes ubijati Ruse 8 godina i posle se ljutiti sto ti Rusi odgovaraju istom merom.

Batina uvek ima dva kraja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zanimljiva viđenja. Lično mislim da Amerika nije htela Ukrajinu u NATO, jer joj nije odgovaralo da čitav svet bude u jednom bloku. Drugim rečima, Amerika kao država je htela zaposliti Amerikance. Da bi zaposlila svoje radnike i ljude u okviru NATOa, treba proizvoditi naoružanje.
To oružje treba i prodavati. Zato Amerika uvek smišlja ratove daleko od američkih kontinenata. Zbog toga ne pravi probleme ljudima u Venecueli, Nikaragvi, Panami, Brazilu.. Amerika uvek ima "ispravnu" poruku o demokratiji izvan Amerike.
Ratu u Ukrajini su 2000ditih spominjali neki Američki stručnjaci
Ne diraju Afriku, iako znaju da tamo u mnogim državama policija ima pravo na pljačku i ubistva.
Neću spominjati Izrael niti ratove na Bliskom Istoku.
 
Није примљена јер се држава и народ противио томе , али данас када су окупирали земљу Украјину и инсталирали кијевску окупациону владу , данас када су заробили или убили све оне који су се икада противили , данас желе .
 
Није примљена јер се држава и народ противио томе , али данас када су окупирали земљу Украјину и инсталирали кијевску окупациону владу , данас када су заробили или убили све оне који су се икада противили , данас желе .
e, kada se male devojcice razumeju u svetska pitanja...

nije primljena jer bi jos onda poceo 3, svetski rat, a ovako imamo regionalni rat
kaze mi kolega amer da je moj rodjak putin lud, a ja njemu kazem: "idi ga tuci!"
jel ti vidis da su se kinezi naostrili za tajvan, ce bajden da brani tajvan? oce moj q...
e, onda zamisli rusiju koja se hvali da je dve generacije ispred svih u hipersonicnom oruzju - ma ne moras ni da zamiljas, samo sto nisu krenuili da biju van ukrajine...pa se suprotstavi ako smes... ? ja sam zato samo za sankcije, 'de cu protiv hypersonic, ste vi ljudi sisli s uma?

devojcice, ovo su ozbiljna piranja, nemamo mi tehnologiju da sjebemo ruse, odavde iz amerike, samo mozemo da napravimno pommor sveta, a to ne zelimo, bar ne vecina nas..
sto se tice kineza, oni su drugo, mozda im damo po pi@%i, a oni su spremni, skoro, pa da dobiju
 
Poslednja izmena:
e, kada se male devojcice razumeju u svetska pitanja...

nije primljena jer bi jos onda poceo 3, svetski rat, a ovako imamo regionalni rat
kaze mi kolega amer da je moj rodjak putin lud, a ja njemu kazem: "idi ga tuci!"
jel ti vidis da su se kinezi naostrili za tajvan, ce bajden da brani tajvan? oce moj q...
e, onda zamisli rusiju koja se hvali da je dve generacije ispred svih u hipersonicnom oruzju - ma ne moras ni da zamiljas, samo sto nisu krenuili da biju van ukrajine...pa se suprotstavi ako smes... ? ja sam zato samo za sankcije, 'de cu protiv hypersonic, ste vi ljudi sisli s uma?

devojcice, ovo su ozbiljna piranja, nemamo mi tehnologiju da sjebemo ruse, odavde iz amerike, samo mozemo da napravimno pommor sveta, a to ne zelimo, bar ne vecina nas..
sto se tice kineza, oni su drugo, mozda im damo po pi@%i, a oni su spremni, skoro, pa da dobiju

Девојчица ти опрашта необавештеност .

 
Dok nagadjamo ovde zasto Ukrajina nije primljena u NATO, Nikaragva je produzila dozvolu pre svega ruskoj vojsci da moze nesmetano da ulazi na teritoruju zemlje:

1654723791247.png


Ako ovde dodamo da meksicki predsednik Obrador ovaj put ignorise samit Americas i odbija da ucestvuje na njemu imamo vrlo interesantan razvoj situacije.

Texas je "srce Meksika" zar ne?
 

Back
Top