Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.
aj što se uzimaju nego što retko pokažu sliku iz opštine a udave sa onim iz crkve

a pisle zaobičaze crkvu, samo opština da overi ratvod, popu ne jave ništa da i on prepravi...

čudno...
 
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.

Ja bejah ludacki zaljubljena.
Da mi je kazao hajde da zivimo sa Inuitima pristala bih.
A nisam uopste bila bracni tip...
 
@peti ligament @Василиј Зајцев

Može i liberalni kvazikonzervativac @Alter_Ego_ da se javi
Pa vidiš, sem ta dva razloga, ne znam šta bih drugo uopšte i trebao da argumentujem.
Lično se nisam mnogo sjekirao oko građanskog vjenčanja, jer mi je to papir kao i bilo koji drugi, pogodan za regulisanje nekih stvari.
Ono što mi je, a ispostaviće se nam je, bilo bitno, jeste crkveno vjenčanje.
Zapravo, u tom momentu nisam ni mogao znati koliko će mi značiti, ali brojne teškoće su krenule malo posle vjenčanja, a mi smo se dan po dan borili sa svakom nedaćom, jedno dugo podizali, i zaista srasli u jedno biće, a često smo se vraćali baš na taj dan crkvenog vjenčanja i iz te slike crpili snagu, koja nas i dan danas drži.
 

Back
Top