Zla Beba

Domaćin
Moderator
Poruka
4.722
Ovdje se izgleda skupio popriličan broj cinika u već da kažemo ozbiljnijim godinama. Ne mogu da vjerujem da niste u svojim mlađim godinama svi željeli bijelu vjenčanicu, svadbu, muziku, zvanice...nekako prirodan korak da svoju ljubav krunišete brakom. Neki od vas i jesu pa se razočarali ali to nije razlog da izgubite vjeru u instituciju braka nego konkretno u osobu sa kojom nije uspjelo.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.647
Ovdje se izgleda skupio popriličan broj cinika u već da kažemo ozbiljnijim godinama. Ne mogu da vjerujem da niste u svojim mlađim godinama svi željeli bijelu vjenčanicu, svadbu, muziku, zvanice...nekako prirodan korak da svoju ljubav krunišete brakom. Neki od vas i jesu pa se razočarali ali to nije razlog da izgubite vjeru u instituciju braka nego konkretno u osobu sa kojom nije uspjelo.
Ево ја нисам никада. Имала сам и Барбику младу и њу ни из кутије нисам извадила. Са свим другим сам се више играла.
Просто, не могу да замислим дан да сам као у центру пажње, да очекујем да се сви окупе ради мене и моје одлуке. Ни рођендане не славим.

Zika34

Iskusan
Poruka
5.484
Ne volim ni tuđe svadbe.

Poruka
10.222
Ako se budem i udavala bijela vjenčanica ne dolazi u obzir, to je cirkus, bijela vjenčanica je rezervisana za djevice, za čiste, čedne i netaknute djevojke jer bijelo simbolizuje čisto-zato i jeste bijela. Stvarno mi je degutantno vidjeti bijelu vjenčanicu na trudnici :(

Duki Lu

Buduća legenda
Poruka
25.665
Imala sam belu venčanicu, imala sam svadbu, iako ne volim svadbe ni muziku i atmosferu koja prati takva veselja.
Bili smo zaista mladi da bi se oduprli želji roditelja.

Da mi je ova pamet a ona mladost, za venčanje bi znali samo kumovi ( zbog potpisa).

Svoju ljubav bih krunisala brakom, bez venčanice, zvanica, svadbe...

S

Saudade_

Gost
Zanimljivo je da se, pored nekih ranijih redjih slucajeva, nosenje belih vencanica u Evropi ustalilo tek od 1920. Ranije su se devojke udavale u svojoj najboljoj haljini, bez obzira na boju, a nesto imucnije mlade su sile nove haljine obicno u crnoj „boji“ (znam, znam, crna nije boja) koja se smatrala svecanijom bojom.

dixieland

Domaćin
Poruka
3.617
Svaki sposoban muškarac treba da stupi u brak.
I svaka devojka koja to može i želi ga , treba da se uda , da se ostvari kao majka u braku.
Da li će brak opstati , nije lako, ali zamislite svoje stare, ni njima nije bilo lako, pa su neki preko mnogih stvari ''prešli''.

Poslednja izmena:

dixieland

Domaćin
Poruka
3.617
A , kad muškarac želi da se ženi, prvo da se oglasi na oglasnoj tabli u opštini, kao što je to bilo u nekim naprednim zemljama :
Delija taj i taj, od doktrora potvrdjeno da je sposoban, imovinskog stanja tog i tog , zaposlen tu i tu , hoće da se ženi i traži takvu i takvu.

Buhner Senior

Obećava
Poruka
86
Zanimljivo je da se, pored nekih ranijih redjih slucajeva, nosenje belih vencanica u Evropi ustalilo tek od 1920. Ranije su se devojke udavale u svojoj najboljoj haljini, bez obzira na boju, a nesto imucnije mlade su sile nove haljine obicno u crnoj „boji“ (znam, znam, crna nije boja) koja se smatrala svecanijom bojom.
Tek nešto starije je očekivanje da brak podrazumeva postojanje ljubavi koja prethodi venčanju. :) Brakovi su većinski bili unapred ugovoreni između roditelja budućih supružnika, a tek sa industrijskom revolucijom, a potom kroz širenje masovne kulture, ljubav dobija današnji značaj. Za to su najviše zaslužni Holivud i popularna književnost. Brak iz ljubavi podrazumeva dva slobodna supružnika koja odlučuju svojom voljom, znači bez koncepta slobode i ljudskih prava ljubav ne bi u naše živote mogla da uđe na velika vrata. A to su sve noviji civilizacijski "proizvodi."

Heidfeld fan

Veoma poznat
Poruka
12.045
Zašto ste ušli u bračne odnose, ako jeste ili ukoliko ste vereni pa uskoro ulazite? Ako niste i ako nameravate: zašto želite? U epohi sve manje i manje sklapanja brakova i sve više razvoda, koje razloge vidite za ulazak u brak?

P. S. Naravno, pored najočiglednijih tradicionalističkih i religijskih razloga. Moje je pitanje: koji su argumenti za stupanje u bračne odnose sem ta dva.

Постоје и економски разлози и остављање потомства с' тим у вези.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.647
pa ne. i sve druge devojcice su htele da budu ili uciteljice ili pevacice, ja sam htela da radim u fabrici.
Ја сам хтела да радом у Диана Стара Пазова, да ткам тепихе :)
Балерине, глумице и остале што су у центру пажње ми нису биле ни у пети.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.647
Tek nešto starije je očekivanje da brak podrazumeva postojanje ljubavi koja prethodi venčanju. :) Brakovi su većinski bili unapred ugovoreni između roditelja budućih supružnika, a tek sa industrijskom revolucijom, a potom kroz širenje masovne kulture, ljubav dobija današnji značaj. Za to su najviše zaslužni Holivud i popularna književnost. Brak iz ljubavi podrazumeva dva slobodna supružnika koja odlučuju svojom voljom, znači bez koncepta slobode i ljudskih prava ljubav ne bi u naše živote mogla da uđe na velika vrata. A to su sve noviji civilizacijski "proizvodi."
Кад написао ово...
Читам Достојевсог неки дан и баш ми се урезала констатација. Описује љубавницу главног јунака и каже- Одавно није била млада, имала је 28 година.
Сада би га растрзали да то изјави. Мада сам ја сагласна са њим.
Мислим, није матора, али није ни млада девојка како данас хоће да се провуку :)

Danik

Autor Lošeg Života
Poruka
10.518
Kad sam stupila u brak ja sam u svojoj glavi, imala primer braka mojih roditelja i želja mi je bila da imam ono što oni imaju i dan danas.
Lepo je kad uz sebe imaš osobu koja ti je prijatelj, podrška, snaga i energija i naravno ljubav...
Nažalost, u mom slučaju nije bilo ni blizu!
Probala, videla da ne umem
I znam da neću više ni pokušati.

paketije

Ističe se
Poruka
2.993
Brak moze biti sredstvo (osecaj duznosti,spas od pritiska okoline,odlazak iz porodicne kuce,nacin zadobivanja ugleda...), ili cilj (Romeo plus sitna decica).
Ukoiko je bio sredstvo ljudi su spremni ustrajati u takvom braku, cak i kada je los i neodrziv.
Jedno od iluzija u koju svi verujemo u stanju zaljubljenosti da ćemo svojom ljubavlju, odanošću, vernošću, strpljenjem ili možda prigovorima, kritikama, upozoravanjima kod voljene osobe promeniti ono što nam se ne sviđa ili što nam smeta. Ali to se, u pravilu, ne događa. Događa se, doduše, da se u skladnome odnosu partneri dalje razvijaju u istome smeru ili da se približavaju područjima na kojima su na početku bili različiti (na primer, razvijaju zajedničke interese, slične poglede), ali češće to se ne događa, već se razlike koje su se u početku, činile malima s vremenom povećavaju pa se partnerima čini kako se sve više razlikuju. Pokušaji menjanja, izazivaju otpor, što drugim rečima znači da treba zanemariti ideje tipa "Već ću ja to srediti ili promeniti."
To posebno vredi za osobine ličnosti koje su već "sazrele". Neuredna osoba neće postati urednom, štedljiva se neće preobraziti u rastrošnu, osoba koja uvek kasni, kasnit će i dalje i tako dalje.

S

Saudade_

Gost
Kad sam stupila u brak ja sam u svojoj glavi, imala primer braka mojih roditelja i želja mi je bila da imam ono što oni imaju i dan danas.
Lepo je kad uz sebe imaš osobu koja ti je prijatelj, podrška, snaga i energija i naravno ljubav...
Nažalost, u mom slučaju nije bilo ni blizu!
Probala, videla da ne umem
I znam da neću više ni pokušati.
❤️

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.