Zasto su Srbi odbacili svoju drevnu religiju, a prihvatili hriscanstvo?

Kada kazes Arijanizam misli se na Arija ranohriscanskog teologa iz 3 veka.
Ili si mozda mislio na Arijevce narod koje je sa severa osvojio Indiju.
očigledno je mislio na Arijevce...religija PIE naroda se može rekonstruisati jer slovenska, germanska, pa i keltska i grčko rimska i hetitska mitologija imaju iste korene...
Perun je Perkunas je Perendi je Tarhunt je Taranis je Taru je Tor je Zevs...
naprimer pogledaj https://en.wikipedia.org/wiki/Perkwunos
 
Zasto su Srbi odbacili svoju drevnu pravnu religiju, a prihvatili hriscanstvo ?
Zasto su se odbacili slovenski koreni, a prihvatila religija sa bliskog istoka ? Jer ta religija je bila nesto novo i potpuno ne razumljiva.
:think:
Danas se neki ipak vracaju na drevnu slovenski religiju......
od kako smo Perunu okrenuli ledja prvo naidjoše Turci pa domaći lopovi, pa Tito, pa opet lopovi...

...a što naroda pogubismo ne znaš dal je grdji rat kad nam i decu streljaju ili mir kad ne smeš decu da praviš ne zbog minimalca nego što nije ni siguran...

koji jerusalim, koja veštačka oplodnja, koje čerečenje, kakva šarena jaja dok majmunu ne zaraste dupe ili bar kad na kupcu nikne nokat...

 
od kako smo Perunu okrenuli ledja prvo naidjoše Turci pa domaći lopovi, pa Tito, pa opet lopovi...

...a što naroda pogubismo ne znaš dal je grdji rat kad nam i decu streljaju ili mir kad ne smeš decu da praviš ne zbog minimalca nego što nije ni siguran...

koji jerusalim, koja veštačka oplodnja, koje čerečenje, kakva šarena jaja dok majmunu ne zaraste dupe ili bar kad na kupcu nikne nokat...

Tako su Jevreji govorili da otkad ne pale bilje kraljici nebeskoj sve krenulo nizbrdo.
Uvalilo im bogove rata i od tada nikad mira.
 

da, sve su to paganski obicaji
Dobro je kad dva velika hriscanina i pavoslavca to procenise na osnovu tabloidnog teksta.

Istina je da ima raznih obicaja i neshvatljivih, ali niko i ne tvrdi da obicaji moraju da imaju veze sa hriscanstvom, oni vise poneki sluze kao neka uteha dok bliznji ne shvate da je zaista kraj (ovozemaljskog) zivota.
 
Poslednja izmena:
Dobro je kad dva velika hriscanina i pavoslavca to procenise na osnovu tabloidnog teksta.

Istina je da ima raznih obicaja i neshvatljivih, ali niko i ne tvrdi da obicaji moraju da imaju veze sa hriscanstvom, oni vise poneki sluze kao neka uteha dok bliznji ne shvate da je zaista kraj (ovozemaljskog) zivota.
mislis li da smo sa marsa i da ne vidimo sta se desava u nasoj okolini

ovo je samo potpora misljenja ne osnova
 
Zasto su Srbi odbacili svoju drevnu pravnu religiju, a prihvatili hriscanstvo ?
Zasto su se odbacili slovenski koreni, a prihvatila religija sa bliskog istoka ? Jer ta religija je bila nesto novo i potpuno ne razumljiva.
:think:
Danas se neki ipak vracaju na drevnu slovenski religiju......
Jednostavno to nam bilo nametnuto.
Mi smo imali mnogobozacku religiju, i svaki od tih bogova je poneki svetac..
A onda su se pridodavali mnogi drugi.
 
Kako mislis "potpora misljenja"? Cijeg i kakvog misljenja?
mog misljenja zasnovanog na dosadasnjem zivotu

gledanju raznih obicaja pri raznim dobrim i losim dogadjajima

u tekstu se prica o sahranama , za mnoge od navedenih sam cuo neke sam i video

ne idem bas cesto po sahranama , ali sam isao na nekoiko u razlicitm delovima srbije
 
mog misljenja zasnovanog na dosadasnjem zivotu

gledanju raznih obicaja pri raznim dobrim i losim dogadjajima

u tekstu se prica o sahranama , za mnoge od navedenih sam cuo neke sam i video

ne idem bas cesto po sahranama , ali sam isao na nekoiko u razlicitm delovima srbije
Pa ne mozes na osnovu sahrana procenjivati hriscanstvo.

Mozes narodne obicaje, kojih ima neki su i meni neshvatljivi, neki su ja mislim u funkciji utehe, ali to su obicaji.
 
Pa ne mozes na osnovu sahrana procenjivati hriscanstvo.

Mozes narodne obicaje, kojih ima neki su i meni neshvatljivi, neki su ja mislim u funkciji utehe, ali to su obicaji.
ja znam da to nije ispravno

ali vecina vernika smatra da su obicaji sustina vere i da su oni pravi vernici kad se pridrzavaju obicaja svoga sela

vanobicajno hriscanstvo im uopste nije poznato
 
Zasto su Srbi odbacili svoju drevnu pravnu religiju, a prihvatili hriscanstvo ?
Zasto su se odbacili slovenski koreni, a prihvatila religija sa bliskog istoka ? Jer ta religija je bila nesto novo i potpuno ne razumljiva.
:think:
Danas se neki ipak vracaju na drevnu slovenski religiju......
Dobro pitanje za sve one koji tvrde "promjenili vjeru za večeru" i "poturčili se"?
 

Back
Top