Zasto pojedinci menjaju religiju?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.446
to se cesto moze videti na primer u USA gde crnci masovno prelaze u islam. tad cak menjaju i ime.

recimo secam se da je nasa mona pricala kako se raskrstila (ili kako se vec zove kad ponistis krstenje) i iz spc-a presla u jehove.

zasto ljudi menjaju veru?
do kakvih su to spoznaja dosli i da li mislite da je u redu menjati veru i da li se vera moze tek tako nekom odlukom promeniti?
 
Manji u slučajevi da pojedinci menjaju religiju zbog ubeđenja a u većem broju slučajeva menjaju religiju zbog koristi. Odu u drugu zemlju i da bi se lakše uklopili ubdruštvo promene religiju. I ranije su većim delom prelazili na drugu religiju kada bi bili osvojeni od strane osvajača druge religije.
 
Retko sam neko odluci da promeni veru.Na primer jesi na papiru hriscanin ali o hriscanstvu pojma nemas ko na primer ja sto nisam.imala .I onda te navata neki mudza budista ispere ti mozak i predjes u tu veru.I jos budes veci mudza budista od tih koji su te nasankali.Jedan samo primer.Ima mnigo zapadnih zena koje su na papiru katolkinje ali zivele savremenim zivotom i vidis ih sada zabradjene.Klanjaju se alahu ko ona u saudijskoj arabiji.
 
to se cesto moze videti na primer u USA gde crnci masovno prelaze u islam. tad cak menjaju i ime.

recimo secam se da je nasa mona pricala kako se raskrstila (ili kako se vec zove kad ponistis krstenje) i iz spc-a presla u jehove.

zasto ljudi menjaju veru?
do kakvih su to spoznaja dosli i da li mislite da je u redu menjati veru i da li se vera moze tek tako nekom odlukom promeniti?
Naravno da je u redu, trebalo bi da procitas sve vjerske knjige i da onda sam odlucis koja religija ti odgovara ako si vjernik a ne dobio religiju preko roditelja i samo ta je ispravna.
 
Poslednja izmena:
Retko sam neko odluci da promeni veru.Na primer jesi na papiru hriscanin ali o hriscanstvu pojma nemas ko na primer ja sto nisam.imala .I onda te navata neki mudza budista ispere ti mozak i predjes u tu veru.I jos budes veci mudza budista od tih koji su te nasankali.Jedan samo primer.Ima mnigo zapadnih zena koje su na papiru katolkinje ali zivele savremenim zivotom i vidis ih sada zabradjene.Klanjaju se alahu ko ona u saudijskoj arabiji.
Tako može da govori samo neko ko o duhovnim praksama ne zna ništa.
Ovaj ti rekao ovako, onaj ti rekao onako, pa veruješ u ovo ili ono. A sve
je to samo na nivou intelekta. Tako možeš celog života iz jedne u drugu
religiju da prelaziš ili u istoj da ostaneš, svejedno se s mesta pomaći
nećeš.
 
Ima mnigo zapadnih zena koje su na papiru katolkinje ali zivele savremenim zivotom i vidis ih sada zabradjene.Klanjaju se alahu ko ona u saudijskoj arabiji.
Nisam čuo za takve primere. Istočnjačka despotija ne odumire. A svi muslimani vole zapadne žene, nemam pojma zašto, ali tek kada bude sve po njihovom. Oni na belu ženu gledaju kao na jednu vrstu trofeja. Ja bih one naše belkinje rado menjao za neku Afrikanku, meleskinju ili Azijatkinju.
 
Nisam čuo za takve primere. Istočnjačka despotija ne odumire. A svi muslimani vole zapadne žene, nemam pojma zašto, ali tek kada bude sve po njihovom. Oni na belu ženu gledaju kao na jednu vrstu trofeja. Ja bih one naše belkinje rado menjao za neku Afrikanku, meleskinju ili Azijatkinju.
A imas na primer kod nas primer.Kad su navalili svedoci na vrata srbima.I mnogi su se primili jer pojma nisu imali o hriscanstvu jehovin svedok spc isti djavo.Upali ti u tintaru dok smo spavali.
 
Tako može da govori samo neko ko o duhovnim praksama ne zna ništa.
Ovaj ti rekao ovako, onaj ti rekao onako, pa veruješ u ovo ili ono. A sve
je to samo na nivou intelekta. Tako možeš celog života iz jedne u drugu
religiju da prelaziš ili u istoj da ostaneš, svejedno se s mesta pomaći
nećeš.
Pa nije znao nista ali sad zna kad je upecan samo sto ne zna da je upecan.Uopste ne razmislja s cijeg izvora pije vodu i kako se navyce na taj i.zvor.
 
A imas na primer kod nas primer.Kad su navalili svedoci na vrata srbima.I mnogi su se primili jer pojma nisu imali o hriscanstvu jehovin svedok spc isti djavo.Upali ti u tintaru dok smo spavali.
Pa jeste, zato za mene postoje samo tradicionalne verske zajednice a ne ove novokomponovane. Jehovini svedoci samo pare traže. Jednom kada uđeš u njihovu mrežu ne možeš da se iščupaš.
 
Pa jeste, zato za mene postoje samo tradicionalne verske zajednice a ne ove novokomponovane. Jehovini svedoci samo pare traže. Jednom kada uđeš u njihovu mrežu ne možeš da se iščupaš.
Sta su znali ljudi u tom komunistickom periodu ama nista.I odjedared kuc kuc primis ih i bude intresatno i tako udjes u kandze.Ili na primer ti budisti.U kotezu kaze mi drugaruca glavno jezgro tih hipikaa freedem ljubav i cap ulove te.Okle bydizam u srbiji.Sigurno nisi sam smislio tu filozofijy pa mi tu sad solis pamet ko da si ti izmislio toplu vodu.
 
to se cesto moze videti na primer u USA gde crnci masovno prelaze u islam. tad cak menjaju i ime.

recimo secam se da je nasa mona pricala kako se raskrstila (ili kako se vec zove kad ponistis krstenje) i iz spc-a presla u jehove.

zasto ljudi menjaju veru?
do kakvih su to spoznaja dosli i da li mislite da je u redu menjati veru i da li se vera moze tek tako nekom odlukom promeniti?
Mene više interesuje zašto je to toliki problem? 🤔
Ja sam promenio bezbroj uverenja od rođenja do danas.
 

Back
Top