Zašto su gore tamo gde su?

Poenta je da se nakupi više grešnika da bi nečastivi imao šta da radi, a i da bi pravednici uživali gledajući njihove muke...
Не постоје праведници који уживају гледајући било чије муке.
Могуће је да постоје "праведници" који уживају гледајући туђе муке.
Они који уживају гледајући туђе муке имају специфичан назив.
А како теби паде на памет да би неко могао да ужива гледајући туђе муке?
 
Pa tako je neki svetac napisao u svojim beleškama, nisam ja to izmislio, samo sam citirao (po sećanju) kako sam pročitao upravo na ovom sajtu. E koja tema je bila, ne sećam se. Otprilike ovako : Da bi sveci u raju još više uživali, Bog je dopustio da mogu da gledaju muke prokletih u pakletu...
 
Pa tako je neki svetac napisao u svojim beleškama, nisam ja to izmislio, samo sam citirao (po sećanju) kako sam pročitao upravo na ovom sajtu. E koja tema je bila, ne sećam se. Otprilike ovako : Da bi sveci u raju još više uživali, Bog je dopustio da mogu da gledaju muke prokletih u pakletu...
Баш би било лепо да пронађеш извор те изјаве.
 
Јер вам кажем заиста: ако имате вере колико зрно горушичино, рећи ћете гори овој: Пређи одавде тамо, и прећи ће, и ништа неће вам бити немогуће.
(Mat. 17.20)

I sad... Kako to da se za sve to vreme nije našao niko sa verom koliko zrnce gorušice, pa su gore još uvek tamo gde su oduvek bile?

Tu su mi najsumnjiviji Srbi. Jer Srbi bi pomerili goru samo da komšija ne bi imao pogled na njihovu baštu. Ili bi se našao bar jedan ravnogorac da premesti Ravnu Goru na Ušće, da ne mora da šipči tako daleko na one proslave.
I tako... Pitam se da nije tu kakva izmišljotina u pitanju... :kafa:

а ти би катаклизму, па зар се континенти не померају?
а вера није зарад моћи, моћ је зарад вере.
а твоје мисли су лајаве, умишљаш.
 

Back
Top