Zasto se Novi Zavet ne uci u skolama

Opravdati odbranu na svojoj teritoriji nije isto sto i odlazak u rat. Ako branis svoj dom i porodicu znaci da branis bozji interes
Jednostavan je Bozji zakon
" ne ubij 2 Mojsijeva 20:13"
Isus je rekao : "Ko se za mac masi od maca ce poginuti"

Dakle moze se tako samo filozofirati, ne postoji selektovan odlazak u rat.
Ko ucestvuje u ratu podupire ga.
Ko je jos video da neko ide u rat tako sto ceka kuci da se odbrani?
ide se da bi se ubijalo.

A samoodbrana je opravdana i nema veze sa ratom.

Dela apostolska 5:29
29 Petar i apostoli odgovoriše: Više treba Boga slušati nego ljude.

Isus je rekao:
Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo,
jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!

Takodje je Isus rekao svojim ucenicima da nisu deo sveta.

(Jakov 4:4) Preljubnici, ne znate li da je prijateljstvo sa svetom neprijateljstvo s Bogom?
Tko god, dakle, želi biti prijatelj svetu postaje neprijatelj Bogu.

Pravi vernici ne uzimaju oruzje u ruke, a kamo li da ga koriste.
 
Jednostavan je Bozji zakon

Pravi vernici ne uzimaju oruzje u ruke, a kamo li da ga koriste.

Pogresno
8 I kapetan odgovori i reče: Gospode! Nisam dostojan da pod krov moj uđeš; nego samo reci reč, i ozdraviće sluga moj. /Matej gl 8/
9 Jer i ja sam čovek pod vlasti, i imam pod sobom vojnike, pa kažem jednom: Idi, i ide; i drugom: Dođi, i dođe; i sluzi svom: Učini to, i učini./Matej gl 8/
10 A kad ču Isus, udivi se i reče onima što iđahu za Njim: Zaista vam kažem: ni u Izrailju tolike vere ne nađoh. /Matej gl 8/

Isto tako ui delima apostolskim gl. 10
A u Ćesariji beše jedan čovek po imenu Kornilije, kapetan od čete koja se zvaše talijanska.
2 Pobožan i bogobojazan sa celim domom svojim, koji davaše milostinju mnogim ljudima i moljaše se Bogu bez prestanka;
 
Poslednja izmena:
A Bog ?

Da li je isti u St.Zavetu i u Novom ili ... ?
Bozji Zakon za coveka se menja, kao sto znamo od starog na novi.

A Bog moze sta zeli.
On je u staro doba vodio ratove, da bi kanzio one koji su se odmetnuli od Boga.
Bog ima pravo da unistava Zlo.

A covek nema to pravo da oduzme tudj zivot.
Zato je zakon za coveka : ne ubij.

„Ne osvećujte se za sebe, voljeni, već dajte mesta gnevu; jer je napisano: ’Osveta je moja; ja ću platiti, kaže Jehova‘“
(Rimljanima 12:19, NW)

Bog je uvek isti, on je staro doba unistavao zlo i u buducnosti ce nakon Suda
unistiti zlo i zle u Armagedonu.
 
Sale je u pravu, religija nikada /ni danas u Izraelu/ nije bila uzrok ratovanja, nego interes lihvara. Neki ocito nisu culi za gradjanski, imprijalisticki, kolonijalni...rat.
Ili ako cemo pravo vjerski rat je borba sa samim sobom i jednom kada izgubis tu bitku nije ti bitno ni da li ucestvujes u bilokojem pa i bratoubilackom ratu
Sale nicim nije dokazao da je u pravu. To sto mu ti dajes za praavo je dodvoravanje i komplimentiranje. I sad ocekujes da ti uzvrati na isti nacin.
 
Sale nicim nije dokazao da je u pravu. To sto mu ti dajes za praavo je dodvoravanje i komplimentiranje. I sad ocekujes da ti uzvrati na isti nacin.
Da ti dočaram
Ja tebe proteram iz kuće zato što si "ateista", a ne zato što imaš kuću, okućnicu, dvorište, baštu, njive itd samo što mi se ne sviđa tvoje neverovanje tj verovanje u nešto drugo.
U to samo još deca mogu da poveruju
 
Da ti dočaram
Ja tebe proteram iz kuće zato što si "ateista", a ne zato što imaš kuću, okućnicu, dvorište, baštu, njive itd samo što mi se ne sviđa tvoje neverovanje tj verovanje u nešto drugo.
U to samo još deca mogu da poveruju
U to što ti pričaš mogu da poveruju samo deca i oni koji nisu videli forum.

Niko od nas ovde imovinu ne deli, al se oko mišljenja pobismo.
 
U to što ti pričaš mogu da poveruju samo deca i oni koji nisu videli forum.

Niko od nas ovde imovinu ne deli, al se oko mišljenja pobismo.
zivis sa muzem i decom pa nemate isto misljenje
zamisli pobise se dve katolicke zemlje, zbog visine papine stolice?
i dalje ne mogu da verujem u ovo sto vidim, vidim a ne verujem. da osnova rata je religija
 
Sta da dokazem? Postavi konkretno pitanje. A, komplimentiranje nije ruzna vec pozitivna i pozeljna akcija.

Dokazi svoju zabludu

Sale nicim nije dokazao da je u pravu. To sto mu ti dajes za praavo je dodvoravanje i komplimentiranje. I sad ocekujes da ti uzvrati na isti nacin.

Da si NZ ucio u skoli sigurno bi bio pronicljiviji i pozitivniji tj. komplimentarniji ;)
 

Back
Top