Quantcast

Zasto se Novi Zavet ne uci u skolama

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.704
zivis sa muzem i decom pa nemate isto misljenje
zamisli pobise se dve katolicke zemlje, zbog visine papine stolice?
i dalje ne mogu da verujem u ovo sto vidim, vidim a ne verujem. da osnova rata je religija
Mnogooooo sto sta ti verujes, ali neces imati prilike da to proveris kada ti dodje sudnji dan.
Uzgred, zivot sa muzem (ili svalerom) nije isto sto i nauka. U naci nema tog razlicitog misljenja.

Zoran Štros

Zainteresovan član
Poruka
259
Stari Zavjet SZ je 4/5 Biblije
Novi Zavjet NZ je samo 1/5 Biblije
-------------------------------------------------
Osnova, temelj je SZ.
U NZ čitamo samo citiranja SZ.
SIN G Yehošua stalno citira samo SZ.
Apostoli samo citiraju SZ.
------------------------------------
Onaj koji dobro ne prouči SZ
ne razumije niti NZ.

Onaj koji je samo na NZ
taj niti ne zna kojih su 10 Božjih zapovijedi.

===================================

Cijela Biblija govori samo o Bogu Ocu JHVH!
U SZ koji je 4/5 Biblije nema ništa o SINU G Yehošui (zanemari proroštva)
u SZ na 7.000 mjesta JHVH

U NZ koji je jedva 1/5 Biblije
na manje od 1.000 mjesta – Yehošua!

7.000 : 1.000
JHVH: Yehošua
Bog : Sin
--------------------------

Sam SIN G Yehošua stalno priča o svome Bogu Ocu JHVH!
-------------------------------------------------------------------

Osnova spasenja je Bog Otac JHVH!
SIN G Yehošua je važna ALI - sporedna osoba – posrednik DO BOGA JHVH.

Padre

Poznat
Moderator
Poruka
8.700
Jehovini svedoci imaju JAKO MNOGO raznih privilegija jer POMAZU na svim nivoima jedno drugo.
Recimo lako mogu da izvade dozvolu za nesto sto obican svet ne moze.
Ili da kupe nesto cega nema na trzistu za sve...
Да ли ми молим те можаш ово појаснити? Познајем и ЈС и њихову управу у Србији али и неким другим државама у региону и нисам стекао утисак а ни добио информације о привилегијама које имају. Осим о привилегији плаћања ПДВа држави на увоз литературе и сл.
Какве дозволе то ваде ЈС "преко везе" које други грађани не могу да добију?

Padre

Poznat
Moderator
Poruka
8.700
Da, cudno mi je da odmah kupe nesto sto niko pre njih 20 godina nikako nije mogao da kupi...
Постоји више потенцијалних одговора на ово питање. Први је да се власницима смучило да се 20 година суде и да су решили да продају и поделе новац. Други је да су адвокати ЈС из Бетела урадили свој домаћи, средили имовинске односе и онда купили поменути плац / парцелу / објекат. Тећи је да су ЈС извадили кеш и када су власници видели готовину одмах решили своје међусобне неспоразуме... Имао сам прилике да присуствујем купопродају некретнина за цркве / верске заједнице... Невероватно је како власници кад виде готовину попуштају и смањују цену. Знају они да можда, и кажем можда, могу и боље да предају уз посредство банака и сл. и да је питање када се појавити следећи купац... Боље врабац у руци него голуб на грани.

Padre

Poznat
Moderator
Poruka
8.700
i tako sedeli i skrštenih ruku gledali kako im neprijatelj decu ubija ne mrdnuvši malim prstom
misliš to je za pohvalu
Био сам на ратишту и из неких мојих уверења (не верских) рекао сам надређенима да ћу пушку узети, чистити и сл. али да у човека нећу пуцати. На питање шта ће бити ако неко у мене упери пукз рекао сам да имам мир с Богом и да ћу ја код Господа, а тај који ме убио нека решава после на Божијем суду то што ме убио. И тако, ставе ме на стражу, на сваких 5 минута неко је излазио до тоалета јер су знали за мој став и коментарисали - пусти будалу што ће њега да убију, него ће нас да побију, и после пар дана су ми дали дужности које нису подразумевале пуцање (да би се и војска и официри наспавали, а не да дрежде будни јер сам ја на стражи). При томе нити сам ја тражио да било шта и кога браним, нити сам тражио да било ко мене брани и штити од било кога.
Људи који из верских уверења не желе да пуцају је било и биће. Сетимо се само Менонита, Амиша у свету или Назарена у Србији (имате сјајно документована седочења с Голог Отока и сл)...

.Gogilli.

Domaćin
Moderator
Poruka
3.092
Био сам на ратишту и из неких мојих уверења (не верских) рекао сам надређенима да ћу пушку узети, чистити и сл. али да у човека нећу пуцати. На питање шта ће бити ако неко у мене упери пукз рекао сам да имам мир с Богом и да ћу ја код Господа, а тај који ме убио нека решава после на Божијем суду то што ме убио. И тако, ставе ме на стражу, на сваких 5 минута неко је излазио до тоалета јер су знали за мој став и коментарисали - пусти будалу што ће њега да убију, него ће нас да побију, и после пар дана су ми дали дужности које нису подразумевале пуцање (да би се и војска и официри наспавали, а не да дрежде будни јер сам ја на стражи). При томе нити сам ја тражио да било шта и кога браним, нити сам тражио да било ко мене брани и штити од било кога.
Људи који из верских уверења не желе да пуцају је било и биће. Сетимо се само Менонита, Амиша у свету или Назарена у Србији (имате сјајно документована седочења с Голог Отока и сл)...
Mogu sedeti skrštenih ruku za sebe pa i za tebe ali za decu ne mogu.
Ako bi ti npr mogao da sediš i gledaš kako se neko zverski iživljava na detetu ne mora biti ratno stanje možda je psihopata u pitanju silovatelj .... ja ne mogu.
Ako ću zbog toga završiti u paklu ja sam spremna i na to.
Inače moje lično uverenje je da je to sebičliuk u najgorem mogućem obliku.
Svako ima prava na svoj lični izbor ja ne bih mogla sedeti mirno i gledati zverska ubistva nad npr decom a da i ne mrdnem da pokušam sprečiti to jer za mene veći pakao nebi postojao od toga da znam da sam mogla možda pomoći a nisam. Mučila bi me večno savest
Ko može .... memam šta reći ....
Samo ne budite sigurni da bi to Bog baš to vaše podržao možda bi ipak ovo moje.
Kako god ja sam spremna rizikovati.

Padre

Poznat
Moderator
Poruka
8.700
Mogu sedeti skrštenih ruku za sebe pa i za tebe ali za decu ne mogu.
Ako bi ti npr mogao da sediš i gledaš kako se neko zverski iživljava na detetu ne mora biti ratno stanje možda je psihopata u pitanju silovatelj .... ja ne mogu.
Ako ću zbog toga završiti u paklu ja sam spremna i na to.
Inače moje lično uverenje je da je to sebičliuk u najgorem mogućem obliku.
Svako ima prava na svoj lični izbor ja ne bih mogla sedeti mirno i gledati zverska ubistva nad npr decom a da i ne mrdnem da pokušam sprečiti to jer za mene veći pakao nebi postojao od toga da znam da sam mogla možda pomoći a nisam. Mučila bi me večno savest
Ko može .... memam šta reći ....
Samo ne budite sigurni da bi to Bog baš to vaše podržao možda bi ipak ovo moje.
Kako god ja sam spremna rizikovati.
Нисам ја ни рекао да се било ко мора сложити с мојим ставовима. С друге стране ти си се осврнула што ЈС не носе наоружање и мој став не пуцања у рату. Одбрана детета је друга ствар али је питање да ли је пушка или било које друго ватрено оружије право решење. За дете, и ако би му се нешто десило, верујем да би свакако завршило код Господа - а као верник верујем да нам то и јесте циљ, крајња дестинација. Колико је деце у ратовима побијено?
Причао сам с пријатељицом, менониткњиом, Американком која је удата у Новом Саду, и која је живела неколико километара од школе у Пенсилванији где су побијена Амишка деца у школи. Амишка заједница је сакупљала помоћ за породице побијене деце и за породицу масовног убице, јер кажу да су у истој невољи.

.Gogilli.

Domaćin
Moderator
Poruka
3.092
Нисам ја ни рекао да се било ко мора сложити с мојим ставовима. С друге стране ти си се осврнула што ЈС не носе наоружање и мој став не пуцања у рату. Одбрана детета је друга ствар али је питање да ли је пушка или било које друго ватрено оружије право решење. За дете, и ако би му се нешто десило, верујем да би свакако завршило код Господа - а као верник верујем да нам то и јесте циљ, крајња дестинација. Колико је деце у ратовима побијено?
Причао сам с пријатељицом, менониткњиом, Американком која је удата у Новом Саду, и која је живела неколико километара од школе у Пенсилванији где су побијена Амишка деца у школи. Амишка заједница је сакупљала помоћ за породице побијене деце и за породицу масовног убице, јер кажу да су у истој невољи.
Da osvrnula sam se i tačno, niko ne mora ni sa kim da deli isti stav...
Ali isto tako ne može meni neko mahati kako ja nisam hrišćanka jer ne podržavam takav stav ( ova opaska se ne odnosi na tebe)
Ne vidim šta je porodica kriva za zverstvo svog muža, sina ....
Ja ću dušu svoju položiti ne daj bože da se zarati kako za svoju decu tako i za tudju bila to amiška, deca svedoka ma bila to bilo čija deca čak i neprijatelja jer deca su deca ....
To sam ja a svako neka radi po svojoj savesti jer mene bi pekla i mučila jako da ne pokušam odbraniti dečicu, gori pakao od toga mi ne bi trebao .... drugi koji mogu drugačije ..... neću komentarisati.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Da, tako je.
Nisu samo Jehovini Svedoci koji odbijaju da uzimaju oruzje u ruke i pucaju.
Znam da ima i pojedinaca drugih religija, znam neke adventiste koji su takodje odbijali
oruzje...

Padre

Poznat
Moderator
Poruka
8.700
Da, tako je.
Nisu samo Jehovini Svedoci koji odbijaju da uzimaju oruzje u ruke i pucaju.
Znam da ima i pojedinaca drugih religija, znam neke adventiste koji su takodje odbijali
oruzje...
Мали број адвентиста одбија оружије. То су углавном припадници Реформног покрета адвентиста седмог дана који су у Србији пред изумирањем.
Када су у питању они који не носе оружије у нашој земљи су били најбројнији и најзначајнији Назарени. Па и последњи затворених приговарача савести у Југославији је био Назарен а не ЈС. Иначе, мени је било занимљиво да читам извештаје затворских али и државих служби о приговарачима савести. Извештаји с Голог Отока не могу да никога оставе равнодушног и по мени показују колико верници могу да и у наше време страдају зарад своје вере и убеђења (то не значи да они који носе оружије нису верници).

Padre

Poznat
Moderator
Poruka
8.700
Za svakog od roditelja te "pobijene dece" i previse .
Да, добро си рекао. И превише. Нажалост деца нису крива када се нађу у ратном окружењу. Сетимо се само малог Слободана Стојановића...
Мени је најзаимљивије колико је данас међу верницима присутно чедоморство о чему већинска црква ћути, католичка се по мало огласи а ове мале нико и не пита... О пробпему убистава деце вантелесном олодњом не вреди ни причати...

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Да, добро си рекао. И превише. Нажалост деца нису крива када се нађу у ратном окружењу. Сетимо се само малог Слободана Стојановића...
Мени је најзаимљивије колико је данас међу верницима присутно чедоморство о чему већинска црква ћути, католичка се по мало огласи а ове мале нико и не пита... О пробпему убистава деце вантелесном олодњом не вреди ни причати...
S obizirom da vecina crkava ne brani uzimanje oruzja u ruke, tolerise i ostale vrste nasilja
da ne kazem ubistava..
koliko je samo abortusa..
Religija - ne sve, nista ne radi da osvesti ljude po tom pitanju
Takodje zasto bi bilo opravdano u ratu oduzimati tudj zivot.
Kada Bozji zakon glasi i dalje ne ubij.
A ti isti napadaju Jehovine Svedoke a oni su jedni od retkih
koji u globalu niti uzimaju oruzje u ruke niti tolerisu abortuse
niti bilo koji oblik nasilja.

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.234

Da li ste sigurni "da vecinska crkva cuti" ...?

Nedavno se upravo na "vecinsku crkvu" osulo i drvlje i kamenje zbog "mesanja vecinske crkve po pitanju abortusa i radjanja" ...