Quantcast

Zasto se Novi Zavet ne uci u skolama

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.455
:)

Da li su oslobodiocu logorasa , koji su prilikom toga koristili "smrtonosnu silu" nad cuvarima logora , "izvrsavali Boziju volju" ili ...?
Mi ne mozemo tacno znati kada se Bog umesa da bi nekome spasio zivot.

Sve sto je dobro mozemo pripisati Bogu, tako da Bog moze osloboditi na taj nacin
a i to moze biti samo ljudski faktor tako da je to nebitno.

Sta bi bilo kad bi bilo i sta je bilo kad bi bilo o tome raspravljati...

Bog moze da radi sta zeli a covek mora da postuje Bozji zakon.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.455
Mi ne mozemo tacno znati kada se Bog umesa da bi nekome spasio zivot.
Kao i danas neko se cudom spasi u nekoj nesreci.
Da li se umesao Bog ili je to splet okolnosti ne znamo.

Sve sto je dobro mozemo pripisati Bogu, tako da Bog moze osloboditi na taj nacin
a i to moze biti samo ljudski faktor tako da je to nebitno.

Sta bi bilo kad bi bilo i sta je bilo kad bi bilo o tome raspravljati...

svesnaglista

Legenda
Poruka
53.806
sto se tumaci..to je problem..
svako treba da razume i prihvati onako kako je shvatio i prihvatio a ne da ti razno razni naturaju svoj vid tumacenja i ubedjuju te da je samo njihovo tumacenje ono pravo i iskonsko.
i naravno ubise se ubedjivajuci jedne druge kako su gresni..kako lose tumace..kako su ovakvi ili onakvi.
a Biblija je jednostavna..kako je i ona rekla..data da na temelju nje ljudi upoznaju Boga..pa poenta i jeste da svako upozna Boga onako kako ga on razume a ne kako mu drugi naturaju.
Tako već i jeste i drugačije ne može biti. Svako razume upravo onoliko koliko je sposoban
da razume.
Unutrašnji razvoj i razumevanje informacija od spolja, jedno drugo vuku. Nabubana tumačenja
koliko god genijalna bila, ne služe ničemu sem da se o njima raspravlja. Ili, kako ovde neki
primećuju, da se oko različitih ubeđenja rat povede.
Pošto postoji svetski potop najrazličitijih tumačenja, ubeđenja, koncepata, pre će biti da je
problem u neuviđanju značaja unutrašnjeg razvoja. Tako smo skrojeni od malena. Sistem
školstva zhteva da se pročita i ponovi pročitano, jer sistemu ne trebaju duhovno razvijeni
i samim tim slobodni ljudi već dresirani papagaji.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
32.110
Sve sto je u Bibliji napisano ima mnogo dublje znacenje i duhovnu dimenziju koju ocigledno ne mozes razumeti.
Bez uvrede.
To kako je Biblija jednostavna pobija cinjenica da je danas retko ko moze razumeti.
Jer je Bozanska mudrost daleko superiornija od ljudske.
Biblija je Bozja rec data svim ljudima da bi na temelju nje mogli upoznati Boga i dobiti spasenje.
Ona sadrzi Boznasku mudrost koja nije povrsna vec se mora duhom spoznati.
A može je razumeti duhovno samo ti i još 7 miliona tvojih istomišljenika?

Poruka
20.489
Ma ko si ti da ona mora bilo šta tebi da kaže?
Ne kažem da se ja slažem sa njom ali i ti vrtiš non stop jedno te isto, kaži ovo, kaži ono a ti sam ništa ne pričaš.
Ja kada bih imao iskustva vecnog zivota rado bih podeli sa vama a Arianna je rekla da ih ima pa sam ja [a verujem i mnogi] zainteresovani da ih cuju.
Ne mora da ih kaze ali eto radoznali smo da ih cujemo, takva iskustva jos niko nije rekao da ima :cool:

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.704
Što se tiče ratovanja nikad religija nije bila uzrok niti će biti.
Čak ni ideja
Već pokoravanje naroda ili prevlast ili uzurpiranje teritorija ili jednostavno pljačka
A možeš naći milion izgovora
Daj, Sale, bilo ih je poprilicno. Poslednji u Evropi desio se na prostoru ex Jugoslavije, a na BI, u Siriji se jos uvek vode borbe izmedju dve muslimanske sekte.
I srpski vladari su vodili verske ratove, pocev od Nemanje i njegovog vrlog sina.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
12.763
To je zato što je Novi Zavet pisan u parabolama, kroz metafore i alegorije, a takav književni pravac (sa prenesenim značenjima) je veoma teško razumeti i za odrasle, a kamoli za decu.
Zato je mnogi čitaju kao bajku u koju možeš da veruješ ili ne veruješ. Pravo značenje im je sakriveno.
A jednoga dana, bice otkrivena sustinsko duhovna vrednosto novozavetnog teksta, :)