Stari i novi zavet

Стари завет садржи законе
naprimer da trebaš da ubiješ svakog ko veruje u druge bogove a ne u Jehovu pa makar ti bili majka, otac, sestra, brat i da uništiš cela naselja gde je to uzelo maha...
Нови садржи испуњења пророчанства
pre nego što izneseš takvu neutemeljenu tvrdnju koju svi hrišćani ponavljaju kao papagaji baci pogled na temu
https://forum.krstarica.com/threads...ga-jevreji-nisu-prihvatili-kao-mesiju.893514/
 
Šta je dobro doneo Mesija? Jel svet postao išta bolji? Jel on izmislio ljubav ili je postojala i pre njega? Navedi mi tri primera njegove ljubavi? Imaju li njegovi sledbenici ljubav ili samo strah od večne kazne zbog kog čine dobro? Da li je činiti dobro bez ljubavi ispravno po etici koju Isus daje?
Је л ти то желиш да знаш колико ја знам или се само спрдаш пружаш виралност теми
Или си не дао Бог озбиљан
 
Је л ти то желиш да знаш колико ја знам или се само спрдаш пружаш виралност теми
Или си не дао Бог озбиљан
interesuje me tvoje razmišljanje da bi mogli dalje da diskutujemo...ja ne verujem u Bibliju i iako prihvatam glavne pouke Isusove ne mislim da je bio Bog ni Božji sin nego čovek tvorac nove religije i etike.....
 
zato što ne želiš da imaš mišljenje nego veruješ u mišljenje drugih zapisano u jednoj knjizi i propovedano od strane neke organizacije....drugim rečima upecao si se na egzistencijalni strah da će ti duša u pakao ako ne podržiš Isusovu stranku
Вера није наука
Ти би да ти се Бог појави и каже постојим
 
Вера није наука
Ти би да ти се Бог појави и каже постојим
ja verujem u Boga samo verujem da je Bog fenomen i izvor života, svesnosti i ljubavi a ne neko biće opisano u nekoj knjizi koje po rajskom vrtu ide tek kad zahladi, koje mora da izvadi Adamu rebro da bi napravilo Evu, koje ne zna gde su Adam i Eva u vrtu nego mora da ih doziva, koje ne zna da su Adam i Eva jeli zabranjeno voće nego to mora da zaključi na osnovu toga što se stide nagosti, koje ide jevrejskim vojnim taborom pazeći da ne stane u nečist, koje naređuje genocid susednih naroda i svih koji ne veruju u njega...
Biblijski bog je mitologija kao što su i svi drugi narodi imali mitologije i bogove...nema veze sa pravim Bogom
a što se Isusa tiče omašio je neke stvari i rekao neke stvari koje mi bude sumnju da je to za šta ga hrišćani smatraju
 

Back
Top