zasto se devojke udavaju?zaaaaaaaastooo,bre?

  • Začetnik teme ja i vi svi
  • Datum pokretanja

Isto nam se piše i kada nismo oženjeni.
Celu njenu rodbinu sam upoznao, kada dolaze kažem "Dolaze nam rođaci" :lol:
Idemo na rođendane, družimo se...
Prošlog leta je moj otac zakupio pola restorana - da se ljudi upoznaju.
Brak ili ne - isto je. Jedino što je lepo, to je što me nikakva forma ne vezuje. A ja volim da sam slobodan i u neslobodi :lol:
 
Groucho_Marx:
Brak je forma koja nema smisla sama za sebe? Neću da te 'kamenujem' ali ne bi bilo hrdjavo da malo pojasniš. Brak i te kako ima smisla.
Daleko od toga da ja bežim od braka ili od sveprisutnog partnerskog odnosa, ako moj partner bude želeo brak, a pošto me ta institucija ničim ne ugrožava ne vidim razlog da se ne udam... ali ja lično ne vidim neku nuždu u nametanju forme. Važna mi je suština, dakle... da postoji odnos koji nas povezuje i ispunjava...
Ranije sam pisala o tome... našla sam jednu temu gde su me čak i indirektno nazvali ... neću ni da kažem, ovde na Ženskom kutku...
a ovo sam u pretraživaču našla na Savremenom muškarcu
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=794791&highlight=brak#794791
ima nekoliko mojih postova i tu sam isprozivana...

etotako:
Na osnovu ove vase prepiske covek bi skoro mogao zakljuciti sledece:

brak je potvrda vrednosti zene, ali i muskarca (u nekim slucajevima)
ako zena ne zeli brak sa njom mora da nesto nije u redu
posle 25. godine zena vise nije privlacna muskarcima

kada se zena uda resila je sve svoje zivotne probleme
:arrow: smisao zivota je UDATI SE
brak=sreca
sloboda=frustracija

to su vase jednacine
A TO STO VAS IMA VISE, ne znaci da ste u pravu
ko vas dira?
vi toliko agresivno branite svoje zivotne stavove da napadate tudje
zasto :?:
Da li ste toliko nesigurni? Osecate da ste ugrozeni?
Shvatate da ta vasa umisljena sreca i sigurnost mogu da nestanu svakog momenta?

Da li ste ikada pomislili na to da nisu svi ljudi isti... da li dozvoljavate da postoje i oni koji imaju razlicite poglede na ljubav i partnerske odnose...
etotako:
uopste ne zelim da pricam uopsteno
niti da odredjujem pravila za sebe i druge ljude
nisam tu da sudim sta je dobro, pravilno i slicno

ako ja... etotako, inace, strogo katolicki vaspitana, mogu da se uzdignem i kazem NE braku, ne znaci da sam rekla NE deci i porodici

I zamisli... mene moja porodica podrzava, naucili su me dobro sta je ljubav i dom

i ne mogu da se otmem utisku da ja to znam mnogo bolje od tebe

ti si samo jedan covek kojem je potrebna gomila pravila i ogranicenja da bi se probudio ujutro... koji crpi zivotnu energiju iz ljudi koje davi svojom RETORIKOM

ono sto ja odbijam je BRAK... a on je forma... sustina je meni vazna i bavim se njom... kada imas sustinu, forma sama prati citavu stvar

I svako od nas zivi svoj zivot onako kako mu odgovara, glupo je da ti ili neko drugi sudi o tome...

pusti ti mene da gresim... to su moje greske i ja ih volim

etotako:
Hellen:
Е, сад овде ми нешто није јасно.Како мислиш да имаш породицу ако немаш брак?
Stvar ima vise sanse da bude uspesna ako mi se nista ne namece. Cim osetim silu desava se veliki otpor, cak i prema stvarima koje bih inace sama pozelela. Prosto je, bolje funkcionisem u sredini gde ne postoji nikakav pritisak okoline, drzave... moram da budem slobodna u bilo kom momentu da odleprsam na svoju stranu...

Hellen:
Ако већ та форма није битна ( а и ја се слажем да није МНОГО битна ), зашто је онда тако стриктно одбијаш?
Odbijam je jer meni ona znaci smrt, ogranicenost na tu formu... znaci da nema mogucnosti za napredak unutar tog istog odnosa ili nekog drugog... Meni odgovara tecno i promenljivo, a ne fiksno... mozda sam cudna, ali sam bar uspela da definisem sta je to sto mi treba, pa ovo ispada veliki napredak.
Ukoliko bi moj partner insistirao na BRAKU bila bih u veoma nezgodnoj situaciji... zavisi od njegovih obrazlozenja. Ako iz pogresnih razloga zeli da me stavi u tu tako nesrecnu poziciju razmislila bih o iskrenosti njegovih osecanja prema meni. Ako on po cenu da mene zgazi zeli da se prilagodi okolini, on se svakako deklarise kao pogresan izbor... DAKLE, DA ZAKLJUCIM, onaj zbog kojeg bih usla u bracne okove, ne bi insistirao na njima... jer ljubav podrazumeva postovanje, razumevanje partnera... i slicno...
 
@ etotako… Šta reći? U principu u pravu si. Brak jeste forma koja ozvaničuje suštinu. I ne može bez nje. Ali ima nešto i u onome 'brak je osnovna ćelija društva'. Društvo u malome, odakle sve polazi. Odabereš osobu za koju si sigurna da ćeš je čitavog života želeti kraj sebe i onda kažeš 'i u dobru i u zlu...'. I muškarac i žena su promiskuitetne životinje. Mnogo smo alavi, uvek hoćemo više. To parče papira je osiguranje i tebi i mužu da nećete biti sami i ostavljeni. Možda ćete varati i biti varani, ali nećete ostariti sami. Nećete slušati tišinu i kucanje sata u praznoj sobi. Ima ljudi koji mogu da budu uz nekoga samo u dobru. Brak ti je osiguranje da si pronašla nekog ko se obavezao da će biti tu i kad ti je loše.
 
Groucho_Marx:
@ etotako… Šta reći? U principu u pravu si. Brak jeste forma koja ozvaničuje suštinu. I ne može bez nje. Ali ima nešto i u onome 'brak je osnovna ćelija društva'. Društvo u malome, odakle sve polazi. Odabereš osobu za koju si sigurna da ćeš je čitavog života želeti kraj sebe i onda kažeš 'i u dobru i u zlu...'. I muškarac i žena su promiskuitetne životinje. Mnogo smo alavi, uvek hoćemo više. To parče papira je osiguranje i tebi i mužu da nećete biti sami i ostavljeni. Možda ćete varati i biti varani, ali nećete ostariti sami. Nećete slušati tišinu i kucanje sata u praznoj sobi. Ima ljudi koji mogu da budu uz nekoga samo u dobru. Brak ti je osiguranje da si pronašla nekog ko se obavezao da će biti tu i kad ti je loše.
To jeste lepo i tako kao što ti pričaš, porodica pruža podršku, osnovu, ljubav, ona je koren iz koga rastu ljudi. Ja sam poslednja koja će se okrenuti i otići, uostalom i ja dolazim iz jedne porodice koja me je naučila pravim vrednostima... jedino što ja tražim je malo poverenja. Neću otići ako već imam dom sa jednim partnerom. Ako je on deo mog života ja gradim sa njim nastavak. On je inkorporiran u moj život. Iza sebe imam puno dugih i konstruktivnih odnosa i jedini koji je prekinut nije bio na moju inicijativu i nije prekinut iz opravdanih razloga i jedini razlog zašto nisam pokušala da ga popravim je taj što me je egzistencijalno ugrožavao, preko emocija i količine mentalnog poremećaja koje sam upijala sa te strane. Verovatno će se i on popraviti u budućnosti, ali ne na moju inicijativu, jednostavno nisam u stanju da okrenem ljudima leđa i sklona sam da oprostim i razumem sve.

Naravno da ću se udati ako to mom partneru bude nešto značilo, nisam ograničena i poštovanje koje sam ja u stanju da pokažem za osećanja i potrebe druge osobe je retko.
 
etotako:
chika_doktor:
Zene hoce da se udaju zato sto su kodirane na to...Oce vlast pa to ti je...Oce da uzmu sve ono sto je bilo pod vlascu muskaraca...Evolucija ili nesto drugo?U svakom slucaju zene 21 vijeka su zmajevi...Samo jos vatru ne izbacuju..
žene su zmajevi, a ti si autommobil
i to mali plavi!

ko kaže da ne bljuju vatru... :roll:

hm...u mom slučaju, umesto "udaje" bolji je termin "registracija" :wink:
 
kojote:
trnova_ruza:
Pa, i ja sam vrlo liberalnih shvatanja po pitanju braka. Znam samo da se pre necu udati, nego sto cu se udati jer mi odlazi i poslednji voz za brak. BRAK JE, BRE, SVETINJA. A ko ne zna sta znaci svetinja, bolje da je ne skrnavi. One budale koje se vencavaju iz niskih pobuda mi lice, u ovom kontekstu, na one idiote iz nase nesrecne istorije, koji su od nasih prelepih hramova pravili staje, torove i obore. Dakle, strpavali stoku u svetinju. A treba je postovati i klanjati joj se, kako svojoj, tako i tudjoj. Onda ne bi bilo toliko nesrecnica/ka koji jure tudje supruznike.
Htela sam, u stvari, da kazem da je sve dozvoljeno pre braka, ali kad udjes u brak... Zato treba dobro razmisliti...
Sta ti znaci ono sto sam podvukao :? mis'im..dopada mi se to sto si liberalna, sto znaci i vrlo savremena, urbana zenka, je l' :roll:
..vidim da postujes svetinje, tudje brakove, pravilno i lepo pises / vodis racuna i o formi i o sadrzini..to zasluzuje pohvalu/, prezires prostakluk ( sto zaslusuje jos jednu po...)
Aj mi reci, majke ti, sta ti znaci to "poslednji voz"?
Je l' to posledica kucnog vaspitanja, ili je nesto drugo u pitanju?
Pa, i ja sam razmisljala o tome. Stvar je u tome sto mi se nedavno desilo, na jednom porodicnom skupu, da sam bila zestoko iskritikovana od strane starije brace, zetova i tako to, zbog toga sto se jos nisam udala, odnosno zbog toga sto jos i ne razmisljam o udaji (jos crnje i gore!). Onda sam se bacila u razmisljanje kad to polazi 'zadnji voz' i vredi li se po svaku cenu ukrcavati u njega. Kako god okrenes, dosla sam do zakljucka da svakako zelim (itekakao) da se udam jednog dana, ali, zbog svega gore navedenog, neuporedivo mi je vaznije ZA KOGA, nego KADA.
Mozda zato sto mi moje dosadasnje zivotno iskustvo i poznavanje nekih (raznoraznih) parova, govori o mnogo cemu, a pre svega (najvaznije) to da srecni i uspesni brakovi (uglavnom) iznedre srecnu i uspesnu decu. A ja zelim da gajim srecnu decu. A ako sam ja srecna, bice i ona srecna... I tako to, i tako to... :D
 
Betty:
etotako:
chika_doktor:
Zene hoce da se udaju zato sto su kodirane na to...Oce vlast pa to ti je...Oce da uzmu sve ono sto je bilo pod vlascu muskaraca...Evolucija ili nesto drugo?U svakom slucaju zene 21 vijeka su zmajevi...Samo jos vatru ne izbacuju..
žene su zmajevi, a ti si autommobil
i to mali plavi!

ko kaže da ne bljuju vatru... :roll:

hm...u mom slučaju, umesto "udaje" bolji je termin "registracija" :wink:
ti si moj idol :lol:
registrovani korisnik Betty
bettyboop.gif
 
Ja ću uskoro da se registrujem :lol:
U stvari - udaću se :P

I nemam pojma... Ne slažem se baš ni da je brak apsolutna garancija da nećeš ostariti sam :? ; niti brak posmatram kao samo i isključivo formu koja ubija suštinu :roll:

Prvenstveno je brak važan zbog lakšeg funkcionisanja u ovom društvu. Zbog imovine, obezbeđenja u slučaju da neko (nadajBože) umre, pa onda zbog dece - mislim da se ne vodate po sudovima i da otac potpisuje 'priznavanje' deteta :roll: Onda... Hoću, bre da se prezivam isto kao moj muž. To mi je tako lepo, onda se zovemo Porodica, mislim, porodica sa različitim prezimenima, to mi je bezveze...

Hoću da kažem da veza između dvoje ljudi može da traje i da bude uspešna i divna i krasna i sve to bez braka. Ali, bez braka ne postoji PORODICA. I ne znam zašto bi bilo nužno da porodica uništi ljubav između dvoje ljudi, ili ograniči slobodu, ili štaveć...
Zanima me samo da pitam protivnike braka - da li biste rađali i decu u vanbračnim zajednicama?
 
Poznajem vise ljudi koji ne zive verifikovanoj bracnoj zajednici pa imaju ok zivot..A sto se tice sudova i tu su stvari izdefinisane barem kod nas tako da nema vise zakonskih prepreka za funkcionisanje vanbracne zajednice.Eto, ja glasam za ljubav i zajednicki zivot...Naravno bez potpisa jer ljubav je nesto vise od papira...
 
Naravno da ljubav jeste više od papira :idea: . Niko nije ni rekao da nije :roll:
U stvari, mnogo više ste mi nejasni vi koji kažete NARAVNO bez potpisa, jer tako deluje da ste vi nesigurni - ako je potpis nebitan za ljubav (a jeste), znači da je neće ni pokvariti :wink:

A napisala sam zbog čega se udajem. I zbog čega mislim da je brak neminovan kad se zasniva PORODICA.
 
chika_doktor:
Poznajem vise ljudi koji ne zive verifikovanoj bracnoj zajednici pa imaju ok zivot..A sto se tice sudova i tu su stvari izdefinisane barem kod nas tako da nema vise zakonskih prepreka za funkcionisanje vanbracne zajednice.Eto, ja glasam za ljubav i zajednicki zivot...Naravno bez potpisa jer ljubav je nesto vise od papira...


Meni je motor trajno registrovan, registracija automobila mi ističe krajem godine.
Ono što mi je najvrednije, nisam registrovao 8)


Bravo chika doco :!:
 

Back
Top