Zasto se Bog ili Isus ne pojavljuju?

Ne realizuje se, biva napravljeno od materijala
Nematerijalno nije moguce realizovati
u momentu kada se ideja realizuje nema potrebe od daljeg egzistiranje u formi ideje
kako to nematerijalno nije moguće realizovati, ti sam sebe pobijaš , jer
za to gore što si napisao
imao si ideju , nematerijalno, koje u formi teksta slova i pojave tvoje ideje ovde ,je realizacija tvoje nematerijalne ideje
 
u momentu kada se ideja realizuje nema potrebe od daljeg egzistiranje u formi ideje
kako to nematerijalno nije moguće realizovati, ti sam sebe pobijaš , jer
za to gore što si napisao
imao si ideju , nematerijalno, koje u formi teksta slova i pojave tvoje ideje ovde ,je realizacija tvoje nematerijalne ideje
Ideja jeste nematerijalna ali ideja se moze realizovati samo ako se radi o ideji koja je o materijalnom
Ajd daj jedan primer realizovanja nematerijalnog
 
ono sta meni licno smeta u popovskoj viziji vere je i razlog zasto sam kao vernik pun skepticizma na ono sta pricaju... cim im nesto ne odgovara to odbacuju.. tako se ne radi..treba da se suocis sa cinjenicama i pokusas da ih objasnis.
Imam utisak da si ovim mislio SAMO na pravoslavna crkvena lica stoga cu te dopuniti da nista bolje nisu vecina sluzbena lica i ostalih verskih zajednica kao sto je katolicizaqm i protestantizam !!!
 
ono sta meni licno smeta u popovskoj viziji vere je i razlog zasto sam kao vernik pun skepticizma na ono sta pricaju... cim im nesto ne odgovara to odbacuju.. tako se ne radi..treba da se suocis sa cinjenicama i pokusas da ih objasnis
ono što treba da znaš je da se dogma ne dovodi u pitanje jer je ustanovljena na saborima u razmaku od prvog apostolskog do drugog nikejskog 787-e god.
dogma se obrađivala 8 vekova u kojoj je učestvovala čitava crkva i ima svoj stav po svakom verskom pitanju.
što se nama nešto ne sviđa ne menja stvar.
evo recimo ja bi izbacio stari zavet iz hrišćanstva jer po meni je omča oko vrata hrišćanima koji moraju da pravdaju genocidnog boga i sušta suprotnost Isusu.
 
Sta cekaju?

Ako je Isus mogao da se pojavi kad se pojavio u to doba ,sta ga sprecava da ponovo dodje?

I samo nemojte reci..docice..zasto jos nije...

docice je prica kao o magarcu i sargarepi.
Rugacu haha
И ово знајте најпре да ће у последње дане доћи ругачи који ће живети по својим жељама,

4. И говорити: Где је обећање доласка његовог? Јер откако оци помреше све стоји тако од почетка створења.
 
Sta cekaju?

Ako je Isus mogao da se pojavi kad se pojavio u to doba ,sta ga sprecava da ponovo dodje?

I samo nemojte reci..docice..zasto jos nije...

docice je prica kao o magarcu i sargarepi.
Isusov drugi dolazak je nevediljiv jer je isu Bozje duhovno stvorenje na nebu - Bozji Sin
Docice u smislu da sudi...

Sto bi se ponovo pojavio na Zemlji tu misiju je zavrsio.
Bog nema nameru da ga ponovoi salje na Zemlju

a Bog je uvek tu on se ne moze videti.
 
Isusov drugi dolazak je nevediljiv jer je isu Bozje duhovno stvorenje na nebu - Bozji Sin
Docice u smislu da sudi...

Sto bi se ponovo pojavio na Zemlji tu misiju je zavrsio.
Bog nema nameru da ga ponovoi salje na Zemlju

a Bog je uvek tu on se ne moze videti.
Библијски демант:
"Ево, Он долази са облацима, и угледаће га свако око, *и они који га прободоше; и заплакаће због њега сва племена земаљска. Да! Амин" (Oткривење 1:7).
 
A teološki stavovi jesu li im ispravni ili ne po tebi?
Sta je sad ovo,trebam izigravati njihovog advokata ? :D
...nego kad si vec pitao evo da dam jedan odgovor koji bi se mogao kao model koristiti i kad se bude govorilo o bilo kojoj verskoj zajednici.
Po meni se doktrina bilo koje verske zajednice treba ocenjivati na osnovu dve kategorije:
1. doktrina o verskoj praksi vernika
2. doktrina povezana za tumacenje simbolickih prorocanstva

E sad sto se prve kategorije tice po meni oni definitivno imaju najblizu doktrinu do one koje su imali prvi hriscani i apostoli i to se jasno vidi iz onog sto je zapisano u Bibliji.
..sto se tice druge kategorije,postoje osnovani razlozi da priznamo da tako isto stoje kao sto je slucaj i sa prvom kategorijom ali posto se radi o simbolici u vezi kojih definitivno ne postoje izuzetno precizni Biblijski parametri da bi ih tacno protumacili - interpretacije koje daju su ipak u zoni spekulacija koje jednostavno ne mozemo potvrditi 100%.
Ako je "za utehu",mogu slobodno reci da i pored toga ne postoji ni jedna druga verska zajednica koja se u vezi ove druge kategorije kotira na visem rangu.
 
Библијски демант:
"Ево, Он долази са облацима, и угледаће га свако око, *и они који га прободоше; и заплакаће због њега сва племена земаљска. Да! Амин" (Oткривење 1:7).
Da na oblacima a ne na Zemlju
asto ne citaras ceo izvestaj
lepo pise na nebu ce biti znak
dakle tebe demantuje Biblija jer sve pogresno shvatas
 
УГЛЕДАЋЕ Га свако око. Видљиви долазак.
nije vidljiv dolazak Isus se ne moze videti na nebu

lepo ti pise da ce biti znak po kome ce ljudi znati

ne ide ti tumacenje Biblije

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovečjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska. I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
 
Sta je sad ovo,trebam izigravati njihovog advokata ? :D
...nego kad si vec pitao evo da dam jedan odgovor koji bi se mogao kao model koristiti i kad se bude govorilo o bilo kojoj verskoj zajednici.
Po meni se doktrina bilo koje verske zajednice treba ocenjivati na osnovu dve kategorije:
1. doktrina o verskoj praksi vernika
2. doktrina povezana za tumacenje simbolickih prorocanstva

E sad sto se prve kategorije tice po meni oni definitivno imaju najblizu doktrinu do one koje su imali prvi hriscani i apostoli i to se jasno vidi iz onog sto je zapisano u Bibliji.
..sto se tice druge kategorije,postoje osnovani razlozi da priznamo da tako isto stoje kao sto je slucaj i sa prvom kategorijom ali posto se radi o simbolici u vezi kojih definitivno ne postoje izuzetno precizni Biblijski parametri da bi ih tacno protumacili - interpretacije koje daju su ipak u zoni spekulacija koje jednostavno ne mozemo potvrditi 100%.
Ako je "za utehu",mogu slobodno reci da i pored toga ne postoji ni jedna druga verska zajednica koja se u vezi ove druge kategorije kotira na visem rangu.
Нисам ни сумњао библијска истино.
 

Back
Top