zasto pucamo....

From an account by Rev. Stanley Isherwood, an Anglican Volunteer in Mission (VIM), who began working for St. Joseph’s Anglican Church in Punta Gorda, which appeared in his blog (Web log), www.anglican.ca/partnerships/VIM/stories: “In (Punta Gorda) there are Christmas lights here and there, carols are being played on the radio, but more important, the Christmas spirit is starting to show! … When the Christmas spirit reaches the local boys it means that firecrackers are set off right outside my window. It’s in their yard but that’s right outside my window. They have really been quite good about it lately after an initial outburst that almost gave me apoplexy. But I have been warned to expect more as the day approaches … The Advent wreath provides a wonderful opportunity to talk about the love, joy, peace and hope that are so much part of Christmas.”
 
Banshee:
i slobodno mogu da kazem da bi meni kao ateisti atmosfera bila krajnje svecana uz onu muziku i zvona da nije bilo onih divljaka.

e136.gif




Па и постављач ове теме је АТЕИСТА... заиста невероватно како они који су најмање позвани да расправљају о томе КАКО и ЗАШТО неко слави ОВАКО или ОНАКО свој Православни хришћански празник и дан-данас имају ПОТРЕБУ ДА СЕ ПЕТЉАЈУ У НЕШТО ШТО СЕ ЊИХ УОПШТЕ НЕ ТИЧЕ.
 
Obersturmfuehrer:
cuj izmislio....evo, ponoc, a pijani dole u bloku bacaju milion petardi i urlaju onu navijacku "zivela, zivela, kraljevina srbija"....
Te pijandure su tu skoro svaki dan, a to sto sad zloupotrebljavju badnje vece vise govori o njima, a i cemu diskutovati o pijandurama. U svakom slucaju to su pojedinacni i retki slucajevi i ne moze se reci da je urlikanje i dranje masovna pojava kako si ti pokusao da predstavis (za razliku od pucanja i petardi).
 
eremita:
e136.gif




Па и постављач ове теме је АТЕИСТА... заиста невероватно како они који су најмање позвани да расправљају о томе КАКО и ЗАШТО неко слави ОВАКО или ОНАКО свој Православни хришћански празник и дан-данас имају ПОТРЕБУ ДА СЕ ПЕТЉАЈУ У НЕШТО ШТО СЕ ЊИХ УОПШТЕ НЕ ТИЧЕ.
Ma ne petljaju se, pitaju samo.
 
eremita:
e136.gif




Па и постављач ове теме је АТЕИСТА... заиста невероватно како они који су најмање позвани да расправљају о томе КАКО и ЗАШТО неко слави ОВАКО или ОНАКО свој Православни хришћански празник и дан-данас имају ПОТРЕБУ ДА СЕ ПЕТЉАЈУ У НЕШТО ШТО СЕ ЊИХ УОПШТЕ НЕ ТИЧЕ.
ko shto ovi drugi vole da se petljaju u politiku
a i sve ostalo
shto ih se naravno ne tiche.
 
urospo:
Te pijandure su tu skoro svaki dan, a to sto sad zloupotrebljavju badnje vece vise govori o njima, a i cemu diskutovati o pijandurama. U svakom slucaju to su pojedinacni i retki slucajevi i ne moze se reci da je urlikanje i dranje masovna pojava kako si ti pokusao da predstavis (za razliku od pucanja i petardi).

upravo to, razlika je u tome sto se ljudski glas cuje na mnogo manjoj razdaljini...takvih slucajeva je sigurno bilo sirom grada....
i sto je najvasnije, to nista manje nije primitivno nego bacanje petardi i pucanja....pazi pucanja...da li ti ljudi razmisljaju o metkovima koje ispucaju u vazduh? nravno da ne, jer nisu hriscanji nego ku_ci...
 
eremita:
Па и постављач ове теме је АТЕИСТА... заиста невероватно како они који су најмање позвани да расправљају о томе КАКО и ЗАШТО неко слави ОВАКО или ОНАКО свој Православни хришћански празник и дан-данас имају ПОТРЕБУ ДА СЕ ПЕТЉАЈУ У НЕШТО ШТО СЕ ЊИХ УОПШТЕ НЕ ТИЧЕ.

izvini brate, ali u ovoj usranoj zemlji zivim vec dovoljno dugo da mi primitivizam na usi izlazi....
a ti se posle hvali kako su tvoji "gradjanska porodica"....
i nisi mi objasnio ono "mir boziji, hristos se rodi"?
 
Jerry Ropero:
Ja sam danas u brdima pored manastira Djurdjevi Stupovi ispucao 3 sarzera. Nek puknu turci i ateisti od muke. Kad pobede radikali pucacemo iz minobaca i bacati dinamit :D

dinamit obavezno bacajte vertikalno.

naravno da se tiče svih, jer ugrožava svačiju bezbednost. jeste čuli za zalutale metke? čovek je tako nastradao pre godinu dve, za novu godinu. bahati primitivci...
 
No drago mi je da se sve vise ateista vraca pravoslavlju. Eto recimo aj sam danas video u badnjacima mog bivseg direktora Gimnazije, svojevremeno ortodosknog komunjaru i "Jugoslovena" . No vremena se menjaju i reci "Pomozi Boze da se Srbi sloze, oboze i umnoze" se ostvaraju :)

P.S HRISTOS SE RODI BRACO I SESTRE :)
 
Obersturmfuehrer:
izvini brate, ali u ovoj usranoj zemlji zivim vec dovoljno dugo da mi primitivizam na usi izlazi....
a ti se posle hvali kako su tvoji "gradjanska porodica"....
i nisi mi objasnio ono "mir boziji, hristos se rodi"?
:D jel ti to sa stvorom pokushavash dijalog da vodish? :D
a imash skoro 6000 posta...
 
@ Obersturmfuehrer

Прескочио си одговор на две значајне ставке:



1.
од 1945. године ТРПЕЛИ смо ваше комуњарске прославе када сте своје злочине прослављали УЗ ПУЦАЊЕ ИЗ ТОПОВА сваке године, сети се само...
а ово су само петарде - и ја сам бацио три комада......за срећу...


2.
- и ја се овде на Врачару бар једном недељно сецам јер градска влада стално ИСПАЉУЈЕ ВАТРОМЕТ на коме раде читава предузећа пиротехничара --- па се не буним...
 
eremita:
@ Obersturmfuehrer

Прескочио си одговор на две значајне ставке:

samo na jedno.....



1.
од 1945. године ТРПЕЛИ смо ваше комуњарске прославе када сте своје злочине прослављали УЗ ПУЦАЊЕ ИЗ ТОПОВА сваке године, сети се само...
а ово су само петарде - и ја сам бацио три комада......за срећу...



to su bili vojni praznici, praznici drzavnosti i kojekakve gluposti...to se i slavi tako, a ne verski praznici.....


eremita:
2.
- и ја се овде на Врачару бар једном недељно сецам јер градска влада стално ИСПАЉУЈЕ ВАТРОМЕТ на коме раде читава предузећа пиротехничара --- па се не буним...

na ovo sam odgovorio....
rekao sam: i zato je ok da se za bozic radi isto?
 
Jerry Ropero:
No drago mi je da se sve vise ateista vraca pravoslavlju. Eto recimo aj sam danas video u badnjacima mog bivseg direktora Gimnazije, svojevremeno ortodosknog komunjaru i "Jugoslovena" .

Зар ти доиста верујеш да се он искрено "вратио православљу"?

P.S HRISTOS SE RODI BRACO I SESTRE :)
Ваистину се роди!
 

Back
Top