zasto pucamo....

Pucaju i petarde i kaishevi od prezderavanja
e042.gif
 
Krsticu se ko pre
jer moj niko klanjo nije.
Cuvam obraz roda svoga
nemam gazde osim Boga.
Tri Bozicna nedam dana za
stotinu ramazana.
Do smrti cu ostat isti
pozdravlja te srbin cist.
Mir bozji Hristos se rodi
 
eremita:
И ја мислим да је дијалог између верника и неверника апсолутно лишен сваког смисла - јер неверници траже НАУЧНЕ ДОКАЗЕ да Бог постоји од оних који се не позивају на науку него на ВЕРУ, али исто тако сами не нуде било какве НАУЧНЕ ДОКАЗЕ ДА БОГ НЕ ПОСТОЈИ... и тако у недоглед... 8-)
Тачно.
И зато би овај топик или требало затворити, или вратити се на почетну тему. Ако већ и о њој није речено све што се имало рећи.

Како год, ја баш не мислим да је пуцање примерено. Не Божићу. Него, уопште. Поготово не где одиста може да изазове несрећу залуталим метком или рикошетом.

Лично, врло ми је непријатно чути пуцањ, и у позоришној представи, а камоли "у живо". Било из ватреног оружја, било петардама.
 
Chávez:
Како мислиш да докажеш да је материјал неопходан за "Велики прасак" настао сам од себе?

nikako. veliki prasak je neka vrsta aksioma, nesto sto se desilo. da li je materijal stvorio bog, ili grupa pijanih vanzemaljaca nije bitno, zato sto sadasnji fizicki zakoni postoje od momenta ekplozije.
 
Obersturmfuehrer:
nikako. veliki prasak je neka vrsta aksioma, nesto sto se desilo. da li je materijal stvorio bog, ili grupa pijanih vanzemaljaca nije bitno, zato sto sadasnji fizicki zakoni postoje od momenta ekplozije.

А?? :confused: А ко то негира физичке законе? Откад је то тема?
 
А да ли је приликом тога великог праска баш - пукнуло?

Ако јесте, онда сам - против, јер како рекох малочас, не волим никаква пуцања.
 
eremita:
Ти упоређујеш неке "обичаје" који се НЕ МОГУ поредити са бацањем петарди. Као што и сам вероватно знаш донет је Закон о ЗАБРАНИ употребе петарди - и шта се добило??? Ништа!!! Дакле, званично је УКИНУТО! А осим тога бацање петарди је новијег датума - мислим последњих 20 година, не пре... јер је прангијање и пуцњава из "ливора" такође забрањена - али неки и поред забране ипак то чине.
Мене лично далеко више "сеца" и узнемирава ватромет - јер ме та пуцњава директно потсећа на недавна ратна збивања...али ЋУТИМ, и не тражим да се УКИНЕ јер је тако свуда.
Исто тако желим да те потсетим, и не само тебе, да рецимо има много повреда и у неким другим земљама које имају неке друге традиције и обичаје - погледај податке о повређенима у Шпанији када се организује јурњава са биковима.
Лично ми је од свих тих обичаја најодвратнији онај са гађањем парадајзима којима од града направе парадајз-чорбу - а ја увек мислим колико би могло да се направи парадајз-сока за гладну децу широм света.
Eto Eremita, najpre me osuđuješ da upoređujem stvari koje se ne mogu uspoređivati, a posle ti činiš isto...
Al' dobro da ne cepidlačim više. I ja se slažem sa tobom povodom ovih bezveznih običaja iz Španije i drugih zemalja (npr. kotrljanje niz strmu padinu u jurišu za velikim kolutom sira) ili gomila drugih bezveznih stvari.
Naravno, sve što je kontraproduktivno i može da donese štetu ljudima, a u isto vreme osim ekstravagancije ne donosi ništa pametno je glupo i treba ili zabraniti ili ignorisati od širokih narodnih masa dok samo od sebe ne nestane.
 
a u pucnjavi na badnje vece bilo je i poginulih

NOVI SAD - Đorđe Petrović (29) iz Čuruga poginuo je na Badnje veče u eksploziji prangije koju je pokušao da napravi u radionici preduzeća „Gea kop“ u Preradovićevoj ulici u Petrovaradinu.

Istražni organi ni nakon obavljenog uviđaja nisu mogli tačno da utvrde kakvu je napravu Petrović pokušavao da izradi. Za sada se zna da je u metalnu cev ručne izrade sipao barut, petarde praskalice, kao i komade papira, ali je ostalo nejasno šta je izazvalo eksploziju koja je Petrovića stajala života. Petroviću je, verovatno tokom nabijanja baruta, cev eksplodirala u ruci i nanela mu tešku povredu usled koje je ubrzo iskrvario.


http://www.blic.co.yu/blic/danas/broj/strane/hronika.htm
 

Back
Top