Зашто неки људи не верују у Бога?

Koji, onaj gde izvrcete sve vezano za evoluciju ili prosto receno - ...?

Što bi doslednost nauci bilo izvrtanje istine. Valda nedoslednost nauci je izvrtanje istine :)

Ako nauka jasno kaže da je potrebno izmeriti nešto i zapisati. Postavlja se logično pitanje ko je zapisao poslednjih 1.5 milijardi godina :)

Na primer nauka " Biologija", kojoj je baš Darvin bio odan. Kaže sledeće " Nijedna živa materija ne može da nastane od nežive materije".

Dok na primer teologija kaže " Bog jje stvorio čoveka od gline, (zemlje)!"

Dakle imamo jedan apsurd. Teorija praska se sukobljava sa Biologijom i najvaljuje moguću priču da je sve nastalo posle eksplozije i gasova. Odjednom pojavio se život. Dok teologija govori isto to :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Što bi doslednost nauci bilo izvrtanje istine. Valda nedoslednost nauci je izvrtanje istine :)

Ako nauka jasno kaže da je potrebno izmeriti nešto i zapisati. Postavlja se logično pitanje ko je zapisao poslednjih 1.5 milijardi godina :)

Na primer nauka " Biologija", kojoj je baš Darvin bio odan. Kaže sledeće " Nijedna živa materija ne može da nastane od nežive materije".

Dok na primer teologija kaže " Bog jje stvorio čoveka od gline, (zemlje)!"

Dakle imamo jedan apsurd. Teorija praska se sukobljava sa Biologijom i najvaljuje moguću priču da je sve nastalo posle eksplozije i gasova. Odjednom pojavio se život. Dok teologija govori isto to :)

Lepo ti kazem samo izvrcete i nemate srama racunajuci da cilj opravdava sredstva.

- - - - - - - - - -

Na spomenicima naše kraljevske dinastije, zapsian je datum koji vodi unazad do pre 7528 godine. A nikako od stvaranje sveta :)

:fdlan:

To je kalendar preuzet od Vizantije i broji godine od stvaranja sveta.
 
Lepo ti kazem samo izvrcete i nemate srama racunajuci da cilj opravdava sredstva.

- - - - - - - - - -



:fdlan:

To kalendar preuzet od Vizantije i broji godine od stvaranja sveta.

Od potopa :)

I to od potopa za koji gle čuda postoje naučni podaci :D


Zašto bi izvrtanje bilo čega bilo potrebno ako se ostane dosledan nauci. Onoj koja to jeste. Zamislite šta bi se dogodilo kada bi neko ko za sebe tvrdi da je naučnik ubacivao faslifikate kako bi opravdao svoje priče tobože naučne. Pa to bi bio sunovrat za nauku zar ne :)
 
Od potopa :)

I to od potopa za koji gle čuda postoje naučni podaci :D


Zašto bi izvrtanje bilo čega bilo potrebno ako se ostane dosledan nauci. Onoj koja to jeste. Zamislite šta bi se dogodilo kada bi neko ko za sebe tvrdi da je naučnik ubacivao faslifikate kako bi opravdao svoje priče tobože naučne. Pa to bi bio sunovrat za nauku zar ne :)

Pravoslavlju ne treba kreacionizam.

I naucni metod izrvces.

Ima raznih kvazi nauka, sve su dokazali.
 
Pravoslavlju ne treba kreacionizam.

I naucni metod izrvces.

Ima raznih kvazi nauka, sve su dokazali.
Danas živimo u vremenu. Kada je nauka toliko zagadjena falsifikatima. I to sve grane i oblici nauke. Da je prosto neverovatno šta su sve uradili kvazi naučnici.

Evo na primer neki drugari su mi pre dve godine govorili o raznim teorijama, na koje sam ja odmahivao i nisam obraćao pažnju. Pri tome, drugari uopšte nisu neki prosečni znalci. Jedan drugar se bavi geodezijom i ima projetkni biro. Reče mi da niakda u svojim proračunima nije uzimao u obzir zakrivljenost zemlje. I na tome se i završila priča pošto sam odmahnuo rukom ne želeći da slušam gluposti.

Medjutim dve godine psole tog razgovora. Pogledao sam i sam o čemu se radi. Da bi zaključio da sam u školi učio kako ej planeta zemlja elipsoindog oblika. Da na sajtu NASA-e, uopšte nisam naišao na fotografiju elipsoidne zemlje. Reko dobro moji nastavnici i profesori nisu bili dobri, nauka i tehnologija je napredovala. Da bih potom došao do podatka da NASA-a, zapravo pored sve današnje tehnologije uopšte nema snimak planete zemlje, da su sve to animacije ili kompjuterske animacije. Da ne postoji niti jedan snimak. Onda sam ostao zatečen i na tome ostao, proste ne želim da znam koliko su samo falskifikovali i slagali samo zarad vlastitog ega i naravno novca. Nauka je toliko zagadjena da ne zna koliko će biti potrebno vremena da se sve vrati u normalnu...
 
Danas živimo u vremenu. Kada je nauka toliko zagadjena falsifikatima. I to sve grane i oblici nauke. Da je prosto neverovatno šta su sve uradili kvazi naučnici.

Evo na primer neki drugari su mi pre dve godine govorili o raznim teorijama, na koje sam ja odmahivao i nisam obraćao pažnju. Pri tome, drugari uopšte nisu neki prosečni znalci. Jedan drugar se bavi geodezijom i ima projetkni biro. Reče mi da niakda u svojim proračunima nije uzimao u obzir zakrivljenost zemlje. I na tome se i završila priča pošto sam odmahnuo rukom ne želeći da slušam gluposti.

Medjutim dve godine psole tog razgovora. Pogledao sam i sam o čemu se radi. Da bi zaključio da sam u školi učio kako ej planeta zemlja elipsoindog oblika. Da na sajtu NASA-e, uopšte nisam naišao na fotografiju elipsoidne zemlje. Reko dobro moji nastavnici i profesori nisu bili dobri, nauka i tehnologija je napredovala. Da bih potom došao do podatka da NASA-a, zapravo pored sve današnje tehnologije uopšte nema snimak planete zemlje, da su sve to animacije ili kompjuterske animacije. Da ne postoji niti jedan snimak. Onda sam ostao zatečen i na tome ostao, proste ne želim da znam koliko su samo falskifikovali i slagali samo zarad vlastitog ega i naravno novca. Nauka je toliko zagadjena da ne zna koliko će biti potrebno vremena da se sve vrati u normalnu...

:fdlan:

Skupi pare, uci za pilota,

I pravac Raj u oblacima. Ne treba ti drugi dolazak.
 
Pokojni akademik i profesdor na Bogoslovskom Fakultetu BU je zaista paznje i postovanja vredan velikan srpske misli. Cak je i svoje verovanje u boga, ako je bilo iskreno, znao da na veoma blag i prijateljski nacin iskaze. Medjutim, za ateiste, njegovo pripadanje bogoslovskom fakultetu je ukazivalo da je on bio, uslovno receno, obavezan da zastupa stavove kuce u kojoj je drzao katedru. Ono sto mene cudi da se nije upustao u rasprave o religijskim pitanjima sa cuvenim ateistima ili religionzim filozofima drugih religija, kao sto su judaizam i islam. Da li je, recimo, procitao stavove o religiji i bogovima velikana naucne misli Alberta Ajnstajna, Noama Chomskog, Sephena Hawkinga, Richarda Dowkinsa, itd. Ako jest, zasto ih nije komentarisao i dezavuisao njihove stavove i ucenja koja se ticu ateizma? Naravno, kao mudar covek izbegavao je kionfliktne situacije, jer je neuporedivo lakse raspravljati sa jednomisljenicima.
 
Danas živimo u vremenu. Kada je nauka toliko zagadjena falsifikatima. I to sve grane i oblici nauke. Da je prosto neverovatno šta su sve uradili kvazi naučnici.

Evo na primer neki drugari su mi pre dve godine govorili o raznim teorijama, na koje sam ja odmahivao i nisam obraćao pažnju. Pri tome, drugari uopšte nisu neki prosečni znalci. Jedan drugar se bavi geodezijom i ima projetkni biro. Reče mi da niakda u svojim proračunima nije uzimao u obzir zakrivljenost zemlje. I na tome se i završila priča pošto sam odmahnuo rukom ne želeći da slušam gluposti.

Medjutim dve godine psole tog razgovora. Pogledao sam i sam o čemu se radi. Da bi zaključio da sam u školi učio kako ej planeta zemlja elipsoindog oblika. Da na sajtu NASA-e, uopšte nisam naišao na fotografiju elipsoidne zemlje. Reko dobro moji nastavnici i profesori nisu bili dobri, nauka i tehnologija je napredovala. Da bih potom došao do podatka da NASA-a, zapravo pored sve današnje tehnologije uopšte nema snimak planete zemlje, da su sve to animacije ili kompjuterske animacije. Da ne postoji niti jedan snimak. Onda sam ostao zatečen i na tome ostao, proste ne želim da znam koliko su samo falskifikovali i slagali samo zarad vlastitog ega i naravno novca. Nauka je toliko zagadjena da ne zna koliko će biti potrebno vremena da se sve vrati u normalnu...

Nauka jeste zagadjena, ali zagadjen je i zivot i sa njim religija. Pitam te, da li nesto sto je u nauci zagadjeno moze da opstane? Ja bih rekao da ne moze. Nauka je oblast koja se iz dana u dan menja, napreduje, pa i povremeno nazaduje. Danasnja naucna dostinuca bi bila naucna fantastika za coveka od pre nekih pedeseta godina.
 
:fdlan:

Skupi pare, uci za pilota,

I pravac Raj u oblacima. Ne treba ti drugi dolazak.

Opet bepsotrebni Ad Hominem :)

Današnja čovekova dostignuća dozvoljavaju čoveku da lakše barata sa odredjenim znanjima, saznanjima, sumnjama....itd. Evo na primer internet i google, Može da se koristi za razne stvari. Ali kao izvor znanja je odličan. Kao i izvor informacija. To ljudisko dostignuće pruža nam mogućnost da se sami koristimo raznim zanjima i podacima. Na osnovu kojih sami možemo da donosimo zaključke.


Kada je u pitanju religija, teologija, Hriščanstvo, Pravoslavlje, se bavi istraživanjem pa i rukovodjenjem, ljudske duše. Što je totalno suprotno od bilo kog materijalnog gledišta.

Na primer gorost kod čoveka. Gordost nema mernu jedinicu, nema masu, nema ubrzanje, niti trenje. A opet mi znamo da gordost postoji. Znamo da gordost dovodi čoveka do odredjenog stanja koje može da utiče na njega samog,na druge ljude, okolinu, na zajednicu, na čovečanstvo, pa i na sav biljni i životinjski svet. Kada bi svaki čovek znao da upravlja sa sosptvenom gordošću, možda bi uspeli da izbegnemo mnogo štete koju gordost može da proizvede.

Gordost, koja je nevidljiva ljudskom oku, nema mernu jedinicu niti masu. A opet znamo da postoji. Time se religija bavi. Pravoslavlje, obuzdava ljudske mane koje nisu u mernim jednicama niti imaju masu. I neguje i razvoja vrline. Sve u cilju da čovek razvije talente kojima bi humano podsticao svet.
 
Da, da, vrlo poučno.

Ali samo na prvi pogled.

Iskali su i tražili spas i slobodu onih 5.000.000 Jevreja (naroda bogomizabranog), ali uzalud.

Svi su skončali u Hitlerovim gasnim komorama !

Pitam sad ja vas braćo vernici, ako iskreno verujete u ovakve navode pisane rukama pastira od pre 2000 godina, da li sebe smatrate racionalnim i razumnim osobama ?

Nemojte me pogrešno razumeti, ali gore navedeni tekst se može smatrati šarlatanskim, i za to sam naveo čak 5.000.000 razloga ?

Naveo si 5.000.000 nesrecnih primera za jedan razlog - razlog koji se ogleda u gordosti koja se oslikala u onom opisanom u knjizi jednog koji je osmislio i naredio te i takve zlocine ...

Sta bi nam rekao da li bi bili "racionalnijim i razumnijim" ako bi bili "perunovci" ili ma sta , samo ne pripadnici SPC ...?
 
Poslednja izmena:
Od potopa :)

I to od potopa za koji gle čuda postoje naučni podaci :D


Zašto bi izvrtanje bilo čega bilo potrebno ako se ostane dosledan nauci. Onoj koja to jeste. Zamislite šta bi se dogodilo kada bi neko ko za sebe tvrdi da je naučnik ubacivao faslifikate kako bi opravdao svoje priče tobože naučne. Pa to bi bio sunovrat za nauku zar ne :)

I gle čuda, geolozi i arheolozi su na osnovu konkretnih dokaza došli do saznanja da se potop u Mesopotamiji stvarno dogodio, ali nekih 10-tak hiljada. godina pre NASTANKA SVETA, prema REČIMA BOŽJIM koje su nam VERNO PRENELI jevrejski pastiri od pre dva milenijuma.

Kome danas da veruje čovek 21-vog veka nauci ili pastirima ?
 
I gle čuda, geolozi i arheolozi su na osnovu konkretnih dokaza došli do saznanja da se potop u Mesopotamiji stvarno dogodio, ali nekih 10-tak hiljada. godina pre NASTANKA SVETA, prema REČIMA BOŽJIM koje su nam VERNO PRENELI jevrejski pastiri od pre dva milenijuma.

Kome danas da veruje čovek 21-vog veka nauci ili pastirima ?

Mi danas definitivno živimo i doživljavamo preobražaj čovečanstva- Pogotovo kroz nauku. Jedino što će ostati nepromenljivo to je težnja čoveka ka ljubavlju. Večna inspiracija dobrote, nepobediva sila. Verujem da će probražaj čovečanstva dovesti do mnogo više ljubavi. " Ljubi bližnjeg svoga kao sebe samog", to su reči pobede, ostavljene nam od Hrista kao zapovesti koje vode ka ljubavi, toj nepobedivoj sili Božijoj :)
 
Naveo si 5.000.000 nesrecnih primera za jedan razlog - razlog koji se ogleda u gordosti koja se oslikala u onom opisanom u knjizi jednog koji je osmislio i naredio te i takve zlocine ...

Sta bi nam rekao da li bi bili "racionalnijim i razumnijim" ako bi bili "perunovci" ili ma sta , samo ne pripadnici SPC ...?

Bili su to pripadnici IZABRANOG NARODA (kako našu dečicu učite na veronauci) , jevrejskog naroda, kao što znamo, I NIJE IM USLIŠIO MOLITVE ?

Snaga molitve tolikog broja ljudi, trebala bi po logici da dopre do gospodara carstva nebeskog, zar ne ?

Da li je čuo ti molitvu ?

Reći ćete da jeste zar ne ?

A zašto nije reagovao ?

Zato što ne postoji u realnom svetu, izmišljen je lik - moje je objašnjenje.

Imate li vi neko razumnije objašnjenje od mog ?
 
Bili su to pripadnici IZABRANOG NARODA (kako našu dečicu učite na veronauci) , jevrejskog naroda, kao što znamo, I NIJE IM USLIŠIO MOLITVE ?

Snaga molitve tolikog broja ljudi, trebala bi po logici da dopre do gospodara carstva nebeskog, zar ne ?

Da li je čuo ti molitvu ?

Reći ćete da jeste zar ne ?

A zašto nije reagovao ?

Zato što ne postoji u realnom svetu, izmišljen je lik - moje je objašnjenje.

Imate li vi neko razumnije objašnjenje od mog ?

Pa kako nije reagovao. Da nije reagovao danas bi SS-ovci vladali čitavim svetom. U Moskvi i sam Staljin je klenuo pre ikonom i Bogu se pomolio za milost. Naredio je da se ikona stavi u avion i da kruži iznad Moskve. I gle čuda :)


A znaš li šta je Bog poručio Jevrejima. Rasuću vas po svteu za vaša zlodela. Pa ću vas onda goniti sve do jdenog da vas vratim u obećanu zemlju. I gle čuda. Danas Izrael postoji u koji dolaze jevreji iz čitavog sveta.
 
Da, ali ni skromnost se ne vidi niti ima mernu jedinicu, pa ne mozes da znas da li si i koliko si skroman.Drugo, kod hriscana se ne vidi da li su gordi ili skromni. Reklo bi se da preovladava gordost. U tome prednjace, kako mnogi vernici tvrde, bas ti takozvani boziji sluzbenici na zemlji.

Sve se vidi i sve se da izmeriti.ne beri brigu za to.

Po plodovima svojim se poznaje.
 
Bili su to pripadnici IZABRANOG NARODA (kako našu dečicu učite na veronauci) , jevrejskog naroda, kao što znamo, I NIJE IM USLIŠIO MOLITVE ?

Snaga molitve tolikog broja ljudi, trebala bi po logici da dopre do gospodara carstva nebeskog, zar ne ?

Da li je čuo ti molitvu ?

Reći ćete da jeste zar ne ?

A zašto nije reagovao ?

Zato što ne postoji u realnom svetu, izmišljen je lik - moje je objašnjenje.

Imate li vi neko razumnije objašnjenje od mog ?

Dobro kaza "bili su pripadnici izabranog naroda ..." , ali iz razloga opisanih u Bibliji , ne "samo" u Novom zavetu , vec u kompletnoj Bibliji , iz tamo iznetih i to samo nekih od razloga i najverovatnije i nekih koji njisu , a samo su Bogu poznati , mnogobrojni iz tog naroda su prosli kako su prosli u Istoriji .

Da li smo mi sigurni da se svih "5.000.000 molilo" i kako i kome u tim trenucima ?

Ima jedna situacijia opisana u Bibliji gde se navodi stradanje grupe Izraelaca od pada jednog velikog , gradskog zida i pitanje ili tvrdnju Boziju "da li mislite da su svi oni najvise sagresili " ili mozda postoje i razlozi koji nama , ljudima , nisu poznati ?
 
Danas živimo u vremenu. Kada je nauka toliko zagadjena falsifikatima. I to sve grane i oblici nauke. Da je prosto neverovatno šta su sve uradili kvazi naučnici.

Evo na primer neki drugari su mi pre dve godine govorili o raznim teorijama, na koje sam ja odmahivao i nisam obraćao pažnju. Pri tome, drugari uopšte nisu neki prosečni znalci. Jedan drugar se bavi geodezijom i ima projetkni biro. Reče mi da niakda u svojim proračunima nije uzimao u obzir zakrivljenost zemlje. I na tome se i završila priča pošto sam odmahnuo rukom ne želeći da slušam gluposti.

Medjutim dve godine psole tog razgovora. Pogledao sam i sam o čemu se radi. Da bi zaključio da sam u školi učio kako ej planeta zemlja elipsoindog oblika. Da na sajtu NASA-e, uopšte nisam naišao na fotografiju elipsoidne zemlje. Reko dobro moji nastavnici i profesori nisu bili dobri, nauka i tehnologija je napredovala. Da bih potom došao do podatka da NASA-a, zapravo pored sve današnje tehnologije uopšte nema snimak planete zemlje, da su sve to animacije ili kompjuterske animacije. Da ne postoji niti jedan snimak. Onda sam ostao zatečen i na tome ostao, proste ne želim da znam koliko su samo falskifikovali i slagali samo zarad vlastitog ega i naravno novca. Nauka je toliko zagadjena da ne zna koliko će biti potrebno vremena da se sve vrati u normalnu...

Da, da, poznato mi je kako ste se vi obračunavali sa naučnicima, na lomači, kao Đorgano Bruno što je skončao, kao pečenica ?

A siromah, samo je javno rekao da se Sunce ne okreće oko Zemlje, već obrnuto Zemlja oko sunca ?

Šta bi tek napravili nekom naučniku koji bi izneo svoju viziju da je moguće komunicirati na daljinu uz pomoć uređaja koji se može nositi u ruci ?

Ne samo da bi ga spalili, već bi mu i oči izvadili da "veštac" ne bi našao put dole u paklu, do nekog kazana u kom je manja gužva ?

Jeste ta famozna nauka lutal, često bila na stranputici, no važno je DA STE VI UVEK BILI NA PRAVOM PUTU.
 
Da, da, poznato mi je kako ste se vi obračunavali sa naučnicima, na lomači, kao Đorgano Bruno što je skončao, kao pečenica ?

A siromah, samo je javno rekao da se Sunce ne okreće oko Zemlje, već obrnuto Zemlja oko sunca ?

Šta bi tek napravili nekom naučniku koji bi izneo svoju viziju da je moguće komunicirati na daljinu uz pomoć uređaja koji se može nositi u ruci ?

Ne samo da bi ga spalili, već bi mu i oči izvadili da "veštac" ne bi našao put dole u paklu, do nekog kazana u kom je manja gužva ?

Jeste ta famozna nauka lutal, često bila na stranputici, no važno je DA STE VI UVEK BILI NA PRAVOM PUTU.

Ne zanm o čemu govoriš. Tesla je iz popovske poprdoce kako po majci tako i po ocu. I to nekoliko generacija popova. Pravoslavnih, svetosavnih :)
 
Dobro kaza "bili su pripadnici izabranog naroda ..." , ali iz razloga opisanih u Bibliji , ne "samo" u Novom zavetu , vec u kompletnoj Bibliji , iz tamo iznetih i to samo nekih od razloga i najverovatnije i nekih koji njisu , a samo su Bogu poznati , mnogobrojni iz tog naroda su prosli kako su prosli u Istoriji .

Da li smo mi sigurni da se svih "5.000.000 molilo" i kako i kome u tim trenucima ?

Ima jedna situacijia opisana u Bibliji gde se navodi stradanje grupe Izraelaca od pada jednog velikog , gradskog zida i pitanje ili tvrdnju Boziju "da li mislite da su svi oni najvise sagresili " ili mozda postoje i razlozi koji nama , ljudima , nisu poznati ?

Aman brate, pa nemoguće da su svih 5 miliona bili GREŠNICI, i da ih je bog tu sakupio da bi ih kaznio ?

A to da se nisu molili ne stoji, šta bi ti radio da te strpaju u baraku zajedno sa hiljadu žena, dece, staraca, ne dadnu ti ni doručka, ni ručka, ni večere (zašto trošiti hranu kada će cela grupa u toku noći biti ubijena bojnim otrovom). Da li bi se pomolio, ili bi igrao anjca ili pričao viceve ?

Kada nemaš odgovor onda dolazi :

"ali iz razloga opisanih u Bibliji , ne "samo" u Novom zavetu , vec u kompletnoj Bibliji , iz tamo iznetih i to samo nekih od razloga i najverovatnije i nekih koji njisu , a samo su Bogu poznati , mnogobrojni iz tog naroda su prosli kako su prosli u Istoriji "
 
Ne zanm o čemu govoriš. Tesla je iz popovske poprdoce kako po majci tako i po ocu. I to nekoliko generacija popova. Pravoslavnih, svetosavnih :)

Tesla je bio agnostik kolega.

Tesla je posegao ka "drvetu saznanja", više nego i jedan naučnik na planeti.

Tesla nas je približio saznanju, omogućio nam da ga koristimo.

Tesla je sproveo u delo ideje za koje ste njegove prethodnike spaljivali na lomači samo par vekova pre njega ?

Tesla nam je omogućio nove vidike, da nije njega danas nebi slali sonde u duboki Kosmos i komunicirali sa njima.

Tesla je dokazao i otkrio da na nebu nema nikakvog boga, ni carstva nebeskog koje pastiri pominju u svojim spisima?

Tesla vam nikako ne može poslužiti i ne možete ga iskoristiti za vaše kreacionističke ciljeve.
 

Back
Top