Zašto naš srpski narod voli da se bratimi sa drugim narodima?

Zašto naš srpski narod voli da se bratimi sa drugim narodima?

  • Usamljenost

    glasova: 3 13,0%
  • "Široka slovenska duša"

    glasova: 6 26,1%
  • Želja za dopadanjem

    glasova: 7 30,4%
  • Osećaj ugroženosti

    glasova: 3 13,0%
  • Nešto drugo

    glasova: 4 17,4%

  • Ukupno glasova
    23
Većina srpskog naroda (ne svi, ali jedno 80%) ima nekakvu potrebu da se bratimi sa drugim narodima, čak i da ulazi u kojekakve saveze i unije (ne mislim samo na EU i EAU, već i na tzv. "pravoslavnu uniju", panslavizam, "white unity" itd.) .

Ne samo da nazivaju braćom Ruse i Beloruse, već i Grke, Slovake, Poljake , Čehe , ..... Kineze, Korejce, a oni nacional-boljševici , nesvrstani i antiglobalisti čak i one egzotične narode iz Azije, Afrike i Lat. Amerike. Čak su neki prozvali braćom i sve Velšane i Škote nakon što su neki njihovi fudbalski navijači dobrovoljno dali krv nekim partizanovcima. Ne zameram , njihova stvar, samo me zanima odakle ta potreba za braćakanjem.

Šta vi mislite?


Због осећања слабости која се компензира спољашњим деловањем који би него тумачио "мегаломанија". Тре се пријатељи и где их нема.
 
Izuzetno prisutno na Balkanu i po Trećem svetu. A braća su i oni što su susedi dok se ne pobiju medjusobno. Pogledajmo na primer Poljake, Čehe, Slovake, Madjare. Oni se ne bratime nešto preterano a poprilično dobro saradjuju sada kada su u EU, imali su neke nesporazume u okviru AU ali kada pogledaš Balkan koji srlja iz bratstva u krv vidi se koliko su to normalnije države koje se niti bratime niti ratuju ali saradjuju. Inače pošto Srbiji nije uspelo bratimljenje na Balkanu sada se bratime sa Rusima, Kinezima i Afrikancima sa kojima se ne može zavaditi jer se ne graniči, sigurica bajo moj.
 
Ovako u panslovenstvo ne vjerujem. Mislim da smo u najboljim bratskim odnosima sa Grcima i Rumunima. Rusi su nam daleko,a i oni su poprilično hladan narod. Poljaci se bratime sa Mađarima naprimjer pa niko im ne zamjera. Hrvati se bratime sa Austrijancim i Nemcima,pa niko od nas ne osporava ljubav između braders in arms.
Što se tiče Poljaka i Čehe,narod sigurno oseća neku slavensku bliskost prema nama,ali politika tih zemalja je pro britanska i nije naklonjena Srbima.
 
Srbi vole da se bratme, ali ni upola koliko vole da se bratime Poljaci, Cesi, Slovaci...
Slovenski narodi prirodno vole da se bratime i podrzavaju medjusobno, sto je sasvim prirodno normalno, sloveni se bratime sa slovenima i evropljanima uopste, evropljani se bratime sa evropljanima, jer su/jesmo najblizi jedni drugima po svim osnovama, ista rasa.
Makedonci su Srbi (bivsi Srbi), Bugari su genetski 90% Srbi , 10 % pravi Bugari turkijske ne-evropske nesrpske genetike, Bugari su velikom vecinom pobugareni Srbi.
 
79380381_2637791416315572_2654563056222208000_o.jpg
 

Opet gibanicarska glupost o Hrvatima kao ''pokatolicenim Srbima'' .... :roll::roll::roll: Pa dokle vise, bre????

Nikako da shvate da su Hrvati bili poseban narod u odnosu na Srbe jos od srednjeg veka. A isto tako da su jos pre Velike sizme 1054. zapadnu Hercegovinu, Dalmaciju, Dubrovnik, centralnu Bosnu itd. uglavnom naseljavali katolici.
 
Opet gibanicarska glupost o Hrvatima kao ''pokatolicenim Srbima'' .... :roll::roll::roll: Pa dokle vise, bre????

Nikako da shvate da su Hrvati bili poseban narod u odnosu na Srbe jos od srednjeg veka. A isto tako da su jos pre Velike sizme 1054. zapadnu Hercegovinu, Dalmaciju, Dubrovnik, centralnu Bosnu itd. uglavnom naseljavali katolici.

Ja sam Hrvat.
 
Opet gibanicarska glupost o Hrvatima kao ''pokatolicenim Srbima'' .... :roll::roll::roll: Pa dokle vise, bre????

Nikako da shvate da su Hrvati bili poseban narod u odnosu na Srbe jos od srednjeg veka. A isto tako da su jos pre Velike sizme 1054. zapadnu Hercegovinu, Dalmaciju, Dubrovnik, centralnu Bosnu itd. uglavnom naseljavali katolici.

Pa što da se na forumu razvlače idiotske teme? Pa nije ovo skup doktora znanosti, mada ovdje ima i takvih pojedinaca, ali su malobrojni. Neka piše svatko što ga veseli. Koga briga? Priče na forumu ne mogu mijenjati stvarnost pa je svejedno kolika će se količina gluposti sasut na nekoj temi. Ako takvi komplesaši vole glupe teme, neka ih. Meni je to zabavno.
 
Jedino kod nas uspeva tolika imbecilnost da se pravi nacija na osnovu crkve, cak je tolika imbecilnost da se govori druge vere iako su ista vera hriscani i katolici i pravoslavci.
Kod drugih normalnih naroda takve podele ne postoje.
npr. Nemci su i katolici i protestanti, pa su svi Nemci.

Katolici i pravoslavci su različita denominacija iste religije. Nijemci imaju zajedničku prošlost. Hrvati i Srbi gotovo da nisu znali jedni za druge do 19. stoljeća.
 
Glupost. Hrvati govore srpski jezik, i genetski su isti kao Srbi.

Hrvati ne govore istim jezikom, niti jezik u slučaju slavenskih naroda može biti jasna identitetska razlika, jer su gotovo svi Slaveni do 12. stoljeća govorili istim jezikom. Razlike su nastale jako kasno i uglavnom su povezane s različitim geografskim podjelama i okruženjem, koje je utjecalo na promjene u jeziku pod utjecajem stranih jezika. Također, ni genetska struktura nije ista, niti ona bilo što znači, zato što ne postoje nacionalni geni. To je čisti nonsens.
 

Back
Top