Zašto muškarac postane cuckold?

Ne slažem se.
Mislim da je pojava bliža latentnom homoseksualizmu....

Kada bih jednom svojoj partnerki predložio ovu ideju, jedini zahtev u vezi muškarca s kojim bi ona bila je da ga sama izabere. Ona je tu glavna figura i jedina figura. Nebitno mi je da li je taj muškarac obdareniji od mene, ili zgodniji. "Pali me" činjenica da je ona sa drugim, da je drugi ima, tačnije, da nije moja i da bih je mogao izgubiti.

ja mislim da je to mazohista kog nisu tukli kad je bio mali

Pa ne zna da ceni devojku sa kojom je. :D

pa valjda zato što je pichkica, ne?

Npr. prevara bi bila kada bi devojka, ili supruga imala više sekusalnih odnosa, ili vezu sa drugim muškarcem. I kada bih otkrio prevaru, pomirio bih se sa tim i prihvatio stvari takve kakve su. Pretpostavljam da to nazivaš pichkicom? To nije ono na šta bih pristao, reagovao bih kao svaki muškarac.

Izvinte, a sta je to taj cukold?
Kako se pise u originalu da malo proguglam?

Za reč cuckold nisam mogao da nadjem odgovarajući prevod. Mislim da ju je Šekspir skovao i da je njeno značenje bilo muškarac koji ima nevernu ženu. Danas je cuckold više od toga, a manje od svingera. Cuckold je muškarac čija žena ima seksualne odnose sa drugim muškarcem uz njegovo znanje i često u njegovom prisustvu, ali on nikako ne učestvuje u seksualnom odnosu, već je najčešće posmatrač.

A da, hvala što se javljate!
 
Poštovani forumaši :D,

Ova tema mi je jako zanimljiva. Čitao sam o njoj na internetu, ali nigde nisam našao zadovoljavajuće odgovore. Unapred se izvinjavam ako ova tema nekoga vredja, ili ako sam promašio deo foruma. Razmišljao sam da li da je smestim u Ljubav i seks (18+), ili u Muškarci. Tamo sam čak našao i neke teme gde bi ovaj tekst mogao da se smesti. Medjutim, odabrao sam da otvorim ovu temu u Psihologiji, jer me zanima mišljenje kako muške, tako i ženske populacije, i to pre svega sa psihološkog stanovišta, tj. šta je uzrok ovakvom ponašanju muškarca, cuckold.

Za reč cuckold nisam mogao da nadjem odgovarajući prevod. Mislim da ju je Šekspir skovao i da je njeno značenje bilo muškarac koji ima nevernu ženu. Danas je cuckold više od toga, a manje od svingera. Cuckold je muškarac čija žena ima seksualne odnose sa drugim muškarcem uz njegovo znanje i često u njegovom prisustvu, ali on nikako ne učestvuje u seksualnom odnosu, već je najčešće posmatrač.

Ja sam prema ovoj temi uglavnom bio u najmanju ruku ravnodušan. Kada sam kao mali u jednom filmu, zaista ne znam kom, video scenu gde muškarac posmatra svoju suprugu u zagrljaju drugog muškarca, nije mi bilo jasno šta se zaista dešava i da li je to moguće. Nisam verovao da bi to neko dozvolio. Čitanje erotske priče sa cuckold sadržajem bih uglavnom prekinuo na pola, ili zbog dosade, ili čak i zbog toga što bi mi delovala jako nebulozno, ili nastrano, iako bi ta priča imala najviše ocene i pohvale u komentarima.
Medjutim, postojali su periodi kada mi je ova tema bila itekako privlačna. I ti periodi nisu bili nasumični, spontani. Javili su se samo onda kada sam bio istinski zaljubljen u neku devojku. Isto kao što nju nisam mogao da izbacim iz glave, tako nisam mogao da izbacim ni fantazije u kojima smo nas dvoje zajedno i ona u mom prisustvu ima seksualni odnos sa drugim muškarcem. Osećao bih tada ljubomoru, možda bes i to da se moram pomiriti sa činjenicom da ona želi da bude sa drugim, ne želi da bude sa mnom i da ja tu ništa ne mogu da uradim. Kao što sigurno možete pretpostaviti, ove bi fantazije bile jače ukoliko i u stvarnosti ta devojka ne bi obraćala pažnju na mene. Nisam zaljubljive prirode, ali kada volim, volim do kraja, bez obzira šta druga strana oseća.

Zaista bih voleo da čujem vaše mišljenje o ovoj temi. Koji bi mogli biti uzroci, ali i posledice ovakvih fantazija, ali i ovakvog ponašanja? Kako bi ste okarakterisali ovakvo ponašanje? Apsolutno svaki odgovor je dobrodošao. Ne želim da tema zamre, i hteo bih da steknem što širu sliku o ovoj pojavi. Pretpostavljam da sam bar delimično dao odgovor šta bi mogao biti uzrok ovakvog ponašanja, ali iz mog ugla. Možda svako ima drugi motiv?

Boldovano:
jesi li sasvim siguran da se u fantaziji miriš sa činjenicom što ona želi da bude sa drugim?
Ili je ipak reč o potrebi da devojka dokaže svoju ljubav prema tebi tako što će učiniti ono što se od nje traži?
Ako si u fantaziji nemi posmatrač (bez osećaja ljubomore i besa, odnosno bez dubljih emocija), onda je tvoje prisustvo blisko voajerizmu (mada nije reč o istim stvarima).
Ako te u fantaziji njihov seksualni čin ispunjava ljubomorom, besom, nemoći ... moguće je da je reč o kompleksu niže vrednosti. Pretpostavljam da je važno i pitanje da li si imao prilike da fantaziju ostvariš sa devojkom sa kojom si ušao u dublji emotivni odnos.
Ajmo detaljnije o fantaziji:
obraća li devojka, tokom koitusa sa drugim muškarcem, pažnju na tebe? Da li je ravnodušna prema tvom prisustvu, ili je prisustvo dodatno stimuliše? Čezneš li da ti se obrati, da ti nakon čina nešto kaže? Recimo - da je zadovoljena ali ne u meri u kojoj bi bila zadovoljena s tobom?

Postoji još jedna opcija:
kažeš da ti se fantazija javlja kada si "istinski zaljubljen" u devojku. Moguće je da ljubav smatraš žrtvovanjem, odnosno da si spreman da se u ljubavi odrekneš posesivnosti, zarad ideje da ti je najbitnije da se voljena osoba oseća lepo - bez obzira s kim i na koji način.

POsledice? Pa sve što je dogovoreno između zrelih, odraslih ljudskih bića, bez prisile a na obostrano zadovoljstvo (i pride nikog ne ugrožava), način je da čovek udovolji svojim psihofizičkim potrebama.
 
Kada bih jednom svojoj partnerki predložio ovu ideju, jedini zahtev u vezi muškarca s kojim bi ona bila je da ga sama izabere. Ona je tu glavna figura i jedina figura. Nebitno mi je da li je taj muškarac obdareniji od mene, ili zgodniji. "Pali me" činjenica da je ona sa drugim, da je drugi ima, tačnije, da nije moja i da bih je mogao izgubiti.

Ako je obdareniji i zgodniji od tebe, onda ne moras da brines da li ces je izgubiti.
 
K

Za reč cuckold nisam mogao da nadjem odgovarajući prevod. Mislim da ju je Šekspir skovao i da je njeno značenje bilo muškarac koji ima nevernu ženu. Danas je cuckold više od toga, a manje od svingera. Cuckold je muškarac čija žena ima seksualne odnose sa drugim muškarcem uz njegovo znanje i često u njegovom prisustvu, ali on nikako ne učestvuje u seksualnom odnosu, već je najčešće posmatrač.

A da, hvala što se javljate!

Nasla sam ja. Potice od reci kukavica ( ptica koja utura svoje jaje u tudje gnezdo):D
Cuck = Cuckoo ( engleski) iii od francuskog Coucou ( sto isto znac pticu kukakvicu)
 
Jesi li sasvim siguran da se u fantaziji miriš sa činjenicom što ona želi da bude sa drugim?
Ili je ipak reč o potrebi da devojka dokaže svoju ljubav prema tebi tako što će učiniti ono što se od nje traži?

Drago mi je da si to pitala. Ne, ne posmatram devojku kao seksualni objekat, ili moje vlasništvo. Ne želim da je primoravam na seksualni odnos sa drugim. Ne očekujem od nje da to uradi samo zbog mene, ne misleći o sebi i svojim osećanjima. Da li si na to mislila?

Ako si u fantaziji nemi posmatrač (bez osećaja ljubomore i besa, odnosno bez dubljih emocija), onda je tvoje prisustvo blisko voajerizmu (mada nije reč o istim stvarima).
Ako te u fantaziji njihov seksualni čin ispunjava ljubomorom, besom, nemoći ... moguće je da je reč o kompleksu niže vrednosti. Pretpostavljam da je važno i pitanje da li si imao prilike da fantaziju ostvariš sa devojkom sa kojom si ušao u dublji emotivni odnos.

Laički gledano, voajer je neko ko voli da gleda filmove za odrasle, ali uživo. Pretpostavljam da je tu tajna u tome što voajer zadire u tudju privatnost, neprimetan je i posmatra seksualni odnos. Moja fantazija ima samo nekoliko dodirnih tačaka sa voajerizmom, ne više od toga.
Da, vrlo je moguće da se radi o kompleksu niže vrednosti, ali u odnosu na devojku. Javljaju se misli tipa: baš joj je super s njim, zaboravila je na mene, vidi je kako uživa, šta da radim da bih je zadržao, da bih je zaslužio i slično. Nema onih drugih koje bi se odnosile na tog seksualnog partnera, npr.: bolji je od mene, ili ne znam ni ja već, takve stvari. Fantaziju nikada ranije ni sa kim nisam podelio.

Ajmo detaljnije o fantaziji:
obraća li devojka, tokom koitusa sa drugim muškarcem, pažnju na tebe? Da li je ravnodušna prema tvom prisustvu, ili je prisustvo dodatno stimuliše? Čezneš li da ti se obrati, da ti nakon čina nešto kaže? Recimo - da je zadovoljena ali ne u meri u kojoj bi bila zadovoljena s tobom?

Uopšte ni jedno od njih dvoje ne bi obraćali pažnju na mene, iako su svesni da sam ja tu, na pola metra, metar od njih. Ne čeznem za nekim rečima, razgovorm, posle odnosa, ali mi se već tokom njihovog odnosa javlja misao ne da je on bolji od mene, već da je moja devojka zadovoljnija sa njim.

Postoji još jedna opcija:
kažeš da ti se fantazija javlja kada si "istinski zaljubljen" u devojku. Moguće je da ljubav smatraš žrtvovanjem, odnosno da si spreman da se u ljubavi odrekneš posesivnosti, zarad ideje da ti je najbitnije da se voljena osoba oseća lepo - bez obzira s kim i na koji način.

Otprilike tako, čak si vrlo blizu, ali se ne usudjujem da kažem da sam spreman na odricanje da bi se voljena osoba osećala lepo, jer bi to bilo licemerno. Značilo bi da ja svojoj devojci činim veliku uslugu, a zapravo bih verovatno ja inicirao ovakav dogadjaj, jer ga ja želim.
Kada kažem istinski zaljubljen, onda mislim stvarno zaljubljen i stvarno želim sa njom da budem. Stalno mislim na nju i ne želim da mi promakne. Mogla bi reći da sam opsednut i čovek se vrlo lako zbuni i pomeša opsesiju i zaljubljenost, ali radi se o zaljubljenosti. I tako istinski zaljubljen postajem možda i paranoičan, da ću je izgubiti, da nisam dovoljno vredan, da mi nešto fali, zašto je ona sa mnom, a sva ta osećanja kulminiraju u toj fantaziji. I dok sada ovo čitaš, sve ukazuje na opsesiju nekom osobom, jer stalno mislim na tu osobu i javljaju se nemir i strepnja, ali nije samo to. Želim i da sa devokom provodim kvalitetno vreme, da se šalimo, budemo opušteni, smejemo se, imamo lepe zajedničke, intimne trenutke, ne mislim stalno gde je, šta radi, ne mislim da li je sa drugim... Samo se pitam da li je sve ovo stvarno i koliko će dugo ona još biti sa mnom.

POsledice? Pa sve što je dogovoreno između zrelih, odraslih ljudskih bića, bez prisile a na obostrano zadovoljstvo (i pride nikog ne ugrožava), način je da čovek udovolji svojim psihofizičkim potrebama.

Da, apsolutno se slažem s tobom.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako je obdareniji i zgodniji od tebe, onda ne moras da brines da li ces je izgubiti.

Dobro zapažanje, ali nije valjda sve u izgledu?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasla sam ja. Potice od reci kukavica ( ptica koja utura svoje jaje u tudje gnezdo):D
Cuck = Cuckoo ( engleski) iii od francuskog Coucou ( sto isto znac pticu kukakvicu)

Cuckquean = zenski cuckold:D

Hvala! Pa da, sasvim logično.
 
Poslednja izmena:
Uopšte ni jedno od njih dvoje ne bi obraćali pažnju na mene, iako su svesni da sam ja tu, na pola metra, metar od njih. Ne čeznem za nekim rečima, razgovorm, posle odnosa, ali mi se već tokom njihovog odnosa javlja misao ne da je on bolji od mene, već da je moja devojka zadovoljnija sa njim.

Otprilike tako, čak si vrlo blizu, ali se ne usudjujem da kažem da sam spreman na odricanje da bi se voljena osoba osećala lepo, jer bi to bilo licemerno. Značilo bi da ja svojoj devojci činim veliku uslugu, a zapravo bih verovatno ja inicirao ovakav dogadjaj, jer ga ja želim.
Kada kažem istinski zaljubljen, onda mislim stvarno zaljubljen i stvarno želim sa njom da budem. Stalno mislim na nju i ne želim da mi promakne. Mogla bi reći da sam opsednut i čovek se vrlo lako zbuni i pomeša opsesiju i zaljubljenost, ali radi se o zaljubljenosti. I tako istinski zaljubljen postajem možda i paranoičan, da ću je izgubiti, da nisam dovoljno vredan, da mi nešto fali, zašto je ona sa mnom, a sva ta osećanja kulminiraju u toj fantaziji. I dok sada ovo čitaš, sve ukazuje na opsesiju nekom osobom, jer stalno mislim na tu osobu i javljaju se nemir i strepnja, ali nije samo to. Želim i da sa devokom provodim kvalitetno vreme, da se šalimo, budemo opušteni, smejemo se, imamo lepe zajedničke, intimne trenutke, ne mislim stalno gde je, šta radi, ne mislim da li je sa drugim... Samo se pitam da li je sve ovo stvarno i koliko će dugo ona još biti sa mnom.


Jel ti se ova fantazija javljala samo dok si bio u vezi sa devojkom, emotivnoj i seksualnoj, i ako je tako, jesi li ovo osećao i prema devojkama sa kojima nisi bio u vezi?

Super tema btw, bilo bi odlično kada bi bilo još ovakvih :ok:
 
Jel ti se ova fantazija javljala samo dok si bio u vezi sa devojkom, emotivnoj i seksualnoj, i ako je tako, jesi li ovo osećao i prema devojkama sa kojima nisi bio u vezi?

Super tema btw, bilo bi odlično kada bi bilo još ovakvih :ok:

Osećao sam i prema devojkama sa kojima nisam bio u vezi, ali da napomenem, mada je možda suvišno, stvar je u tome šta osećam prema devojci, ne kako ona izgleda, koliko je pametna, ili šta misle o njoj. Kada su prema devojci osećanja jaka, javlja se i ova fantazija, a ako osećanja nisu uzvraćena, fantazija je još jača.
Kada bih bio u vezi fantazija bi bila usmerena samo na moju devojku, ni na jednu drugu. Kada nisam u vezi, kao sada, samo na onu koja mi se svidja i s kojom bih hteo da budem, ako takva trenutno postoji. Ne kažem da ne bih vrlo rado provodio dane, nedelje, sa Viktorijinim andjelima, ali su one sve zajedno daleko od one u koju se zaljubiš.
Pokušavao sam u fantaziju da ubacim nekoliko devojaka za koje sam mislio da bi bilo lepo biti sa njima, za koje sam smatrao da su zgodne, lepe, pametne, obrazovane, slatke, ali nije funkcionisalo. Fantazija je delovala besmisleno, nešto joj je falilo, zbrzana, zbrkana, da je stvarnost, ustao bih i otišao.

Hvala, drago mi je da ti je tema zanimljiva.
 
Poslednja izmena:
Aha. Ja kontam, pošto je to usmereno i ka devojkama sa kojima nisi u vezi, da tu ima više uzroka. Npr, uživaš u činjenici da ona uživa, postoji i doza mazohizma u svemu tome, i poslednje, a i možda najvažnije, kada fantaziraš, TI postavljaš priču i sve ostalo, pa tu ima onog mehanizma kontrole sopstvene štete...

Inače, malo neprijatno pitanje, pa ne moraš da odgovoriš, ali jesi li možda kao mali zatekao svoje roditelje u toku seksualnog odnosa ili ih čuo, ili si barem nekada razmišljao o tome?
 
možda je osećanje niže vrednosti okidač fantazije a možda i potisnuti sadizam prema ženama.
potisnuti sadizam je sa sobom odvukao i seksualnu energiju a fantazija je kompromisno rešenje - njoj je lepo sa drugim (umesto da trpi bol sa tobom), ti trpiš kaznu preko osećanja nemoći, besa i ljubomore dok to gledaš (zbog sadizma) ali te to i pali, tj. seksualna energija se sada može odblokirati... i svi srećni i zadovoljni...
zato je i fantazija utoliko jača što neka devojka manje mari za tebe, jer je sadizam tada u porastu ali onda uskače fantazija i sve volšebno rešava
 
Aha. Ja kontam, pošto je to usmereno i ka devojkama sa kojima nisi u vezi, da tu ima više uzroka. Npr, uživaš u činjenici da ona uživa, postoji i doza mazohizma u svemu tome, i poslednje, a i možda najvažnije, kada fantaziraš, TI postavljaš priču i sve ostalo, pa tu ima onog mehanizma kontrole sopstvene štete...

Da, u pravu si. Naravno da u fantaziji sam postavim priču, ali kada bi se to desilo zaista, partnerka i ja bi smo se dogovorili gde bi se sve desilo, eventualno neke detalje, a onda bih ja njih dvoje pustio da rade šta god žele, kao da ja nisam tu.

Inače, malo neprijatno pitanje, pa ne moraš da odgovoriš, ali jesi li možda kao mali zatekao svoje roditelje u toku seksualnog odnosa ili ih čuo, ili si barem nekada razmišljao o tome?

Isto pitanje bih postavila i ja.

Jesam zatekao roditelje jednom, bio sam jako mali, nisam imao više od 5, ili 6 godina, ali se dobro sećam šta se desilo. Sećam se kada sam otvorio vrata od sobe, video roditelje i stajao onako u čudu, ne znajući šta se dešava. Nisam bio uplašen, samo nisam znao o čemu se radi. Roditelji su mi rekli da se vratim i nastavim da se igram, nisu vikali, niti su se ljutili. Tek sam kasnije shvatio šta se desilo.

Meni je ovo sasvim ok i ništa nejasno s aspekta nabijača rogova...:mrgreen:
Jes da mi kibicer smeta (nanu mu naninu),ali pošaljem ga po cigare,pa kad donese-po
pivkana,posle po pizu...
Inače ne smetaš...kad ja derem- možeš mešaš brate slatki...:hahaha:

Haha. :D Ali nema toga, da ih ja služim, da obilazim oko njih, ako kažu da se sklonim da tako i uradim. Zapravo, kada bi partnerka rekla da joj je dosta, ustao bih i išutirao ovog što je došao istog momenta. :D

možda je osećanje niže vrednosti okidač fantazije a možda i potisnuti sadizam prema ženama.
potisnuti sadizam je sa sobom odvukao i seksualnu energiju a fantazija je kompromisno rešenje - njoj je lepo sa drugim (umesto da trpi bol sa tobom), ti trpiš kaznu preko osećanja nemoći, besa i ljubomore dok to gledaš (zbog sadizma) ali te to i pali, tj. seksualna energija se sada može odblokirati... i svi srećni i zadovoljni...
zato je i fantazija utoliko jača što neka devojka manje mari za tebe, jer je sadizam tada u porastu ali onda uskače fantazija i sve volšebno rešava

Tvoje objašnjenje ima smisla. Znači, nisam mazohista, nego sadista? Ali ja ne prisiljavam moju devojku, ili ženu na seksualni odnos sa drugim. Kao što sam napisao, ne vidim je kao moje vlasništvo, ili kao seksualni objekat. Tvoj odgovor me je podsetio na još jednu stvar, koja bi možda mogla biti potvrda ovoga što si napisao. Dešavalo mi se da baš tu devojku koja ne mari za mene, vidim sa drugim kako se smeje, ili priča, što je sasvim normalno. Može joj on biti drug, poznanik, možda sve preuveličavam. Dakle, izgleda da sam bolesno ljubomoran. I tu se osećam odbačenim, kao i u fantaziji, ona uživa sa drugim, a ja mogu samo da gledam. Ali je ne mrzim, niti je okrivljujem, što je možda samo maska, pre svega za mene. Dakle potiskujem svoja osećanja i lažem sebe da mi ne smeta. Isto osećam ljubomoru i kada neko pridje mojoj devojci i oraspoloži je, da tako kažem, samo što sada kod nje moram, ili bar tako mislim, da se dokazujem da mi je ovaj ne bi preoteo. Mislim da je srž u mojoj najblaže rečeno preteranoj ljubomori, a ne u sadizmu prema ženama. Hvala na odgovoru.

I meni je ( kao i drugu Dragoljubu) ovi sve ok, ali dok je covek /zena mlad, ali kad udje u brak onda od tih divnih
zayebancija nema ni "q"=qrtz.

Da, zanimljivo je to da ni u jednoj od tih fantazija mi zapravo nemamo decu, iako smo možda venčani. Samo postojimo nas dvoje, odrasle, zrele osobe, ne zavisimo ni od koga i niko ne zavisi od nas, tako da smo potpuno slobodni da se prepustiom uživanju.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Postao sam malo pasivan, pa samo odgovaram na pitanja, a ne dajem nikakav podsticaj da se tema nastavi. Nije mi dosadila i voleo bih još dosta da čujem. Od kada sam otvorio temu, razmišljam o njoj i jedva čekam da pročitam nove postove i odgovorim. U svaki odgovor ulažem trud, pazim šta pišem i da li sam odgovorio na pitanje, kao i da budem što otvoreniji. Ako sam vas negde slagao u vezi fantazije, onda sam isto lagao i sebe sve vreme. Do otvaranja teme sam mislio da znam većinu stvari, ispostvailo se da bi deo toga čak mogao biti i netačan i da sam sve posmatrao suviše objektivno.

U mojim fantazijama uvodni deo u priču je podjednako važan, ako ne i važniji od samog seksualnog čina.
Zamišljam kako bi smo se devojka, ili supruga i ja dogovarali gde će se i kako sve odvijati. Najčešće bi to bilo u našem stanu. Zatim ona dolazi sa muškarcem kojeg je izabrala, uglavnom to bude kao neki njen kolega. Sedimo, pričamo, šalimo se, pijemo neko piće, recimo vino. Ja sedim u fotelji, a ona sedi na trosedu pored muškarca kojeg je dovela. I tada, na njen predlog, njih dvoje započinju predigru, kroz ljubljenje, maženje, skidanje, i od tog trenutka za njih više ne postojim.
Druga, slična fantazija, je da kod nas dodje muškarac kojeg je naravno moja draga izabrala, ali on ne zna šta je naša namera. Moja devojka, ili žena je izazovno obučena, obilazi oko njega, uspeva sve više i više da mu izmami pogled i u jednom tenutku ga stavlja pred svršen čin, dajući mu do znanja da zna da ju je gledao i da joj to ni ne smeta. Kako bih ja reagovao? Pa samo bih slegnuo ramenima u smislu: "Ne znam o čemu se radi."
Još jedan detalj, nikada ne zamišljam tog muškarca nešto posebno, može čak i više puta u toku jedne iste fantazije promeniti ne samo lik, nego i odelo, gradju. Postoje samo njegovi obrisi, neke glavne karakteristike, glavno je to da je muškarac.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hvala još jednom što se javljate!
 
Zato što ga to loži.


Ili nema izbora.



To je sav odgovor.

Kada kažeš da nema izbora, na šta tačno misliš? Da li misliš na to da zna za ženino neverstvo i da pristaje na njega? Ukoliko si na to mislila, jedan od razloga za njegov pristanak je ovo prvo što si rekla, zato što ga to loži, pa bi ta dva odgovora mogli da budu jedan. Zašto bi inače neko trpeo nešto što mu smeta i što nije društveno prihvatljivo? Odgovor je kratak i jasan, nema sumnje, samo šta je dovelo do toga, koji je okidač da ga loži ono protiv čega bi trebao da bude?
Ja na primer pravim razliku izmedju dva neverstva. Jedno je uz dogovor i pristanak oba partnera, gde onaj partner koji stupa u seksualni odnos ne ulazi ni u kakvu emotivnu vezu sa trenutnim seksualnim partnerom. Druga vrsta neverstva je ona koja se skriva i koja bar mene ne bi ni malo ložila kada bih je otkrio.
 
Nisam psiholog, pa ne bih ni da nagađam o mogućim razlozima koji dovode do cuckold-a, no negde bih tu želju, onako laički, svrstala u fetiše, odnosno mazohizam.

E sad, sa fetišima je generalno sve ok kada se nađe dvoje koji dele istu strast, odnosno se međusobno nadopunjuju spram onoga što ih loži (u tvom slučaju, tvoj pandan bila bi takozvana hotwife), no problem se javlja kada je želja za tim nečim kinky/fetiš toliko jaka, da onemogućava funkcionisanje u uobičajenim ljubavnim odnosima. Konkretno, ako ćeš ti uspeti da nađeš svoju hotwife, sve je super. No, ako ćeš svaki odnos sa nekom ženom koji ima potencijala da postane nešto dublje i više posmatrati kroz svoju fantaziju, te se osećati uskraćenim i necelovitim ukoliko se fantazija ne realizuje u stvarnosti (što je vrlo moguće, s obzirom da se hotwife baš i ne nalaze na svakom koraku, pretpostavljam) - to može biti priličan problem koji može da se reflektuje na kvalitet, pa i opstanak odnosa.

Ne znam šta bi forumaši mogli konkretno da ti napišu, osim da svako laički da svoje mišljenje, da bi ti došao do svog odgovora iz naslova teme.
Ako te opterećuje to što želiš (a verovatno te opterećuje čim se pitaš koji su uzroci), najbolje je možda da porazgovaraš sa nekim kome je psihologija seksualnosti struka.
Ono što sam ja negde pročitala je da ostvareni cuckold odnos ima tendenciju da vodi do impotencije muškarca koji je cuckold, odnosno impotencija je, kao svojevrsna mazohistička "kazna" - glavni cilj kojem cuckold nesvesno stremi. Da li je tačno ili ne, da li je univerzalno i primenjivo na sve cuckold/hotwife odnose, nemam pojma... nisam psiholog.
 
Poslednja izmena:
Nisam psiholog, pa ne bih ni da nagađam o mogućim razlozima koji dovode do cuckold-a, no negde bih tu želju, onako laički, svrstala u fetiše, odnosno mazohizam.

E sad, sa fetišima je generalno sve ok kada se nađe dvoje koji dele istu strast, odnosno se međusobno nadopunjuju spram onoga što ih loži (u tvom slučaju, tvoj pandan bila bi takozvana hotwife), no problem se javlja kada je želja za tim nečim kinky/fetiš toliko jaka, da onemogućava funkcionisanje u uobičajenim ljubavnim odnosima. Konkretno, ako ćeš ti uspeti da nađeš svoju hotwife, sve je super. No, ako ćeš svaki odnos sa nekom ženom koji ima potencijala da postane nešto dublje i više posmatrati kroz svoju fantaziju, te se osećati uskraćenim i necelovitim ukoliko se fantazija ne realizuje u stvarnosti (što je vrlo moguće, s obzirom da se hotwife baš i ne nalaze na svakom koraku, pretpostavljam) - to može biti priličan problem koji može da se reflektuje na kvalitet, pa i opstanak odnosa.

Ne znam šta bi forumaši mogli konkretno da ti napišu, osim da svako laički da svoje mišljenje, da bi ti došao do svog odgovora iz naslova teme.
Ako te opterećuje to što želiš (a verovatno te opterećuje čim se pitaš koji su uzroci), najbolje je možda da porazgovaraš sa nekim kome je psihologija seksualnosti struka.
Ono što sam ja negde pročitala je da ostvareni cuckold odnos ima tendenciju da vodi do impotencije muškarca koji je cuckold, odnosno impotencija je, kao svojevrsna mazohistička "kazna" - glavni cilj kojem cuckold nesvesno stremi. Da li je tačno ili ne, da li je univerzalno i primenjivo na sve cuckold/hotwife odnose, nemam pojma... nisam psiholog.

Svakako, to je fetiš i najverovatnije se radi o mazohizmu.

Vidiš, nisam znao da se takva žena naziva hotwife. Hvala. Iako se svaka žena prema kojoj osećam nešto jače i dublje kad tad nadje u takvim fantazijama, ne osećam se uskraćenim kada se fantazija ne ostvari. Do sada se nije nijednom ostvarila, jer nijednoj devojci nisam ni predložio da tako nešto uradimo, svestan da bi posledice mogle biti pogubne po vezu.

Znam da ne mogu dobiti stručno mišljenje, osim ako se ne nadje neki psiholog ovde :D, ali je ovo kao da u društvu razgovaramo o cuckoldima, pa svako kaže šta misli. Od ove teme sam dobio mnogo više nego što sam mogao da pretpostavim. Da ostvareni cuckold odnos ima tendenciju da vodi do impotencije muškaarca koji je cuckold je nešto što sam i sam pomislio da bi moglo da se desi. Jednu Pandorinu kutiju sam već otvorio, dozvolivši sebi da maštam o ovome. Druga bi bila, ako bih počeo da ostvarujem te fantazije. Na kraju bi me verovatno samo fantazija seksualno uzbudila i postao bih impotentan. Očigledno je da ne smem toliko da se prepuštam i kada se upuštim u maštanje, ili možda kasnije ostvarivanje fantazija, moram naći način da se iskontrolišem.
 
Svakako, to je fetiš i najverovatnije se radi o mazohizmu.
..... Očigledno je da ne smem toliko da se prepuštam i kada se upuštim u maštanje, ili možda kasnije ostvarivanje fantazija, moram naći način da se iskontrolišem......
Nešto ne znam koliko je samozabrana na maštanje delotvorna; ona je često kontraproduktivna i može dovesti do još veće frustracije, koja će se negde na neki način (uglavnom loš) ispoljiti.

Ljudi preterano ne analiziraju svoje fantazije, ukoliko su one manje-više uobičajene i ukoliko nisu "pretnja" po postojeći odnos, sprovele se u delo ili ne - no ukoliko si i sam došao do neke tačke moguće impotencije u razmišljanju, onda ta fantazija može biti preteća. E sad, kako će se ko nositi sa time je individualna stvar i ovisi o sposobnosti introspekcije koja je krajnje individualna - neko će iskopati rupu i pokušati izbaciti fantaziju iz glave, a neko će pokušati introspekcijom da osvesti motive, odnosno u tvom slučaju doći do odgovora na postavljeno pitanje.

Ako se tvoja fanzazija javlja uglavnom u slučaju kada postoje dublje emocije prema nekoj ženskoj osobi, možda ne bi bilo loše da pokušaš sa preispitivanjem sopstvenih stavova o ljubavi i osećaja sopstvene vrednosti - mazohizam kao psihološka kategorija koja može (ali i ne mora) da se reflektuje u seksualnom kontekstu često u svojoj pozadini ima psihološki osećaj i stav sopstvene manje vrednosti osobe koja smatra da ne zaslužuje ljubav, koja se u realu sprovodi na način da mazohista glorifikuje partnera koga voli istovremeno obezvređujući sebe, jer negde ne veruje da, tako bezvredan, uopšte zaslužuje ljubav. Stoga cuckold fantazija, koliko god površinski imala veze sa erotskim uzbuđenjem koje cuckold oseća, suštinski može imati veze sa njegovom potrebom da održi i sam sebi dokaže svoj iracionalni stav da nije dostojan ljubavi, jer je nije vredan - gde je ignorancija voljene osobe koja "ne mari" za cuckolda već uživa u seksu sa drugim, a kasnije i impotencija kao nemogućnost ostvarenja seksualnog odnosa tj. "spajanja" sa voljenom osobom - konačan "dokaz" i "potvrda" iracionalnog stava.
 
Poslednja izmena:

Back
Top