Zašto je Juda izdao Isusa?

Juda je izdao Isusa

  • zbog novca

    glasova: 2 14,3%
  • zato što je želeo da Isusa ugura u ulogu mesije kakvog su očekivali Jevreji

    glasova: 3 21,4%
  • zato što je to bio deo Božijeg plana

    glasova: 4 28,6%
  • zato što je shvatio da Isus nije pravi Mesija i želeo je da ga razobliči

    glasova: 1 7,1%
  • zato što je Juda bio pod uticajem Satane

    glasova: 4 28,6%

  • Ukupno glasova
    14
Главни разлог је Божији план а подразлога може да буде мали милион.
Зашто?
Зато што било каква другачија тврдња доводи у питање свеприсутност, свезнање и свемоћ Бога.
Ne znam kakav to plan moze da bude da te raspnu na krst da bi oprostio grehe ... i da treba da te izda ucenik za to...
 
Ne znam kakav to plan moze da bude da te raspnu na krst da bi oprostio grehe ... i da treba da te izda ucenik za to...
Да би то разумео, требао би да разумеш Бога.
Искрено, ти би био први.
Још искреније, не верујем да ћеш успети. Али, пробај, што да не.
 
Да би то разумео, требао би да разумеш Бога.
Искрено, ти би био први.
Још искреније, не верујем да ћеш успети. Али, пробај, што да не.
Nikad necu razumeti Boga. Ja bih to daleko jednostavnije :P
Iskreno mislim da su celu konstrukciju izmislili Rimljani kako bi opravdali to sto su ga raspeli...
 
Главни разлог је Божији план а подразлога може да буде мали милион.
Зашто?
Зато што било каква другачија тврдња доводи у питање свеприсутност, свезнање и свемоћ Бога.
logično
ali pričamo o motivu jude koji izgleda nije znao šta radi.
i ja se pitam da li mu je hrist oprostio.
 
logično
ali pričamo o motivu jude koji izgleda nije znao šta radi.
i ja se pitam da li mu je hrist oprostio.
Како је Јуда испунио Божији план, сасвим је логично да Христ никад и није био "љут" на њега, те да му је опроштено и пре него што је згрешио.
Можда је интересантније питање зашто је Јуда морао да буде жртвован и да заврши у паклу, како је одабран и сл.
 
Како је Јуда испунио Божији план, сасвим је логично да Христ никад и није био "љут" на њега, те да му је опроштено и пре него што је згрешио.
Можда је интересантније питање зашто је Јуда морао да буде жртвован и да заврши у паклу, како је одабран и сл.
pa apostoli ga smestili.
mada ja smatram da ga hrist nije osudio, verovatno je priča sa dubljom porukom, možda samoubistvo nije u opciji ili nepokajanje ili nešto treće.
koja je razlika izdati (juda) i odreći (petar).
ali opet gledajući to oko kajanja, zar se nije pokajao samim tim što nije mogao da živi sa tom izdajom. ili je to linija manjeg otpora.
 
pa apostoli ga smestili.
mada ja smatram da ga hrist nije osudio, verovatno je priča sa dubljom porukom, možda samoubistvo nije u opciji ili nepokajanje ili nešto treće.
koja je razlika izdati (juda) i odreći (petar).
Гледано са људске стране, издаја је довођење до смртног исхода, док је одрицање немоћ да се спречи смртни исход без сопственог страдања.
ali opet gledajući to oko kajanja, zar se nije pokajao samim tim što nije mogao da živi sa tom izdajom. ili je to linija manjeg otpora.
Углавном се своди на исто. Али одаје још једну ствар која није занемарљива. Самоубиством је покушао да одузме Богу управљање његовим животом. Јер, да је имао поверења у Бога, да је прихватио да је и он сам део Божијег плана, не би морао да се убије, прихватио би последице свог чина јер је све дато од Бога.
 
Како је Јуда испунио Божији план, сасвим је логично да Христ никад и није био "љут" на њега, те да му је опроштено и пре него што је згрешио.
Можда је интересантније питање зашто је Јуда морао да буде жртвован и да заврши у паклу, како је одабран и сл.
I mene to zanima.
 
I mene to zanima.
Evo nasla sam


Jovan​


13 Pred sam praznik Pashe, Isus je znao da je došao njegov čas+ da napusti ovaj svet i da ode svom Ocu.+ Pošto je voleo svoje koji su bili u svetu, voleo ih je do kraja.+
2 Isus i njegovi učenici su zajedno večerali,
a Đavo je Judi, sinu Simona Iskariotskog,+ već stavio u srce nameru da izda Isusa.+
3 Isus je znao da mu je Otac sve dao u ruke, da je došao od Boga i da se vraća Bogu.+
 
Jovan 6,70Isus im odgovori: ne izbrah li ja vas dvanaestoricu, i jedan je od vas đavo?

Čini se da je Isus od početka znao da će ga Juda izdati...
Лако је од почетка нешто знати када се пише пола века после догађајâ. Ипак, један стих се провукао и можда нам сведочи о реченици историјског Исуса који, пази изненађења, није знао да ће га један од дванаесторице издати. У Матеју 19:28 Исус се обраћа дванаесторици говорећи:

А Исус рече им: Заиста вам кажем да ћете ви који идете за мном, у другом рођењу, кад седе Син човечији на престолу славе своје, сешћете и ви на дванаест престола и судити над дванаест колена Израиљевих.
 

Back
Top