zasto je doveden LIDL kod nas?

ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima,niti da li su sve nase. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? pa srbi valjda mrze nemce cim se rode,sto tamo da idu NASE PARE...?! ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo prodavnice fale...nemamo bre nikakvu kupovnu moc,potrosacka korpa veca od minimalca duplo...penzioneri jedva zive,al tako i zasluzuju,jer se nisu pobunili ni jednom. vlast su cisti IZDAJNICI drzave... hahahahah koja bolest...БОЛЕШТИНА !

Меркатор је стигао крајем 2002. године, још увек за време Ђинћића. Хрвати (Идеа) и Немци (Метро) су стигли за време Коштунице.

Чуо сам, али немам начина да проверим, да су запосленима у Лидлу понуђене пристојније плате од просека, па да постоји одређено померање запослених из других продавница ка овима.
 
*Темплар, масон, илуминат
волео би ти да си један од њих?
То би ти дало смисао живота :lol:

Braća iz lože rekli su mi da puno pozdravim ovdašnje poštene radnike i proletere
IMG_1593.jpg
 
Да, па није свака радња за свачији џеп.

Овде имаш исто Лидл, али имаш и Теско, који је скупљи, и Вејтроуз, који је још скупљи и продаје још доста пробранију храну, и онда рецимо Ф&М који продаје деликатесну робу и где су цене једно осам до десет пута више... или четрдесет пута више.

Онај ко има примања за Лидл не иде ни у Теско, а Ф&М је видео једном на телевизији. И у томе нема ничег лошег, нити сви треба да имају приступ свему.

To je sve bahaćenje.
Treba postojat samo jedan granap, đe proleter more kupit: kruva, graha, brašno za puru napravit, kakao tabla (za djecu), mentol bonbon, soli, kave i šećera.
Ako ti treba nešto više otoga, druže, preispitaj se ti jesli jošte na putu Partije :think:
More bit bidne potrebno i da revidiraš!
 
Ima li ijedna tema na ovom forumu, a da nisu gluposti pisane na njoj? Kao prvo, LIDL vam neće sniziti cijene. Možda prvih tjedan, dva. A onda će biti iste kao i u svim drugim centrima. Ali radnici u LIDL-u bi trebali biti bolje plaćeni od ostalih radnika u drugim centrima. Pogotovo radnici u Beogradu. tako je bilo kod nas u HR. I LIDL ima svoje proizvode (robna marka, kao i kod drugih centara), ali i to su većinom lokalni proizvodi (koliko je to moguće)...
 
Већ имам отпор, не знам како ти.
Ја генерално имам отпор према рекламирању, али ови га претераше, к'о Ера ждребету...:sad2:
Мислим да ће проитвести контраефекат, Срби нису навикнути на толико рекламирање.
 
Ma budalaština. Kao upropastiće male. Pa neka ih upropaste ako su nesposobni. A drugo šta rade i kako muljaju te male radnje je posebna priča.

Иста прича као са КарГо и таксистима. Сад ја треба да жалим некога чија услуга је лоша и скупа.

- - - - - - - - - -

Kome inače da uvale GMO hranu ?
I to pokvarenu.

Скоро све што купујемо и у домаћим продавницама ионако има ГМО састојке.
 
Стани бре мајсторе..

Ова Држава има стратегијску грешку.
Нама нису потребни трговински ланци и додатни шопинг молови.
Само се о томе ради.

Da nisu potrebni ne bi ih otvarali. I nije sa je konkurencija u tom smislu loša stvar.

- - - - - - - - - -

Иста прича као са КарГо и таксистима. Сад ја треба да жалим некога чија услуга је лоша и скупа.

E baš to.
 
1. пођеш од тога да овоме народу (напаћеном) сви раде о глави, јер завере су свуда
2. стигне нова продавница
3. почнеш са анализом како ова продавница ради поштеном Србину о глави
4. ???
5. Евроазијска Унија, крах Америке, Асад приједсиједник свијета.
 
Стани бре мајсторе..

Ова Држава има стратегијску грешку.
Нама нису потребни трговински ланци и додатни шопинг молови.
Само се о томе ради.

То шта је потребно не одређујеш ти већ тржиште. Ако се молови граде значи да су потребни.
 
Стани бре мајсторе..

Ова Држава има стратегијску грешку.
Нама нису потребни трговински ланци и додатни шопинг молови.
Само се о томе ради.

vidis , meni ne smeta da ima soping mol na 100 ljudi

kad se njima isplati znaci da mi placamo

kad placamo znaci da imamo

a kako imamo , nemam pojma , vrte se pare ukrug

kao i na zapadu uostalom i oni zadnjih godina prodaju maglu
 
kakvu tu korist spominju neki ovde. kako strana prodavnica moze da bude korist za srbiju?! proizvodi su NJIHOVI,uvoze se dakle...gradjani srpskim parama KUPUJU proizvode. 20% tih para ode u BUDZET srbije. ostatak zarade ode u NEMACKU. a zarade srbije u vidu carine i poreza,slabo je to sve. pitanje je kakav je dogovor postignut,da li uopste ima CARINE i POREZA...to mi nikad necemo saznati. jer imamo MAFIJU a ne VLAST. :confused: dosli ljudi da ZARADE...a neko od nasih je to morao da POTPISE.:thumbdown: a o cenama mozemo do sutra pricati,nasem coveku je odavno svejedno 5-10 dinara gore ili dole...jer on nema pa nema. da nas penzioner ima 60 hiljada minimalnu penziju pa sedne lepo u auto sa babom i ode u LIDL,parikira se dok kupuje (kao sav normalan svet),mozda bi ga i privukle jeftinije cene. medjutim,nas covek je sveden na nivo obicnog PSA,koji jedva odgmize do najblize prodavnice po leba i mleko. eto recimo roditelji naseg li divnog AV precednika imaju 90 hiljada penzije,pa oni mogu tako da odu do LIDLA zbog boljih cena i da jednom nedeljno nakupuju sve potrebno za celu nedelju. to meso koje stize se u Evropi MELJE ZA PSE,to valjda znamo godinama unazad,da se ovde dovozi najveci SKART i da je to opet,DOZVOLJENO i POTPISANO od strane domacih IZDAJNIKA. ja ovde vidim samo jos jednu iZDAJU,u nizu! :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Ne znam samo ko je to rekao. spinujes kao i uvek.

Ovde se jednostavno radi o tome da je Lidlova roba ocajno niskog kvaliteta. Prosta jednacina.

Može biti. Nemoj onda kupovati tamo. Ako ljudi ne budu kupovali sami će se pokupiti i otići.

- - - - - - - - - -

kakvu tu korist spominju neki ovde. kako strana prodavnica moze da bude korist za srbiju?! proizvodi su NJIHOVI,uvoze se dakle...gradjani srpskim parama KUPUJU proizvode. 20% tih para ode u BUDZET srbije. ostatak zarade ode u NEMACKU. a zarade srbije u vidu carine i poreza,slabo je to sve. pitanje je kakav je dogovor postignut,da li uopste ima CARINE i POREZA...to mi nikad necemo saznati. jer imamo MAFIJU a ne VLAST. :confused: dosli ljudi da ZARADE...a neko od nasih je to morao da POTPISE.:thumbdown: a o cenama mozemo do sutra pricati,nasem coveku je odavno svejedno 5-10 dinara gore ili dole...jer on nema pa nema. ja ovde vidim samo jos jednu iZDAJU :rtfm:

Prvo ti u svakom marketu imaš i određeni procenat domaće robe. Drugo zaposlili su određeni broj ljudi ( ne baš mali ). Treće zamisli došli da zarade. Pa to je normalno.
 

Back
Top