zasto je doveden LIDL kod nas?

ne znam ko je zombiran, ali rekla bih da su ovi koji veruju svemu sto vide na netu. a to su isti oni koji veruju seljaku da im prodaje domace pile. :lol:

na ovom snimku, gde je snimak kese iz lidla? sto nije snimljena etiketa da se vidi da je lidlovo pile? :lol: pile moze biti bilo cije.

zasto nisu vrtili pile? uvazili bi im reklamaciju.
 
opet lazes :lol:..gde sam ja napisala da je domace pile jednako industrijskom..samo sam napisala da je problemcic u tome sto ni seljaci ne prodaju domace pilice i hrane ih koncentratom, kao sto to rade u industriji. tako da odlicno znam razliku.

- - - - - - - - - -

a mozda ti uvaljuju i izandjale koke nosilje, kao domace pile. :zcepanje:
 
...то за јело, ајд да и прихватим, ал искрен да ти будем, губи смисао сипати вино у врелину одакле ће да испари и арома и алкохол.

Ако ти треба да закиселиш, сипај брате мили сирћета.

Но, ок, о уксусима не вреди полемисати.

Haha, šta drugo napisati, a ne zaplakati na još jedan biser iz kuhinje dobrih seljaka. Mada ovo više govori o nečijim dometima.
 
u lidlu imaju i jaja a klase od kokoski iz slobodnog uzgoja. to ne znaci da kokoske nisu hranjene kncentratom, vec da se slobodno krecu. cena je 145 dinara za 10 komada.

jel neko stvarno misli da bi jeftino kupovao meso od seljaka da on svoje pilice drzi u ekstenzivnom uzgoju? :lol:

mozda ih jednostavno, dok su mali, drzi u kavezima i hrani koncentratom, dok ne dobiju odredjenu tezinu, a onda ih pusti u dvoriste da kljucaju...tako se dobija tzv. domace pile. :lol:
 
Неки дан наишао сам Крокан у пластичним флашама по 3 евра литар.

Иначе радије пијем ризлинг и то од другара који ми продаје неразблажен преврели сок од гржђа, без додатака воде, алкохола и ароматизера.

Дам понекад и ја десет евра , ал сам увек радије за цену од 2-3, а уз неки пристојан квалитет који мерим мамурлуком.
I ja pijem vino ( pijem i pivo, ali iskljucivo dve nemacke i dve ceske "sorte"). Vino vredno pomena za 2-3 evra ne postoji. Najjeftinije
bi bilo neko od 5-6 evra, a koje moze da se pije. Pristojan kvalitet za 2-3 evra ne postoji.
 
Куповно вино је технолошки обрађено, има два винара тамо код мене у селу, купују квасац и додатке из Италије и флаширају преко 10Е.


Све је то супер, али ја волим више оно сеоско домаће из бурета 200дин/л, а она вина која освајају награде су око 400-500дин/л...
Можда доприноси и амбијент са спремљеном дивљачи ... али са пилетом из ЛИДЛ-а, нема помоћи ни са зачинима, ни са вином од 1500дин. ... :pivce:
 
u lidlu imaju i jaja a klase od kokoski iz slobodnog uzgoja. to ne znaci da kokoske nisu hranjene kncentratom, vec da se slobodno krecu. cena je 145 dinara za 10 komada.

jel neko stvarno misli da bi jeftino kupovao meso od seljaka da on svoje pilice drzi u ekstenzivnom uzgoju? :lol:

mozda ih jednostavno, dok su mali, drzi u kavezima i hrani koncentratom, dok ne dobiju odredjenu tezinu, a onda ih pusti u dvoriste da kljucaju...tako se dobija tzv. domace pile. :lol:

Сами једемо концентрат кроз другу исхрану, то је ништа друго него материја из које је трајно или привремено избачена вода.
Кокошка као кокошка једе док год јој дајеш храну, у стању је да умре од преждеравања.
Прва фаза тов је за све исто.У великим пилићарницима обично за индустрију такво месо одлази у прерађевине.
Сељаци су се досјетили да прво тове пиле па онда 15-20 дана чисте то исто пиле тако што ка пусте да кљуца траву и камење,мало хода.
У тим пилићима остану остаци това али мање се види.У овим се види више и то је сва разлика.Право домаће пиле оставе себи а ова товљена продају.
 
А тек величање дивљег.

Мармелада и сокови од дивљих купина, дрењина, воћна туршија од дивљих јабука, о срндаћима и прасићима да не причамо ... фазани и зечеви ми иду на живце ! :)

- - - - - - - - - -

То добије мој комшија, вешто черупа и дере, а он мени прасе мангулице или масну гуску !
 
Куповно вино је технолошки обрађено, има два винара тамо код мене у селу, купују квасац и додатке из Италије и флаширају преко 10Е.


Све је то супер, али ја волим више оно сеоско домаће из бурета 200дин/л, а она вина која освајају награде су око 400-500дин/л...
Можда доприноси и амбијент са спремљеном дивљачи ... али са пилетом из ЛИДЛ-а, нема помоћи ни са зачинима, ни са вином од 1500дин. ... :pivce:

Ja ta domaca vina ne mogu da pijem jer il smrduckaju ili nemaju veze sa vinom. Sta uopste znaci " domace" , a narocito za vino?
Zar ti stvarno mislis da u Francvuskoj, nemackoj, Italiji postoje neke fabrike sa 3000 zaposlenih sa sve sindikatom koji "fabriciraju" vino?
Jok bre, Sve su to relativno sitni vinari koji pa opet imaju svoje " zadruge", ali te " zadruge" brinu samo o plasmanu ( marketing), svaki vinar
ima svoju etiketu, sve je na toj etiketi napisano, sve se to kontrolise pa kad stoji da je vino iz recimo 2015 godine, onda je to tako.
Nemamo mi kulturu vina, a kultura pocinje od najobicnije higijene jer je to prvi uslov za vino.
 

Back
Top