• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Zašto je bog stvorio sve a ne boginja?

Kasvataja

Još uvek živi tamo gore
Poruka
22.916
zato žene imaju manje hrabrosti da pričaju o ovim temama od muškaraca ?

možda je glavni razog frustracija jer nisu stvorile svet ??
Meni ne smeta što je Bog stvorio svet, a ne žena boginja. Ukoliko zalazimo u ženska prava, ne osećam se ugroženo što se toga tiče. Nisam primetila da mi je neko pravo uskraćeno. Nemam zašto da budem isfrustrirana. Ta histerična (mislim na današnje vreme) težnja da se žene izjednače sa muškarcima me više frustrira. Ne mislim na pozitivne primere borbe, već na one gde je biološki nemoguće izjednačiti se sa muškarcima.

paketije

Domaćin
Poruka
3.289
Bog je stvorio sve u abrahamskim religijama (judaizam, hriscanstvo, islam),dok to nije slucaj u velikim religijama dalekog istoka (brahmanizam, shinto, budizam..)
Boginja Majka se pojavljuje u svim politeistickim religijama, i istorijski je ispred muskih bogova.Normalno je da oni kod kojih je hriscanski monoteizam stvorio pogled na svet se osecaju sigurnije uz Boga , nego uz Boginju.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
25.918
Bog je stvorio sve u abrahamskim religijama (judaizam, hriscanstvo, islam),dok to nije slucaj u velikim religijama dalekog istoka (brahmanizam, shinto, budizam..)
Boginja Majka se pojavljuje u svim politeistickim religijama, i istorijski je ispred muskih bogova.Normalno je da oni kod kojih je hriscanski monoteizam stvorio pogled na svet se osecaju sigurnije uz Boga , nego uz Boginju.
Bogovi su produkt lokalnog mentaliteta ........kasnije su ti bogovi, usadjivani u filozofiju drugih naroda.......(hriscanstvo, islam.....) i nije bilo tesko da te bogove porobljeni narodi "apsorbuju" ako su po mentalitetu, organizaciji drustva i porodice slicni mentalitetu naroda odakle su ti bogovi i nastali, u ovom slucaju radi se o patrijahalnom jevrejskom Bogu JHVS koji je morao biti muskog pola buduci da je on "izmisljen" u patrijahalnoj sredini, sredini gde dominira muskarac. Da su kojim slucajem jevreji dali zenske osobine svom bozanstvu, verovatno ne bi imalo efekta na jevrejski etnos zbog nedostajuceg autoriteta koji muskarci imaju u jevrejskoj zajednici. Zato je jevrejski Bog , a kasnije nama nametnut, morao biti "muskog roda" , inace ga niko ne bi slusao ni postovao da je bio zenskog roda , to jest da je bila Boginja.
A glavna filozofija religije je strahopostovanje ........STO MOZE ULITI SAMO MUSKI A NE I ZENSKI AUTORITET.

Zalosno, da deo naseg naroda jos uvek robuje ovakvim primitivnim, plemenskim filozofijama koji dolaze od naroda (jevreji) koji nemaju veze sa nasim etnosom.

Brđanin

Domaćin
Poruka
4.167
Bogovi su produkt lokalnog mentaliteta ........kasnije su ti bogovi, usadjivani u filozofiju drugih naroda.......(hriscanstvo, islam.....) i nije bilo tesko da te bogove porobljeni narodi "apsorbuju" ako su po mentalitetu, organizaciji drustva i porodice slicni mentalitetu naroda odakle su ti bogovi i nastali, u ovom slucaju radi se o patrijahalnom jevrejskom Bogu JHVS koji je morao biti muskog pola buduci da je on "izmisljen" u patrijahalnoj sredini, sredini gde dominira muskarac. Da su kojim slucajem jevreji dali zenske osobine svom bozanstvu, verovatno ne bi imalo efekta na jevrejski etnos zbog nedostajuceg autoriteta koji muskarci imaju u jevrejskoj zajednici. Zato je jevrejski Bog , a kasnije nama nametnut, morao biti "muskog roda" , inace ga niko ne bi slusao ni postovao da je bio zenskog roda , to jest da je bila Boginja.
A glavna filozofija religije je strahopostovanje ........STO MOZE ULITI SAMO MUSKI A NE I ZENSKI AUTORITET.

Zalosno, da deo naseg naroda jos uvek robuje ovakvim primitivnim, plemenskim filozofijama koji dolaze od naroda (jevreji) koji nemaju veze sa nasim etnosom.
Ala si se napljuvao po našoj vjeri u tako maloj poruci, svaka ti čast. Zaslužio si orden Darvinovo mudo s mačevima drugom stepena.

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
46.710
...zasto je stvarajuci po svom oblicju
i prisustvom nasim u sebi i Njegovom u nama
oredjujuci Raj za Naselje,
Jabuku zasadio
da li je to iskusavao ili unaprijed nas 'predao'
dajuci Primjer 'pustinjski'
kako se odolijeva iskusenju...
Unapred je ono znalo sta ce da se desi......:lol:

To ti je isto kao kad ispred gladnog deteta stavis cokoladu, kazes mu nemoj da je pojedes
pokvarices zubice a kad je ipak pojede izmlatis ga i kazes..kriiiv siiii sto imas lose zubice
a sto sam ja stavilo cokoladu ispred tebe nikom nista....

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.