Zasto Bog kaznjava?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
 
Poslednja izmena:
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo.

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama.
Seselj_3_603x940
 
moze pojasnjenje ove filozofske misli?
Dela te tvoja osuđuju i približavaju ili udaljavaju od Boga...
Pa i prijatelja..Ukradi mu nešto, slaži ga....vaš odnos neće biti više isti....da ne kažem da uradiš nešto gore...nećete više biti prijatelji...

Tako je i sa Bogom.
Mi svojim lošim postupcima udaljavamo sebe od drugih..
Dobrim opet privlačimo...
 
Mi sami...niko nas ni na šta ne tera...
Niko ne bira da voli ili ne voli nesto , isto kao i svoj nivo kontrole nad necim.
Ja mrzim cigare , smrde mi i ne mogu da razumem kako neko moze da voli to , ali to nisam ja birao , to je cista sreca , sreca koju na primer nemam kod alkohola :)
Isto tako vazi za sve ostalo , nista ti ne biras , samo pratis vez izabrano od mozga koji kontrolise tebe a ne ti njega.
 
Niko ne bira da voli ili ne voli nesto , isto kao i svoj nivo kontrole nad necim.
Ja mrzim cigare , smrde mi i ne mogu da razumem kako neko moze da voli to , ali to nisam ja birao , to je cista sreca , sreca koju na primer nemam kod alkohola :)
Isto tako vazi za sve ostalo , nista ti ne biras , samo pratis vez izabrano od mozga koji kontrolise tebe a ne ti njega.
Pa jeste...
Rekoh gore svako se na nešto navuče...takvi smo labilni...zato se treba boriti protiv svojih poriva...Šta nam drugo ostaje...
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
Православље наглашава Божју љубав, милост, праштање. Бог је љубав и жели спасење свих људи.
 
Pa jeste...
Rekoh gore svako se na nešto navuče...takvi smo labilni...zato se treba boriti protiv svojih poriva...Šta nam drugo ostaje...
Treba se boriti , ali kad pogledas dovoljno duboko i snaga za borenje od negde dolazi , koja je razlika izmedju onog sto odustane i onoga sto ne odustane , zasto bi neko birao da nema dovoljno snage da nastavi ?
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
Strah otuda radi lakše manipulacije ispranim mozgovima. Ko je lakoveran i dozvoljava da ga preplaši bilo šta što je navodno bog rekao u bilbiji...nemam komentar.
 
Treba se boriti , ali kad pogledas dovoljno duboko i snaga za borenje od negde dolazi , koja je razlika izmedju onog sto odustane i onoga sto ne odustane , zasto bi neko birao da nema dovoljno snage da nastavi ?
Teško je u ovom vremenu bez Božije pomoći...bar po meni..

Ne treba nikad odustati...satana nas navlači na to da odustanemo...pogrešili smo i ne pokajemo se pred Bogom za to...kao da se stidimo i gurnemo Boga negde u pozadinu i nastavimo da grešimo...to je satanin cilj...

Zato Bog mora uvek biti budan u nama...svaki dan...
Pa ko nam je život dao i sve što imamo...?!

Zar ne mogu da ustanem ujutru i da mu se ponovo zahvalim na svemu što imam...a ne recimo da opsujem sunce i da dozvolim da mi to uđe u rutinu....jer sve što se ureže teško se briše...
Lako se isprljati a teško očistite.

Kao što satana želi od nas to..... i Bog od nas želi nešto drugo....

A šta sam ja dužan ovom prvom...?...ništa...

Zato Bog u prvi plan uvek..jer da nije njegove milosti i ljubavi ne bi bilo ni nas...
 
Teško je u ovom vremenu bez Božije pomoći...bar po meni..

Ne treba nikad odustati...satana nas navlači na to da odustanemo...pogrešili smo i ne pokajemo se pred Bogom za to...kao da se stidimo i gurnemo Boga negde u pozadinu i nastavimo da grešimo...to je satanin cilj...

Zato Bog mora uvek biti budan u nama...svaki dan...
Pa ko nam je život dao i sve što imamo...?!

Zar ne mogu da ustanem ujutru i da mu se ponovo zahvalim na svemu što imam...a ne recimo da opsujem sunce i da dozvolim da mi to uđe u rutinu....jer sve što se ureže teško se briše...
Lako se isprljati a teško očistite.

Kao što satana želi od nas to..... i Bog od nas želi nešto drugo....

A šta sam ja dužan ovom prvom...?...ništa...

Zato Bog u prvi plan uvek..jer da nije njegove milosti i ljubavi ne bi bilo ni nas...
Zahvaljivanje na onome sto imas dok u isto vreme znas da postoje milioni dece koja umiru svake godine meni uopste nema smisla , cak je sebicno ( hvala sto si meni dao , sguran sam da imas dobar razlog sto drugima ne dajes ).

Bog je svemoguc i on moze da zaustavi satanu kad god to pozeli ali on mu ipak dopusta da ovaj nastavlja rad na crno.
 
Zahvaljivanje na onome sto imas dok u isto vreme znas da postoje milioni dece koja umiru svake godine meni uopste nema smisla , cak je sebicno ( hvala sto si meni dao , sguran sam da imas dobar razlog sto drugima ne dajes ).

Bog je svemoguc i on moze da zaustavi satanu kad god to pozeli ali on mu ipak dopusta da ovaj nastavlja rad na crno.
Može da ga zaustavi u svakom trenutku...Ali?

Šta da radimo, šta je alternativa?
Ja ne znam.

''Čovek nad čovekom vlada da ga nesrećnim učini''...pismo kaže...
Svo zlo na zemlji danas 'čovek' pravi...

Evo Bog je stvorio zemlju i rekao...''Budite gospodari''...na zemlji...
Pa izgleda da smo loši gospodari...i Sina svog je poslao da nam pomogne...mi ga ubili...

A sada ćemo da se potamanimo do zadnjeg između sebe i onda će Bog morati da nas spašava...od nas samih...
Uvek nam neko kriv, a mi smo dobri...
 
Može da ga zaustavi u svakom trenutku...Ali?

Šta da radimo, šta je alternativa?
Ja ne znam.

''Čovek nad čovekom vlada da ga nesrećnim učini''...pismo kaže...
Svo zlo na zemlji danas 'čovek' pravi...

Evo Bog je stvorio zemlju i rekao...''Budite gospodari''...na zemlji...
Pa izgleda da smo loši gospodari...i Sina svog je poslao da nam pomogne...mi ga ubili...

A sada ćemo da se potamanimo do zadnjeg između sebe i onda će Bog morati da nas spašava...od nas samih...
Uvek nam neko kriv, a mi smo dobri...
Nismo nista "mi" uradili , ja nikoga nisam ubio , za razliku od Boga koji je vec jednom u proslosti podavio svako bice na planeti ( naravno ako se veruje tim anonimnim knjigama , za sta ne postoji nikakav razlog ).
 

Back
Top