Zasto Bog kaznjava?

Pa može ali onda ne bi više postojala sloboda volje i izbora. Mnogi bi rekli da ih je Bog primorao da budu to što jesu a oni su možda želeli nešto drugo.
Slobodna volja ionako ne postoji , svako je produkt svog okruzenja , genetike i mentalnih poremecaja , ni jedno od toh stvari niko ne bira , psihopata ne bira da bude psihopata , normalan covek ne bira da ima normalan mozak.
Tako da je taj argument smesan.
 
Slobodna volja ionako ne postoji , svako je produkt svog okruzenja , genetike i mentalnih poremecaja , ni jedno od toh stvari niko ne bira , psihopata ne bira da bude psihopata , normalan covek ne bira da ima normalan mozak.
Tako da je taj argument smesan.
Postoji slobodna volja, samo se neki prave da ne vide da im Bog šalje signale kojim putem da krenu već idu tamo gde im je draže i posle im je neko drugi kriv.
 
Православље наглашава Божју љубав, милост, праштање. Бог је љубав и жели спасење свих људи.
bas to, zato i otvorih ovih par tema jer sve u tim temama je u koliziji sa ovim sta si napisao a realno se cesto prozima kroz veru.

zato i zelim da dodjemo do toga da li je to ljudska izmisljotina ili Bog zaista ima neke kontradiktorne stvari.
 
Nismo nista "mi" uradili , ja nikoga nisam ubio , za razliku od Boga koji je vec jednom u proslosti podavio svako bice na planeti ( naravno ako se veruje tim anonimnim knjigama , za sta ne postoji nikakav razlog ).
Ma ne posmatram ja ovde pojedinca kao pojedinca...već ceo ljudski rod koji ide u sunovrat u svakom pogledu.

Ni Bog nikog ne ubija sada...ljudi se između sebe tamane...

A ako se obistine sva proročanstva....a već se ispunjavaju...biće toliko bezvlašće da običan čovek teško da će moći da preživi...a onda velika nevolja...kuju će čovek napraviti...koju niko ne bi preživeo da se ti dani ne skrate...
Tako da je i potop bio s'razlogom...

Ne mogu sumnjati u Božiju pravdu kada pred svojim očima sada trenutno vidim, da svo dobro dolazi od njega a zlo od ljudi...
 
Neko to zove Bog, neko to zove Karma, neko ovako, neko onako, ali cinjenica je da postoji neki zakon univerzuma koji tezi da stvari izbalansira. Pa ako neko mnogo uzme da besni, univerzum nadje nacin da ga smiri.
Kao Zakon akcije i reakcije, samo mnogo fundamentalniji i zamrseniji.
Kroz zivot sam se uverio u to bezbroj puta, na bezbroj primera.

I samo da neko ne pomesa to sa pravdom ili srecom - za univerzum te dve stvari su irelevantne, univerzum samo zna za ravnotezu. Cesto ta ravnoteza uopste nije pravedna iz ugla coveka, pa se onda covek pita "zasto je Bog nepravedan".

Bog/Karma/Univerzum/nazovi-ga-kako-god-hoces jedino tezi da stavi sve u ravnotezu.
 
To je i pitanje vibracije energije....Ljubav vibrira na visokim frekvencijama, a strah na niskim. Sva dela se desavaju ili iz straha ili iz ljubavi, nema trece. Plus i minus. Svojim delima mi dovodimo nasu dusu u odredjenu frekvenciju vibracije. Taj krajnji zbir ove dve krajnosti nas dovodi na odredjeni nivo, i na osnovu toga se dusa ili izdize na vise nivoe ili pada na nize. Na primer, nije ista frekvencija patrijarha Pavla i Dragana J. Vucicevica. Oni nakon smrti tela ne mogu otici na isto mesto, jer su im vibracije drugacije, te ce jedan ici u duhovno vise dimenzije, a drugi u nize.
 
Odakle dodje zemljotres koji ubije 50 000 ljudi u jednom minutu ili malarija koja ubije milion nevinih ljudi a od tog broja 80% dece , da nisu ljudi stvorili malariju i zemljotrese ?
Zemljotres je prirodna pojava...nažalost..

Ali pogledaj zadnji koji je bio u Turskoj...nalaze se na samo rasedu tektonskih ploča...a iznad licemerni investitori zidaju zgrade u kojima će ljudi živeti...sve ispod mnogo ispod donje crte standarda za to područje....
U Japanu mnogo jači Zemljotres pa ne pogine ni približno toliko ljudi...zato što su odgovorniji...

A u zemljama trećeg sveta još i crnje...

Isto tako trošimo bilijarde da se ubijamo između sebe...a da samo deo novca uložimo u prevenciju nekih boleti...smanjili bi smrtnost bar za 50%....Ali bitno je iz Afrike izvući sirovine i okrenuti lovu...ko šiša Afričku decu...
 
Je li može neko iz biblije da mi izvuče deo gde se ovo pominje? Bilo da se ukida pravilo ili je ozvaničeno za vek vekova.
Evo..

Jeremija 31,29U te dane neće se više govoriti: oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi.
Jeremija 31,30Nego će svaki za svoj grijeh poginuti; ko god jede kiselo grožđe, tome će zubi trnuti.
Jeremija 31,31Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet,


Jezekilj 18,2Šta hoćete vi koji govorite priču o zemlji Izrailjevoj govoreći: oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi?
Jezekilj 18,3Tako ja bio živ, govori Gospod Gospod, nećete više govoriti te priče u Izrailju.
Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
Karma. Energija. Račun.

Nema ga. Ima samo putnika sa putnicima, inače.

Put svih je ta kazna.
Ali da jedan deo nije uplašen, drugi deo ne bi bojažljiv, treći deo bi bio preoprostiv, a četvrti deo neustrašiv.
Pravi se i peti deo, četvrtina...overtime.

Gledaš Vreme Smrti?
 
Zemljotres je prirodna pojava...nažalost..

Ali pogledaj zadnji koji je bio u Turskoj...nalaze se na samo rasedu tektonskih ploča...a iznad licemerni investitori zidaju zgrade u kojima će ljudi živeti...sve ispod mnogo ispod donje crte standarda za to područje....
U Japanu mnogo jači Zemljotres pa ne pogine ni približno toliko ljudi...zato što su odgovorniji...

A u zemljama trećeg sveta još i crnje...

Isto tako trošimo bilijarde da se ubijamo između sebe...a da samo deo novca uložimo u prevenciju nekih boleti...smanjili bi smrtnost bar za 50%....Ali bitno je iz Afrike izvući sirovine i okrenuti lovu...ko šiša Afričku decu...
lažnu humanost odnosno licemerje i dvostruke aršine zapadne civilizacije vidiš najbolje na primeru Gaze....ubistvo desetina hiljada dece nije genocid i oni ga podržavaju dok je likvidacija desetine terorista u Račku bio dovoljan povod za humanitarnu intervenciju
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
Božija kazna ne postoji. Ljubav neuslovljena ne kažnjava. To je paradoksalno.
Ili je ljubav ili kažnjava. Ne može biti oba.
Strah od kazne samo postoji. Sistem nagrade i kazne su izmislili ljudi, da bi
druge ljude kontrolisali.
 
lažnu humanost odnosno licemerje i dvostruke aršine zapadne civilizacije vidiš najbolje na primeru Gaze....ubistvo desetina hiljada dece nije genocid i oni ga podržavaju dok je likvidacija desetine terorista u Račku bio dovoljan povod za humanitarnu intervenciju
Tako je...
Mogao bih o ovom licemerstvu do sutra...Ali neću, počnem da se bezveze nerviram...jer ništa ne mogu promeniti...
Ali ovo moram reći..

Seti se mleka i afere sa Aflatoksinom...
Osnovna životna namernica sa kojom hranimo našu decu...i država problem reši na papiru...nije više gornja granica 0.05 već 0.5....i problem rešen...
Pite deco najkancerogeniju supstancu koja se može naći u prirodi...a problem može lako da se reši i da dođemo na 0%...a mi nesposobni...lova vrti na sve strane...

I posle se pitamo otkud bolesti...
 
Zemljotres je prirodna pojava...nažalost..

Ali pogledaj zadnji koji je bio u Turskoj...nalaze se na samo rasedu tektonskih ploča...a iznad licemerni investitori zidaju zgrade u kojima će ljudi živeti...sve ispod mnogo ispod donje crte standarda za to područje....
U Japanu mnogo jači Zemljotres pa ne pogine ni približno toliko ljudi...zato što su odgovorniji...

A u zemljama trećeg sveta još i crnje...

Isto tako trošimo bilijarde da se ubijamo između sebe...a da samo deo novca uložimo u prevenciju nekih boleti...smanjili bi smrtnost bar za 50%....Ali bitno je iz Afrike izvući sirovine i okrenuti lovu...ko šiša Afričku decu...
Prirodne pojave je stvorio Bog , kako lepo jezero tako i zemljotrese , poplave i uragane.
Ljudi su zivotinje i ponasaju se bas kao sto se od njih moze i ocekivati.
 
Prirodne pojave je stvorio Bog , kako lepo jezero tako i zemljotrese , poplave i uragane.
Ljudi su zivotinje i ponasaju se bas kao sto se od njih moze i ocekivati.
Znam samo da mnogo čeprkamo po zemlji.
Zamisli samo koju smo količinu nafte izvukli iz zemlje za sve ove godine....negde to mora da se slegne...
Šta znam šta sve može biti uzrok...

Koliko nuklearnih bojevih glava smo samo ispalili, probali pod zemljom...
 
Znam samo da mnogo čeprkamo po zemlji.
Zamisli samo koju smo količinu nafte izvukli iz zemlje za sve ove godine....negde to mora da se slegne...
Šta znam šta sve može biti uzrok...

Koliko nuklearnih bojevih glava smo samo ispalili, probali pod zemljom...
Zemljotresi , vulkani i masovne vremenske nepogode su cinjenica prirode, desavaju se i na drugim planetama , naravno za skoro sve to imamo normalna -prirodna objasnjenja , na primer vulkani su tu zato sto se planete hlade vec milijardama godina , jezgro je i dalje vrelo i ponekad pod pritiskom ispliva na povrsinu , problem je samo ako verujes u dobrog Boga , zasto bi stvorio takve nepogode ?
 
Odakle dodje zemljotres koji ubije 50 000 ljudi u jednom minutu ili malarija koja ubije milion nevinih ljudi a od tog broja 80% dece , da nisu ljudi stvorili malariju i zemljotrese ?
Od Boga. Demoni i Satana sigurno nemaju tu moć jer bi odavno uništili ovaj svet. Ali neće Bog poslati zemljotres i ubiti nekog ko to nije zaslužio. U tom smislu Bog kažnjava one ljude koji su to svojim postupcima i zaslužili. Jednostavno krenuli su putem nečastivog.
 

Back
Top