"Zašto Bog dopušta da deca pate, čak i ako ona nisu kriva?" Pitanje na koje nema odogovra....

Ti vidiš šta hoćeš da vidiš. Evo nek sam postavljač @Nikita Kulganov teme kaže o kom bogu je reč? Mislim, ima ih bezbroj. Pa da budemo precizni.

Otkud ja znam? 🤔 Teorijski, imali su bezbroj života pre toga. Mogli su da akumuliraju gde hoće.
Ako pricamo o potomcima ustaskih zlocina i dece prosjaka na Filipinima, onda govorimo o hriscanskom Bogu
 
Zavisi od perspektive.
Mozda je Bog i previse milostiv.Mozda su ljudi zasluzili i gore.
Nisu u raju mogli da budu mirni...e,sad trazili ste,gledajte...
Nema vise raja...zato svi pate...Neko manje,neko vise...Po cemu se to odredjuje,ne znam....ali sreca ne postoji na ovom svijetu...bar ne potpuna i neprolazna.
Nema sta da Bog bude milostiv. Pa Bog nije kralj... to je staro shvatanje gde se Bog smatrao za vladara... Bog zapravo
nema nikakve veze sa ljudskim oblicima vladavine... mi mu za nesto trebamo, verovatno da dostignemo nivo Boga
u buducnosti... sto je prilicno izvesno, ukoliko nas neki ludak ne unisti pre toga...
 
Da li bi ti volio da ti je deda Artukovic ili neki nornalan covjek?
Mi ne znamo da li oni pate na neki nacin ili ne...i da li su se odrekli grijeha predaka ili nastavljaju istim putem?
Mozda spolja izgledaju srecno...ali ko to zapravo zna?
Ne znam...mislim da im ne bih zavidjela na zivotu i mislim da nijedan grijeh na kraju nece proci nekaznjeno.
Na jednoj drugoj temi je bila polameika o praunuku cetnickog vojvode Momcila Djujica, da li je ''greh,, Djujica pao na njegovog praunuka ?
Dane Đujić, praunuk četničkog vojvode, Momčila Đujića, ponovo je postao pravi hit na društvenim mrežama, i to zahvaljujući "izazovnom snimku" sa ringišpila, gdje je u prvi plan upala njegova šljokičasto-zlatna odjevna kombinacija.
https://www.atvbl.rs/scena/pogledajte-kako-izgleda-praunuk-popa-dujica-foto-28-4-2022
 
Poslednja izmena od moderatora:
Biblija je pisana samo na osnovu jedne filozofije. Druga filozofija je stvorena na istoku...
Sada bi ti Dejan Lucic ( Covek koji sve zna ) rekao da na Istoku nema filozofije, jer je to grcka rec koja znaci ljubav prema mudrosti, a misli La Cea i ekipe, imaju neka tacke iz etike, ali daleko da je to od grcka filozofija.
télécharger (1).jpg
 
Sada bi ti Dejan Lucic ( Covek koji sve zna ) rekao da na Istoku nema filozofije, jer je to grcka rec koja znaci ljubav prema mudrosti, a misli La Cea i ekipe, imaju neka tacke iz etike, ali daleko da je to od grcka filozofija.
Pogledajte prilog 1282803
Sta se palis na tog lika? Druzio se sa db-ovcima i to ga je diglo u javnost, a sad kao on moze da pametuje?
Svaka religija je nastala iz neke filozofije ma na kom jeziku i kako se zvala, jer to sto na istoku zovu drugacije
sigurno ne znaci da ne umeju da misle... Pa za Bibliju je svet, Severna Afrika, deo Evrope i Bliski Istok...
 
Na jednoj drugoj temi je bila polameika o praunuku cetnickog vojvode Momcila Djujica, da li je ''greh,, Djujica pao na njegovog praunuka ?
Dane Đujić, praunuk četničkog vojvode, Momčila Đujića, ponovo je postao pravi hit na društvenim mrežama, i to zahvaljujući "izazovnom snimku" sa ringišpila, gdje je u prvi plan upala njegova šljokičasto-zlatna odjevna kombinacija.
https://www.atvbl.rs/scena/pogledajte-kako-izgleda-praunuk-popa-dujica-foto-28-4-2022
Pogledajte prilog 1282799
Pogledajte prilog 1282800
Pogledajte prilog 1282801
Jedino sto je,koliko znam,Momcilo Djujic spasio tamosnje Srbe od ustasa.
E,sad,kako to Bog stavlja na kantar,ne znam.
 

Back
Top