Зар да ћутимо?

slazem se u potpunosti

i da dodam, srbije je pre oslobodjenja bila zemlja pitoma, mirna, napredna, sve je islo u najboljem gradjanskom redu i onda su dosli komunisti derpe i pobili nevin narod, civile, zene i decu. nemci, bugari, siptarski teroristi i ustase su po srbije isli samo avanturisticki, spavali po hotelima i veselili se po kafanama

da pojasnim ovo je samo ironija, posto znamda bi odma fasisti skocili i bukvalno me citirali

И, какво је твоје мишљење о занемаривању и прећуткивању комунистичких злочина?
 
И, какво је твоје мишљење о занемаривању и прећуткивању комунистичких злочина?

Vracaracc ajde mi molim te objasni kad si vec toliko protiv komunista zasto si za avatar stavio taj komunisticki simbol,i kakvo je tvoje misljenje da je kojim slucajem oslobodjenje Jugoslavije imalo drugaciji tok i da su cetnici oslobodili Jugoslaviju-kakav bi tretman imali komunisti u posleratnom periodu?
 
Vracaracc ajde mi molim te objasni kad si vec toliko protiv komunista zasto si za avatar stavio taj komunisticki simbol,i kakvo je tvoje misljenje da je kojim slucajem oslobodjenje Jugoslavije imalo drugaciji tok i da su cetnici oslobodili Jugoslaviju-kakav bi tretman imali komunisti u posleratnom periodu?

за аватар сам поставио грб тима за који навијам.
Звезду су основали комунисти и то је то, никада нисам рекао да су комуњаре само зло правиле....Тај грб је традиција мога клуба и као такав треба да остане без икаквих промена...Комунисти су, примера ради, изградили и Нови Београд те сматрам да би и називи улица у тој општини требали да остану онакви какве су им црвени наденули.
А што се тиче другачијег тока историје, лично мислим да би освета над оним који су подржавали комунисте била доста блажа и да не би било пратијских преких судова.
сам ток рата упућује на тај закључак....појединачних злочина (веома крвавих) јест било, али организованих, попут пасјих гробља ипак није...
 
за аватар сам поставио грб тима за који навијам.
Звезду су основали комунисти и то је то, никада нисам рекао да су комуњаре само зло правиле....Тај грб је традиција мога клуба и као такав треба да остане без икаквих промена...Комунисти су, примера ради, изградили и Нови Београд те сматрам да би и називи улица у тој општини требали да остану онакви какве су им црвени наденули.
А што се тиче другачијег тока историје, лично мислим да би освета над оним који су подржавали комунисте била доста блажа и да не би било пратијских преких судова.
сам ток рата упућује на тај закључак....појединачних злочина (веома крвавих) јест било, али организованих, попут пасјих гробља ипак није...

Da me ne shvatis pogresno,ne podrzavam ja ni komuniste ni cetnike,ali stvar je prosta,pobednik diktira uslove posle pobede(a posto su komunisti izasli kao pobednici oni su ti koji su diktirali),takodje moje licno misljenje je da bi ista prica bila da su cetnici izasli kao pobednici,dobar primer ti je Spanski gradjanski rat vodjen od 1936-1939 gde su komunisti na kraju sukoba porazeni,tako da su komunisti masovno bezali iz Spanije,a oni koji su ostali cekala ih je smrt(kao sto je bilo u Jugoslaviji na kraju rata sa cetnicima)
 
Da me ne shvatis pogresno,ne podrzavam ja ni komuniste ni cetnike,ali stvar je prosta,pobednik diktira uslove posle pobede(a posto su komunisti izasli kao pobednici oni su ti koji su diktirali),takodje moje licno misljenje je da bi ista prica bila da su cetnici izasli kao pobednici,dobar primer ti je Spanski gradjanski rat vodjen od 1936-1939 gde su komunisti na kraju sukoba porazeni,tako da su komunisti masovno bezali iz Spanije,a oni koji su ostali cekala ih je smrt(kao sto je bilo u Jugoslaviji na kraju rata sa cetnicima)

А какве везе има овај пост са четницима???
Питање је зашто се и дан данас појединци труде да сакрију злочине које су комунисти учинили? Зашто се нелки залажу да то буде табу тема?
Ништа друго.
 
И, какво је твоје мишљење о занемаривању и прећуткивању комунистичких злочина?

nije jos vreme za ozbiljno i naucno analiziranje tog perioda. suvise je propagande zakrvavljenih ociju

ja koliko se secam, kralj je pozvao cetnike da se pridruze titovim partizanima, a onda je i preneo vlast. mnogi koji su se borili protiv partizana su amnestirani, pa su cak i penzije dobijali

da ne uproscavam, ali neka forma pomirenja je obavljena, davno

potezanje tragicnih dogadjaja i vadjenje izvan konteksta ne nosi nista dobro osim insistiranju na srpsko-srpskom sukobu, a ja nisam za to

svi dogadjaji zadnjih dvadeset godina su prakticno jos i tragicniji i stetniji za drzavu srbiju od tih o kojima ti pises, samo se srpski neprijatelji raduju. ono je bilo, ali ovo je sada, pa ti vidi
 
А какве везе има овај пост са четницима???
Питање је зашто се и дан данас појединци труде да сакрију злочине које су комунисти учинили? Зашто се нелки залажу да то буде табу тема?
Ништа друго.

Ne znam ko se tacno zalaze,ali treba razgraniciti sve te zlocine od "komunista" i u tom pokretu je najveci broj simpatizera bio castan i posten svet,zlocine cine ljudi(nebitno koja im je politicka ili bilo koja druga ideologija).Po ovoj tvojoj temio svako ko je bio komunista po tebi je zlocinac,a to naprosto nije tako ili ti pak smatras da jeste?
 
nije jos vreme za ozbiljno i naucno analiziranje tog perioda. suvise je propagande zakrvavljenih ociju

ja koliko se secam, kralj je pozvao cetnike da se pridruze titovim partizanima, a onda je i preneo vlast. mnogi koji su se borili protiv partizana su amnestirani, pa su cak i penzije dobijali

da ne uproscavam, ali neka forma pomirenja je obavljena, davno

potezanje tragicnih dogadjaja i vadjenje izvan konteksta ne nosi nista dobro osim insistiranju na srpsko-srpskom sukobu, a ja nisam za to

svi dogadjaji zadnjih dvadeset godina su prakticno jos i tragicniji i stetniji za drzavu srbiju od tih o kojima ti pises, samo se srpski neprijatelji raduju. ono je bilo, ali ovo je sada, pa ti vidi

прошло је 65 година...нема потребе да се било шта прећуткује.
 
Ne znam ko se tacno zalaze,ali treba razgraniciti sve te zlocine od "komunista" i u tom pokretu je najveci broj simpatizera bio castan i posten svet,zlocine cine ljudi(nebitno koja im je politicka ili bilo koja druga ideologija).Po ovoj tvojoj temio svako ko je bio komunista po tebi je zlocinac,a to naprosto nije tako ili ti pak smatras da jeste?

Молим те уозбиљи се...тема је више него јасна.
"зашто се прећуткују комунистички злочини".

Имаш ли одговор на ово конкретно питање?
 
Молим те уозбиљи се...тема је више него јасна.
"зашто се прећуткују комунистички злочини".

Имаш ли одговор на ово конкретно питање?

Nije jasna kao sto kazem ne postoje KOMUNISTICKI ili CETNICKI zlocini postoje samo ZLOCINI,i ko ih je cinijo ne zasluzuje da bude branjen ni od koga,nego ti meni objasni zar stvarno mislis da su svi konmunisti zlocinci?
 
Nije jasna kao sto kazem ne postoje KOMUNISTICKI ili CETNICKI zlocini postoje samo ZLOCINI,i ko ih je cinijo ne zasluzuje da bude branjen ni od koga,nego ti meni objasni zar stvarno mislis da su svi konmunisti zlocinci?

Наравно да не мислим.
А ти мени одговори,
"зашто се прећуткују комунистички злочини".
То је тема.

У чему је проблем да се о њима јавно говори?
 
Наравно да не мислим.
А ти мени одговори,
"зашто се прећуткују комунистички злочини".
То је тема.

У чему је проблем да се о њима јавно говори?

Pitanje ti nije logicno,zasto uopste mislis da neko precutkuje "komunisticke" zlocine,pa pobogu nisu komunisti na vlasti pa da mora da se cuti o takvim stvarima.Takodje moje licno misljenje je da se danas za sve probleme krive komunisti(a mnogi su tada bolje ziveli nego danas),takodje "komunisticki" nazivi ulica su temeljno promenjeni poslednjih godina tako da mislim da se oko "komunista" dize velika prasina.A sad ti meni kazi kako si zakljucio da neko precutkuje "komunisticke " zlocine?
 
Пре пар дана сам ојавио текст о комунистичким злочинима у Србији.
Готово истог тренутка на мене су се обрушили разноразни љубитељи комунизма који су дискутовали о свему осим о наведеним злочинима. Оптужили су ме да сам нациста, да подржавам четнике и ко зна шта још...и све то само зато што сам пренео текст о злочинима које су комунисти чинили по "ослобођењу".
Све у свему, изгледа да је неким људима веома стало да се не сазна какве су све грозоте и злочине комунисти чинили (Да, и други су чинили, али овде говорим о комунистима), да је некоме а изгледа и држави стало да се ти злочини гурну под тепих, да се о њима не говори, да се забораве.
Зашто?
Зашто је на овом форуму (па и у овој земљи) забрањено говорити о тамној страни победника?
Чему води таква политика и такав начин размишљања?
Да ли је за неке људе селективна истина уједно и једина истина?
Због чега је појединцима стло да се изјаве попут
„Premnogo vas je ostalo u životu, ali još imamo vremena da tu grešku ispravimo" - Slobodan Penezić Krcun, prva izjava u oslobođenom Beogradu
или
„Mi se u Srbiji moramo ponašati kao u zemlji koju smo okupirali" J. B. Tito deset dana po zauzimanju Beograda
забораве?
У чијем је то интересу?
У интересу Србије дефинитивно није.

U oduševljenju što su se dočepali glavnog grada, komunisti su se teško obuzdavali u javnim istupima. „Srbiji nije dovoljno pušteno krvi", rekao je Milovan Đilas u prvoj izjavi iz „oslobođenog" Beograda. „Srbija nema čemu da se nada. Za nju neće biti milosti", rekao je J. B. Tito u govoru na Banjici novembra meseca. Prva izjava Slobodana Penezića Krcuna, glasila je: „Premnogo vas je ostalo u životu, ali još imamo vremena da tu grešku ispravimo".
Или можда треба да заборавимо сумануту акцију комуниста Михаила Мике Ђорђевића и Свете Баслаћа која је за последицу имала стрељање хиљада невиних цивила у крагујевцу?

Дакле, да будемо начисто, ово је пост чисто политичке садржине и питање, још једном гласи
"Због чега се инсистира на прећуткивању комунистичких злочина?"
Зато што овде с комунским системом заправо никад није рашчишћено. Ниједна власт, после Тита, све до данас, није се истински оградила од комунизма.

Систем је у бити остао исти. Промениле су се форме, и, наравно, људи, али правог раскрста с комунизмом никад није било.

Јесте да су постојале и неке објективне препреке, али, опет, то није довољно оправдање.

Сем власти, и све друге структуре друштва, значи, практично читаво друштво, није доживело ту истинску промену.

(Један од разлога, али не једини, је и то што у тим структурама владају и дословно скоро само деца и унуци комунаца).
 
Сем овога, не треба заборавити да је код Срба по среди и општији проблем, старији и дубљи него што су то комунци.

Проблем кратког памћења, немарности за традицију, на пример.

Ни раније елите нису се показале баш способнима и одговорнима, комунци су само додатно погоршали ствар.

(А, да парадокс буде већи, у неким стварима су га чак и - побољшали)
 
Pitanje ti nije logicno,zasto uopste mislis da neko precutkuje "komunisticke" zlocine,pa pobogu nisu komunisti na vlasti pa da mora da se cuti o takvim stvarima.Takodje moje licno misljenje je da se danas za sve probleme krive komunisti(a mnogi su tada bolje ziveli nego danas),takodje "komunisticki" nazivi ulica su temeljno promenjeni poslednjih godina tako da mislim da se oko "komunista" dize velika prasina.A sad ti meni kazi kako si zakljucio da neko precutkuje "komunisticke " zlocine?

на жалост, комунистички злочини су и даље табу тема у Србији.
Пре пар дана сам објавио пост о тим стварима и јавили су се многу "лево оријентисани" и нико није дискутовао о злочинима већ су се искључиво бавили подметачинама и измишљотинама као и скретањима са теме...баш као мшто и ти сада чиниш (додуше, они су били нешто агресивнији)...дакле, које је твоје мишљење о задатој теми?
може ли се добити конкретан одговор?

П.С.
Причам о злочинима а ти о променама имена улица.
Добро, и по том питању сам био веома јасан.
Улицама (установама, клубовима, насељима...) које су комунисти изградили треба оставити комунистичка имена, улицама (градовима, институцијама...) којима су комунисти променили име, треба вратити пређашња, оригинална имена.
 
Poslednja izmena:
Зато што овде с комунским системом заправо никад није рашчишћено. Ниједна власт, после Тита, све до данас, није се истински оградила од комунизма.

Систем је у бити остао исти. Промениле су се форме, и, наравно, људи, али правог раскрста с комунизмом никад није било.

Јесте да су постојале и неке објективне препреке, али, опет, то није довољно оправдање.

Сем власти, и све друге структуре друштва, значи, практично читаво друштво, није доживело ту истинску промену.

(Један од разлога, али не једини, је и то што у тим структурама владају и дословно скоро само деца и унуци комунаца).
Велика истина
 
на жалост, комунистички злочини су и даље табу тема у Србији.
Пре пар дана сам објавио пост о тим стварима и јавили су се многу "лево оријентисани" и нико није дискутовао о злочинима већ су се искључиво бавили подметачинама и измишљотинама као и скретањима са теме...баш као мшто и ти сада чиниш (додуше, они су били нешто агресивнији)...дакле, које је твоје мишљење о задатој теми?
може ли се добити конкретан одговор?

Moje misljeneje je da niko ne precutkuje o komunistickim zlocinima,jer niko i nema nekog narocitog interesa,takodje precutkuje se danas u Srbiji o mnogo bitnijim zlocinima(zlocini za vreme gradjanskog rata 91-95),a to sto si se ti uklopio u danasnji trend "udri po komunistima" dovoljno govori da si se uklopio u novu "demokratsku" omladinu z:lol:
 
Moje misljeneje je da niko ne precutkuje o komunistickim zlocinima,jer niko i nema nekog narocitog interesa,takodje precutkuje se danas u Srbiji o mnogo bitnijim zlocinima(zlocini za vreme gradjanskog rata 91-95),a to sto si se ti uklopio u danasnji trend "udri po komunistima" dovoljno govori da si se uklopio u novu "demokratsku" omladinu z:lol:

A kad je to ,,demokratska,, omladina ,,udarala,, po komunistima?
 
a kako bi to, danas, rasciscavali sa komunizmom?

meni samo jedno pada na pamet, a to je da se vi pitate za sve, a da se svako ko se vama ne svidja, bilo zasto, proglasi za komunistu i cap-carap, crna trojka

to proizlazi iz ovih lamentacija, nista drugo

i da podsetim, kralj je u zemlji dvadesetak godina, visepartizam je dvadesetak godina, desnicarska revolucija je na vlasti desetak godina, proeu i pronato - a rezultat? nikad gore srbiji kao drzavi, srpskim gradjanima i srpskoj privredi
 
Poslednja izmena:
Moje misljeneje je da niko ne precutkuje o komunistickim zlocinima,jer niko i nema nekog narocitog interesa,takodje precutkuje se danas u Srbiji o mnogo bitnijim zlocinima(zlocini za vreme gradjanskog rata 91-95),a to sto si se ti uklopio u danasnji trend "udri po komunistima" dovoljno govori da si se uklopio u novu "demokratsku" omladinu z:lol:

тај тренд је постојао до 5. октобра...данас је на (опет) сцени величање комунизма.
него, уколико се не прећуткују комунистички злочини, како то да готово нигде јавно о њима не може да се расправља а комунистички егзекутори и дан данас у миру уживају у својим пензионерским данима и поред својих јавних признања о злочинима које су починили?
 
a kako bi to, danas, rasciscavali sa komunizmom?

meni samo jedno pada na pamet, a to je da se vi pitate sa sve, a da se svako ko se vama ne svidja, bilo zasto, proglasi za komunistu i cap-carap, crna trojka

to proizlazi iz ovih lamentacija, nista drugo

i da podsetim, kralj je u zemlji dvadesetak godina, visepartizam je dvadesetak godina, desnicarska revolucija je na vlasti desetak godina, proeu i pronato - a rezultat? nikad gore srbiji kao drzavi, srpskim gradjanima i srpskoj privredi

опрости, али причаш глупости.
Потребно је о комунизму гпворити јавно и отворено као што се говори и о равногорству, нацизму, усташтву...А краљ (не знам какве он има везе са овом темом баш као ни црне тројке) је у земљи само физички без икакве моћи и функције.
него, имач ли одговор на питање Због чега се прећуткују комунистички злочини?
 
A kad je to ,,demokratska,, omladina ,,udarala,, po komunistima?

Mislio sam na ove izrode demokratije poput tebe,koji pisu "ZIVOEO MILAN NEDIC" da je ovo normalna zemlja tebe bi sad banovali zbog ovakve izjave.
Zamisli kada bi neki francuz napisao "ZIVEO MARSAL PETAIN" poslali bi ga na strucno posmatrnje,ali kod nas je sve NORMALNO
 
Poslednja izmena:
nisu moji na vlasti, nego vasi. samo sto su vas iskoristili, pa odbacili. trebalo je navreme da mislite

ko gubi ima pravo da se ljuti, ne pitaj mene , ja nista ne krijem,

svi zlocini treba da se bar objave, ali kreni onda od 41., ima toga, npr ko je vodio decu na streljanje po srbiji 41.? i zasto bre? decu!!!

i jos nesto, posto `pricam gluposti` idem sa teme, sto da te iritiram
 

Back
Top