Zamena 1.9 jtd motora sa 1.9 jtd jacim motorom

mazgow

Početnik
Poruka
9
Pozdrav,
Nedavno mi je zakovao motor Alfa Romeo 2002 1.9jtd 85kw 8v zbog nemarnosti drugara pa me interesuje da li umesto 1.9jtd navedenog motora mogu da stavim motor vece snage. Da li odgovara menjac od 5 brzina i na ostale motore slicne generacije i da li su potrebne prepravke. Koji jtd motor preporucujete kao fino pokazan i prihvata dobro chip na primer.
 
U vezi papira sam se raspitao i atesta, uglavnom kazu da sve moze sada mi je samo problem da li je moguce ubaciti jaci motor na skoljku starog
To sigurno da .. prebaciti sve i nema tu problema ... sasija je jedna razlika je kad se snaga povecava preko 30% tu mozes da bude neke male razlike ali to ti sve dobar majstor moze zavrsiti.. kupi ceo auto nekad je on jeftiniji nego motor .. U tvom slučaju mislim da jeste.
 
Poslednja izmena:
Može jedino ako je u tu školjku išaotaj motor inače nikakav atest ne može da te opere. Hiljade ljudi je zaplakalo sa novim pravilnikom do sada je bilo baš veselo, ljudi golfove i mercedesove dizele gurali u sve i svašta. Čak ne može ako je bio benzinac mercedes recimo da mu staviš dizel motor od istog modela :mrgreen:
 
JTD je krmaca od motora i retko kome treba tako da moze da se uzme sam motor za koju stotku.
Taj sa 115ks se i najbolje pokazao a i on moze da se nacipuje fino. Stavis mu vecu turbinu i dizne od 2,4 JTD motora i eto tebi radosti.
Sta fali 1.9 jtd ti motori su se odlicno pokazali na nivou su 1.9 tdi sta vise cak mhm da idu i bolje od tdi.
Sto se tice teme ja mislim da je najboljew da ti kupis alfu 2005-6 god sa 1.9 mjet motorom da ima katalizator jer te bas stare kante pitanje do kad ces moci da registrujes.
 
Sta fali 1.9 jtd ti motori su se odlicno pokazali na nivou su 1.9 tdi sta vise cak mhm da idu i bolje od tdi.
Sto se tice teme ja mislim da je najboljew da ti kupis alfu 2005-6 god sa 1.9 mjet motorom da ima katalizator jer te bas stare kante pitanje do kad ces moci da registrujes.
Nisi ti razumeo sta sam ja napisao.
JTD je jedan od najboljih dizelasa a samim tim se slabo trazi na otpadu jer ne crkava i onda mu je smesna cena.
I to dokle ce moci da se registruje je glupost jer ce moci i za 20 godina da se registruje kao sto danas moze bilo koji dizelas iz 80-tih.
Cak sta vise ,pravicemo taj JTD od blata jer nema DPF i prolazice lakse tehnicki pregled nego ovi noviji dizelasi sto su euro5 ili 6.
 
Pusti ti motor on poslednji rikne na 500.000 km kada sipaš đubr od ulja ili uopšte ne menjaš fijati su čuveni po milion kvarova komandna tabla svetli ko božićno drvce, trapovi ko od kačkavalja, servo, senzori itd. Stvarno ne znam šta valja na tim automobilima kada krenu da riknjavaju. Drugar je jedno vreme vozio bez problema stila karavan, tek uvežen ko nov (onaj teretni?) Al kad je krenuo trap da riknjava nedaj bože sve stavi novo on opet za mesec dana klepeće pa sve ostalo oko motora al motor samo brekće i piči. Još se sećam kako se žalio da je ceo auto potonuo sa prednje strane pa nije mogao ni preko ležećih policajaca da pređe.

Eto to su automobili iz uvoza, voženi po odličnim putevima po 300-400.000 km, vraćena im kilometraža na 200tkm i kad kreneš da voziš po srbiji bukvalno kompletan trap se raspadne. U životu nisam vido da riknu obe kugle, spone, ramena. Nema jedna stvar da nema lufta na trapu. Prvi put je otišao u radnju i kupio sve novo, poslepar meseci se to sve raspalo pa je išao da remontuje i to se pokazalo kao bolja varijanta.

Sve u svemu mekan auto za naše puteve. Ne prolazi ni nemac bolje alije definitivno robusniji.

Jbt kod alfe i fijata rikne i ključ :hahaha:
 
Pusti ti motor on poslednji rikne na 500.000 km kada sipaš đubr od ulja ili uopšte ne menjaš fijati su čuveni po milion kvarova komandna tabla svetli ko božićno drvce, trapovi ko od kačkavalja, servo, senzori itd. Stvarno ne znam šta valja na tim automobilima kada krenu da riknjavaju. Drugar je jedno vreme vozio bez problema stila karavan, tek uvežen ko nov (onaj teretni?) Al kad je krenuo trap da riknjava nedaj bože sve stavi novo on opet za mesec dana klepeće pa sve ostalo oko motora al motor samo brekće i piči. Još se sećam kako se žalio da je ceo auto potonuo sa prednje strane pa nije mogao ni preko ležećih policajaca da pređe.

Eto to su automobili iz uvoza, voženi po odličnim putevima po 300-400.000 km, vraćena im kilometraža na 200tkm i kad kreneš da voziš po srbiji bukvalno kompletan trap se raspadne. U životu nisam vido da riknu obe kugle, spone, ramena. Nema jedna stvar da nema lufta na trapu. Prvi put je otišao u radnju i kupio sve novo, poslepar meseci se to sve raspalo pa je išao da remontuje i to se pokazalo kao bolja varijanta.

Sve u svemu mekan auto za naše puteve. Ne prolazi ni nemac bolje alije definitivno robusniji.

Jbt kod alfe i fijata rikne i ključ :hahaha:
Ja imam punta 1.3 mjet godinu i po dana i nemam nikakavih problema. Sto se tice trapova mhm da je to sad jeftino uraditi 100 evra remont mhm da je ta cifra smesna pa i da ih radis jednom u godinu dana. Kad smo vec kod nemaca poznato je da i passat b5.5 ima veoma osetljive trapove.
 
Ja imam punta 1.3 mjet godinu i po dana i nemam nikakavih problema. Sto se tice trapova mhm da je to sad jeftino uraditi 100 evra remont mhm da je ta cifra smesna pa i da ih radis jednom u godinu dana. Kad smo vec kod nemaca poznato je da i passat b5.5 ima veoma osetljive trapove.
Da jeste jeftino kako kaže moj drugar ali na to dodaj i reglažu trapa i 2 nove gume kako on kaže pa to ide još 100e gore :think: Ne znam za te novije nemce sigurno i oni imaju masu komplikacija na trapu ja nikada ništa doduše davno beše.
Problem kod stila je bio taj motor 1.9 koji je težak kao slon dok je kod 1.3 pesma.
 

Back
Top