Quantcast

Zamena 1.9 jtd motora sa 1.9 jtd jacim motorom

GIDEON

Domaćin
Poruka
4.603
Pozdrav,
Nedavno mi je zakovao motor Alfa Romeo 2002 1.9jtd 85kw 8v zbog nemarnosti drugara pa me interesuje da li umesto 1.9jtd navedenog motora mogu da stavim motor vece snage. Da li odgovara menjac od 5 brzina i na ostale motore slicne generacije i da li su potrebne prepravke. Koji jtd motor preporucujete kao fino pokazan i prihvata dobro chip na primer.
Moze sigurno, samo to treba da radi neko ko je stvarno dobar u svom zanatu, a takvih je malo. Mislim moze to i dundjer da odradi, ali ima da se patis sa tim autom. Problem je kako upasovati menjac sa tim novim motorom. Meni je neki Makedonac ubacio menjac koji nije bio original "ali pasuje" i nikada nije radio kako treba. Stalno je klepetao kada se zagreje i stanes na kvacilo , a da bi saltovao morao si da zgazis kvacilo do patosa.

mario80

Buduća legenda
Poruka
31.135
Pa kada su sve alfe otišle u srbiju i sad ih se ljudi ubrzano rešavaju po selima pa ima delova ko salate. Videćete sledeće god ta alfa će biti prava retkost totalna egzotika na putu. Uvek treba pratiti snagu motora i kočnice sećam se corrado je imao 15" fabrički i nisi mogao prst da gurneš između kljušta i felne. Koliko sam kapirao mogle su i 14" čelične da se montiraju.

igi192

Elita
Poruka
20.458

Prilozi

• Screenshot_20210522-144001_Chrome.jpg
    Screenshot_20210522-144001_Chrome.jpg
    79,9 KB · Pregleda: 9

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.