Zaljubiti se vise puta u istu osobu?

Iron Lord:
Ako neko već nije odgovrio da kažem ja:
ne može

Jednostavno, zaljubila si se u nekog i šta god da je bilo (i ako je bilo) tu osobu ti i dalje smatraš "onim delom koji tebi nedostaje".

A to može da bude zeznuto veoma i da odnese puno godina...

U potpunosti sam saglasan sa ovom boldovanom rečenicom..
Zaljubiti se više puta u jednu osobu stvarno odnosi godine jer krajnji cilj je biti
sa tom osobom...
Gazdarica je postavila odličnu temu koja je stvarno da se čovek zapita da li je
mogiće ili ne..
MOJ PRIMER GOVORI DA JE MOGUĆE...Samo sam u drugačijoj situaciji od
Gazdarice najverovatnije....
 
Gazdarica:
Uvijek mi je simpaticna ta metafora sa krcagom, ali nije li ona mozda samo utjeha i/ili alibi za neuspjeh...?
Zasto se krcag ne bi nanovo mogao izvajati?
Pitam samo, razmisljam glasno... :roll:
Dobro, dvoje su zajedno, pa se zbog nečeg posvađaju i raskinu. Ukoliko se vole, ta svađa mora da bude baš ozbiljna, neće niko raskinuti jaku vezu zbog nebitnih stvari. Svađa je najčešće samo povod, uzroci su vrlo često mnogo dublji. Znači, problem je u sistemskom neslaganju.
Da bi se takva veza obnovila tako da bude funkcionalna i zdrava, neko od njih (često oboje) mora da promeni svoj stav iz osnova, da promeni sebe i suštinu svog bića, a to mi ne deluje baš mnogo verovatno.
Mislim da to nije pitanje uspeha ili neuspeha, jednostavno s nekim se ili uklapaš, ili ne. Ako se uklapate, ako ste stvoreni jedno za drugo, onda nema te prepreke koju nećete prebroditi. Drugi grad, porodica, okolina, sve su to male prepreke.
Ali ako se ne uklapate (npr. ako on/ona voli hranu koju partner mrzi), bolje prekinuti mučenje što pre i ne probati ponovo, samo se gubi vreme, živci, džabe se mučite, nikad se te prepreke neće prebroditi i taj krčag zalepiti.
Valjda sam uspeo da napišem šta sam hteo...
 

Back
Top