Zaljubiti se vise puta u istu osobu?

Jednom mi se desilo, ali sam promenio mishljenje posle par dana. Prosto, ljudi se od raskida menjaju u razlichitim pravcima, obichno dijametralno suprotnim od onih kojim su evoluirali pored osobe u vezi. U prevodu, razvijaju se na nachin koji za 180 stepeni odudara ponashanju u vezi. Rade ono shto u vezi nisu mogli ili je bilo neprikladno.

Samim tim, ponovni susret obichno biva samo privid i potrebno je samo par dana da shvatimo da smo sada sa potpuno drugom osobom, nekom koja nije ni nalik onoj u koju smo se zaljubili, a to dalje dovodi do razocharenja. Barem kod mene.
 
rastamann:
Jednom mi se desilo, ali sam promenio mishljenje posle par dana. Prosto, ljudi se od raskida menjaju u razlichitim pravcima, obichno dijametralno suprotnim od onih kojim su evoluirali pored osobe u vezi. U prevodu, razvijaju se na nachin koji za 180 stepeni odudara ponashanju u vezi. Rade ono shto u vezi nisu mogli ili je bilo neprikladno.

Samim tim, ponovni susret obichno biva samo privid i potrebno je samo par dana da shvatimo da smo sada sa potpuno drugom osobom, nekom koja nije ni nalik onoj u koju smo se zaljubili, a to dalje dovodi do razocharenja. Barem kod mene.

Dobro i to se desava
 
Možda ti se to dešava zato što posmatraš neku osobu dok si sa njom prečesto, ono malo si emotivniji, neizražena umetnička duša, bem li ga... Gledaš je kako hoda, kako drži šočjicu od kafe, pali cigaretu, uvlači prvi dim, podiže glavu, smeje se, mršti se... Kada je nervozna kakve pokrete pravi, kakva je kada je zamišljena, tužna, zbunjena... Lepo ti je sa njom, vezuju te neke lepe uspomene za nju... I sve nekako prođe - dešava se svašta u rl, što potisne tu osobu iz misli totalno...
Pa jednog dana, kad se pojavi na pragu tvojih pogleda s tim istim pokretima, tom cigarom, tim smeškom, tim poretima koji ti govore da je zbunjena što je pored tebe jednako koliko joj je i drago... ne ostavi te bez emocije, ne možeš ih kontrolisati i ne dozvoliti da upadne u tvoj život ponovo, tek tako
 
Ne znam da li je to isto, ali davno, pre vojske bio sam sa devojkom u koju sam bio jako zaljubljen. Raskinemo, odem u vojsku i krenem da da iznova gradim sliku o njoj. Kad sam se vratio nadjemo se, a ja , shvativsi da sam u svojoj glavi stvorio ideal a ne zenu od krvi i mesa, splasnem.
Mozda nije nemoguce, ali meni se nije desilo. Pored idealizacije, dodatni problem predstavlja i saglasnost druge strane koje najcesce nema. Moralo bi da se poklopi mnogo stvari, a to se zaista veoma retko desava.
 
To je zato što imate neka očekivanja od osoba sa kojima ste... to je to, to je razlika!
Naravno, normalno je za jednu vezu to, ne kažem da nije...
Nego - kad se zaljubiš u osobu zbog same osobe, npr. neka osoba je u stanju - da prođe pored tebe i da se osmehne pa da ti se digne kita, oznoje dlanovi il' pocrveni lice - nemaš tu osobu, nemaš vezu sa njom, imaš samo svest o njenom postojanju i reakcije svog tela na nju, nije to ljubav ona prava ljubav, to bude nešto divlje, strastveno bez čega definitivno možeš al' da zatvoriš vrata pred njom kad reši da se pojavi - ne želiš.
Ne očekuješ od nje ništa osim kvalitetno provedenog vremena - tako da te ne razočarava...
Da razgraničim odma, nije tu stvar u seksu, seksa ne mora ni da ima - nije fora ni u vezi na jednu noć, nego kao jedno veče koje je prepuno ljubavi, mašte, strasti, međusobne ljubavi, razumevanja... Jedan prasak emocija i to je to, ma koliko jako bilo, znaš da je kratko - vi nemate vezu, ne želiš vezu s njom, nemaš pravo da očekuješ bilo šta, znaš i da će te proći... a da će se ponovo probuditi taj osećaj, mož samo da se nadaš... jer je fenomenalan - lood totalno...

Al nema goreg nego kad je sretneš ponovo a ono šuplje, ko da si pored kamena prošao, jedva primetio da je to ta... Pitaš se šta je bilo s njom, šta je to tada bilo drugačije, posebno vako, nako... Fuj trip.

Zaljubljivanje u istu osobu više puta je toliko gotivno, ne kažem ni ispravno ni moralno ni pametno ni jako, istrajno... Al je mnoogo gotivno
 
Baš te razumem, tačno znam o čemu pričaš - loše je :(
Eto, sad znaš da nisi jedina... možda smo malo razmažene pa dopuštamo sebi mnogo toga i malo velike za take stvari.. dešava mi se da razmišljam i na taj način - al' te emocije se ne bih odrekla nipokoju cenu.
Pitala bih se da li se tripujem i da'l je to tako bilo zato što sam ja u tom trenutku bila tako raspoložena da mi se to nije desilo više puta s istom osobom dok su ostale samo prvi utisak ostavile takav i posle se ,,osećaj'' nije vraćao.
 

Back
Top