Zabrinuti i Srbi i Albanci

Da li ce nam biti oduzet i ovaj deo teritorije

  • Da

    glasova: 9 21,4%
  • Ne

    glasova: 18 42,9%
  • Mozda

    glasova: 15 35,7%

  • Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .
pa do skora su bili samiti grupe 7 najrazvijenijih zemalja i rusije..a danas to zovu grupom 8..znaci rusiju su ipak morali priznati kao punopravnog clana i skoro je bilo hintova da ce izbaciti italiju iz g8 a koga ce ubaciti?

:ok:

Cini mi se da do sada nije bilo zanimljivijeg poglavlja u istoriji kad je rec o spoljnoj politici sveta, niti vise igraca na sceni. Kakve smo lose srece, ni mi nismo mogli biti slabiji nego sad u jednom ovakvom spoljnopolitickom okruzenju.
 
:ok:

Cini mi se da do sada nije bilo zanimljivijeg poglavlja u istoriji kad je rec o spoljnoj politici sveta, niti vise igraca na sceni. Kakve smo lose srece, ni mi nismo mogli biti slabiji nego sad u jednom ovakvom spoljnopolitickom okruzenju.
..definitivno

odnosi snaga se menjaju..povoljniji neki vetar pocinje da duva za sve male zemlje ukljucujuci tu i srbiju samo sto si dobro primetio da srbija nema snage da se izbori za svoju poziciji..i to ponajpre zbog katastrofalne ekonomske politike u posledjih 20 godina..
vidim i da se juzna amerika ujedninjuje u neki svoj front..u maniru zajedno smo jaci:think:
 
zanimljivo pitanje se ovde postavlja..sta je zapravo americki cilj na balkanu?:think:
ja mislim da je u pitanju expanzija..svaka americka vlast radi na tome..da prosiri zonu uticaja..zonu vlasti drugim recima..umnozi uticaj i moc..balkan je samo jedno sahovsko polje na tabli sveta..ako se vratimo kroz istoriju unazad..videcemo da je zapad uvek imao pretenzija da se siri ka istoku..dok se prema zapadu pokusavali sire samo muslimani..npr turci u skorije vreme
da pocnemo samo od napoleona ..i da zavrsimo sa firerom..zapad je uvek imao "drag nach osten" filozofiju..pa opet malo unazad..kolonijalizam ..opet su tu prednjacile zapadne zemlje..britanija francuska holandija..spanija portugalija
a sad konkretno..albanci su za saradnju pogodni..srbi nisu jer su srbi vazada bili svojeglavi..i zato se ameri trude da ostvare veliku albaniju a da uguse veliku srbiju..to sve datira od mnogo ranije nego sto je to sloba..i njegova vlast..a cilj su sibirski resursi ..
resursi su glavni motiv..iz prostog razloga sto ta zapadna kapitalisticko materijalzisticko potrosacka zivotna filozofija nemilice trosi resurse na kojekakve gluposti..a svet ima ogranicene resurse a zapad je suocen sa nedostatkom resursa vec oodavnooo


Na žalost , mnogo si u pravu !
 
Хм, постаће " реално стање " уз образложење да 2/3 становника Прешева, Бујановца и Медвеђе не желе да остану у саставу Србије или ће се потегнути некаква прича о некоректном третману српских власти према албанском становништву...

Понекад се запитам где је крај комадању Србије и српских земаља...:(:roll:

Dok neko ne kaze "DOSTA" a ne non stop davati signale tipa (Srbija ce mirnim putem;Mi cemo civlizacijski sacekati misljenje medjunarodnog suda pravde koje nije obavezujuce ali ima svoju tezinu.Ma sve su to gluposti i prazne price.Pa covek iole ako mu je stalo do svog imanja i svoje celjadi mislim da ne razmislja na nacin kako nas drzavni vrh razmislja(ako razmislja) o onome na sta ga na kraju krajeva i ustav ove zemlje obavezuje.:dash::dash::dash::dash:
 

Back
Top