Windows 8

Pozdrav svima,opet ja!
Evo sada sam u problemu sa OS W8.1 9600 BUILD,znaci ovako.....,odneo sam lap top kod lika da mi instalira Windows,on je to uradio,platio sam,posle dva dana pocinje da mi izbacuje da aktiviram windows,ne rade mi vise igre,samo mogu da slusam muziku i tako to,inace ovo drugo nista,odnesem ga opet kod ovog i kazem da mi aktivira jer sam platio i komp mi ne radi,on mi kaze pa vidis da radi sta oces sad,a lepo pise da treba da se aktivira,sad ako moze neko da mi kaze kako da ga aktiviram ili da prebacim na trial verziju da radi dok ne odem kuci pa da ga tamo sredjujem,ili da instaliram W7,ovde samnom imam originalni W7 ali mi je net skroz los pa nemam mogucnosti da skidam drajvere,ako neko ima kakvu ideju nek mi kaze,hvala unapred!!!
 
Pozdrav svima,opet ja!
Evo sada sam u problemu sa OS W8.1 9600 BUILD,znaci ovako.....,odneo sam lap top kod lika da mi instalira Windows,on je to uradio,platio sam,posle dva dana pocinje da mi izbacuje da aktiviram windows,ne rade mi vise igre,samo mogu da slusam muziku i tako to,inace ovo drugo nista,odnesem ga opet kod ovog i kazem da mi aktivira jer sam platio i komp mi ne radi,on mi kaze pa vidis da radi sta oces sad,a lepo pise da treba da se aktivira,sad ako moze neko da mi kaze kako da ga aktiviram ili da prebacim na trial verziju da radi dok ne odem kuci pa da ga tamo sredjujem,ili da instaliram W7,ovde samnom imam originalni W7 ali mi je net skroz los pa nemam mogucnosti da skidam drajvere,ako neko ima kakvu ideju nek mi kaze,hvala unapred!!!

Izguglaj microsoft toolkit
 
Ovako će izgledati Windows 9 start menu...

Na internet su procurila dva screenshota koji pokazuju Windows 9 operativni sistem. S obzirom na to da dolaze od provjerenog izvora vjerovatno se radi o pravoj informaciji. Microsoft je već sa verzijom 8.1 znatno unaprijedio Windows 8 OS, a prije potpuno novog operativnog sistema vjerovatno ćemo dobiti i Windows 8.2. Sam Windows 9 trebao bi na tržište stići tokom 2015. godine, a tačniji datum predstavljanja kao ni cijena nisu poznati.

News%5C84414%5Cwindows9_736x460.png
 
Poslednja izmena:
planiram da se vratim na sedmicu koliko već danas... na osmici ne mogu da igram nijednu staru igricu... a i posle 10 meseci korišćenja osmice nisam se još navikla na glupi interfejs, još uvek lutam dok ne nađem ono što mi treba i poprilično pizdim što je komplikovano čak i ugasiti/restartovati komp... sve u svemu, xp je po mom mišljenju bio pun pogodak i teško da ću ga ikada prežaliti... :(
 
planiram da se vratim na sedmicu koliko već danas... na osmici ne mogu da igram nijednu staru igricu... a i posle 10 meseci korišćenja osmice nisam se još navikla na glupi interfejs, još uvek lutam dok ne nađem ono što mi treba i poprilično pizdim što je komplikovano čak i ugasiti/restartovati komp... sve u svemu, xp je po mom mišljenju bio pun pogodak i teško da ću ga ikada prežaliti... :(

Vrati se onda na Win XP... Imaš na forumu stručnjake koji će ti na laptop bez problema instalirati Win XP...
 
Vrati se onda na Win XP... Imaš na forumu stručnjake koji će ti na laptop bez problema instalirati Win XP...

ja sam jednom vec tražila ovde pomoc pa su mi rekli da izguglam drajvere za xp i tako sam ja guglala 4 dana i nisam našla odgovarajuce, a stručnjaci su mi rekli kako ni njima niko nije pomagao nego su ih našli sami... na ES su mi bar lepo rekli da ne vredi to da radim, a na krsti kao i uvek, samo sprdnja...
 
Ovako će izgledati Windows 9 start menu...

Na internet su procurila dva screenshota koji pokazuju Windows 9 operativni sistem. S obzirom na to da dolaze od provjerenog izvora vjerovatno se radi o pravoj informaciji. Microsoft je već sa verzijom 8.1 znatno unaprijedio Windows 8 OS, a prije potpuno novog operativnog sistema vjerovatno ćemo dobiti i Windows 8.2. Sam Windows 9 trebao bi na tržište stići tokom 2015. godine, a tačniji datum predstavljanja kao ni cijena nisu poznati.

News%5C84414%5Cwindows9_736x460.png

Odlicno
 
WIN 8 je daleko brži od WIN 7. Nema nijednu manu, mada je potrebno neko vreme navikavanja.

potvrdjujem.... kao treci sistem mi je na meku i 8.1 razbija.. sto je pozitivno skoro sve boljke 7-ice su resene tako da danas kad se realno pogleda za korisnike nema neke velike razike izmedju linuxa windowsa ili osx-a... osim mozda po sigurnosti gde je onaj baziran na unixu kao mekov ipak jos najreprezentativniji.

yosemite ce biti vrh ali tek negde kad dodje u fazu 10.10. 4 :lol:
 
Da li mi neko moze pomoci da resim mali (za mene ogroman) problem,nesto sam cackao ustvari stisnuo sam tipku Windows + Enter i od tad mi se kad god kliknem na bilo koju ikonicu na desktopu pojavi mali kvadratic na istoj i unutra kvakica "cekirano" kako to da izbjegnem da mi se vise ne pojavljuje,ne bih da radim system restore a vec pola dana ganjam kako da vratim na prethodno stanje?
 
Da li mi neko moze pomoci da resim mali (za mene ogroman) problem,nesto sam cackao ustvari stisnuo sam tipku Windows + Enter i od tad mi se kad god kliknem na bilo koju ikonicu na desktopu pojavi mali kvadratic na istoj i unutra kvakica "cekirano" kako to da izbjegnem da mi se vise ne pojavljuje,ne bih da radim system restore a vec pola dana ganjam kako da vratim na prethodno stanje?

Opet isto Windows + Enter...

Pogledaj O V D J E
 
Poslednja izmena:
Nije kompletan metro. Ako Microsoft ide ka spajanju svi uređaja (xbox; PC; Windows phone), biće ili fullscreen ili ga neće biti. Uostalom, kad je to Microsoft išao ,,korak unazad"?
 
Da li W8 ima integrisanu zastitu tj.nije mu potreban AV,ja sam imao Avast ali mi nesto zadnji update nije dao odradit pa sam ga obrisao e sad zanima me da li ga ponovo instalirat ili ima u samom W8 neka zastita,ako ima gde je naci i upravljat sa istom.
 
Stisni start u donjem desnom uglu i dole u Search upiši control userpasswords2 i udri enter. Pojavi će ti se prozor gde imaš box gde ti piše Users must enter a user name and password to use this computer otštikari ga i stisni Apply zatim će ti se otvoriti prozor Automatically Log On dialog box ukucaj svoju šifru i stisni ok i gotovo.
 
A ste smotani. :dash: I na kineskom pismu da piše može se odraditi. Lepo ti piše šta treba da ukucaš search baru i tada će ti se otvoriti prozor
http://www.dodaj.rs/?3S/XP/3ysDnclx/ashampoosnap2014091308h0.png

Otštikliraš kvačicu kao na slici i stisneš Applay gde ti je na slici. Tada će ti se otvoriti drugi prozor gde ispod dva puta ukucaš šifru i stisneš OK i gotovo.
P:S Kako ga uopšte koristiš ako je na nemačkom?
 
Ovo sa lozinkom sam odradio,
Nisam ja neki zahtjevan korisnik osnovno sto mi treba nekako se uspijem snaci mada cu uskoro nekom odnet laptop da mi W prebaci na Engleski.
Postoji li nacin kako da ubrzam podizanje sistema,usporeno je dizanje stim sto su sve ikonice prvobitno bele a zatim polako dobijaju svoj pravi izgled kad se sistem digne.
 
Poslednja izmena:

Back
Top