Quantcast

Windows 8

duli

Zainteresovan član
Poruka
217
kupio sam lap-top bez cda i posle nekih problema uspeo da sa fleske instaliram sedmicu
sad bih hteo da dodam i osmicu na drugu particiju pa me interesuje dali ima negde neko objasnjenje za ovo
sa cda sam pravio dual bot xp i w7 ako je nesto slicno da krecem ili ce mi biti potrebna pomoc

salinjo90

Aktivan član
Poruka
1.470
kupio sam lap-top bez cda i posle nekih problema uspeo da sa fleske instaliram sedmicu
sad bih hteo da dodam i osmicu na drugu particiju pa me interesuje dali ima negde neko objasnjenje za ovo
sa cda sam pravio dual bot xp i w7 ako je nesto slicno da krecem ili ce mi biti potrebna pomoc
Pa instaliraj samo osmicu na drugoj particiji.

duli

Zainteresovan član
Poruka
217
ovo mi nije jasno na laptopu imam w7 iw8 i kada ga na w7 ugasim i zatvorim (pre nego se ugasi)on sledeci put normalno startuje ,a na w8 kada ga ugasim i odma zatvorim sledeci put se dize kao iz hibernacije
sam se gasi i sa narednim stiskanjem start dugmeta normalno se ukljucuje i nudi izbor izmedu w7 i w8
dali moram da sacekam da se ugasi pa tek onda da ga zatvorim ili je nesto drugo u pitanju
hvala na proslom odgovoru

Qurajber *

Poznat
Banovan
Poruka
7.163
ovo mi nije jasno na laptopu imam w7 iw8 i kada ga na w7 ugasim i zatvorim (pre nego se ugasi)on sledeci put normalno startuje ,a na w8 kada ga ugasim i odma zatvorim sledeci put se dize kao iz hibernacije
sam se gasi i sa narednim stiskanjem start dugmeta normalno se ukljucuje i nudi izbor izmedu w7 i w8
dali moram da sacekam da se ugasi pa tek onda da ga zatvorim ili je nesto drugo u pitanju
hvala na proslom odgovoru
Znači da nije završen postupak gašenja koji se nastavlja kada ga probudiš iz hibernacije odnosno kada ga otvoriš cmokkk.Trebaš sačekati da se ugasi pa ga onda zatvoriti ili u Power opcijama naštimaj da ga gasi i zatvaranje poklopca...

funste997

Početnik
Poruka
1
Danas sam instalirao Windows 8.1 Nakon sto sam instalirao sve neophodne drajvere a neke sam i kasnije update-ovao naisao sam na problem. Kad pustim neki film slika secka i laguje i film je nemoguce gledati???

jolemisa

Poznat
Poruka
8.090
Nije to do OS-a vec do plejera koji koristis za gledanje,ako je Online onda instaliraj poslednju verziju Flash Player-a.I kada gledas film iskljuci automatski apdejt.Posto si tek instalirao OS on se jos apdejtuje,pa ti zato i koci.

Poslednja izmena:

benitez

Primećen član
Poruka
555
Kad instaliram WIN 8 moram li da pravim acaunt tj da kucam e-mail adresu jer tu trazi neke kodove a kako da procitam mail i vidim kod kada tek instaliram racunar a drugi nemam. Moze li se ukloniti ona METRO glupost da imam klasican desktop i postoji li serbian language pack za win 8 ?

Poslednja izmena:

jolemisa

Poznat
Poruka
8.090
Kad instaliram WIN 8 moram li da pravim acaunt tj da kucam e-mail adresu jer tu trazi neke kodove a kako da procitam mail i vidim kod kada tek instaliram racunar a drugi nemam. Moze li se ukloniti ona METRO glupost da imam klasican desktop i postoji li serbian language pack za win 8 ?
Kod ti treba samo za na telefonu kada instaliras Win.8.Ovako na kompu i lapu slobodno to predkoci.

benitez

Primećen član
Poruka
555
Instalirao sam win 8 radi probe. Mnogi kazu da je rastereceniji i brzi od win7 i to je bio jedini razlog da probam posto po dizajnu sigurno nije bolji. Sta se desilo win 7 se kod mene podize 20-25 sec a win8 duplo duze. Da li je to sto sam nesto lose odradio ili su to samo price da je win8 brzi? Postoji li serbian language pask za win 8 ?

Qurajber *

Poznat
Banovan
Poruka
7.163
Instalirao sam win 8 radi probe. Mnogi kazu da je rastereceniji i brzi od win7 i to je bio jedini razlog da probam posto po dizajnu sigurno nije bolji. Sta se desilo win 7 se kod mene podize 20-25 sec a win8 duplo duze. Da li je to sto sam nesto lose odradio ili su to samo price da je win8 brzi? Postoji li serbian language pask za win 8 ?
Win 8.1 je u svakom pogledu brži....

Mord

Primećen član
Poruka
941
Bogami i meni se win 7 diže brže od 8.1. Win 8.1 pali neke srvise win defender, search index i ostala šranja koja rošaju po disku prilikom butovanja i vrlo brzo posle instalacije veoma usporavaju win. Ioš ovi apdejtovi....Ja sam ih isključio i dobio malo poboljšanja ali daleko je to.... Džaba on učita "brzo" desktop kada u pozadini drlja po disku pa je sistem praktički neupotrebljiv nekoliko minuta. To sa Sedmicom nije slučaj koja jeste brža od 8,1. A tek XP! On brate leti!!!!

jolemisa

Poznat
Poruka
8.090
I Ja imam Win.7.7i Win.8.1. I ovaj drugi dosta brze otvara sve stranice,net i ostale sajtove,samo ga ne aktiviram odmah,par minuta da apdejtije antivirus i onda ide ko tajfun.Mada ne mogu da se zalim ni na 7-cu,ali ona verovatnije malo sporija isto iz pocetka,jer imam mnogo vise instaliranih programa na njemu.

iggy-pop

Početnik
Poruka
24
Prednost w8.1 je sto moze da se skine MSDN originalan iso sa svim azuriranjima, npr Windows 8.1 update1 tako da posle rad u sistemi nije zamoran kao na Windows 7 sp1 koji po svezoj instalaciji sistema ponudi 2gb azuriranja.

bms

Početnik
Poruka
9
Pozdrav!

1. Da li mozda neko zna da li postoji start meni kao sa 10ke?
2. Da li je moguce na Win8.1 resize-ovati metro aplikaije kao na 10ci...odnosno da li postoji neki program koji moze to da uradi?

iggy-pop

Početnik
Poruka
24
Moze da se radi resize aplikacija samo u okviru start menija, ne moze klasicno kao sto je slucaj sa normalnim programima i prozorima na desku.
To sto trazis ce biti dostupno tek sa izlaskom Windows 10 os.