Windows 10 kod greske 0x80080005

hak1

Obećava
Poruka
54
Instalirao Win 10, kada hocu da ga abdejtujem pokazuje kod greske 0x80080005. Isto i kada probam da instaliram net framework.
 

Prilozi

  • Slika1.jpg
    Slika1.jpg
    74,7 KB · Pregleda: 19
Mozda je glupo pitanje, jel ti aktiviran windows?

B5jVUQH.jpg


Mozes da probas da restartujes sledece servise u konzoli.

U search-u trazis CMD, Desni klik na Command Prompt - Run As Administrator

Upises komandu po komandu, nakon svake komande pritisnes ENTER
na kraju restartuj racunar, pa probaj.

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

pause
 
Mozda je glupo pitanje, jel ti aktiviran windows?

B5jVUQH.jpg


Mozes da probas da restartujes sledece servise u konzoli.

U search-u trazis CMD, Desni klik na Command Prompt - Run As Administrator

Upises komandu po komandu, nakon svake komande pritisnes ENTER
na kraju restartuj racunar, pa probaj.

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

pause
I kao Windblowsi su za prosečnog priučenog korisnika? :zcepanje::zcepanje:Pa to je više posla nego što piloti obavljaju pre poletanja! :super::super:
 
Bas cudno... pogotovo ako kazes da ti ista verzija radi na laptopu :think:


Pade mi na pamet situacija kada si deaktivirao antivirus, u sustini se automatski aktivira windows AV, proveri da li su ti u tom momentu deaktivirana oba antivirusa. I defender i avast.

Mozes da probas i ovo

U search-u trazi RUN, u dijalogu upisi services.msc

Pronadji servis Windows Update
Dupli klik, i Startup type stavi na Automatic (delayed start) zatim OK ovim ce nakon restarta racunara sacekati prvo da se startuju svi procesi pa tek na kraju on, znaci sacekaj minut-dva kada upalis komp.

To ti je onaj wuauserv proces kojeg si stopirao i ponovo startovao (ako je uopste bilo uspesno ne znam sta ti je pisalo) u cmd konzoli kako sam naveo u svom 4. postu ali sada ga stavljas na automatic


Restartuj racunaj (proveri nakon toga da li ti taj servis jos uvek stoji na automatic (delayed start) pa probaj.

Mozda sto rece bmaxa na to utice neki microsoft softver koji eventualno nije registrovan (nikada nisam imao problem sa tim pa ne znam, ali ima logike) , deinstalirao bih office ako nije aktiviran pa bih probao update nakon toga.
 
Poslednja izmena:
Bas cudno... pogotovo ako kazes da ti ista verzija radi na laptopu :think:


Pade mi na pamet situacija kada si deaktivirao antivirus, u sustini se automatski aktivira windows AV, proveri da li su ti u tom momentu deaktivirana oba antivirusa. I defender i avast.

Mozes da probas i ovo

U search-u trazi RUN, u dijalogu upisi services.msc

Pronadji servis Windows Update
Dupli klik, i Startup type stavi na Automatic (delayed start) zatim OK ovim ce nakon restarta racunara sacekati prvo da se startuju svi procesi pa tek na kraju on, znaci sacekaj minut-dva kada upalis komp.

To ti je onaj wuauserv proces kojeg si stopirao i ponovo startovao (ako je uopste bilo uspesno ne znam sta ti je pisalo) u cmd konzoli kako sam naveo u svom 4. postu ali sada ga stavljas na automatic


Restartuj racunaj (proveri nakon toga da li ti taj servis jos uvek stoji na automatic (delayed start) pa probaj.

Mozda sto rece bmaxa na to utice neki microsoft softver koji eventualno nije registrovan (nikada nisam imao problem sa tim pa ne znam, ali ima logike) , deinstalirao bih office ako nije aktiviran pa bih probao update nakon toga.
Reci da se ZEZAŠ, da ne budem prostiji! :zcepanje:Windblows AV BLOKIRA apdejte!? Istina da imam očajno mišljenje o Majkrosoftu, ali ovako nešto bi bilo vrhunac (ne)sposobnosti i DEBILNOSTI! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top