VUKOVI

zar su samo krivolovci nesavesni lovci?
vala ima nesavesnih i u "pravolovcima"
a ne treba da ostavis lov zbog neke budale koja pravi haos u lovishtu vec zbog samog sebe......nadji nesto drugo sto ce da te zabavlja (napisah malo pre nesto u produzetku ali je nekako mnogo ostro,pa sam obrisala)

Meni se lov svidja. Da volim nesto drugo, to bih radio umesto lova. A necu da ga ostavim ni zbog nesavesni pravolovaca. Ja zbog sebe idem u lov, a sad bi ti da ga zbog toga ostavim. Nema logike. Isto kao da ja tebi kazem da bi zbog sebe trebalo da pocnes da se bavis lovom. Hehe, sumanuto.
 
pa da ti meni kazes da se bavim lovom jeste sumanuto....ja se ne bavim ubijanjem vec spasavanjem (lutalica npr).....znachi spasem zivot...ne oduzimam ga...
a ti ga oduzimas
i ja zivot ne spasem da bih ga oduzela kasnije vec da bi se taj zivot nastavio,pa dok traje,traje.....a ne dok ja ne odlucim da treba da se zavrsi
ajde necemo na ovoj temi....nitro ce da se naduri pa ce obrisati
 
pa da ti meni kazes da se bavim lovom jeste sumanuto....ja se ne bavim ubijanjem vec spasavanjem (lutalica npr).....znachi spasem zivot...ne oduzimam ga...
a ti ga oduzimas
i ja zivot ne spasem da bih ga oduzela kasnije vec da bi se taj zivot nastavio,pa dok traje,traje.....a ne dok ja ne odlucim da treba da se zavrsi
ajde necemo na ovoj temi....nitro ce da se naduri pa ce obrisati

Da. Vukovi. Stititi vukove. Ja sam za to. Odstreliti ako to odluci visi organ (SUP, Lovacko drustvo).
 
Rad na temu o sakalima na savetovanju u Zagubici iznosio je i radi dugo godina na toj prici D. Cirovic sa Bioloskog fakulteta iz Beograda:" Aktuelno rasprostranjenje, gustina populacije i analiza faktora sirenja sakala u Srbiji" mislim da je sve obuhvaceno nazivom rada, a ne neko ko je ranije pomenut.
Cisto zarad istinitosti informacija koje se ovde plasiraju.
 
Rad na temu o sakalima na savetovanju u Zagubici iznosio je i radi dugo godina na toj prici D. Cirovic sa Bioloskog fakulteta iz Beograda:" Aktuelno rasprostranjenje, gustina populacije i analiza faktora sirenja sakala u Srbiji" mislim da je sve obuhvaceno nazivom rada, a ne neko ko je ranije pomenut.
Cisto zarad istinitosti informacija koje se ovde plasiraju.

Gde moze to da se procita?
 
Nisam gledao nista, nista nisam cuo, tj. niko nista nije javio...sad sam stigao...gde je to bilo?

Gde moze da se procita, bojim se nigde....jer se svi takvi radovi sklanjaju od javnosti ali se samo pomenu jer su vazni i ne sme da se ne pomenu....zato besmislene radove tkzv. lovnih strucnjaka (nikako da shvatim cime su tu "titulu" stekli) o psima tragacima po krvi imas na svakom "cosku".
 
Evo. Pronasao.

Vukovi zaklali 11 ovaca u prigradskom naselju Pirota
12. Avgust 2008 | 12: 22
Izvor : Beta
U prigradskom naselju Prisjanski put kod Pirota vukovi su rano jutros zaklali 11 ovaca u toru domaćinstva Živković.



"Sve se to dešavalo oko tri sata ujutru, ne znamo da li je bio jedan ili više vukova ali smo zatekli 11 preklanih ovaca. Ovce su bile napolju, a pas se najverovatnije uplašio", izjavio vlasnik stada Jovan Živković.

Živković je dodao da se niko nije nadao da će vukovi sa obližnjeg brda Ćeltaš sići u naselje.

Vukovi su, kako je kazao, pre desetak godina na njivi napali njegovo stado, ali se do sada nije dešavalo da dođu u naselje gde ima kuća i ekonomskih zgrada i "naprave ovakav krvavi pir".

Živković u svom stadu ima 80 ovaca i na tom mestu ih čuva više od tri decenije. "Ovo je velika tragedija. Imam registrovano domaćinstvo, ali nisam osiguran. Šteta je velika jer svako od zaklanih grla vredi od 80 do 100 evra, a sve su mlada i najbolja grla", rekao je Živković.
 
Nisam gledao nista, nista nisam cuo, tj. niko nista nije javio...sad sam stigao...gde je to bilo?

Gde moze da se procita, bojim se nigde....jer se svi takvi radovi sklanjaju od javnosti ali se samo pomenu jer su vazni i ne sme da se ne pomenu....zato besmislene radove tkzv. lovnih strucnjaka (nikako da shvatim cime su tu "titulu" stekli) o psima tragacima po krvi imas na svakom "cosku".

Tokom jeseni bi trebao biti štampan zbornik radova sa savetovanja u Žagubici. Što se tiče šakala Hadžija je vršio veoma ozbiljna istraživanja ma koliko se to tebi svidjalo ili ne.Ne osporavam kvalitet D. Ćirovića i njegovih radova. Što se tiče tragača po krvi kada bi domaća lovišta imala više takvih pasa štete koje koje se dešavaju zbog ne pronalaženja ranjene divljači bi bile mnogo manje. Tako da ti besmisleni radovi i tekako imaju smisla ali ti živiš u krugu dvojke i zašto bi to tebe tangiralo, uostalom kada si poslenji put istinski lovio?
I na kraju lovci homoljskog sela Bliznak otpucali su vuka u subotu, dočekom pored tora sa ovcama.Valjda će biti još uspešnog odstrela ove sezone, iskreno se nadam.
 
Jos nije dokazano da su vukovi, moze biti i da su psi lutalice (oni prave mnogo vecu stetu od vukova, mislim da sam vec pisao o tome), ako jesu trebalo bi pratiti te problematicne jedinke i ustreliti ih ako im je klanje stoke postalo ucestalo, moze biti i da je to uradio jedan vuk samotnjak... Nije mi jasno zasto vlasnik ovaca nije dobro ogradio tor. :???: Zica za ogradu jednog prosecnog tora kosta 100-200e, a traje decenijama... U normalnim drzavama bi seljaku steta bila isplacena, ali ne i kod nas...
 
cekaj sad...definisi problematichnog vuka?
izvini ali ko je chovek da odredi koji vuk je problematican.....
sto tako ne pobijemo problematichne ljude kojih ima mnogo vise nego, nazovi, problematichnih vukova
nemoj da me ljutis
vuk je zivotinja koja se trudi da prezivi....vuk NIJE kriv sto je chovek zauzeo veci deo planete i sto ulazi u teritorije vukova i ostalih zivotinja
prema tome za vuka je apsurdno reci da je "problematican"
 
ako sam ja seljanka....i imam ovce...i ne zashtitim iste i vuk mazne jednu,dve,pobije 10...nije bitno...
poenta...ko me shisha sto nisam zashtitila svoje stado
i gotovo
a taj vuk da je imao sta da jede ne bi ni dosao do sela i krao ljudima ovce
 
Za to nije... Mada moglo se desiti da pokusa da upadne u tor gde ima ovcara, pa da ga psi udave, da li bi i onda jadni seljak bio kriv za ubistvo vuka? Moras da shvatis kako zive ti ljudi na selu...

to je drugo.....seljak je zashtitio ovce,vuk je stradao....ne mozes da poredis te dve situacije
 
ako sam ja seljanka....i imam ovce...i ne zashtitim iste i vuk mazne jednu,dve,pobije 10...nije bitno...
poenta...ko me shisha sto nisam zashtitila svoje stado
i gotovo
a taj vuk da je imao sta da jede ne bi ni dosao do sela i krao ljudima ovce

Sad se opet vracamo na pocetak price... Ne dolaze svi vukovi, nego jedan od 100, a taj jedan moze da napravi veliku stetu....
 

Back
Top