Vucic zabranio sipanje goriva u kanistere i druge posude - samo moze u rezervoare - Sta da radimo?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nazdravlje.jpg
 
kad sam to rekao?
i gde, nadji molim te.

da su svi ukri nazzisti danas bi ukrajina vec bila betonski teren za basket
samo zbog takvih ljudi koje si pomenuo rusi rade lagano
naravno, ima mnogo zabludelih ukrajinaca
ali vecina zna dobro ko su azov i slicni bolesnici

mislis da zelenski radi za ukrajinu? :lol:
bumo videli, do sad sve sto radi i sta je uradio, je na dobrobit rusa
pa jel su ubili pregovaraca-svog kad su skontali da radi za ruse :lol:

to sto pricas rade sve sile, amerika, rusija, kina...svi...prvo lepo, pa onda tvrdo
jednom kada udjes u kolo sa svima njima, nema izlaska....
samo mozda sa nogama napred.
Za postojanje te bedne šačice balavih mazgova koji sebe zove "nacistima" u Ukrajini najviše su krivi sami Rusi, i činjenica da su ih boljševici guzili 100 godina. Za očekivati je da će jedan promil četvoronaca otići radikalno desno pod crvenom diktaturom.
 
Šta fali kablovima?

I šta bi trebalo,da proizvodimo space shuttle ?

Ili mikročipove?

Ako imaš ideju ŠTA bi u Srbiji moglo da se proizvodi kreni u realizaciju...
bicu iskren, mrzim foliranje...kada bih imao ozbiljan kapital, dva ili tri miliona evra u gotovini...a da taj kapital, nasledim od nekog rodjaka...samo navodim primer, ima X varijanti...a da za to nasledstvo, sazna i moja okolina...evo, sta bih uradio...sklonio bi se iz Srbije, jer bi to bilo najpametnije za bezbednost i egzistenciju moje porodice...
 
Juce bila vest da je od danas zabranjeno sipanje goriva na pumpama u sve vrste posuda kanistere, balone - osim u rezervoare.

Sta da radimo sada mi sto imamo motorne testere, kosacice, trimere kad nam treba gorivo za njih? Da ih teramo na pumpu?

Vucic kaze da ima svega . Ako ima svega zasto brani ljudima da skladiste gorivo ako placaju posteno drzavi sve harace i druge namete?

Tema je autorska....
Kako lažeš Tihi! Ništa nije zabranjeno.
 
Juce bila vest da je od danas zabranjeno sipanje goriva na pumpama u sve vrste posuda kanistere, balone - osim u rezervoare.

Sta da radimo sada mi sto imamo motorne testere, kosacice, trimere kad nam treba gorivo za njih? Da ih teramo na pumpu?

Vucic kaze da ima svega . Ako ima svega zasto brani ljudima da skladiste gorivo ako placaju posteno drzavi sve harace i druge namete?

Tema je autorska....

Трампиш криптонвалуту за криптобемзин ....
 
Šta fali kablovima?

I šta bi trebalo,da proizvodimo space shuttle ?

Ili mikročipove?

Ako imaš ideju ŠTA bi u Srbiji moglo da se proizvodi kreni u realizaciju...
Радио сам у фабрици наменске производње, каблове, за уређаје које смо производили, су мотали неквалификовани радници. У фабрици полупроводника су прављени чипови, чак и микропроцесор у ЦМОС технологији. Прављена је и глава за самонавођење ракете земља ваздух.

Све те технологије су само за корак биле иза врха, а данас ти се задовољаваш мотањем каблова. Каква поражавајућа истина о малодушности.
 
Радио сам у фабрици наменске производње, каблове, за уређаје које смо производили, су мотали неквалификовани радници. У фабрици полупроводника су прављени чипови, чак и микропроцесор у ЦМОС технологији. Прављена је и глава за самонавођење ракете земља ваздух.

Све те технологије су само за корак биле иза врха, а данас ти се задовољаваш мотањем каблова. Каква поражавајућа истина о малодушности.

Није то малодушност него реално сагледавање ситуације кад чипове праве Кинези и остала братија а њима не можеш бити конкурентан...никако...

Крени у производњу чипова ако мислиш да је то перспективно или уносно.

И онда (пре 30 и више година) кад је то рађено није имало никакву економску оправданост.Ни квалитет није био нешто...
Нит'је могао да се направи полупроводник квалитета у рангу неког познатијег бренда.
То је било десет корака иза врха а не корак како ти кажеш,једино је било скупље него игде на свету.

Све је било засновано на увозној технологији и сировинама...обично пресипање из шупљег у празно које би код неког ко не зна створило утисак да је то нешто велико.

Прављена је и глава за самонавођење ракете земља ваздух.

Па где су те ракете биле 99-е?:D

(И сад се прави нешто од ракетног програма ....)
 
Није то малодушност него реално сагледавање ситуације кад чипове праве Кинези и остала братија а њима не можеш бити конкурентан...никако...

Крени у производњу чипова ако мислиш да је то перспективно или уносно.

И онда (пре 30 и више година) кад је то рађено није имало никакву економску оправданост.Ни квалитет није био нешто...
Нит'је могао да се направи полупроводник квалитета у рангу неког познатијег бренда.
То је било десет корака иза врха а не корак како ти кажеш,једино је било скупље него игде на свету.

Све је било засновано на увозној технологији и сировинама...обично пресипање из шупљег у празно које би код неког ко не зна створило утисак да је то нешто велико.



Па где су те ракете биле 99-е?:D

(И сад се прави нешто од ракетног програма ....)
Купљена је лиценца од РЦА, и по њој се производило и квалитет је био на истом нивоу јер је процес контроле био укључен у лиценцу. Не сећам се цене, али она је мање важна јер је то први ЦМОС процесор пројектован за војну примену јер има веће маргине шума од, до тада, процесора са биполарним транзисторима. То је било 80-тих година и Кинези су још били далеко од онога што су сада.

Проблем је био што су се процесори увозили из УСА, а они су тражили такозвани end you сертификат што нам је ограничавало извоз у земље трећег света које су били велики купци. Дакле, било је економске логике.

Главе за самонавођење су за Стрелу С2М која се лансира са рамена, и којима је оборен већи број крстарећих ракета. Зато је НАТО тражио, а наши 5-о октобарци прихватили, да уништимо све те ракете и лансирне механизме.

Када лисица не може да дохвати грожђе она каже да је кисело. Тако и ми, када смо сада на технолошком зачељу, тешимо се као да смо увек то били.
 
Тако и ми, када смо сада на технолошком зачељу, тешимо се као да смо увек то били.
Jašta smo...bili smo napredniji od afričkih država i Albanije...:D

A zaostajali smo debelo čak i poređeno sa nekim zemljama istočnog bloka
Главе за самонавођење су за Стрелу С2М која се лансира са рамена, и којима је оборен већи број крстарећих ракета. Зато је НАТО тражио, а наши 5-о октобарци прихватили, да уништимо све те ракете и лансирне механизме.

Svaka druga Strela 2 pravljena u Krušiku nije poletela...obično joj odradi startni motor ali se marševski ne uključi...originalne ruske su radile besprekorno.
Bar ono što sam ja video...

I to nam je bio krajnji tehnološki domet - strela 2...

Da smo bili stvarno na nekom višem nivou napravili bi nešto bolje ?

Купљена је лиценца од РЦА, и по њој се производило и квалитет је био на истом нивоу јер је процес контроле био укључен у лиценцу. Не сећам се цене, али она је мање важна јер је то први ЦМОС процесор пројектован за војну примену јер има веће маргине шума од, до тада, процесора са биполарним транзисторима. То је било 80-тих година и Кинези су још били далеко од онога што су сада.

Ali su Kinezi stigli i prestigli ceo svet...gde bi mi to sad bili u odnosu na svet i Kineze sve i da se nije država raspala?

Bili bi nigde,zaostajali smo debelo i onda ...možda ne u tom delu namenske gde si ti radio ali u svim ostalim segmentima proizvodnje smo kaskali za svetom...

Raketa što se tiče,rekoh,pravimo i sad ali ono što ima prođu u svetu..

Када лисица не може да дохвати грожђе она каже да је кисело.

Može da se dohvati šta god poželiš ali može li se prodati?Može li se izboriti sa konkurencijom?
 
Ebiga , mora da se shvati stvarnost svakog forumasa.
Kod antoanka firme prepune lopova , komsiluk mu alkosi I tehnologija na nivou cucuk stane.
Kod mene je komsiluk ziveo u stanovima , jedan alkos , ostalo inzenjeri profani , direktori , teniseri , vojnici policajci I radnici u auto industriji.
Kao klinci smo imali radio klub u komsiluku , biblioteku sa stripovima I knjigama , pravili migavce od ne 555 chipa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top