Vucic zabranio sipanje goriva u kanistere i druge posude - samo moze u rezervoare - Sta da radimo?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vidi se da nikad u zivotu nista teze od kasike u ruke nisi uzela

Биће да је тако. ;)
Зато сам и купила електричну косилицу.
Ону моторну сам сваки пут палила по пола сата, те вади свећицу да је обришем, па враћај, па вуци канапче до бесвести, и на крају, кад би се смиловала да упали, више нисам имала снаге за косидбу. :lol:
Сад само кликнем на дугме и ноншалантно кренем. :D

Шта да ти кажем Тихи, ова забрана јесте донета да би се спречила паника, несташица и (ратно) профитерство. Буди задовољан што цене горива нису онакве какве су на светском тржишту.

А за све друго се нађе решење.
 
Poslednja izmena:
Promeni pumpu.
Ja ne razumem srpski jezik.
Nekad sam bio nacitan , ono bas mrak , ali sad ne razumem jezik.
Npr vidim vest da su 3 pumpe kaznjene sto ogranicavaju kolicinu.
Onda tihi pise da mu pumpa neda gorivo.
U emisiji za poljoprivrednike agronom kaze da psenicu treba prihraniti sa od 60 do 100 kg po hektaru.
2 min posle pitaju seljaka on kaze bacio psenici nesto malo , 1,5kg po aru. Kaze to je samo meze.
Hajde to je zato sto ni seljak ni novinar ni agronom ne zna matematiku.

Skoro svakodnevno dobijam sa sluzbenih mesta , od kv nkv radnica takve suprostavljene info.
Poceo sam totalno proste izjave da proveravam , npr radimo od 7 do 3 , pitam prvo svaki Dan (na prvi pogled bezobrazno pitanje) , posle pitam jel do 15 ili do 13h (tu cesto dobijem objasnjenje do 12.30).
 
Биће да је тако. ;)
Зато сам и купила електричну косилицу.
Ону моторну сам сваки пут палила по пола сата, те вади свећицу да је обришем, па враћај, па вуци канапче до бесвести, и на крају, кад би се смиловала да упали, више нисам имала снаге за косидбу. :lol:
Сад само кликнем на дугме и ноншалантно кренем. :D

Шта да ти кажем Тихи, ова забрана јесте донета да би се спречила паника, несташица и (ратно) профитерство. Буди задовољан што цене горива нису онакве какве су на светском тржишту.

А за све друго се нађе решење.
Mogli bi bas da puste da narod kupi po balonce od 5l. Bas sa obrazlozenjem da je za kosilicu, testeru, agregat, bmlg.
Na burad nek ogranice nemam nista protiv
 
mislis da ukrajina nema obicne ljude koji se bore i koji vole svoju zemlju

ko je rusima kriv kad nece da se isprse i da potplate vrh ukrajine da vode prorusku politiku

kruzio je video kako ameri to rade , potplacuju a ko nece da bude placen bude ucenjen ili mrtav

a rusi stegli denge
kad sam to rekao?
i gde, nadji molim te.

da su svi ukri nazzisti danas bi ukrajina vec bila betonski teren za basket
samo zbog takvih ljudi koje si pomenuo rusi rade lagano
naravno, ima mnogo zabludelih ukrajinaca
ali vecina zna dobro ko su azov i slicni bolesnici

mislis da zelenski radi za ukrajinu? :lol:
bumo videli, do sad sve sto radi i sta je uradio, je na dobrobit rusa
pa jel su ubili pregovaraca-svog kad su skontali da radi za ruse :lol:

to sto pricas rade sve sile, amerika, rusija, kina...svi...prvo lepo, pa onda tvrdo
jednom kada udjes u kolo sa svima njima, nema izlaska....
samo mozda sa nogama napred.
 
Juce bila vest da je od danas zabranjeno sipanje goriva na pumpama u sve vrste posuda kanistere, balone - osim u rezervoare.

Sta da radimo sada mi sto imamo motorne testere, kosacice, trimere kad nam treba gorivo za njih? Da ih teramo na pumpu?

Vucic kaze da ima svega . Ako ima svega zasto brani ljudima da skladiste gorivo ako placaju posteno drzavi sve harace i druge namete?

Tema je autorska....
kupi rezervni rezervoar pa sipaj u njega
 
Šta podržavaš?
Pa mogu bure da stavim u kola i da povežem sa rezervoar i eto.
Podržavam da nema sipanja van rezervoara. Neki dan na moje oči čovjek sipa jedno 300 litara u kanistere. Da neće toliko potrošiti za trimer ili traktor?

pa sta slobodno trziste
Pa nije baš. Prije lov u mutnom. I naftaša i građana.
 
Podržavam da nema sipanja van rezervoara. Neki dan na moje oči čovjek sipa jedno 300 litara u kanistere. Da neće toliko potrošiti za trimer ili traktor?


Pa nije baš. Prije lov u mutnom. I naftaša i građana.

Pa sta njegovo pravo

Valjda je slobodno trziste

Mozda mu treba za traktor sad su u toku prolecni radovi

Podržavam da nema sipanja van rezervoara. Neki dan na moje oči čovjek sipa jedno 300 litara u kanistere. Da neće toliko potrošiti za trimer ili traktor?


Pa nije baš. Prije lov u mutnom. I naftaša i građana.


ljudi gledaju da ustede skroz legitimno
 
Mogli bi bas da puste da narod kupi po balonce od 5l. Bas sa obrazlozenjem da je za kosilicu, testeru, agregat, bmlg.
Na burad nek ogranice nemam nista protiv
Верујем да точиоци по пумпама то и раде. ;)

Мене нешто друго чуди - како се људи у Србији нису обезбедили оног момента ЧИМ је почео рат у Украјини? Зар заиста ником није пало на памет шта све то може да повлачи за собом? Па, на крају крајева, бар да обезбеде резервоар за бежанију из већих градова? :think:

Мени је све то пало на памет, тај дан док се још закувавало, само што ја немам ауто :lol: , те ми не треба гориво, ја сам се тад више фокусирала на основне потрепштине (храна, вода).

Али, то је био "идеалан" моменат за обезбеђивање тог основног, односно, "последњег решења".
Верујем да су се упућенији обезбедили и пре тог последњег момента, али изгледа да је већина неспремна дочекала ово стање?
 
Верујем да точиоци по пумпама то и раде. ;)

Мене нешто друго чуди - како се људи у Србији нису обезбедили оног момента ЧИМ је почео рат у Украјини? Зар заиста ником није пало на памет шта све то може да повлачи за собом? Па, на крају крајева, бар да обезбеде резервоар за бежанију из већих градова? :think:

Мени је све то пало на памет, тај дан док се још закувавало, само што ја немам ауто :lol: , те ми не треба гориво, ја сам се тад више фокусирала на основне потрепштине (храна, вода).

Али, то је био "идеалан" моменат за обезбеђивање тог основног, односно, "последњег решења".
Верујем да су се упућенији обезбедили и пре тог последњег момента, али изгледа да је већина неспремна дочекала ово стање?
Meni je par buradi uvek potrebno za sezonu setve.
Kupujem obicno krajem marta.
Tako cu i ove godine, pa koliko kosta nek kosta.
Sunke i slanine imacu do sledeceg svinjokolja
 
Pa sta njegovo pravo

Valjda je slobodno trziste

Mozda mu treba za traktor sad su u toku prolecni radovi




ljudi gledaju da ustede skroz legitimno
Pa mu treba baš 300 litara? I to u gradu? Ma važi. Ne tihi nije legitimno. Ja sam recimo dosuo do punog rezervoara kad sam vidio šta će biti. To je legitimno. I jesi li ti svjestan koliko je gorivo zapaljivo? Koliki je to rizik kad se nepravilno skladišti?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top