Vučić izgubio Beograd?

Баш тако.
Видели су како је прошла опозициона власт након пада Милошевића. средином 2000-тих. Та власт препознала је шта је један од горућих проблема Београда - водовод, лоша мрежа и недовољни капацитети како целе мреже тако и изворишта. Кренули су да решавају то и направили Макиш 2 захваљујући чему ми сада немамо већих проблема у водоснабдевању али тај исти објекат је био политичко самоубиство јер је појео много пара, јако пуно времена а није био видљив голим оком као нека огромна грађевина.
Сада нама је потребан и Макиш 3 а можда и 4 у наредних 5-10 година. То ће да кошта неколико стотина милиона евра и радио би се 5-6-7 година.
Нову власт чека промена скоро комплетне мреже, што због повећања капацитета што због старости, а то ће да кошта 2 - 3 градска буџета, трајаће 10-ак година и ствараће често несносне гужве у граду.
На ово сам мислио када сам рекао тешко ономе ко дође после ових.
Koliko para je dato poslednjih 10 godina za bespotrebne rekonstrukcije, spomenike, silna nepotrebna asfaltiranja Makis 3, pa i 4 bi mogli da se naprave u jos gomila toga.
Kome je trebalo renoviranje cvetnog trga ili trga republike? Bacili milione evra kako bi napravili ravnu betonsku plocu od jednog, a od drugog nesto sto lici na groblje, samo nedostaju urne. Sad se spominje renoviranje tega Nikole Pašića, umesto da izgrade nesto pametno sto ima smisla... Nemam reci. Narod ovce sa 2g mozga, na forumu gomila botova koja se prodala za malu lovu, kao i sad sto ce veliki deo da padne na donacije od 10000 i 20000. A dovoljno je pogledati samo jedan prenos skupštine videti ponasanje i čuti recnik poslanika na vlasti.
Zalosno je koliko su uspeli da upropaste zemlju...

Vukadinović otkrio rezultate predizbornih istraživanja: Opozicija matematički i analitički dobija Beograd, SNS i SPS u zbiru ne mogu preći 40 posto​

POLITIKA Autor: Valentina Todorović 26. nov 202323:01
1701030296-djordje-vukadinovic02-750x422.jpg
Đorđe Vukadinović Foto: Nova
Opozicija matematički i analitički dobija izbore u Beogradu 17. decembra, dok vladajuća koalicija SNS-SPS ne može da pređe ni 40 posto u glavnom gradu, rekao je u emisiji "Utisak nedelje" Đorđe Vukadinović, urednik Nove srpske političke misli, politički analitičar, istraživač javnog mnjenja i kandidat na listi Narodne stranke za parlamentarne izbore.

Vukadinović tvrdi da je moguće da neko od kandidata opozicije nakon izbora preuzme funkciju gradonačelnika Beograda.
„SNS i SPS u zbiru ne mogu preći 40 posto u Beogradu… Ako svi oni koji kažu da su opozcija i da glasaju za opoziciju izađu i glasaju, i ako ti za koje glasaju budu opozicija i posle 17. decembra, ja mislim da su ti izbori matematički i analitički rešeni“, objašnjava Vukadinović i poziva sve opozicione birače da zaista izađu na izbore i glasaju, a ne da se oslanjaju na pozitivne predviđene ishode.
Vukadinović kaže da su sada ista metodologija, ispitanici i anketari u istraživanju dali drugačiji nalaz nego pred prošle izbore.

„Pokazuje se trend pada vladajuće koalicije od pet do sedam posto. Što znači da su oni u zbiru na parlamentarnim izborima prošli put imali 55 posto, sada je taj zbir na republici 47, 48 posto. To je strašan pad, a na gradu neće biti manji pad nego u Republici… Uz neku zonu greške oni teško mogu preko 43 posto u Beogradu“, naveo je Vukadinović.
Jako je loše, smatra Vukadinović, i poslednjih godina se intezivirala ta politika, demagogija da je država jednako partija, a partija jednako čovek.
„Ono čime Vučić pokušava da stabilizuje rejting jeste da istura sebe kao temu kampanje iako nije kandidat ni za šta na ovim izborima. On se namerno istura jer računa da će tako najveći rezultat postići i to se vidi i u istraživanjima iz odgovora nekih ljudi ‘kakva stranka, bakrači, SNS – Vučić, ja sam za Vučića’. Kada ih pitate šta mislite o tome i tome, oni kažu ‘ma ne znam ti ja o tome, kako Vučić kaže'“, kaže Vukadinović i navodi da druga stvar koju Vučić radi jeste uzurpacija i svođenje svih institucija na jednu stranku.
Vukadinović kaže da su mu i neke kolege iz istraživačkih tabora, koje su naklonjenije vladajućoj stranci, rekle da Narodna stranka može biti pozitivno iznenađenje na ovim izborima.

https://nova.rs/vesti/politika/vuka...rad-sns-i-sps-u-zbiru-ne-mogu-preci-40-posto/

Nemam pojma ko je Vukadinovic, vidim da ima mnoge funkcije ali mi to ne garantuje da nije jos jedna od brojnih zamlata koje su iz opozicionih partija i koji napamet barataju %, najcesce u skladu sa njihovim zeljama. A posto je u Narodnoj stranci tek onda je kandidat za tesko govedo.

Dakle dragi a bivsi zemljaci, kakva su u proslosti bila predvidjanja ovog samozvanog analiticara? Jel nekad ubo nesto ako vec nije 7 na Lotou?
Види се да си сендвичар када ниси чуо за Вукадиновића. Човек је увек имао најближе прогнозе и сада вам је мука јер ћете изгубити Београд.

A dovoljno je pogledati samo jedan prenos skupštine videti ponasanje i čuti recnik poslanika na vlasti.
Zalosno je koliko su uspeli da upropaste zemlju...
Culi smo i recnik opozicije, sve Njegos do Njegosa. A videli i osvedocene opozicione borce protiv nasilja , npr Bjelogrlica dok mlati coveka koji otac moze da mu bude. Ali on je protiv nasilja, tudjeg.

Види се да си сендвичар када ниси чуо за Вукадиновића. Човек је увек имао најближе прогнозе и сада вам је мука јер ћете изгубити Београд.
Sendvicar ti tata koji te napravio.

Sto bih cuo za Vukadinovica? Vidim da je promenio 3-4 stanke u karijeri politicara ali ga se ne secam iz vremena dok sam ziveo u Srbiji mada je tad bio u vladajucoj DSS. Ne gledam TV iz Srbije, pogotovo bezbrojne politricke emisije.

Prosle nedelje sam onako usput pricao sa nekoliko ljudi koji su zesci opozicionari a jedan od njih je blizak sa ljudima iz vrha jedne od vodecih opozicionih stranaka i evo sta ljudi kazu. Svima njima je zajednicko da se postavi pitanje Beograda na vodi i onda objasnjavaju: da investitor plati trzisnu cenu parcele na kojima gradi a ukoliko ne pristane da se zaustavi daljnja izgradnja. Ja ih pitam a sta ce biti sa stanovima koji su vec useljeni ili stanovima koji su pred zavrsnicom i ljudi cekaju da se usele. Kazu da ce morati da doplate ili da im bude veci porez. Opet ih pitam ali sta ako ljudi ne pristanu jer su vec platili, dobijem odgovor za koji ne mogu da verujem da neko normalan moze to da kaze......"Ko ih ****, znali su da se Beograd na vodi nelegalno gradi". Ako to zaista i bude stav opozicione partije koja dobije na izborima onda ce Srbija morati da spremi mnogo para za obestecenja. Meni licno se cini da je to haos u najavi.

Tako razmislja mali Perica, u 100 marki da se to nece desiti jer bi Beograd kolapsirao u roku od 3 meseca i imali bi demonstracije koje Beograd nije dozveo.

Beograd zivi od investicija, 35-40% celokupnog novca koji se vrti u Beogradu je od gradjevinarstva odnosno od ulaganja u stanogradnju i infrastrukturne objekte. Pa ako zelis sebi da pucas u nogu oteras investitore te imas mnogo manji priliv novca u gradsku kasu na osnovu gradskih dazbina za zemljiste i infrastrukturne prikljucke, sledeci pad je u prihodima od poreza na prodati gradjevinski materijal i opremu (ok, to ide u republicku kasu), zatim mnogi ljudi ostaju bez posla i prihoda jer ne rade gradilista u Beogradu itd. Grad bez investicija je grad koji umire.

Ako pad investicija povezete sa skoro sigurnim zavrtanjem slavina od republicke vlade i uzimanjem od Grada Beograda ono sto Republika Srbija i treba da uzme po zakonu sledi da bi budzet Grada Beograda pukao u 2-3 meseca najkasnije. Na ulicu bi izasli svi oni koji bi ostali zakraceni za plate, dodatke, socijalna davanja a takvih je u Beogradu par stotina hiljada i "potpomognuti" SNS clanovima bi izvrsili straobalan pritisak na vlast u Beogradu koja je izvela takav samoubilacki potez.

Dakle, u Beogradu se po dolasku opozicije na vlast ne bi mnogo toga sto promenilo, promenila bi se uredjivacka politika Studija B (ako jos postoji), promenili bi se direktori javnih preduzeca, njihovi zamenici i sefovi odeljenja a generalno politika i ekonomsko poslovanje se ne bi menjali jer nema tu mnogo prostora da se menja zbog toga sto se u Beogradu vrte veliki novci, gradi se ludacki, grad jednostavno zivi.

Edit.
Jel neko misli da bi opozicija na vlasti sem rusenja Beograda na Vodi sprovela i otpustanje zaposlenih u javnim preduzecima (to su 2 tacke na kojima opozicija najvise insistira)? Otpuste sve koje je neki prethodni vlastodrzac doveo u GSP, Infostan, Beogradske elektrane, raspisu konkurse i prime nove ljude? Pa tako jel neko misli da ce na poziciju direktora i njegovih zamenika Gradskog Stambenog doci ljudi koji su na konkursu najbolji a ne da ce to biti clanovi "Ne davimo Beograd" ili Dveri? Zatim otpuste sve za koje se zna da ih je dovela partija na vlasti na pozicije shofera, sekretarica, referenata? Samo pitanje je kako uspostaviti kriterijum, koje zapsolene i koja partija je "granica" jer svi, apsolutno svi zaposleni u javnim preduzecima su dosli do posla preko partija, da li preko SNS/SPS, DSS, DS, G17, DHSS... u javna preduzeca/opstine/Grad se niko nije zaposlio a da nije imao clansku knjizicu ili rodajacke vzee.

Poslednja izmena:
Culi smo i recnik opozicije, sve Njegos do Njegosa. A videli i osvedocene opozicione borce protiv nasilja , npr Bjelogrlica dok mlati coveka koji otac moze da mu bude. Ali on je protiv nasilja, tudjeg.
Vidi Skupština je skupstina svih, a ne samo onih koji su za vlast. Orlic kao predsedavajući je ljiga kakve nije bilo... A od svega si se uhvatio za najmanje bitnu stvar.
Za ovoliko godine na vlasti unazadili su nas 30 godina. Zaduzili pitaj boga koliko.
A Djilasa ne vade iz usta, a ako je toliko ukrao zasto ga ne uhapse? (Ako moze smislen odgovor). Da ne spominjemo koliko su se do sada nakrali, fiktivni proseci plata, porede sta je bilo 2000 i neke i plate i penzije nekada i sad. Sto ne spomenu kolika je inflacija u poslednjih godinu dve? Ako ne znas oko 100%, za neke proizvode manje, za neke vise.
Od zemlje koja je proizvodila sve, spali smo da uvozimo luk, papriku, paradajz, jabuke, meso... Samo da bi se bliski vlasti bogatili...

Vidi Skupština je skupstina svih, a ne samo onih koji su za vlast. Orlic kao predsedavajući je ljiga kakve nije bilo... A od svega si se uhvatio za najmanje bitnu stvar.
Za ovoliko godine na vlasti unazadili su nas 30 godina. Zaduzili pitaj boga koliko.
A Djilasa ne vade iz usta, a ako je toliko ukrao zasto ga ne uhapse? (Ako moze smislen odgovor). Da ne spominjemo koliko su se do sada nakrali, fiktivni proseci plata, porede sta je bilo 2000 i neke i plate i penzije nekada i sad. Sto ne spomenu kolika je inflacija u poslednjih godinu dve? Ako ne znas oko 100%, za neke proizvode manje, za neke vise.
Od zemlje koja je proizvodila sve, spali smo da uvozimo luk, papriku, paradajz, jabuke, meso... Samo da bi se bliski vlasti bogatili...
Djilasu ne sude verovatno zato sto bi opozicija predstavila Djilasa kao zrtvu politicke inkvizicije, mucenika, strane ambasade bi pritiskale, bilo bi demonstracija, Vucica bi poredili sa Lukasenkom, a usput im je lepo da imaju bas Djilasa za glavnu opoziciju, veciti luzer, gde ces lepse.

Ovo sto ti pricas, ljudi dobro pamte kako je bilo 2009,2010-e, ko misli da je tad bilo bolje glasace za opoziciju, ko misli da je ipak sad bolje, glasace za AV, glasovi se prebroje, vlada onaj ko nabavi vecinu, sam ili u koaliciji i to je to. Ne vidim problem.

Evo pamtim da sam u tom periodu koji spominjes mnogo bolje ziveo nego zivim sada. A verujem i velika vecina. Od plate mogao sebi mnogo vise da priustim. Da su namirnice (mleko, jaja meso, povrce, voce) bile 2 do 2.5 puta jeftinije nego sto su danas.

Evo pamtim da sam u tom periodu koji spominjes mnogo bolje ziveo nego zivim sada. A verujem i velika vecina. Od plate mogao sebi mnogo vise da priustim. Da su namirnice (mleko, jaja meso, povrce, voce) bile 2 do 2.5 puta jeftinije nego sto su danas.
Pa onda nema problema, ta velika vecina ce glasati za te ondasnje iz tog vremena pa problem resen. Ili?

Vučić je izabrao da hapsi Miškovića kada je došao na vlast pa je tu napumpao glasove i rejting a posle ga je pustio, nije izabrao Đilasa da hapsi. Đilas se posle 2014 povukao iz politike pa se vratio 2018. Inače Đilas je rekao da mu je Vučić ponudio da bude deo vlasti, to me ne čudi jer je prihvatio Zoku, Vesića, Malog, Šapića i niz dosmanlija kako ih je zvao. Đilas nije hteo jer očigledno ne ide uz njegov ego da bude neki tamo lik ispod Vučića. To i ne čudi jer je mnogo više pun kešovine za razliku od drugih dosmanlija. Vratio se u politiku i krenuo da objedinjava žute koje Vučić nije preuzeo. I sad imamo tu podelu izmedju njih u novcu i medijima.

Poslednja izmena:
Zasto ne uhapse Djilasa? Pa ja znam bar 2 gradska posla (gde sam bio nadzor ali sam i smenjen) da su gradjevinski dnevnici/knjige bili lazirani i namestteni za firme za koje je Djilas kao gradonacelnik naredio da moraju dobiti posao. Vlast verovatno ima vise takvih poslova (jedna od glavnih stvari je da ljudi koji su bili nadzorni organi, finansijski direktori za vreme prethodne vlasti novim vlastima dotrce i dostave podatke o malverzacijama njihovih direktora i opstinskih/gradskih rukovodilaca) za koje bi moglo da se zakaze sudjenje ali ne ide da vodju opozicije izvodis na sud zbog korupcije, ne bi bilo demokratski da glavnog politickog protivnika krivicno gonis, sta bi rekla EU...

A jos vaznija stvar je da se sam Djilas drzi u saci takvim slucajevima, nikoga on nece krivicno goniti ako sutra moze da se iz sefova pojavi dokumentacija za 2010-tu koja ce ga ili strpati iza brave ili mu unistiti politicku/poslovnu karijeru, zato nista od toga nije ni aktivirano - cuva se za ne daj boze. Uostalom ko je u Srbiji odgovarao zbog korupcije, od 2001-2023, neka sitna boranija? Vrana vrani ne kopa oci.

Meni je vrhunski primer te mahinacije slucaj bivseg novosadskog funkcionera a sad jednog od vodja opozicije Bore Novkovica. Naime za njega je aktivirana optuznica za nesavesno poslovanje dok je bio direktor njihovog gradskog zavoda za izgradnju. Naime zbog njegovog necinjenja je firma Borovica ostetila gradski buzdet za par miliona eura (a nesto se ne cini odnosno naredi potcinjenima da ne dizu automatski tuzbu ili aktiviraju menice samo ako ste dobili mito od toga koga treba da gonite po ugovoru) i pre par godina je podignuta tuzba protiv Novakovica i njegovih saradnika iz tog doba. Saradnici su ostali pri nekim nemustim izjavama, deo dokaza koji je optuzivao njihovog direktora je nestao pa su saradnici dobili kazne visegodisnje robije a njihov tadasnji direktor se izvukao (inace direktor je poznat po tome da je na zasedeanju republicke skupstine njegovom poslanickom karticom dok je on bio u Solunu glasao sef poslanicke grupe Bojan (tada mr.) Pajtic inace profesor Prava). Iz cele price je Bora Novkovic izasao bez kazne ali sa ko zna kojim dugom vladajucoj stranci, to cemo videti u nekoj buducnosti.

Poslednja izmena:
Не знам о чему пишеш, ти си из прошлог века, чим гледаш ТВ и слушаш радио.
Jesam, rodjen sam u prethodnom veku ali ti si funkcionalno nepismen - napisao sam "retko gledam TV" a slusam radio u kolima. U prvom postu ti si "zacudjen": kako ne znas ko je Vukadinovic - ne, ne znam jarane jel ne gledam TV ili slusam radio iz Srbije. Pa onda mi ti na to kazes da sam iz proslog veka jer gledam TV i slusam radio. Kazem ti jedno ti zakljucis drugo - funkcionalno si nepismen.

sva je prilika da ds i mala grupa konacno i definitivno gube beograd for ever

negativna politika, lazi i nasilje, su mogli da u beogradskom melting potu proaze neko vreme.

dobra poslanicka plata i pare za partije koje predju cenzus. uzivancija daleko iznad proseka srbije. ds i cro bajka se zavrsava

Djilasu ne sude verovatno zato sto bi opozicija predstavila Djilasa kao zrtvu politicke inkvizicije, mucenika, strane ambasade bi pritiskale, bilo bi demonstracija, Vucica bi poredili sa Lukasenkom, a usput im je lepo da imaju bas Djilasa za glavnu opoziciju, veciti luzer, gde ces lepse.

Ovo sto ti pricas, ljudi dobro pamte kako je bilo 2009,2010-e, ko misli da je tad bilo bolje glasace za opoziciju, ko misli da je ipak sad bolje, glasace za AV, glasovi se prebroje, vlada onaj ko nabavi vecinu, sam ili u koaliciji i to je to. Ne vidim problem.
Ne sude mu jer se Điki prodao Englezima. Tamo je smestio sve pokradene pare, ženu i decu i mora da radi po njihovom nalogu inače će da se druži sa ribicama.

Вучић се ухватио власти као да не постоји сутра. А његови кадрови са плагираним докторатима су посебна прича.
СНС је поставио толико руководећих кадрова, нико од њих није видео државни факултет осим на слици. Ако су то најбољи кадрови са приватних факултета где нико још није ни пао годину, онда је све јасно.

Back