Vučić izgubio Beograd?

Srbiji mora da krene na bolje kada na vlast dodje koalicija 20 stranaka sa totalno razlicitim ideologijama 😁😁😁
Тренутно је на власти коалиција са 20 странака са тотално различитим идеологијама.

СНС, СПО, Карићева странка, ПУПС, СПС, Палма, Расим Љајић (он има две странке), СНП (поповићева), затим Вулинова странка, па странка Марјана Ристичевића, ту је и Уједињена сељачка странка.. .(ово из главе...а ко зна колико ту још има странака којих не могу да се сетим).

Hajde da vidimo kako ce u Beogradu biti bolje kada opozicija dodje na vlast.
Неће бити боље јер ако победе Ђиласови то је скоро исто као да је победио СНС, разлика је врло мала. Коалиција око њега распашће се после 1-2 године на власти и константног мрцварења грађана скоро истом неспособношћу која је сада присутна у СНС власти у Београду. Сада се то толико не осећа, још увек, зато што је иста странка на власти и у држави и у локалу па се претакање новца врши према горућем проблему.
Ако дођу други, мањи лопови и мање корумпирани, постоји велика шанса да опет не буде ништа јер ће СНС успорити прилив новца у градски буџет из државног буџета, па ће каснити сва могућа плаћања које град има према корисницима (превозници, градска чистоћа, водовод и канализација, вртићи, едб, разне субвенције, додаци......) и опет ће бити мрцварења и хаоса јер ће то тренутној власти одговарати зато што на тај начин може најдиректније и најконкретније да покаже како нико није бољи од њих.

Неће бити боље јер ако победе Ђиласови то је скоро исто као да је победио СНС, разлика је врло мала. Коалиција око њега распашће се после 1-2 године на власти и константног мрцварења грађана скоро истом неспособношћу која је сада присутна у СНС власти у Београду. Сада се то толико не осећа, још увек, зато што је иста странка на власти и у држави и у локалу па се претакање новца врши према горућем проблему.
Ако дођу други, мањи лопови и мање корумпирани, постоји велика шанса да опет не буде ништа јер ће СНС успорити прилив новца у градски буџет из државног буџета, па ће каснити сва могућа плаћања које град има према корисницима (превозници, градска чистоћа, водовод и канализација, вртићи, едб, разне субвенције, додаци......) и опет ће бити мрцварења и хаоса јер ће то тренутној власти одговарати зато што на тај начин може најдиректније и најконкретније да покаже како нико није бољи од њих.
mozda jedino da se likovi promene, ali svakako bI bilo tako kako kazes.. tek kad se oni svuda iskorene, moze nesto da se promeni..

Znam i ja da nista bolje nece

Тренутно је на власти коалиција са 20 странака са тотално различитим идеологијама.

СНС, СПО, Карићева странка, ПУПС, СПС, Палма, Расим Љајић (он има две странке), СНП (поповићева), затим Вулинова странка, па странка Марјана Ристичевића, ту је и Уједињена сељачка странка.. .(ово из главе...а ко зна колико ту још има странака којих не могу да се сетим).
Jel' moze 38 stranaka da koalicija bude jos jaca?

mozda jedino da se likovi promene, ali svakako bI bilo tako kako kazes.. tek kad se oni svuda iskorene, moze nesto da se promeni..
Ко дође на власт у наредних 5-10 година, причам за Београд, тај је, просто речено, надрљао. Тешко њему. Проблеми се уопште не решавају него се гомилају од 1988-1989. Много је проблема у Београду а слабо се неко хвата да их решава. Највећи проблеми су водовод и канализација, електроенергетски сектор, саобраћај, загађења . . . . Нема инстант решења него само крупних системских решења. А за таква решења треба јако пуно пара, времена и стручних људи.
Све власти су, мање више, покушавале да реше неке од тих суштинских проблема и ни једна није успела, неки због догађаја на почетку 90-их, неки због недостатка новца а неки због недостатка квалитетних људи. Ја се плашим да ће након 5-10 максимум 15 година систем почети сам да се урушава и Београд ће почети да поприма изглед афричких градова.

Ко дође на власт у наредних 5-10 година, причам за Београд, тај је, просто речено, надрљао. Тешко њему. Проблеми се уопште не решавају него се гомилају од 1988-1989. Много је проблема у Београду а слабо се неко хвата да их решава. Највећи проблеми су водовод и канализација, електроенергетски сектор, саобраћај, загађења . . . . Нема инстант решења него само крупних системских решења. А за таква решења треба јако пуно пара, времена и стручних људи.
Све власти су, мање више, покушавале да реше неке од тих суштинских проблема и ни једна није успела, неки због догађаја на почетку 90-их, неки због недостатка новца а неки због недостатка квалитетних људи. Ја се плашим да ће након 5-10 максимум 15 година систем почети сам да се урушава и Београд ће почети да поприма изглед афричких градова.
a on po Bg satro gradi novu autobusku, stadion, fontane...sve ovo sto je vidljivo da bi se hvalio..

Ko god je bio na vlasti u Srbiji prevashodno je bio zbog svojih licnih interesa. Ova danasnja nazovi opozicija nema ni slovo o od te reci. Ovi su ili klupa sns-a ili
su montirani da kao budu pretnja Vucicu. Srbija je duze vremena pod kontrolom.
a on po Bg satro gradi novu autobusku, stadion, fontane...sve ovo sto je vidljivo da bi se hvalio..
Za stadion si u pravu ali sta drugo treba da se gradi da bi bilo vidljivo?

Ko god je bio na vlasti u Srbiji prevashodno je bio zbog svojih licnih interesa. Ova danasnja nazovi opozicija nema ni slovo o od te reci. Ovi su ili klupa sns-a ili
su montirani da kao budu pretnja Vucicu. Srbija je duze vremena pod kontrolom.

Za stadion si u pravu ali sta drugo treba da se gradi da bi bilo vidljivo?
pa, vidljiva je i autobuska, fontana...kanalizacija nije :mrgreen:

Vlah je za prošle izbore malo potcenio SNS pa malo precenio ali nije omašio kao neki.

Screenshot_20231126_172640_Pure Browser.jpg

1649103237-beograd-izbori-pregled-dana-foto-newsmax-adria-2-750x422.jpg

Баш тако.
Видели су како је прошла опозициона власт након пада Милошевића. средином 2000-тих. Та власт препознала је шта је један од горућих проблема Београда - водовод, лоша мрежа и недовољни капацитети како целе мреже тако и изворишта. Кренули су да решавају то и направили Макиш 2 захваљујући чему ми сада немамо већих проблема у водоснабдевању али тај исти објекат је био политичко самоубиство јер је појео много пара, јако пуно времена а није био видљив голим оком као нека огромна грађевина.
Сада нама је потребан и Макиш 3 а можда и 4 у наредних 5-10 година. То ће да кошта неколико стотина милиона евра и радио би се 5-6-7 година.
Нову власт чека промена скоро комплетне мреже, што због повећања капацитета што због старости, а то ће да кошта 2 - 3 градска буџета, трајаће 10-ак година и ствараће често несносне гужве у граду.
На ово сам мислио када сам рекао тешко ономе ко дође после ових.

Баш тако.
Видели су како је прошла опозициона власт након пада Милошевића. средином 2000-тих. Та власт препознала је шта је један од горућих проблема Београда - водовод, лоша мрежа и недовољни капацитети како целе мреже тако и изворишта. Кренули су да решавају то и направили Макиш 2 захваљујући чему ми сада немамо већих проблема у водоснабдевању али тај исти објекат је био политичко самоубиство јер је појео много пара, јако пуно времена а није био видљив голим оком као нека огромна грађевина.
Сада нама је потребан и Макиш 3 а можда и 4 у наредних 5-10 година. То ће да кошта неколико стотина милиона евра и радио би се 5-6-7 година.
Нову власт чека промена скоро комплетне мреже, што због повећања капацитета што због старости, а то ће да кошта 2 - 3 градска буџета, трајаће 10-ак година и ствараће често несносне гужве у граду.
На ово сам мислио када сам рекао тешко ономе ко дође после ових.
Taman pare za stadion. Sta ce nam?

pa, vidljiva je i autobuska, fontana...kanalizacija nije :mrgreen:
Сећаш се да је актуелни председник сам говорио колико велики % Београда (овде сада причамо само о БГ-у) нема канализацију. Сликао се. Тврдио да ће бити решено, донели и неке машине и почели да копају и шта сад? ништа. Нема канализације у Овчи, Борчи, Крњачи....Урађено је нешто али то је мало. Видели су и они да то не може тако да се ради и да је за то потребно право решење а то много, много кошта и потребно је јако пуно времена. Ништа се није решило а систем је све оптерећенији јер је све више нових зграда и оних који се прикључују.
Опет понављам је.б.о јежа ко дође после њих.

Сећаш се да је актуелни председник сам говорио колико велики % Београда (овде сада причамо само о БГ-у) нема канализацију. Сликао се. Тврдио да ће бити решено, донели и неке машине и почели да копају и шта сад? ништа. Нема канализације у Овчи, Борчи, Крњачи....Урађено је нешто али то је мало. Видели су и они да то не може тако да се ради и да је за то потребно право решење а то много, много кошта и потребно је јако пуно времена. Ништа се није решило а систем је све оптерећенији јер је све више нових зграда и оних који се прикључују.
Опет понављам је.б.о јежа ко дође после њих.
Ma ima da bude lud.....zbunjenog

Вучић је намерно предао Београд,

јер су га из иноземства превише притискали што власт има од председника до последње месне заједнице.

Битно је да изгуби на нивоу Републике.

Ако не изгуби сад, јахаће до 2027. године, а тада ће од Србије остати само прах и пепео ако не оде 17. децембра у 21. час.
Cekaj, jel je u Srbiji toliko losije nego pre nego sto je dosao na vlast? Mislim, jel istina da se gladuje, da se ljudi rade masovna samoubistva zbog nemastine?
Pazi kad ja u Srbiji ne znam nikoga ko je digao ruku na sebe zbog toga, ne znam nikoga ni da radi za 40 hiljada dinara koliko mnogi kukaju da imaju (a onda koje logike ima da kukas kako zaradjujes tu kintu i da ne mozes da prezivis a trosis na interMet 4 hiljade mesecno da bi kukao po forumima ili portalima kako imas toliku platu). OK, nije tu standard ni Hrvatske ali realno tako je bilo uvek, realno svi kukaci su upali u propagandnu matricu opozicije (Djilasa and Solak - jer njegovi mediji masovno pisu o tome da je Srbija propala i da ce sutra biti pomor ako Vucica ne skinu sa vlasti odnosono ako oni ne dodju na vlast).

Sta bi doneli novi pobednici na izborima? Hmm, po mom secanju Djilas je u Beogradu dok je bio gradonacelnik bio isti autokrata kao i Vucic na nivou Srbije (secanje mi je dobro jer me je taj g.ov.nar dva puta smenjivao da bi prolazile njegove smicalice u javnim nabavkama). Pobeda opozicije na nivou Beograda moze da znaci samo u smislu da ce gradjani misliti da drze svoju sudbinu u rukama a realno republicka vlada vrlo lako moze da zavrne slavine Gradu Beogradu i da i on igra po pravilima igre za ostale opstimske i regionalne uprave. republicka vlada zavrne slavine za obilaznice oko Beograda, za mostove, za metro. Misli li neko da bi nova uprava Beograda porusila Beograd na Vodi ili bar izmenila uslove igre na uslove koji ne odgovaraju investitorima? Godinama opozicija s.e.r.e o tome a po dolasku na vlast bi nastavili po ovom kursu, nista se ne bi promenilo, a svi bi legli na rudu jersu svi u toj prici zarad novca i moci (pogledajte kako se prave koalicije nacionalista sa onima koji su za EU i predaju Kosova, nema nikakve smetnje a mislim da ne bi bilo tek kada bi trebalo da dele funkcije).

Ovim sto pisem ne kazem da sam za Vucica ili protiv promene vlasti, Srbiji je neophodno da se promeni vlast jer u Srbiji niti ima prave demokratije, niti nekog ekonomskog napretka koji su obecavali. No, vodje danasnje opozicije i vecina najvecih "zvezda" su vec bili deo prethodnih ili bas ove vlasti i pokazali su se isto ako ne i gore od sadasnjeg Boga-i-Oca srpske drzave. Srbija je u okovima istih ljudi 20+ godina, isti ljudi uz dodatak nesto novih podg.u.zni.h muva su glavni krojaci vasih sudbina, bili na vlasti bili u opoziciji.

Vukadinović otkrio rezultate predizbornih istraživanja: Opozicija matematički i analitički dobija Beograd, SNS i SPS u zbiru ne mogu preći 40 posto​

POLITIKA Autor: Valentina Todorović 26. nov 202323:01
1701030296-djordje-vukadinovic02-750x422.jpg
Đorđe Vukadinović Foto: Nova
Opozicija matematički i analitički dobija izbore u Beogradu 17. decembra, dok vladajuća koalicija SNS-SPS ne može da pređe ni 40 posto u glavnom gradu, rekao je u emisiji "Utisak nedelje" Đorđe Vukadinović, urednik Nove srpske političke misli, politički analitičar, istraživač javnog mnjenja i kandidat na listi Narodne stranke za parlamentarne izbore.

Vukadinović tvrdi da je moguće da neko od kandidata opozicije nakon izbora preuzme funkciju gradonačelnika Beograda.
„SNS i SPS u zbiru ne mogu preći 40 posto u Beogradu… Ako svi oni koji kažu da su opozcija i da glasaju za opoziciju izađu i glasaju, i ako ti za koje glasaju budu opozicija i posle 17. decembra, ja mislim da su ti izbori matematički i analitički rešeni“, objašnjava Vukadinović i poziva sve opozicione birače da zaista izađu na izbore i glasaju, a ne da se oslanjaju na pozitivne predviđene ishode.
Vukadinović kaže da su sada ista metodologija, ispitanici i anketari u istraživanju dali drugačiji nalaz nego pred prošle izbore.

„Pokazuje se trend pada vladajuće koalicije od pet do sedam posto. Što znači da su oni u zbiru na parlamentarnim izborima prošli put imali 55 posto, sada je taj zbir na republici 47, 48 posto. To je strašan pad, a na gradu neće biti manji pad nego u Republici… Uz neku zonu greške oni teško mogu preko 43 posto u Beogradu“, naveo je Vukadinović.
Jako je loše, smatra Vukadinović, i poslednjih godina se intezivirala ta politika, demagogija da je država jednako partija, a partija jednako čovek.
„Ono čime Vučić pokušava da stabilizuje rejting jeste da istura sebe kao temu kampanje iako nije kandidat ni za šta na ovim izborima. On se namerno istura jer računa da će tako najveći rezultat postići i to se vidi i u istraživanjima iz odgovora nekih ljudi ‘kakva stranka, bakrači, SNS – Vučić, ja sam za Vučića’. Kada ih pitate šta mislite o tome i tome, oni kažu ‘ma ne znam ti ja o tome, kako Vučić kaže'“, kaže Vukadinović i navodi da druga stvar koju Vučić radi jeste uzurpacija i svođenje svih institucija na jednu stranku.
Vukadinović kaže da su mu i neke kolege iz istraživačkih tabora, koje su naklonjenije vladajućoj stranci, rekle da Narodna stranka može biti pozitivno iznenađenje na ovim izborima.

https://nova.rs/vesti/politika/vuka...rad-sns-i-sps-u-zbiru-ne-mogu-preci-40-posto/

Nemam pojma ko je Vukadinovic, vidim da ima mnoge funkcije ali mi to ne garantuje da nije jos jedna od brojnih zamlata koje su iz opozicionih partija i koji napamet barataju %, najcesce u skladu sa njihovim zeljama. A posto je u Narodnoj stranci tek onda je kandidat za tesko govedo.

Dakle dragi a bivsi zemljaci, kakva su u proslosti bila predvidjanja ovog samozvanog analiticara? Jel nekad ubo nesto ako vec nije 7 na Lotou?
Ubit ce vas AV kao led paprike u BG..zivi bili pa videli.

Back