Kako da posaljem pare iz Australije za Srbiju

Pa to svakako mora... (osim ako neće Western Union ili kripto)

Ako mu treba "lump sum" za nešto ovde, to je najbolja opcija. Ako mu pare ne trebaju odjednom, može i ovde da plaća sve sa australijskom karticom)
Kontam sve, nego mi je bio nejasan kontekst. Da li mu treba sve odjednom da, tipa, kupi nesto, ili da eto ima na raspolaganju za svakodnevnu upotrebu (za sta ne mora ni da prenese pare).

U svakom slucaju, otvaranje racuna u Srbiji je manje/vise neophodan ako zeli da se vrati i zivi u Srbiji.
A sad, sama prica otvaranja racuna je posebna stvar: da li covek ima (makar fiktivnu) adresu u Srbiji, srpsko drzavljanstvo, itd, itd.
Velika je razlika svuda u svetu kada rezident i nerezident otvara racun. Mnoge zemlje ne omogucuju fizickim licima, nerezidentima, da otvore racun. Ne znam kako je u Srbiji.... :think:
 
Kontam sve, nego mi je bio nejasan kontekst. Da li mu treba sve odjednom da, tipa, kupi nesto, ili da eto ima na raspolaganju za svakodnevnu upotrebu (za sta ne mora ni da prenese pare).

U svakom slucaju, otvaranje racuna u Srbiji je manje/vise neophodan ako zeli da se vrati i zivi u Srbiji.
A sad, sama prica otvaranja racuna je posebna stvar: da li covek ima (makar fiktivnu) adresu u Srbiji, srpsko drzavljanstvo, itd, itd.
Velika je razlika svuda u svetu kada rezident i nerezident otvara racun. Mnoge zemlje ne omogucuju fizickim licima, nerezidentima, da otvore racun. Ne znam kako je u Srbiji.... :think:
Mogu u Srbiji nerezidenti da otvore račun, ali ne mogu da dižu kredite i pozajmice.
 
Čovek je pitao

Da ti se izvinim u ime kolega koji pričaju o svemu osim o tvom pitanju.

Ovako ja šaljem iz USA i Kanade za Srbiju, možeš i ti iz Australije. Mnogo jeftinije od banaka, neuporedivo jeftinije od WU. Stiže jako brzo. Samo ćeš u Srbiji morati da pravdaš taj iznos da bi bio proknjižen.

https://wise.com/
Sve te online platforme uzimaju provizuju za prebacivanje novca a opet da bi ti Wise izvrsio transfer novca iz zemlje u zemlju potrebno je da u Srbiji ima neki racun na koji ce se izvrsiti transfer. Wise je mozda OK solucija kada saljes novac (do par hiljada) drugom licu a nije ti toliko bitno da li ces im dati 100-tinak $ provizije.

Najbolji nacin je direktan transfer banka - banka, putem Swift-a. Znaci potrebno je imati racun u nekoj srpskoj banci, uzeti od njih Swift broj i sam sebi uplacivati novac po potrebi. Moj savet je da se me zatvara racun u inostranstvu i da se tamo drzi glavnica novca, sem ako nije potrebna veca suma u Srbiji za recimo kupovinu nekretnine ili nesto slicno. Stos je sto su pre 2 godine srpske vlasti uvele propis da se svaka veca suma koja iz inostranstva stize na privatne racune u srpskim bankama obavezno prijavljuje i da te u nekim slucajevima mogu kao srpskog drzavljanina oporezovati (limit za prijavu licnog poreza je oko 20k eura godisnje), no u ovom slucaju ne bi bilo problema jer je taj novac zaradjen i oporezovan (OK, prodaja nekretnine se u AUS ne oporezuje ako je prodavac ziveo u njoj ali je ta kuca placena vec oporezovanim novcem) u nekoj drugoj drzavi a covek je povratnik u drzavu.

Vec 18 godina imam transakcije iz inostranstva u Srbiju, zivim/ziveo sam u Kanadi/USA i saljem novac skoro svaki mesec u Raiffeisen banku u Srbiji. Na taj nacin imam uvek sumu na racunu u Srbiji potrebnu za online placanje racuna za stan u Zemunu, placanje poreza (nekretnine, oruzje), saljem mesecnu pomoc roditeljima i tazbini, u zadnjih par godina tako placam i neke kupovine ( online cvecare za slanje buketa ili flasa pica nekome bliskome za rodjendan, godisnjicu, slavu, krstenje, kupovao sam i belu tehniku u Tehnomaniji) a slao sam i vece sume za rekonstrukciju kuce na Fruskoj gori. Kad dodjemo u Srbiju uvek imam dovoljno dinara na racunu a placam racune u restoranu, samousluzi ili na benzinskoj pumpi Reiffeisen debitnom karticom. Da, bitna napomena, ranije su mi americka i kanadska banka uzimale proviziju na slanje novca sa racuna na racun u Srbiju, red velicine 20-tak $ na 1000 poslatih $, a zadnjih 2 godine vise nema provizije na slanje novca preko Swift naloga, doduse ne znam kako je na sume preko 200 hiljada $, nisam ja slao tolike sume ali znam da je to neki limit kada se bitno menjaju pravila u slanju cifre preko bakovnog racuna - bar je tako u mojoj RBC banci.
 
Čovek je pitao

Da ti se izvinim u ime kolega koji pričaju o svemu osim o tvom pitanju.

Ovako ja šaljem iz USA i Kanade za Srbiju, možeš i ti iz Australije. Mnogo jeftinije od banaka, neuporedivo jeftinije od WU. Stiže jako brzo. Samo ćeš u Srbiji morati da pravdaš taj iznos da bi bio proknjižen.

https://wise.com/

алооооо ... сам себи да шаље своје паре а хоће да се репатрира ....

Ма дебилски тотално ... то су њеееегове паре ...Наже банку у аустралији која има пословнички ситем са неком банком у европи

србији па макар и кине и америке и има да га кошта НИШТА .....

Поанта је што човек УОПШТЕ НЕ ТРЕБА ДА ДОЛАЗИ У СРБИЈИ НИ ПОД РАЗНО...

А да не причамо да је клон ..који реално не постоји ..... Гледај чуда ..нашао на крсти да пита ...а ви сви се примили да му треба ваш одговор
 
алооооо ... сам себи да шаље своје паре а хоће да се репатрира ....

Ма дебилски тотално ... то су њеееегове паре ...Наже банку у аустралији која има пословнички ситем са неком банком у европи

србији па макар и кине и америке и има да га кошта НИШТА .....

Поанта је што човек УОПШТЕ НЕ ТРЕБА ДА ДОЛАЗИ У СРБИЈИ НИ ПОД РАЗНО...

А да не причамо да је клон ..који реално не постоји ..... Гледај чуда ..нашао на крсти да пита ...а ви сви се примили да му треба ваш одговор
Ti znas razlog zasto bi se taj (cak iako ne postoji) lik vracao u Srbiji ili da treba da se vraca ili ne? Njegovi razlozi su njegovi i ako zeli da se vrati mozda mu je to najbolja odluka u zivot, naravno mozda i ne.

Neko gore je napisao da nema razloga da se vrati u Srbiju i da ce se penzionisati negde drugde jer mu Srbija ne treba i da ne razume nekoga ko bi se tamo vratio, naravno njegova legitimna odluka i razmisljanje. No, meni pada na pamet jedna ocita nelogicnost u svemu tome, taj lik na ovom forumu provodi veliki deo svog slobodnog vremena u tom iseljenistvu, u proseku napise 20-tak poruka dnevno vec par godina. Paaa, ako promovises svoj takav i takav stav postupci/zivot ti bas nisu u skladu sa tim.

Moja supruga i ja imamo cilj da se po penzionisanju (mozda i par godina ranije) vratimo u Srbiju, u nasu kucu na obroncima Fruske gore. Kucu smo rekonstruisali, korak po korak, imamo plac iz snova, u neposrednoj blizini najpoznatije jezro na planini, manastir, potok na ivici placa, u selu zivi suprugina rodbina, na 50-70km svi ostali nama bitni ljudi (sem dece koja ionako zive na dva razlicita kontinenta daleko od nas) u zivotu. Finansijski smo nezavisni od Srbije, zaradicemo penzije u inostranstvu, imamo da prodamo i nekretninu a imamo nesto i kesha, plus bonus - imamo zaradjene penzije i u Srbiji, kolike tolike.

Benefit zivota na Fruskoj? Cist vazduh, suma, potok, jezero, zalazak sunca nad Sremom, domaca hrana iz okolnih sela, druzenja sa poznatim i dragim ljudima.. j.e.b.e mi se za politiku, j.eb.e mi se za svetske probleme, ostaju mi ljudi sa kojima si proziveo deo zivota, mladost. Mozda vecini zvuci bolje da zadnji deo zivota provedu negde na obali okeana u uredjenijem drustvu i mnogo lepsoj zivotnoj sredini ali ja ispred toga stavljam zivot sa bliskim i dragim ljudima.

Uzgred, braca i setre ce ti uvek to ostati, kumovi i drugovi su ti ljudi koji u mom slucaju imaju 35-40 i vise godina poznanstva sa mnom. To nijedan novac ne moze da plati, nikakav komfor ne moze da nadoknadi. Meni dovoljan razlog da je za mene Srbija najbolje mesto za zivot, bar taj zadnji deo zivota.
 
Poslednja izmena:
Ti znas razlog zasto bi se taj (cak iako ne postoji) lik vracao u Srbiji ili da treba da se vraca ili ne? Njegovi razlozi su njegovi i ako zeli da se vrati mozda mu je to najbolja odluka u zivot, naravno mozda i ne.

Neko gore je napisao da nema razloga da se vrati u Srbiju i da ce se penzionisati negde drugde jer mu Srbija ne treba i da ne razume nekoga ko bi se tamo vratio, naravno njegova legitimna odluka i razmisljanje. No, meni pada na pamet jedna ocita nelogicnost u svemu tome, taj lik na ovom forumu provodi veliki deo svog slobodnog vremena u tom iseljenistvu, u proseku napise 20-tak poruka dnevno vec par godina. Paaa, ako promovises svoj takav i takav stav postupci/zivot ti bas nisu u skladu sa tim.

Moja supruga i ja imamo cilj da se po penzionisanju (mozda i par godina ranije) vratimo u Srbiju, u nasu kucu na obroncima Fruske gore. Kucu smo rekonstruisali, korak po korak, imamo plac iz snova, u neposrednoj blizini najpoznatije jezro na planini, manastir, potok na ivici placa, u selu zivi suprugina rodbina, na 50-70km svi ostali nama bitni ljudi (sem dece koja ionako zive na dva razlicita kontinenta daleko od nas) u zivotu. Finansijski smo nezavisni od Srbije, zaradicemo penzije u inostranstvu, imamo da prodamo i nekretninu a imamo nesto i kesha, plus bonus - imamo zaradjene penzije i u Srbiji, kolike tolike.

Benefit zivota na Fruskoj? Cist vazduh, suma, potok, jezero, zalazak sunca nad Sremom, domaca hrana iz okolnih sela, druzenja sa poznatim i dragim ljudima.. j.e.b.e mi se za politiku, j.eb.e mi se za svetske probleme, ostaju mi ljudi sa kojima si proziveo deo zivota, mladost. Mozda vecini zvuci bolje da zadnji deo zivota provedu negde na obali okeana u uredjenijem drustvu i mnogo lepsoj zivotnoj sredini ali ja ispred toga stavljam zivot sa bliskim i dragim ljudima.

Uzgred, braca i setre ce ti uvek to ostati, kumovi i drugovi su ti ljudi koji u mom slucaju imaju 35-40 i vise godina poznanstva sa mnom. To nijedan novac ne moze da plati, nikakav komfor ne moze da nadoknadi. Meni dovoljan razlog da je za mene Srbija najbolje mesto za zivot, bar taj zadnji deo zivota.
Presmešno je to da ti nekakvi random stranci sa interneta objašnjavaju da ne treba da se vratiš u Srbiju.

Šta ih bre boli patka zašto čovek hoće da se vrati u Srbiju, neka ćute i gledaju svoja posla.
 
i posle 2 nedelje izadje u Kuriru naslov:
Australijski penzioner opljackan, ukradeno 800.000 € u kešu

МУП изд'о Форторобот сумљивога лица

910.jpg
 
Пази ..Има људи који сметрају дасу Мечке слатке ... и безрешетака

Или да је сафари занимњив ....безпушке за заштиту

Само упозоравам да и мечка и лав могу главу да му откину .....без обзира што лик који је отворио пост не постоји

.. а ти са фрушке горе имаћеш да са галерије гледаш како буду ницале нукларке ... @dlugomir
I koji je tvoj zivotni problem da valjas ovoliki niz besmislica jedne za drugom, besmislica koje samo ti razumes?

A da li je Matko22 tip koji postoji ili ne nije ni bitno, bitna je tema. Uostalom ko kaze da i ti postojis? U sustini zabole vecinu nas, zabole nas ko si i sta si, bitno je sta ovde pises.
 
I koji je tvoj zivotni problem da valjas ovoliki niz besmislica jedne za drugom, besmislica koje samo ti razumes?

A da li je Matko22 tip koji postoji ili ne nije ni bitno, bitna je tema. Uostalom ko kaze da i ti postojis? U sustini zabole vecinu nas, zabole nas ko si i sta si, bitno je sta ovde pises.

Не постојим.. Ни ти не постојиш .. Нико овде не постоји .. Подпуно је небитно шта се овде пише ... од мене или од било кога.

Подпуно небитно

Нико нема никакве проблеме.... и безсмислице свачије баш нико (ли) не разуме (?).. односно некорисне су ...
 
Prodao sam kucu u Australiji i imam nameru da se vratim u Srbiju .Kako da posaljem pare ( oko AUD $ 800 000 ), da bude sigurno i da me ne oderu sa provizijom .
Pozdrav svima .
Od banke u Kanadi, do banke u Srbiji, kostalo me je 50 kanadskih dolara. Iz jedne od najvecih kanadskih banki "Toronto Dominion", sam poslao novac u banku u Srbiji i to kosta 50 dolara. Bez razlike da li saljem 1 kanadski dolar, ili 100.000 kanadskih dolara, slanje kosta isto...50 dolara. Do sada sam na taj nacin poslo sestocifren broj kanadskih dolara u Srbiju. Samo proveri da banka u Srbiji ima ugovor sa bankom u drzavi iz koje saljes novac. Obicno su te sve banke povezane i to nije problem.
 

Back
Top