VOLVO I SAAB

S60 je ok auto, ako si bio zadovoljan sa starim V70, onda ces biti zadovojan i sa ovim. Ako vec kupujes 2,4, onda bolje razmisli o tome da uzmes D5. Ovaj sa linka nije D5, vec obican 2,4 D. D5 je jaci motor, izdrzljiviji je, a za svoju klasu mali potrosac. Jos nisam cuo da se neko zalio na D5.
 
Hvala na odgovoru.
Saznao sam da je auto ipak bio udaran. Ja sam auto dobio kroz kompenzaciju za neki dug a u toj firmi sto mi ga je ustupila rekli su da ga je sredjivao servis Dragan. Takodje trebaju da se zamene i air bag-ovi koji kostaju preko 1000 evra. Posto auto mislim da zadrzim za sebe a imam malu decu zanima me kako ovi zadnji pojasevi mogu da se odblokiraju bez zamene air bag-ova?


Nisam bas siguran ,mislim da na tvoj auto mogu i polovni air bag-ovi. A Siguran sam da je najbolje resenje da se resis lupanog volvo-a jer ko zna sta je sve tu u pitanju.Jedan moj drugar je kupio bas od spomenutog Milorada S60 koji je imao problem pri brzini od 120km/h pa na vise auto se tresao ko da hoce da se raspadne. Na zalost saznao je sta je problem kada mu je auto oduzet u crnoj gori zato sto je bio legalan i sastavljan iz najmanje jos tri volvo-a.Tako da dobro utvrdi sata je sa tvojim vozilom pa onda odluci da li stvarno zelis da ga zadrzis ;)
 
S60 je ok auto, ako si bio zadovoljan sa starim V70, onda ces biti zadovojan i sa ovim. Ako vec kupujes 2,4, onda bolje razmisli o tome da uzmes D5. Ovaj sa linka nije D5, vec obican 2,4 D. D5 je jaci motor, izdrzljiviji je, a za svoju klasu mali potrosac. Jos nisam cuo da se neko zalio na D5.

Ovo moze samo da se potpise ,ako je D5 dobar i do 2006-2007 bez automatskog menjaca navozaces se slatko za male pare.
 
Hvala, puno, ali kako da znam da li je motor uopste D5 i da li je ovaj motor za koji kazes da je ovican dizel inace volvov ili mozda renoov ili vw.

I 2,4D i D5 su svedski motori. Samo je 2,4D slabiji. D5 od 2001 do 2005 ima 163 KS (oznaka D5244 T), od 2005. do 2009. ima 185 KS (oznaka D5244 T4). Renoovi dizeli su isli u S/V40, Folksvagenovi petaci u 850 i S/V70 i prve modele S80. U S60 nisu isli Renoovi i VW dizeli.
 
I BMW zainteresovan za kupovinu Saaba?

saab%209-3%202221111.jpg


Priča o Saabu još uvek nije završena, pa poslednje glasine kažu da je za kupovinu švedske marke navodno zainteresovan i bavarski BMW.

Ovu vest je za švedske medije potvrdilo više izvora, koji navode da BMW želi da kupi Saab i da nastavi sa proizvodnjom automobila.

Saab je inače u septembru 2010. godine potpisao ugovor sa BMW-om o kupovini motora, koji su trebali da se koriste u budućim Saab modelima.

Kako stvari sada stoje, za Saab je zainteresovano 6 do 7 kupaca (mada neki nemački mediji pominju da ih ima čak 14), a među njima su i kineski Youngman, indijska Mahindra i turski Brightwell Holdings.

Na kraju i podsećanje da je Saab i zvanično predao papire za bankrot 19. decembra prošle godine, i to nakon što je General Motors, bivši vlasnik Saaba, odbio da odobri prodaju kineskoj kompaniji Pang Da & Zhejiang Youngman.
 
U pregovorima sam za jedan BMW E38 750 V12 5379ccm 240kw. Lep i ocuvan auto za malu lovu ima metan ,frizider i ostale gluposti koje takav model treba da ima. E sad poslednja dva dana se bavim uporedjivanjem BMW -Volvo , pa i Mercedes-Volvo.

BMW E38 750 V12 5379ccm 240kw VS VOLVO 960 2922ccm 150kw (redni sestak)
Da volvo ima jos jos 6 cilindara imao bih 300kw,BMW E38 730 V8 2997ccm 160kw.
I samo da dodam da BMW ima pumpu za uduvavanje dopunskog vazduha i koji cilindar vise :)

Mercedes E 320 (210.065) 3199ccm 162kw (redni sestak) VS VOLVO 960 2922ccm 150kw (redni sestak)
Mercedes ima pupmpu za uduvavanje dodatnog vazduha , VOLVO niti ima pumpu za udvavanje dodatnog vazduha niti trubinu pa ima snage koliko BMW i Mercedes.

To je bilo samo neko matematicko poredjenje snage. Sto se tice poredjenja u odrzavanju vozila i tu je VOLVO pobedio nazalost jedan nivomat za moj 960 kosta oko 35.000 dinara ,a sva cetri bilstainova amortizera za BMW E38 750 kostaju oko 40.000 dinara... Malo sam podelio sa vama moje poredjenje i racunice.

Matematika je prosta ,2x nista = NISTA CRVA NIJE NI BILO =) VOLVO POWER 4LIFE
 
Pozdrav svima,ja sam veliki ljubitelj volvo automobila i ovom prilikom pozdravljam sve ljude koji zele da popularizuju ovaj brend u Srbiji.Vozim volvo v50 2.0 dizel i prezadovoljan sam sa njim.Kupio bih volvo v40 1.9 dci 2003-2004 ako neko prodaje ili zna gde ima da se kupi dobar neka obavesti :)
 
Hajde da pitam i ovde među stručnjacima za ovaj model..:)
Mnogo mi se svideo Saab 9 3 karavan dizel pa me zanima da li mi ga preporučujete s obzirom da sam čuo da je skup za održavanje a sa druge strane da je klasa od automobila?
Pitam jer hoću da kupim dobar karavan a poredim ga sa BMW 318 ili 320 d,Passatom a ne verujem da je skuplji od njih za održavanje..ili možda...?
Hvala svima koji odgovore...
 
U pregovorima sam za jedan BMW E38 750 V12 5379ccm 240kw. Lep i ocuvan auto za malu lovu ima metan ,frizider i ostale gluposti koje takav model treba da ima. E sad poslednja dva dana se bavim uporedjivanjem BMW -Volvo , pa i Mercedes-Volvo.

BMW E38 750 V12 5379ccm 240kw VS VOLVO 960 2922ccm 150kw (redni sestak)
Da volvo ima jos jos 6 cilindara imao bih 300kw,BMW E38 730 V8 2997ccm 160kw.
I samo da dodam da BMW ima pumpu za uduvavanje dopunskog vazduha i koji cilindar vise :)

Mercedes E 320 (210.065) 3199ccm 162kw (redni sestak) VS VOLVO 960 2922ccm 150kw (redni sestak)
Mercedes ima pupmpu za uduvavanje dodatnog vazduha , VOLVO niti ima pumpu za udvavanje dodatnog vazduha niti trubinu pa ima snage koliko BMW i Mercedes.

To je bilo samo neko matematicko poredjenje snage. Sto se tice poredjenja u odrzavanju vozila i tu je VOLVO pobedio nazalost jedan nivomat za moj 960 kosta oko 35.000 dinara ,a sva cetri bilstainova amortizera za BMW E38 750 kostaju oko 40.000 dinara... Malo sam podelio sa vama moje poredjenje i racunice.

Matematika je prosta ,2x nista = NISTA CRVA NIJE NI BILO =) VOLVO POWER 4LIFE
Samo sto mercedes ima daleko veci obrtni moment i jedno duplo manju potroshnju od tog volva ;)
 
Samo sto mercedes ima daleko veci obrtni moment i jedno duplo manju potroshnju od tog volva ;)

Da moj auto trosi oko 30l po gradu *** sirotinjski auto, nije gastrabajterski razumes ?!
Obrtni moment?! cemu to sluzi ?! Kupio sam 960 upravo da bih se vozio kao gospodin koji uziva u voznji , i koji se oseca sigurno u svakom momentu i segmentu voznje ;)
 
Pozdrav svima, uclanio sam pravo na ovaj forum jer sam vidio da govori o Volvou.
Naime kupujem auto i vidio sam dva Volvo-a S40 i V40 oba 2001 godiste i zaista su mi se dopali!
Imaju turbo dizel motor od 85kW i svu opremu osim koze, uvezeni iz italije na km satu stoji po 120 000 km.
Interesuje me vase misljenje o ovim autima, pogotovu to da li su skupa za ozdrzavanje, na sta bi trebao da obratim paznju?
Kolika im je potrosnja, sta su im mane?

Djeluje zaista dobar i cvrst auto, na pola puta sam da ga kupim! :-)

Pozdrav i Hvala unaprijed!
 
Da moj auto trosi oko 30l po gradu *** sirotinjski auto, nije gastrabajterski razumes ?!
Obrtni moment?! cemu to sluzi ?! Kupio sam 960 upravo da bih se vozio kao gospodin koji uziva u voznji , i koji se oseca sigurno u svakom momentu i segmentu voznje ;)
Onda si se malo zeznuo sto si kupio volva da bi se vozio kao gospodin covek :)
 
Pozdrav svima, uclanio sam pravo na ovaj forum jer sam vidio da govori o Volvou.
Naime kupujem auto i vidio sam dva Volvo-a S40 i V40 oba 2001 godiste i zaista su mi se dopali!
Imaju turbo dizel motor od 85kW i svu opremu osim koze, uvezeni iz italije na km satu stoji po 120 000 km.
Interesuje me vase misljenje o ovim autima, pogotovu to da li su skupa za ozdrzavanje, na sta bi trebao da obratim paznju?
Kolika im je potrosnja, sta su im mane?

Djeluje zaista dobar i cvrst auto, na pola puta sam da ga kupim! :-)

Pozdrav i Hvala unaprijed!

Kakva slucajnost! Na oba, kazes, pise da su presli 120.000? Gde li ih nalaze uvek sa takvom kilometrazom? ;)
 
Bas tako. Nije da je nemoguce, ali velika je verovatnoca da je kilometraza stelovana. Ja generalno nikada ne bih kupio automobil uvezen iz Italije zbog raznih predrasuda u vezi sa njihovim nacinom odrzavanja i vozenja automobila, sto ne mora uopste biti tacno (penzos u Italiji ce verovatno bolje cuvati auto nego neki kuler u Nemackoj).
Taj motor je Renoov komon rejl, o njihovim dizelima kruze raznorazne price od toga da su fenomenalni do toga da im od 120.000 km pocinje da riknjava sve i svasta. Ako uzmemo za ispravnu teoriju da nisu presli 120.000, nego mnogo vise, onda im je mozda vec nesto i menjano i sredjivano, a mozda to tek ceka kupca.
Odrzavanje je otprilike kao i za druge automobile te klase, polovnih delova u medjuvremenu ima svuda, kao i novih (original malo skuplji od konkurencije, ali kad ugradis onda stvano traje).
Sta im je mana? Za moje pojmove je skucen i za mene to nije pravi Volvo. Ja mu to nalazim za manu, a da li ima i onih pravih mana nemam pojma.
 

Mr. NAJPAMETNIJI znas ti vrlo dobro sta sam hteo da kazem, posto su cinjenice takve da ne mozes nista pametno da kazes na njih , onda pokusavas da me ismejes. Vozi mecku i ponasaj se kao i svi ostali seljaci koji je voze ili ti mozda spadas u onu drugu grupu gastrabajter ili jos gore kriminalac ....
 
Pa pretpostavio sam i sam da ta kilometraza nije realna, sigurno je realna negdje oko 200-250k, sto ne bi trebalo da je neka velika kilometraza za te motore-ispravite me ako grijesim! Ono sto mene interesuje koliko kosta za njega mali i veliki servis?
Veliki kvarovi kao sto su: dizne, set kvacila, turbina? Koliko su oni ucestali kod ovih modela i koliko kosta njihova opravka?
Djeluje zaista kompaktan i dobar auto, i cini mi da se , u poredjenju sa recimo okatvijom, za manji novac dobija ''isto" ako ne i 'bolje'' auto!
Kao sto i sami znate, iskustvo nekog vlasnika ili bivseg vlasnika bi mi bilo najkorisnije!
 

Back
Top