Volim te ali si ispod mene

Lule

Iskusan
Poruka
6.180
Da li ste prepoznali nekad ovakav odnos prijatelja, kolege, partnera, druga prema vama?
Ovo nije ono već poznato omalovažanje, ignorisanje, zanemarivanje zbog "lošijeg statusa" (šta god to predstavljalo), nego kad vas osoba na svesnom nivou prihvata, druži se s vama, smeje se, ali vidite kroz izvesne postupke da vas na nesvesnom nivou ipak tretira da ste ispod nje tj. ne imponujete joj. Kad biste ih suočili s tim, oni bi se kleli da to nije istina, ti ljudi su ipak objektivno ispravni, moralni. Ali je ipak - istina. Sve ovo je suptilno, neiskusan ili naivan čovek možda ne bi ni primetio.
Takođe, takve osobe kada ignorišete ili spustite ili izdižete sebe, onda vas opet poštuju, jure za vama, imaju vremena...

Da li ste ikada introspekcijom prepoznali sebe da se tako ponašate? Ne nešto preterano, ali ipak donekle.

O čemu se tu radi?

Da li nam je to džukačko ponašanje urođeno (samo ga nismo svesni nego osetimo kad je po našim leđima), ili su u pitanju ipak kompleksi? Možda kukavičluk ili sopstvena nesigurnost?

Narod za ovo ima izreku - Što si bolji prema njemu on je gori.
 
Kako me drugi prihvata je nešto na šta ja ne mogu da utičem jer to je viđenje mene kroz njegove/njene oči. Ja sam ono što jesam i svako me prihvata na drugačiji način i tako i treba jer svako vidi i voli drugačije.

Tuđi uvid u mene je njihova stvar i mišljenje, ta neka kategorizacija me ne interesuje. Poslovni partneri, kolege su nam nametnuti i tu sam zbog posla, a ne da se nekome svidim. Prijatelje biramo sami, sve ostalo je nametnuto, pa i rodbina.
Ne treba da se menjamo, pravimo da smo nešto što nismo da bi se drugima svideli. Nismo plastelin pa da se oblikujemo prema drugima.
 
Kako me drugi prihvata je nešto na šta ja ne mogu da utičem jer to je viđenje mene kroz njegove/njene oči. Ja sam ono što jesam i svako me prihvata na drugačiji način i tako i treba jer svako vidi i voli drugačije.

Tuđi uvid u mene je njihova stvar i mišljenje, ta neka kategorizacija me ne interesuje. Poslovni partneri, kolege su nam nametnuti i tu sam zbog posla, a ne da se nekome svidim. Prijatelje biramo sami, sve ostalo je nametnuto, pa i rodbina.
Ne treba da se menjamo, pravimo da smo nešto što nismo da bi se drugima svideli. Nismo plastelin pa da se oblikujemo prema drugima.

Nisam rekla da treba da se oblikujemo prema drugima, uopšte nisi shvatila temu. Ili nisi doživela, pa i ne možeš razumeš.
 
Ако ми је неко пријатељ, он је ту увај за мене.
Увак.
И ја за њега или њу.
Све друго су понашања незрелих, истраумираних и искомплексираних која ме не дотичу.
Нема то везе са бројем годиина, исти сам био и са 18 као данас...
Никад нисам савијао кичму, увек сам говорио у лице онако како ЈЕСТЕ, а не како ја мислим.
Волим и да се мени тако каже...презирем оговарања.
Пријатељство, оно право, не познаје то "али"...нема испод и изнад, већ руку под руку.
 
Ако ми је неко пријатељ, он је ту увај за мене.
Увак.
И ја за њега или њу.
Све друго су понашања незрелих, истраумираних и искомплексираних која ме не дотичу.
Нема то везе са бројем годиина, исти сам био и са 18 као данас...
Никад нисам савијао кичму, увек сам говорио у лице онако како ЈЕСТЕ, а не како ја мислим.
Волим и да се мени тако каже...презирем оговарања.
Пријатељство, оно право, не познаје то "али"...нема испод и изнад, већ руку под руку.

Ni ti nisi baš razumeo
nego kad vas osoba na svesnom nivou prihvata, druži se s vama, smeje se, ali vidite kroz izvesne postupke da vas na nesvesnom nivou ipak tretira da ste ispod nje tj. ne imponujete joj. Kad biste ih suočili s tim, oni bi se kleli da to nije istina, ti ljudi su ipak objektivno ispravni, moralni. Ali je ipak - istina. Sve ovo je suptilno, neiskusan ili naivan čovek možda ne bi ni primetio.
 
Da li ste prepoznali nekad ovakav odnos prijatelja, kolege, partnera, druga prema vama?
Ovo nije ono već poznato omalovažanje, ignorisanje, zanemarivanje zbog "lošijeg statusa" (šta god to predstavljalo), nego kad vas osoba na svesnom nivou prihvata, druži se s vama, smeje se, ali vidite kroz izvesne postupke da vas na nesvesnom nivou ipak tretira da ste ispod nje tj. ne imponujete joj. Kad biste ih suočili s tim, oni bi se kleli da to nije istina, ti ljudi su ipak objektivno ispravni, moralni. Ali je ipak - istina. Sve ovo je suptilno, neiskusan ili naivan čovek možda ne bi ni primetio.
Takođe, takve osobe kada ignorišete ili spustite ili izdižete sebe, onda vas opet poštuju, jure za vama, imaju vremena...

Da li ste ikada introspekcijom prepoznali sebe da se tako ponašate? Ne nešto preterano, ali ipak donekle.

O čemu se tu radi?

Da li nam je to džukačko ponašanje urođeno (samo ga nismo svesni nego osetimo kad je po našim leđima), ili su u pitanju ipak kompleksi? Možda kukavičluk ili sopstvena nesigurnost?

Narod za ovo ima izreku - Što si bolji prema njemu on je gori.
Mislim ti si se hvalila cesto kako si verbalno mocnija,ono treba ti hrana ega
 
Nije tema da li mene tj. "mene" to dotiče nego zašto neki ljudi to rade i da li smo (skoro) svi manje više takvi. Znači, tema se tiče naše, ljudske psihologije a ne mene.
Rade zato što su nesigurni u sebe, svoj rang, status, mesto u društvu i pokušavajući da druge spuste par stepenika dobijaju uvid da su iznad njih, a naravno da nisu jer da jesu ne bi imali taj sindrom poremećene vrednosti.

Da li smo svi takvi? Nadam se da nismo.
 
A jel nije logicno da nismo isti na istim nivoima,stako ima danas stav pokondirene tikve
Logično je, zato sam i stavila pod znake navoda i napisala "šta god to značilo". Ali ovde nije pitanje zašto te ne poštuje Bil Gejts (mada bi i on trebalo ako je već pristao da se druži s tobom) nego zašto neko ko te kao prihvata, sviđaš mu se, druži se s tobom, ali mu ipak na nekom podsvesnom nivou ne imponuješ (što se oseti kroz izvesne postupke).
 
Rade zato što su nesigurni u sebe, svoj rang, status, mesto u društvu i pokušavajući da druge spuste par stepenika dobijaju uvid da su iznad njih, a naravno da nisu jer da jesu ne bi imali taj sindrom poremećene vrednosti.

Da li smo svi takvi? Nadam se da nismo.
Наравно да нисмо.
Тога морам да се подсећам сваког дана...
јер, понашање огромног броја људи постаје забрињавајуће...
Не због мене, јер ме више не дотиче...
њима ствара проблеме којих нису ни свесни.
 
Logično je, zato sam i stavila pod znake navoda i napisala "šta god to značilo". Ali ovde nije pitanje zašto te ne poštuje Bil Gejts (mada bi i on trebalo ako je već pristao da se druži s tobom) nego zašto neko ko te kao prihvata, sviđaš mu se, druži se s tobom, ali mu ipak na nekom podsvesnom nivou ne imponuješ (što se oseti kroz izvesne postupke).
Pa moze biti ljubomoran na moj uspeh pa bi da se dokaze da je priblizan,ja kazem u sta se razumem a u sta se ne mesam i ne dozvoljavam da mi neko pametuje ni trunku za nesto od cega zivim
 
Logično je, zato sam i stavila pod znake navoda i napisala "šta god to značilo". Ali ovde nije pitanje zašto te ne poštuje Bil Gejts (mada bi i on trebalo ako je već pristao da se druži s tobom) nego zašto neko ko te kao prihvata, sviđaš mu se, druži se s tobom, ali mu ipak na nekom podsvesnom nivou ne imponuješ (što se oseti kroz izvesne postupke).
Malo probaj da preispitaš svoja prijateljstva.
Ja nijednom svom prijatelju ne imponujem.
Ni oni meni...
Družimo se jer tako želimo, i jer odgovoaramo jedni drugima...
Imonovanje ne spada u tu kategoriju, to onda nije prijateljstvo.
 
Narod za ovo ima izreku - Što si bolji prema njemu on je gori.
Često se ljudi tako bahate. Koga mogu da isponižavaju oni isponižavaju ako im nešto nije po volji.

Da li nam je to džukačko ponašanje urođeno (samo ga nismo svesni nego osetimo kad je po našim leđima), ili su u pitanju ipak kompleksi? Možda kukavičluk ili sopstvena nesigurnost?
Moguće.
Da li ste ikada introspekcijom prepoznali sebe da se tako ponašate? Ne nešto preterano, ali ipak donekle.
Mislim da nisam takav. Kad nekoga primim u svoj krug ja sam fer. Bar se trudim da budem fer.
Takođe, takve osobe kada ignorišete ili spustite ili izdižete sebe, onda vas opet poštuju, jure za vama, imaju vremena...
Uvek je tako. Trude se da ne izgube prijatelja/partnera.
Reklo bi se da nemaju mnogo samopouzdanja i to projektuju na dotičnu osobu.
Ovo nije ono već poznato omalovažanje, ignorisanje, zanemarivanje zbog "lošijeg statusa" (šta god to predstavljalo), nego kad vas osoba na svesnom nivou prihvata, druži se s vama, smeje se, ali vidite kroz izvesne postupke da vas na nesvesnom nivou ipak tretira da ste ispod nje tj. ne imponujete joj. Kad biste ih suočili s tim, oni bi se kleli da to nije istina, ti ljudi su ipak objektivno ispravni, moralni. Ali je ipak - istina. Sve ovo je suptilno, neiskusan ili naivan čovek možda ne bi ni primetio
Jasno. Ali ovo ti je neka klasika međuljudskih odnosa. Vi žene umete da se opteretite nekim običnim i nebitnim stvarima, od muve da pravite slona itd.
Male igrice među prijateljima otprilike. Niti ćeš ti lako otpisati tu osobu, a da nije nešto debelo zasrala niti će ona tebe odbaciti.
A ako je dublje, partnerski odnosi onda ne znam. Ja ne volim nerazumevanje tu. Postavljale bi se stvari u red.
 
Da li ste prepoznali nekad ovakav odnos prijatelja, kolege, partnera, druga prema vama?
Možda...
Pokušali su naši rođaci gastarbajteri koji su zadržali nivo od pre 20 _30 godina, misle da je ovde sve stalo i ostalo u njihovom vremenu pa te 'edukuju' pričajući ti šta je nar, kivi ili ananas.


kad vas osoba na svesnom nivou prihvata, druži se s vama, smeje se, ali vidite kroz izvesne postupke da vas na nesvesnom nivou ipak tretira da ste ispod nje tj. ne imponujete joj.
Na svesnom ili nesvesnom nivou nema šanse da se družum sa nekim ko mi ne imponuje.
Zašto bih to radila mučila i maltretirala sebe!?
Ne samo ja već bilo ko.
Sve ovo je suptilno, neiskusan ili naivan čovek možda ne bi ni primetio.
Takođe, takve osobe kada ignorišete ili spustite ili izdižete sebe, onda vas opet poštuju, jure za vama, imaju vremena...
Ovo je viši nivo igrice ili šta?
Klasična manipulacija.
Manipulisati ljudima zarad jedne zajedno ispijene kafe ili šetnje - ne pada mi na pamet, ne umem tako da funkcionišem i NEĆU!

Ko, u stvari, u uvodnom postu koga pokušava omalovažavati? 🤔
 
Poslednja izmena:

Back
Top