Vojvodina-Svajcarska?

Da li je Vojvodina kao Svajcarska?

  • Jeste

  • Mogla bi biti

  • Zelim to

  • Srbija ju koci da bude takva

  • Bice kao Svajcarska

  • Bice bolja od Svajcarske

  • bice najjaca u svetu

  • bice supersila

  • Ne znam

  • Ne interesuje me


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poznajem nekolicinu Ligasa i svi su ,narkomani pijanice ili bivsi robijasi, (govorim samo za one koje ja poznajem) nijedan normalan covek i vecina ih je usla u ligu zbog zaposlenja. Nacionalni sastav sarolik, zajednicko im je to ,da su svi same protuve!
 
@Zitarica

A sto ti kao toliki patriota zivis i pises iz dijaspore?

Zato, sto sam drzavljanka Srbije i sto mi je stalno prebivaliste Srbija! Zato sto sam preko svoje volje kao dete pre 42 godine morala da odem iz svoje domovine , zato sto sam upravo zahvaljujuci osobama poput tebe definitvno shavtila ko sam i sta sam i ni najmanje se ne stidim toga!! DA, Srpkinja sam! A taj tvoj ofucani argument, posto se iz dijaspore javljam, zaboravi!!! Za kraj i ovo jos, pisem sa taman tolikim pravom kao i ti sto ga imas ovde na ovome forumu, !!!
 
Svi znamo da Svajcarska nije nacionalna drzava i da je decentralizovana i uspesna.

Pitanje za sve one koji misle da samo nacione drzave mogu opstati.

A sistem uredjenja Svajcarske,sta mislite ima li paralela sa danasnjom Vojvodinom?

...ha ha ha ha .....................ako shvajcarska ima copavog bolida za klovna meseca onda ima neke paralele ..........
 
Poznavalac stvari;"Дамсо, јел било будала у твојој фамилији?
:think:"

Мислиш јел било нормалних?
Српска Војводина и баста!
Коме је до некаквих самоуправа и одвајања нека узме буздован,па нек покуша.Од махања тим крпетинама-тобожњим заставама тобожне Војводине нема вам љеба.И имајте на уму да у сукобу и сопствена тиква може пући.
 
Које он јадан,душевне боли трпи међу нама "националистичким шљамом"?Ем што је с нама,ем што је одбачен од Еуропе?Јој судбино клета!
 
Andjelce, takodje i Aleksandre, Konstantine i dr.

Izgleda samo da treba pojasnjenje, a za neke neprikladne reci nema razloga.

U korenu reci Vojvodina, svejedno posmatrali da li je doslo direktno ili indirektno su Bojki ili Boji, znaci “Bojima vodjena” ili “Boj vodi”.

Nekoliko vas tvrdi da je u pitanju Vojvodstvo, u redu, ali i ono potice od reci Vojvoda, a u korenu reci je ponovo Boj tj. Boj vodi.

Dakle gledano direktno ili indirektno nema razlike: Vojvodjani = Bojki (Boji)

Bojka je predeo u Ukrajini, mada ima i misljenja da se radi o oblasti u Ceskoj, odakle se deo Srba doselio na Balkan.

Bojki ili Boji = Srbi (Boj = Srbin), tako da jednacina postaje:

Vojvodjani = Bojki = Srbi

Postoji bitna razlika izmedju Vojvodjana koji su Srbi i Crnogoraca i potrebno je shvatiti tu razliku.

Srbi koji su se iz Bojke naselili na Balkan su takodje po poreklu Staroevropljani (haplogrupa I) uz manji deo Slovena (haplogrupa R1a).

A Staroevropljani su dominantni medju Srbima bez obzira o kom kraju se radilo, da li na primer vrsackom, sabackom ili krusevackom ili bilo kom.

Slovenski R1a je znatno manje prisutan medju Srbima mada ga svuda ima rasporedjenog.

Haplogrupa E, koja je medju Srbe dosla usled zajednickog suzivota sa Ilirima i Grcima je zastupljenija na jugu, a deo ove hapologrupe u Srbiji potice i usled crnogorskih migracija.

Medjutim stanovnistvo Crne Gore je drugacije, kako mozete videti iz istrazivanja Mirabal et al, 2010, 37% pripada I haplogrupi (Staroevropljani) ali 37% pripada E i J haplogrupi (Iliri/Albanci).

Populacija Crne Gore je miks Y-DNK Srba i Albanaca, naucna studija i implikacije

http://forum.krstarica.com/showthre...-Srba-i-Albanaca-naucna-studija-i-implikacije


Posto su Vojvodjani = Bojki = Srbi

dolazi se do interesantne situiacije.

I autonomasi i integralisti su srpski nacionalisti.

Samo sto autonomasi se prakticno zalazu za stvarenje jos jedne srpske drzave a integralisti za jedinstvenu vecu drzavu.

To nije nista neobicno po Evropi, medju Bavarcima na primer postoji jak pokret ka nezavisnosti koga predvode nacionalisti, a takodje u Nemackoj generalno je jaka integracinisticka struja.

I u Spaniji ima tendencije separatisanja nekih pokrajina i to ne samo katalonske ili baskijske vec i onih gde su etnicki Spanci vecina.

Slicnih primera ima i po Italiji i po mnogim drugim zemljama.

Samo sto u slucaju Italije je nesto drugacija situacija jer se stanovnistvo Severne i Juzne Italije i genetski veoma razlikuje, dok kod Srba, Nemaca i Spanaca uglavnom nema znacajnijih razlika.

I td.
 
Andjelce, takodje i Aleksandre, Konstantine i dr.

Izgleda samo da treba pojasnjenje, a za neke neprikladne reci nema razloga.

U korenu reci Vojvodina, svejedno posmatrali da li je doslo direktno ili indirektno su Bojki ili Boji, znaci “Bojima vodjena” ili “Boj vodi”.

Nekoliko vas tvrdi da je u pitanju Vojvodstvo, u redu, ali i ono potice od reci Vojvoda, a u korenu reci je ponovo Boj tj. Boj vodi.

Dakle gledano direktno ili indirektno nema razlike: Vojvodjani = Bojki (Boji)

Bojka je predeo u Ukrajini, mada ima i misljenja da se radi o oblasti u Ceskoj, odakle se deo Srba doselio na Balkan.

Bojki ili Boji = Srbi (Boj = Srbin), tako da jednacina postaje:

Vojvodjani = Bojki = Srbi

Postoji bitna razlika izmedju Vojvodjana koji su Srbi i Crnogoraca i potrebno je shvatiti tu razliku.

Srbi koji su se iz Bojke naselili na Balkan su takodje po poreklu Staroevropljani (haplogrupa I) uz manji deo Slovena (haplogrupa R1a).

A Staroevropljani su dominantni medju Srbima bez obzira o kom kraju se radilo, da li na primer vrsackom, sabackom ili krusevackom ili bilo kom.

Slovenski R1a je znatno manje prisutan medju Srbima mada ga svuda ima rasporedjenog.

Haplogrupa E, koja je medju Srbe dosla usled zajednickog suzivota sa Ilirima i Grcima je zastupljenija na jugu, a deo ove hapologrupe u Srbiji potice i usled crnogorskih migracija.

Medjutim stanovnistvo Crne Gore je drugacije, kako mozete videti iz istrazivanja Mirabal et al, 2010, 37% pripada I haplogrupi (Staroevropljani) ali 37% pripada E i J haplogrupi (Iliri/Albanci).

Populacija Crne Gore je miks Y-DNK Srba i Albanaca, naucna studija i implikacije

http://forum.krstarica.com/showthre...-Srba-i-Albanaca-naucna-studija-i-implikacije


Posto su Vojvodjani = Bojki = Srbi

dolazi se do interesantne situiacije.

I autonomasi i integralisti su srpski nacionalisti.

Samo sto autonomasi se prakticno zalazu za stvarenje jos jedne srpske drzave a integralisti za jedinstvenu vecu drzavu.

To nije nista neobicno po Evropi, medju Bavarcima na primer postoji jak pokret ka nezavisnosti koga predvode nacionalisti, a takodje u Nemackoj generalno je jaka integracinisticka struja.

I u Spaniji ima tendencije separatisanja nekih pokrajina i to ne samo katalonske ili baskijske vec i onih gde su etnicki Spanci vecina.

Slicnih primera ima i po Italiji i po mnogim drugim zemljama.

Samo sto u slucaju Italije je nesto drugacija situacija jer se stanovnistvo Severne i Juzne Italije i genetski veoma razlikuje, dok kod Srba, Nemaca i Spanaca uglavnom nema znacajnijih razlika.

I td.

Haplogrupa I koja je najzastupljenija kod nas [srbija, bosna, hrvatska] izvorno je karakteristicna za balkan, delove nemacke i delove skandinavije. Prvi put se javlja pre oko 20 000god, od plemena koja su tada dosla iz male azije! http://en.wikipedia.org/wiki/File:Distribution_Haplogroup_I_Y-DNA.svg
Inace, iako je antropometrija "pomalo nauka sa granice" za haplogrupu I se vezuje takozvana "dinaridska rasa" [iznad prosecna visina, visoko celo, tamna kosa, jak nos, jaka vilica, jake obrve, izrazito tamne oci].

Uglavnom, genetski gledano, nama su mnogo "blizi" hrvati i bosanci nego rusi!
 
Kad se nema argumenata onda se ide na vredjanje.Tipicno zatucani tip licnosti.
Ali mi Vojvodjani nismo takvi. Mi imamo argumente ;)

уф...једва чекам следеће изборе...па да устане 85 % Срба и почисти вас сепаратисте са лица земље...а после по слову закона-Уставу шта је ко радио и за чије интересе..па да видиш кад Пајтићи,Чанкови и Костреши заглаве прдекане за противуставна деловања...јој што ће бити феште....вала доста смо вас слушали и трпели....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top